Veronika_mad Veronika_mad komentáře u knih

Dívka v zeleném svetru Dívka v zeleném svetru Daniel Paisner

Vůbec nevím, jak hodnocení této knihy uchopit. Pokud budu hodnotit pouze knihu a úplně vynechám příběh, tak dávám tři hvězdy. Je to kvůli stylu psaní - málo přímé řeči, opravdu dlouhé kapitoly a celkové vyprávění bylo takové zvláštní. Také mě trochu zarazila úvodní kapitola, kde autorka vyzradí v kostce všechno, co se v knize bude dít. Když to vezmu kolem a kolem, tak by mi stačilo přečíst jen úvodní kapitolu. Ale jelikož nerada odkládám rozečtenou knihu, tak jsem to dočetla - ale s velkou nechutí. Tato kniha mi vůbec nesedla.
Příběh jako takový je jako ostatní z té doby. Neuvěřitelný, emotivní a je zde vidět, jako vůli mají lidé žít. Pro nás, rozmazlence dnešní doby, je nepředstavitelné, co lidé museli udělat a jak žít, aby vůbec přežili.
Pokud by byla kniha napsaná jiným stylem, mé hodnocení by bylo určitě 5 hvězd.

30.10.2023 3 z 5

Únikovka Únikovka Marc Meller

Přečteno za dva dny! Když jsem viděla hodnocení 78%, tak jsem trochu váhala, jestli vůbec začít číst. Ale rozhodně nelituji. Příběh hodně napínavý. První třetina knihy byla za mě trochu unudlaná, ale pak se to rozjelo a už jsem jí nemohla odložit. Konec je takový zavřeno/otevřený.

13.10.2023 5 z 5

Jezevec Jezevec Fredrik P. Winter

Než jsem začala číst, přečetla jsem si recenze a úplně nesouhlasím s tím, jakou knížka dostala bídu. Za mě dobrý a temný příběh. Určitě ne ale napínavý, protože už od začátku je jasné, kdo Jezevec je. Kratičké kapitoly se dobře četly. Celkově zajímavá kniha, která pro mě nebyla ztrátou času.

Musím dát všem za pravdu, že konec byl opravdu překombinovaný (proto jedna hvězda dolů). Podle mého názoru byl ten nádech nadpřirozena zbytečný a tím spíš by byl příběh trochu víc uvěřitelný a možná tím pádem více mrazivý.

05.10.2023 4 z 5

Kořist Kořist Darcy Coates

(SPOILER) Tak tohle byla pecka! Přečteno za dva večery. Od Darcy Coates jsem četla sérii Černá zima, ale ta už se mi pak zdála unudlaná, tak jsem se téhle knihy trochu bála. Ale moc příjemně mě překvapila.

Super příběh, žádné dlouhé popisy a hodně napětí. Jsem ráda, že to nakonec nebyla žádná nestvůra, ale "normální" chlap, protože se musím přiznat, že jsem měla problém jít v noci čůrat. Konec skvělý a překvapivý.
Co mě štvalo bylo to klasické klišé každého hororu. "Nesmíme se rozdělit" - o pár hodin později se někdo odpojí ze skupiny nebo se nejlépe rozprchnou všichni. Ale chápu... Je to horor a málokdo by si troufl na celou skupinu.

27.09.2023 5 z 5

Knihkupkyně z Dachau Knihkupkyně z Dachau Shari J. Ryan

Tohle je po dlouhé době kniha, která mi do očí navalila slzy. Krásný a dojemný příběh :) Není vůbec nic, co bych mohla vytknout. Je to napsané příjemnou formou a není tam zbytečná vata ve formě popisů. Je to kraťoučké, ale to mi vyhovovalo, protože jsem co nejdřív potřebovala vědět, jak to celé dopadne.
Jednu postavu bych ale klidně vyškrtla - přehnaně ochranářskou kámošku. Ta mi ten příběh trochu narušovala.

22.09.2023 5 z 5

Hospodyně Hospodyně Natalie Barelli

Super příběh. Četla jsem několik knih, kde s psychicky narušenou postavou vlastně sympatizujete a fandíte jí (třeba You od Caroline Kepnes). S Claire se mi to nestalo. Už od začátku mě vytáčela a doufala jsem, že dostane, co si zaslouží a tím nemyslím druhou šanci.
Finální rozuzlení příjemně překvapilo.

20.09.2023 5 z 5

Perfektní manželství Perfektní manželství Jeneva Rose

Skvělá kniha! Vyhovoval mi styl psaní i rozdělení kapitol z pohledu obou manželů. Příběh je perfektní a konec hodně nečekaný.
Co mi vadilo, tak to byla demence Adama - utíkání z vazby, žádost o pomoc od absolutně cizí osoby. Čtu a říkám si "Nedělej to!"... Ale to byl jen lehký odvar. Postava, která mě vytáčela nejvíc byla matka Adama. Omlouvám se za vulgaritu, ale bože!!!! Ta mě srala! Samozřejmě charaktery postav nejsou nijak na škodu, každý je nějaký a věřím, že někdo jako Eleanor po světě běhá a jsem ráda, že moje tchyně taková není. Musím jí zavolat a říct, že je skvělá :D

08.09.2023 5 z 5

Jestli to řekneš... Jestli to řekneš... Gregg Olsen

Knihu jsem chtěla už na začátku odložit kvůli stylu psaní. Vůbec mi nešlo se začíst a musela jsem se opravdu hodně soustředit. Proto dávám jednu hvězdu dolů.

Příběh jako takový podle mě nelze hodnotit. Je to podle skutečných událostí a z těchto událostí mrazí - tečka. Během čtení Vás ale napadá spousta věcí - proč to Lara nechala zajít tak daleko? Proč to holky nenahlásily dřív? Proč Kathy nebo Ron něco neudělali? Byli přece dospělí lidé. Ale nikdo neví, co se všem zúčastněným honilo hlavou. Nikdo neví, čím si prošli před tím, než poznali Shelly.
Je mi jasné, že spousta lidí je odsoudí a řeknou si "Já bych si to líbit nenechal/a". Ale nikdo z nás si nedokáže představit, jaké to je žít s takovým manipulátorem jako byla Shelly. Nedávno jsem četla o syndromu vařené žáby. Když vložíte žábu do vařící vody - vyskočí. Ale když jí dáte do studené vody a postupně přidáváte teplotu? Žába se pomalu uvaří. Shelly byla opravdu mistryně v manipulaci a všechny hezky postupně vařila a uvařila.

Každopádně všechny tři holky obdivuji, že to nahlásily. Bylo to pro ně obrovské riziko a ony to zvládly, než Shelly stihla cokoliv udělat. A že kdyby to věděla, tak udělá všechno. Klobouk dolů před nimi.

31.08.2023 4 z 5

Vlaštovky z Černobylu Vlaštovky z Černobylu Morgan Audic

Skvělá kniha! Příběh napínavý a styl psaní čtivý. Ze začátku mi dělalo problém se vyrovnat se střídáním vyprávění Melnyka a Rybalka, pletla se mi jména, ale to mám vždycky. Říkala jsem si, kdy už se sakra spojí spolu?! Každopádně dá se soucítit s oběma vyšetřovateli díky jejich životním příběhům. Starý Sokolov mě strašně vytáčel a šoupu ho do škatulky Dolores Umbrigové.

16.08.2023 5 z 5

Ti, co vidí Ti, co vidí J.R. Erickson

Trvalo mi docela dlouho, než jsem se zorientovala v časových obdobích a v množství postav. Kolikrát jsem se musela vracet, abych se ještě jednou podívala na datum. Za to dávám jednu hvězdu dolů. Ale nakonec jsem si knihu moc užila :) Příběh i zápletka super.

07.08.2023 4 z 5

Psycho Psycho Robert Bloch

Konečně vím, jak se jmenuje film, ve kterém je kultovní scéna z koupelny! :) Čtení rychle odsýpá, nejsou tam žádné dlouhé zbytečné popisy. Konec nepřekvapil, ale i tak to byl super závěr.

28.07.2023 5 z 5

Tři malá prasátka Tři malá prasátka Alex Smith (p)

První dva díly série byly super. Hlavní příběh doprovázel příběh o zmizelé Billie a ve třetím díle jsme se konečně dostali jen k případu Billie. Kniha je jako ty předchozí čtivá, bez dlouhých nudných popisů. Za mě super díl :) Jen bych ubrala na urputnosti Ketta. Pořád si dělal co chtěl, nikdo mu za porušování pravidel nic neudělal. Akorát zavářel lidem, kteří se mu snažili pomoct.

25.07.2023 5 z 5

Den, kdy jsem zmizela Den, kdy jsem zmizela Brandi Reeds

Velmi napínavý příběh! Četla jsem tu pár recenzí a všichni objevili padoucha dřív než já :D Tušení jsem začala mít až těsně před odhalením, kdo to byl... Čtu převážně jen detektivky a čich na pachatele stále nemám. Beru to jako plus, vždycky jsem překvapená :) Kniha je čtivá, líbí se mi flashbacky matky, které jsou zdroje zajímavých informací. Žádné dlouhé nudné popisy.

24.07.2023 5 z 5

Drahá Avo Drahá Avo Ilsa Madden-Mills

(SPOILER) Skvělá oddechovka se zajímavým příběhem. Knox je prostě ňufík. Je to tak hezky napsané, že vám vůbec nedojde, že v dnešním světě byste ho nejspíš zažalovali za stalking :) Epilog 1 ok, epilog 2 byl za mě úplně zbytečný.

12.07.2023 5 z 5

Skryté obrázky Skryté obrázky Jason Rekulak

(SPOILER) Super duchařina! Je to napínavý příběh, který nemá žádné nudné pasáže. A konec mě opravdu rozsekal! Jen mě mrzí, že skoro v každé knize je zápletka: mám špatnou minulost nebo tajemství - budu lhát - musím říct pravdu - nestihne říct pravdu, protože lež praskne. Je to velmi časté a pro mě - pro člověka, který na sebe vybleptá úplně všechno a hned, tak je to nepředstavitelné. Hlavně to vždycky trvá tak dlouho :D Hlavní hrdina má vždycky dost času a příležitostí to říct a neřekne. Ale musím uznat, že Mallory měla důvod k tomu lhaní. V některých knihách lžou vlastně jen tak. Když se přenesu přes tenhle svůj problém, tak kniha je fakt skvělá. Ráda si jí přečtu znovu :)

03.07.2023 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Takový žánr většinou nečtu, ale tuto knihu jsem dostala jako dárek za nákup a má místnost v názvu, tak se mi hodila do čtenářské výzvy. Říkala jsem si, že když mě nebude bavit, tak jí jednoduše nedočtu. Zhltla jsem jí za dva večery :) Velmi zajímavý příběh. Je to hezky napsané, takže se to čte samo. Začátek byl docela dost depresivní, ale když zasazujete příběh mezi život a smrt, tak depresi se prostě nevyhnete. Tohle téma vás donutí popřemýšlet nad tím, co by bylo, kdyby jste se rozhodli jinak. Po přečtení se každému vybaví jeho kniha výčitek a doufám, že všichni ji všichni máte prázdnou jako já :)

27.06.2023 5 z 5

Zlý pes Zlý pes Alex Smith (p)

Super druhý díl série! Jsou knihy, které mají stejný počet stran a čtu je týden. Tuhle jsem přečetla za dva večery. Je čtivá, napínavá a místy i vtipná :)

19.06.2023 5 z 5

Doručovatelky Doručovatelky Alex Smith (p)

Tohle je po dlouhé době kniha, která mě donutila číst i odpoledne a ne jen před spaním a kterou jsem přečetla během dvou dnů. Kniha má jen 258 stran, takže příběh hezky odsýpá a není prostor na dlouhé nudné popisy. Na detektivku je tam i dost vtipných momentů, to moc oceňuji. Už mám rozečtený další díl a těším se, jak to dopadne!

15.06.2023 5 z 5

Ticho ve tmě Ticho ve tmě Darcy Coates

Super završení série :) V tomto díle bylo asi nejméně akce z těch všech dílů, ale vůbec mi to nevadilo. Celá série byla super, akorát jsem se občas přistihla, že přeskakuji některé odstavce (hlavně ty o pocitech Clare). Ale i tak dávám 5 hvězd.

12.06.2023 5 z 5

Šepot v mlze Šepot v mlze Darcy Coates

(SPOILER) Tuhle knihu ze série jsem přečetla nejrychleji. Oproti prvnímu a druhému dílu je napínavější, takže jsem musela číst dál a dál. Zatím nejlepší díl série, už se nemůžu dočkat, až začnu číst poslední díl. Jsou tam teda věci, nad kterými jsem se pozastavila. Beth... Když prasklo, že je Vyzáblá, proč nesháněla zásoby sama? Vyzáblí jí nevidí a ignorují, tak se klidně mohla do střediska vrátit. Další věc je ta romantika! Ve třetím díle jí není tolik, ale stejně mi zůstává rozum stát nad tím, jak je Dorran zamilovaný. V normálním životě bych ho měla za podivína (trochu styl Joea Goldberga z You). Ale celkově zatím nejlepší díl. Uvidíme, jaký bude ten poslední :)

30.05.2023 5 z 5