Veronika_mad Veronika_mad komentáře u knih

Výkřiky v temnotě Výkřiky v temnotě Darcy Coates

Dost často knihy ze série s přibývajícími díly ztrácí kouzlo a nepředčí příběh první knihy. Stalo se mi několikrát, že sérii nedočtu, protože mě příběh jednoduše přestane bavit. Tady je to naopak. Pokud bych měla hodnotit celou sérii (protože už jsem v půlce 3.knihy), tak od nejlepší: 3 díl, 2 díl, 1 díl. Konečně bylo vysvětleno, co se stalo. Jsou ale věci, které mi začínají vadit. Dorran - na chlapa extrémně romantický. V téhle době je zvláštní číst o chlapovi, který je schopný se obětovat za ženu, kterou zná 14 dní. Pořád vyznává lásku, stojí za každým JEJÍM rozhodnutím, ale musí strašně trpět, ať už proto, že má vedle sebe impulzivní trubku, kvůli které se často dostanou do problémů nebo proto, že má plné kulky. Chudák chlap :D Za tohle dávám jednu hvězdu dolů, protože jsem se dostala do stádia, kdy mi to tak vadilo, že jsem musela knihu odložit a přečíst jinou. I tak je to ale lepší, než první díl. Po pauze jsem se ke knize vrátila a dočetla jedním dechem. Prostě jsem si potřebovala od té romantiky odpočinout.

29.05.2023 4 z 5

Dítě z Osvětimi Dítě z Osvětimi Lily Graham

(SPOILER) Na toto téma jsem četla už hodně knih a tato je pro mě průměrná - ani nejlepší ani nejhorší. Příběh je trochu předvídatelný, protože z autorky je cítit po celou dobu, že ta velká láska nemůže dopadnout jinak než happyendem. Ale i tak ji beru jako ten lepší průměr - bavila mě, ale znovu si ji nepřečtu.

19.05.2023 4 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

(SPOILER) Možná to vyzní hrozně, ale knihy na toto téma mám ráda. Připomínají mi, že ne vždy jsme se měli tak, jak se máme teď. Přečetla jsem jich hodně a stále za mě vede Mengeleho děvče. Každá kniha na téma holokaustu má silný příběh a Tatér z Osvětimi je výjimkou. Čte se rychle a vtáhne vás do děje... Ale do děje love story, která je plná nesmyslných situací. Třeba když u tatéra zabušili dva chlapi, že jejich kamarád utekl a esesáci ho chytili, ať ho zachrání, protože se ho zítra chystají další den popravit. To mi přišlo hodně zvláštní, protože podle spousty knih, filmů i výpovědí přeživších znamenalo chycení při útěku okamžitou popravu před ostatními. Nikde jsem neviděla ani nečetla, že by chyceného nechali normálně den nebo dva chodit po táboře. Ale beru to, že to je spíše román než autentické popsání hrůz, které se tam odehrávaly.

Koncentrační tábor není vyobrazený tak strašně, jaký opravdu byl. Jako román kniha super - jako kniha na téma holocaustu trochu mimo mísu a v lidech, kteří ji čtou to může vyobrazit jako trošku lowcost tábor pionýrů a ne jako tábor smrti.

Nezažila jsem, nemůžu soudit, ale Lale měl velké štěstí a měl mnoho výhod, které musel vyvážit věcmi, které by normálně neudělal. Jasně, udělal i spoustu dobrých věcí - sháněl a rozděloval jídlo... Ale také riskoval život ostatních, konkrétně třeba žen, které mu nosily šperky, peníze a drahé kameny a spoustu dalších. Na můj vkus kniha postrádá popsání pocitu viny, který Lale měl nebo podle mě měl mít. Spíš to vypadá, že ho neměl a že své chování omlouvá tím, že chtěl přežít. Pořád nedokážu pochopit, jak se mu to povedlo. Vězni byli stříleni za prkotiny. On měl matraci napěchovanou rubíny, prsteny a dalšími věcmi a když mu na to přišli, tak mu to prošlo... Neuvěřitelný.

Vypadá to spíše jako román, který autorka omylem zasadila do koncentračního tábora, kde je jeden Žid velmi vážený a řekněme nedotknutelný jen proto, že tetuje lidi. Lale měl na můj vkus až moc štěstí. Spíš mi to přijde jako guláš z osudů několika lidí.

02.05.2023 odpad!

Hlasy v bouři Hlasy v bouři Darcy Coates

(SPOILER) Skvělý a napínavý příběh! Už mám rozečtený druhý díl :) Začátek měl velmi pomalý rozjezd. Clare vidí vyzáblé na můj vkus až moc dlouho sama. Jako v každé hororové knize nechybí rozdělení hlavních hrdinů, které výjimečně nekončí smrtí jednoho z nich :) Ale celkově je kniha velmi povedená. Doufám, že si takovou laťku udrží i další díly.

11.04.2023 5 z 5

Pavouk Pavouk Lars Kepler

Další skvělá kniha od Keplera :) Jako všechny předchozí díly je čtivá a napínavá. Bohužel dávám jednu hvězdu dolů za opětovné vykopání Jurka Waltera z hrobu, které bylo za mě úplně zbytečné. Po posledním díle jsem se těšila, že manželé vymyslí konečně něco, co nebude inspirováno nebo nějak spojováno s Jurkem. Snad už o něm v dalším díle neuslyšíme.

20.03.2023 4 z 5

Zhubni Zhubni Richard Bachman (p)

Super kniha! Četla jsem ji relativně dlouho, protože pro mě bylo trochu těžší přelouskat ty delší nezajímavé pasáže. Není to má první a ani poslední kniha od Kinga, takže vím, že tyhle pasáže má, ale u téhle knihy mi to zatím vadilo asi nejvíc. Obsahově je kniha napínavá a už jsem se těšila na rozuzlení. Měla jsem spoustu tipů, jak to skončí... Ale takhle? To by mě asi ve snu nenapadlo :D

20.03.2023 5 z 5

Na tuhle knihu jsem se strašně těšila. Vůbec jsem nevěděla, co od toho čekat - jestli to bude vyprávění jen o natáčení o HP a jestli to bude stát za to. A stálo! Tom nevypráví jen o HP, ale vypráví celý svůj poutavý příběh, který mě velmi zaujal. Na HP jsem vyrostla, takže pro mě bylo zajímavé číst o natáčení i životním osudu jedné z vedlejších postav. Bylo by super, kdyby se k napsání knihy odhodlala i nějaká z hlavních postav. Každopádně by to měl přečíst každý Potterovec, protože uvidí i tu druhou stránku celého projektu a pochopí, že to opravdu není prdel a že každého něco tak velkého může ovlivnit jak tím dobrým způsobem, tak i tím špatným. Děti nebo dětské hvězdy jsou k tomuto náchylnější a Tom je příkladem a hezky popisuje, jak se to celé stalo. Je to psáno s dávkou humoru a hlavně s pokorou, která v této době spoustě lidem chybí. Je znát, že se z toho chtěl prostě vypsat a nechtěl způsobit žádnou nevraživost mezi zmíněnými lidmi, protože jsem nenašla proti nikomu něco negativního. Knihu bych doporučila i těm, kteří HP nefandí, protože má poselství, které by mohlo někomu v podobné situaci pomoci.

15.02.2023 5 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

Další skvělá Keplerovská kniha. Příběh velmi napínavý a ten konec jsem opravdu nečekala. Četla jsem od začátku celou sérii a všechny knihy se čtou velmi dobře a velmi velmi rychle. Když zhodnotím celou sérii, tak všechny díly mě moc bavily - až na ty s Jurkem. To bylo neuvěřitelné už i pro mě, takže ty mám u sebe v seznamu za ty slabší knihy. Naopak Zrcadlový muž je u mě na 1. místě :) Už se těším na další díl a celou sérii si určitě zase přečtu.

24.11.2022 5 z 5

Temné vábení Temné vábení Loreth Anne White

Na tuto knížku jsem přišla díky čtenářské výzvě a jsem velmi ráda, že jsem si ji vybrala. Příběh je trochu předvídatelný, ale stejně je velmi napínavý. Čte se to samo :)

23.11.2022 5 z 5

Já a ty, navždy Já a ty, navždy Jo Watson

(SPOILER) Na tuto knihu jsem přišla díky čtenářské výzvě a musím uznat, že je skvělá! ALE v první půlce hlavní hrdinka lže bezdůvodně úplně všem a ve všem a dělá opravdu kraviny. To mě dost vytáčelo, proto jedna hvězda dolů. Četla jsem a říkala jsem si "Bože prooooč! Proč se chová jako blbka?". Těšila jsem se, až se to provalí. Od toho momentu už jsem neměla sto chutí knihu odložit, ale naopak dočíst. Příběh byl velmi poutavý a emotivní. Slzička ukápla.

08.11.2022 4 z 5

VKV (Velmi krátké vlny) VKV (Velmi krátké vlny) Benjamin Tuček

Na tuhle knížku jsem narazila a četla ji jen kvůli čtenářské výzvě. Připomíná mi to mě na pískovišti před 25 lety. Vezmu bábovičku, vodu z louže, hlínu (ideálně se žížalami), trochu písku, sem tam nějaké kočičí hovínko a matlám a matlám. Jsem ráda, že to mělo jen 136 stran, protože kdyby byla kniha delší a kdybych měla lepší výběr do čtenářské výzvy (autor musí být starší o 22 let než já), rozhodně bych ji nedočetla. Jsem ráda, že zde je ke stažení zdarma (a už chápu proč), protože kdybych si ji musela koupit, hodně bych těch pár korun, které by stála, litovala.

01.11.2022 odpad!

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Na knihu jsem byla velmi zvědavá, protože na sociálních sítích způsobila velký boom. Bohužel kniha zklamala. Příběh zajímavý a poutavý, ale styl psaní mi opravdu nesedl a trvalo mi se začíst. Kniha je psaná v třetí osobě, jména autor používá minimálně, takže všude samá zájmena. Dialogů velmi málo, spíše tam jsou dialogy vyprávěním: on říkal, že... ona odpověděla, že... Jsem ráda, že kniha je vlastně krátká, protože delší knihu bych s tímhle stylem psaní nepřečetla.

31.10.2022 3 z 5

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

Zatím nejlepší kniha ze série. Poutavý a napínavý příběh a hlavně žádné nudné pasáže jako v přechozích dílech.

25.10.2022 5 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Tohle je zatím nejlepší kniha ze série. Oproti předchozím unudlaným dílům se tam pořád něco děje, o čemž vypovídá i rychlost přečtení. Každý předchozí díl jsem četla měsíc a tohle jsem měla za 14 dní přečtené. Za mě dobrá a napínavá kniha. Doufám, že další díly budou taky takové :)

10.10.2022 5 z 5

Ty Ty Caroline Kepnes

V 99% je vždy lepší kniha než filmy/seriál. Tahle kniha pro mě patří přesně do toho 1%. Seriál mě rozhodně bavil víc.

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

Velmi napínavý a zajímavý příběh. Jako vždycky - kniha lepší než film :)

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Další strhující a napínavý příběh :)

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Skvělý díl!

Stalker Stalker Lars Kepler

Krásně a rychle se to čte :)

Lazar Lazar Lars Kepler

Zatím poslední přečtený díl série a už se těším, až budu číst další. Příběhy Joony jsou zajímavé a hlavně napínavé!