Vrbická1999 Vrbická1999 komentáře u knih

Neděle odpoledne Neděle odpoledne Viktorie Hanišová

Dojmy z nové knížky Viktorie Hanišové jsou opravu silné. Opět srdceryvný příběh odehrávající se v úzkém rodinné kruhu. Toto téma autorka umí zpracovat skvěle. Trochu jsem se bála, aby mě Neděle odpoledne nezklamalo, protože očekávání jsem měla opravdu velké. Ale nestalo se tak. Kniha je rozdělena do tří částí - Syn, Matka, Otec. Z každou další částí se vám pomalu odkrývá rodinné tajemství a přesně toto dává příběhu to skvělé napětí.
Viktorie Hanišová je skvost české literatury.

09.02.2023 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Když sáhnu po knize od tohoto norského autora, je to jistota dobrého čtení, napětí a neschopnosti od knihy se dotrhnout. Od Jo Nesba jsem zatím četla pouze dvě knihy - Spasitele a Sněhuláka. Určitě nejsou poslední, detektivky ze severského prostředí mě moc baví. Jednu hvězdičku strhávám za, na můj vkus, moc postav, které jsou v příběhu zapletené.

30.01.2023 4 z 5

Příběh Arthura Truluva Příběh Arthura Truluva Elizabeth Berg

Nádherně dojemný příběh o čisté lásce, ztrátě, naději a štěstí. Všechny postavy jsem si zamilovala. Nejvíce samozřejmě Arthura. Takového přítele by občas v životě potřeboval každý. Tato knížka je skutečným pohlazením po duši. Na konci mi ukápla slza.

24.01.2023 5 z 5

Kurandera Kurandera Hernán Huarache Mamani

Tato kniha obsahuje myšlenky, které jsem si zaznačila a určitě se k nim budu v budoucnu vracet. Hvězdičku snižuji za styl psaní, který mě místy až rozčiloval. Bohužel jsem měla pocit, jako když autor vůbec neumí psát. Každopádně jsem opravdu ráda, že jsem knihu četla, opravdu hodně mi dala.

19.01.2023 4 z 5

Já nevím Já nevím Barbara Abel

Knížka, od které jsem se nemohla odtrhnout. Stále jsem čekala jak se bude příběh vyvíjet a co z toho nakonec bude. Konec mě dostal. Nedokázala jsem ho předem odhadnout, takže mě opravdu překvapil. Pro mě skvělá kniha.

19.01.2023 5 z 5

Lagom – Švédský způsob života Lagom – Švédský způsob života Göran Everdahl

Musím říct, že knížka mě celkem zklamala. Těšila jsem se na ni, protože lagom a obecně Švédsko mě hodně zajímá, ale styl psaní autora mě vůbec nesedl. Působilo to kostrbatě a autor se snažil být vtipný.

16.01.2023 2 z 5

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

Konečně jsem se dostala také k této knize od Viktorie Hanišové. Četla jsem již Houbařku a Dlouhou trať a obě mě moc bavili. U Rekonstrukce tomu není jinak. Hanišová si vás svým psaním ,,zaháčkuje'' a už nepustí. Od knihy jsem se nemohla odtrhnout. Hlavní hrdinku jsem svým způsobem chápala i nenáviděla. Chvilkami mi ji bylo líto.
Kniha nádherně ukazuje, jak těžko se vymaňuje z událostí, které se nám staly. A také to nejdůležitější, že rodiče jsou pro dítě ta největší jistota na světě a pokud v tomto vztahu dojde ke zradě (ať už ze strany rodiče nebo dítěte), je to rána na celý život, která se jen tak lehce nezahojí.

06.01.2023 5 z 5

Jak Island změnil svět Jak Island změnil svět Egill Bjarnason

Historie Islandu od dob divokých vikingů až po dnešní svět. Island a jeho lid je tak inspirující. Věděl to již J.R.R. Tolkien, který použil mnoho prvků severské mytologie do svých knih. Skvělá kniha, ze které se člověk dozví mnoho nového.

02.01.2023 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Kniha, která mě dostala do kolen. Něco tak originálního, jako použít Smrt za vypravěčku, jsem již dlouho nečetla. Autor umí tak krásně psát, že každá věta je jako umělecké dílo. A konec knihy mě naprosto vzal dech. U knížek většinou nepláču, ale u této jsem neudržela slzy.

30.11.2022 5 z 5

Každým dalším dílem je tato tetralogie čím dál víc strhující. Osudy postav, které sledujete od dětství až do dospělosti, vám nedají spát a musíte číst stále dál a dál. Přesně to sem od této neapolské ságy čekala.

17.08.2021 5 z 5