Vrbická1999 Vrbická1999 komentáře u knih

Doživotí Doživotí Billy O’Callaghan

Vyprávění tří členů jedné irské rodiny o tom, jaké to je prožít válku, výchovu nemanželských dětí, chudobinec, těžkou práci, nedostatek jídla, ztrátu dítěte. Uvědomila jsem si, jak i lidé, kteří to v životě nemají úplně lehké, se stejně stále perou o ten svůj malý kousek štěstí.

12.06.2023 4 z 5

Lada u ledu Lada u ledu Ema Labudová

Na knížku jsem byla zvědavá a musím říct, že první polovina mě opravdu bavila. Zajímal mě pohled na život očima mladé dívky, která trpí poruchou přijmu potravy a jídlo bere jako největšího nepřítele. Ale bohužel druhá polovina knihy se moc nepovedla. Příběhu nic nedala. Na hlavní hrdinku jsem, kvůli jejím rozhodnutím, měla vztek.
Co však musím ocenit je zajímavý styl psaní, který autorka zvolila.

07.06.2023 3 z 5

Vzpomínky na něj Vzpomínky na něj Colleen Hoover

Než jsem se do knížky pustila, slyšela jsem, že fanoušci Colleen Hoover ji označili jako její nejlepší knihu. Očekávání jsem ale neměla velké, takže teď po přečtení mohu říct, že to bylo dojemné, ale i místy bolestivé čtení. Je to moje druhá kniha od této spisovatelky. Jako první jsem četla Námi to končí, které se mi příběhem dotklo o trochu víc.

30.05.2023 4 z 5

Hornické vdovy Hornické vdovy Kamila Hladká

,,Víte, jaké to je když vám ze dne na den domů nepřijde manžel ? Představte si, že už vás nikdy nepohladí, že se nikdy nepomilujete , že vás nechytne za ruku. Nejde říct: chlapů je milión. Ten váš je jen jeden.''

Od teď budu vděčná za každý den, když se mi můj muž vrátí z práce v pořádku a živý.

26.05.2023 4 z 5

Anna ze Zeleného domu Anna ze Zeleného domu Lucy Maud Montgomery

,,Člověk nemůže být dlouho smutný, když je na světě tak krásně, že ?''
Toto je knižní skvost. Do Anny jsem se zamilovala. Možná jsem se v ní i trochu viděla. Její způsob jakým se dívá na svět je zkrátka úžasný. Tolik optimismu a dobré nálady v jedné knize. Děkuju.

25.05.2023 5 z 5

Vzdělaná Vzdělaná Tara Westover

Tato kniha mi vzala dech. Neskutečně poutavý a skvěle napsaný příběh dívky, která se snaží vymanit z vlivu šílené mormonské rodiny a jít si za svým snem. Snem za vzděláním. Opravdu doporučuji.!

18.05.2023 5 z 5

Rozum a cit Rozum a cit Jane Austen

Anglická klasika, která mě přenesla do atmosféry venkovský sídel, čajů o páté a zdvořilé konverzace. Kniha mě bavila, jenom bych možná ocenila, kdyby měl příběh o trochu méně stran a tím pádem větší spád.

14.05.2023 4 z 5

Símka Símka Lucie Hušková

Další kniha s velice populárním tématem poslední doby. Těžký vztah mezi matkou a dcerou. Rodinné drama. Příběhy tohoto typu mě baví. Knížka se četla velice snadno a styl psaní byl příjemný. Vzhledem k tomu, že to je autorčina prvotina, nebylo to vůbec špatné.

02.05.2023 4 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Na knižní událost tohoto roku jsem se nesmírně těšila. Ovšem očekávání jsem měla trochu jiné. Jak již psali někteří čtenáři, příběh se vyvíjel směrem, který jsme od paní Mornštajnové nečekali. Opravdu mi příběh připomněl tvorbu Viktorie Hanišové.
Hlavní hrdinky Cácory, která chudinka neměla štěstí vůbec na nic a na nikoho, mě bylo nesmírně líto. Závěr knihy mě dostal do kolen. Čtení je to velice těžké a asi ještě dlouho na to budu muset myslet. Ale přesně takto si představuji bravůrně napsanou knihu, která svého čtenáře pohltí, i když v tomto případě spíše do temnoty.

24.04.2023 5 z 5

Smrt na Nilu Smrt na Nilu Agatha Christie

Jeden z nejlepších příběhů od Agathy Christie. Toto čtení pro mě bylo nezapomenutelný, protože jsem Smrt na Nilu četla, když jsme se opravdu plavili po Nilu z Asuánu do Luxoru a navštívili jsme stejná místa jako Agatha.

19.04.2023 5 z 5

Kodaňská Píseň písní Kodaňská Píseň písní Annette Bjergfeldt

Kodaňská píseň písní je unikátní kniha, která mě okouzlila. Jazyk, jaký autorka použila, je poetický a libozvučný. Je to jedna velká nádherná hra se slovy. Moc doporučuji.

19.04.2023 5 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Pro mě, jako pro člověka, který vilu Tugendhat navštívil, to bylo zajímavé čtení, protože při každém popisu interiéru i exteriéru, jsem měla před očima i ty nejmenší detaily domu.
I když k příběhu bych nějaké výhrady měla, celkově Skleněný pokoj považuji za dobré čtení.

04.04.2023 3 z 5

,,Bůh je všude - musíte se na něj ale naladit, jinak ho minete.''

Zdá se, že Matther Perry Boha v životě míjel opravdu často. Jeho život je jedna velká trnitá cesta. Přesto je pro mě navždy milovaný Chandler Bing.

24.03.2023 4 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Příběh jedné rodiny, kterou sledujeme desítky let na pozadí událostí, které se v tehdejším Československu děly. Příběh je zajímavý, ale po přečtení ostatních knih od Aleny Mornštajnové, bohužel musím říct, že Hotýlek byl nejslabší. Ale stále dobré čtení.

20.03.2023 3 z 5

Za objektivem Za objektivem David Suchet

Pro každého milovníka Hercula Poirota je krásné vidět, jak úžasný člověk David Suchet je. Jeho fotografie jsou pastva pro oči i duši.

10.03.2023 5 z 5

Zahrada mrtvých duší Zahrada mrtvých duší Lukáš Boček

(SPOILER) Velice originálně napsaná kniha. Celou dobu autor pouze naznačuje, co je ta strašná věc, která se v rodině děla. Ve vyprávění se střídají postavy Marka, Šárky a jejich nevlastního otce Jana. Víte, že je tam něco špatně, ale nevíte, co přesně. Každá postava popisuje věci jinak. Každý má svou pravdu. Až úplně na konci knihy se to konečně vyjasní. Ač jsem trochu tušila, o co půjde, i tak mě při čtení konce knihy opravdu mrazilo.

06.03.2023 4 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

(SPOILER) Toto byla první kniha, kterou jsem od Colleen Hoover četla a jsem moc ráda, jakou skvělou autorku jsem objevila. Končí to námi byla skvělá kniha, která na první pohled působí jako romantický román, ale skrývá toho mnohem víc. Byla to moje první kniha na téma domácí násilí a musím říct, že jsem se do příběhu vžila tak, jako bych byla jeho součástí. Chování Lily jsem celou dobu chápala a naprosto jí rozuměla. Její strach, aby neudělala stejnou chybu jako její matka, obhajování Ryleho, stará láska k Atlasovi. Na konci se mi velice líbilo, jak Lily chování své matky pochopila a došlo mezi nimi k vzájemnému porozumění. Mou nejoblíbenější postavou byl samozřejmě Atlas, celou dobu jsem doufala, že Lily pochopí, že on je ten pravý. Moc se mi líbil jejich výrok: ,,Ty jsi můj nejoblíbenější člověk.''
Velice zdařilé se mi zdálo to, jak v posledních pár větách dokonale porozumíte, proč autorka pojmenovala knihu Námi to končí.

27.02.2023 5 z 5

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Sedm manželů Evelyn Hugo je kniha, na kterou se nedá hned jen tak zapomenout. Skvěle napsaná, výborně vykreslené postavy, do kterých se zamilujete nebo je nenávidíte. Kniha plná emocí. Na konci jsem neudržela slzy. Určitě si ji v budoucnu přečtu znovu. Mohu jenom doporučit.

20.02.2023 5 z 5

Panda a dráček Panda a dráček James Norbury

Knížka je pohlazením pro duši. Pár stránek mě i rozbrečelo. Jsem si jistá, že po ní sáhnu vždy, když si budu potřebovat připomenout, že krása života je v těch nejmenších a nejobyčejnějších věcech.

13.02.2023 5 z 5

Kniha o naději Kniha o naději Douglas Carlton Abrams

Jane Goodallova je anděl. Přesně takové lidi svět potřebuje.

13.02.2023 5 z 5