vendy6619 Online vendy6619 komentáře u knih

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Úplně jsem se do týhle knihy začetla a nechtěla s tím přestat jak mě chytla. Rozhodně doporučuji dál :)

29.12.2017 5 z 5

Koruna Koruna Kiera Cass

Za mě naprostá paráda! :)
Znovu jsem si potvrdila jak moc Selekci miluju a jak tohle je série, kterou budu doporučovat dál. Vlastně jsem díky netu (no tak jsem to nevydržela a musela se kouknout! Nesuďte mě!) věděla koho si vezme, ale proč jsem to chtěla dočíst? Kvůli tomu jak se to stane! Ta jejich cesta tím vším mě zajímala asi ze všeho nejvíc :) a ono to bylo daleko lepší než jsem myslela.
Dva dny a knížku můžu zase vrátit :D je to škoda, že to skončilo a nechce se mi loučit s touhle sérií.
Děkuji Eadlyn, že jsi mi ukázala, že i to nejchladnější srdce může roztát! :)

21.09.2017 5 z 5

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

Četla jsem jí tak moc dlouho! A stejně jsem se nemohla začíst.
A přitom je kolem Božského hrozný halo jak vyšla nová knížka. Ale mě se to prostě zdálo až moc klišoidní.
Někomu se to možná líbí, ale mě to přišlo.. takový.. ani nevím jak to popsat. Myslela jsem, že tohle můj šálek kávy bude, ale v některých chvílích byl neříkám, že ne. Ale pak zase.. nic. Trvalo mi to hrozně dlouho než jsem se začetla a vůbec než jsem jí dočetla.
Ale znáte to.. 100 lidí 100 chutí. :)
Proto jenom 3*/5*.. za Bennetův humor! ^_^

29.01.2017 3 z 5

Kečupová mračna Kečupová mračna Annabel Pitcher

Hrozně ráda bych si na tuhle udělala názor, ale přečetla jsem jí spíš z donucení. Pro někoho to možná jeho šálek kávy, ale mě moc nenadchla, abych se přiznala. :/ a hrozně mě mrzí, že mě zklamala, protože kolem ní bylo docela BUM! :(
Ale příběh jako takový byl překvapivý. Celou dobu jsem si myslela, že je to někdo jiný. Tak za to překvapí to má ode 3*! :)

31.12.2016 3 z 5

Líbali jsme se Líbali jsme se David Levithan

"Myslíme na kluky, které jsme políbili, se kterými jsme šoustali, kluky, které jsme milovali, kluky, kteří nemilovali nás, kluky, kteří s námi byli, když jsme odcházeli, kluky, kteří s námi byli i poté, co jsme odešli."

Ke knize jsem se dlouhoo nedostala a teď vím jaká to byla chyba. 190 stránek jsem měla během jednoho večera přečteno a ještě v jednu ráno jsem si říkala, že těch padesát stránek přečtu! :) tuhle knížku si hodlám přečíst znovu! David je mistrem slova a do jeho psaní jsem se zamilovala :) těším se na knížku s Johnem Will Grayson, Will Grayson :)
Škoda, že nemůžu dát víc jak pět hvězd :)

22.05.2016 5 z 5

Sny Sny Richelle Mead

Nemyslela jsem si, že další díl Sukuby mi otevře pusu, protože jsem měla pocit, že tu předchozí do nepřekoná.. ale ono jo :) koukala jsem opět s pusou dokořán a říkala jsem si co to má znamenat :D Rozhodně jsem si Sukubu zamilovala! :) a Georgina se mi hodně líbí! :) nemůžu se dočkat až si přečtu další knížku :)

30.03.2016 5 z 5

Na vrcholu Na vrcholu Richelle Mead

První knížka na kterou jsem u části Georginy a Dany zůstala zírat s otevřenou pusou. Nikdy jsem takhle překvapená nebyla :D rozhodně daleko lepší jak ten díl předtím.. i když ten se mi taky četl sám :) Sukuba je rozhodně jedna z nejlepších knížních sérii co jsem kdy viděla.. a četla vůbec! :)

19.03.2016 5 z 5

Zůstaň se mnou Zůstaň se mnou Gayle Forman

A mě se tahle knížka líbila. Hodně čtivá.. přečteno hrozně rychle. :) nemohla jsem jí na konci odložit! :) nestalo se mi to dlouho u knížky.

25.01.2016 5 z 5

Splynutí Splynutí Maggie Stiefvater

Nemůžu si na ní udělat názor.. Samovi části mi později přišli docela nudné. Zachraňovalo to tam nejspíš jen Cole a Isabel a jejich vztah - nevztah, který se mi hodně líbil. Za sebe říkám, že nejradši z týhle série mám Váhání :)

23.01.2016 4 z 5

Čistý Čistý Julianna Baggott

Tahle knížka se ke mě dostala jen díky nálepce pro "fanoušky Hunger Games" i obálka se mi moc líbila tak jsem si řekla proč ne. Po přečtení komentářů tady jsem se trochu zhrozila co že jsem si to půjčila za póvl mezi knihami. I tak jsem začala a souhlasím s jedním, že je potřeba se prokousat přes prvních sto stránek. Další pokračování knihy mě přimělo k tomu číst dál, abych věděla o co tam jde. Čistého jsem neodložila a po přečtení poslední stránky jsem jen kulila oči na tu stránku s otázkou jestli je vážně konec! Kniha u mě obstála na jedničku! Ty mutace rozhodně považuji za velice zdařile. Popis prostředí po Explozi je báječný! Takze směle do Čistého.

06.07.2015 5 z 5

Poslední slova Poslední slova Kerry Lonsdale

2,5*
Jdu proti davu. Mě to prostě nebavilo. Postavy mi šíleně lezly na nervy, ty jejich výstřelky občas byly trest.
Za mě spíše ne! Asi už od těchto typů knih čekám něco víc.

01.04.2024 2 z 5

Šepot kouzel Šepot kouzel Elise Kova

Hned jak jsem viděla tuhle obálku okamžitě mě okouzlila! Nádherná, barevná, skrývající krásné fantasy prostředí čarodějů ovládající živly.
Za knihu moc děkuji nakladatelství Fragment a nakladatelství Albatros !
Eira nemá úplně dobrou reputaci po nehodě, kterou způsobila. Navíc její magie je silnější než všichni tuší! Proto se rozhodne zúčastnit se Turnaje pěti království. Jenže na minulost se nedá zapomenout a ještě víc, když si mysli, že má všechno pod kontrolou se osud rozhodne zasáhnout.
Ze začátku mi přišlo trochu těžší se začíst. Navíc mi přišlo všechno trochu chaotické, neucelené zbrklé. Což nic nemění na tom, že svět, který autorka vytvořila je nádherný. Plný kouzel, intrik, přátelství a záhad.
Po zhruba 100 stran jsem se přistihla, že potřebuji znát další a další detaily Turnaje, který je tady skvěle vyobrazený.
Postavy o kterých byste to nečekali se najednou stanou vašimi oblíbenými a naopak! A to je přesně to co na takových knížkách miluju! Že vlastně nesmíte podceňovat nikoho a věřit ničemu co vidíte.
Kniha je na zkrátka velmi čtivá. Děj hezky plyne. Je v něm sice několik hluchých míst, které by tam být nemuseli, ale i přesto, když se dostanete do finále už čtete jen se zatajeným dechem. Ke konci mě autorka velmi překvapila pár událostmi! Nečekanými! Hodně!
Ve finále jsem si knihu jako celek velice užila! Ač to na začátku úplně nevypadalo. Vyklubal se z toho povedený fantasy příběh. Ovšem k Thornům mi ho nedávejte!

25.08.2023 4 z 5

Melissa Melissa Alex Gino

Za tuhle krásnou jednohubku moc děkuji nakladatelství Albatros!
Melissa o sobě ví, že je holka. Jenže to ví jen ona. Nikdo jiný. Teprve až když se dozví, že se bude hrát představení Šarlotina pavučinka je přesvědčená, že právě ona ji chce a musí hrát. A tak s kamarádkou Kelly najdou způsob jak to říct úplně všem!
Pod touhle jednoduchou obálkou a několika stránkami se ukrývá nádherný a velký příběh!
Příběh ve kterém se desetiletá holka snaží ukázat svoji identitu. A přesvědčit ostatní, aby ji viděli jak se vidí ona sama. A některé reakce byly opravdu krásné a emotivní.
Čtivá knížka, kterou slupnete za odpoledne, protože chcete vědět jak okolí Melissu přijme.
A navíc je to knížka, kterou by v rámci zbavení se předsudků měl přečíst každý a měl by ji každý rodič přečíst svým dětem.
Za mě velké doporučení pro všechny kdo si prochází těžkým obdobím tranzice nebo pro ty kdo chtějí někomu ukázat, že to jde i jinak.
A v neposlední řadě i pro mladší ročníky a děti.

Melissa vás očaruje svoji jemnosti, citem a následným pochopením.

23.07.2023 5 z 5

Vězeňkyně Vězeňkyně B. A. Paris (p)

Moc dekuju za zaslání výtisku nakladatelství Albatros a Motto redakce! Moje první setkání s autorkou B. A. Paris bylo fenomenální!
Dostáváme se k Amélii. Chce si v Londýně vybudovat nový život. Ale to ještě netuší co všechno bude muset podstoupit, aby vůbec mohla žít.
Tohle byla jednoznačně velká jízda! Daily Mirror o knize řekli, že ji nedáte z ruky a já s tím absolutně souhlasím! Protože nedáte ani kdybyste chtěli sebevíc. Tahle kniha vás připraví o spánek, dech, myšlenky a ještě budete prosit o víc.
Díky krátkým kapitolám, které se v první části odehrávají z minulosti a přítomnosti se dostáváme až do momentu toho všeho. Druhá část nás zavede co se dělo poté. Zavede nás do hlavy Amélie. A věřte mi, že to stojí za to! Ač mi trvalo několik kapitol se začíst pak to šlo jak po másle!
Autorka se nebála otevřít zde jedno z témat, které jsem snad v žádné knížce ještě neviděla. A teda! To bylo něco!
A ten konec byl prostě neuvěřitelně zamotaný a autorka se z toho dokázala perfektně vymotat!
Co musím ještě vyzdvihnout je nádherná a jednoduchá obálka, která začne po přečtení dávat smysl. A začne být možná až moc děsivá!

Už teď vím, že se po dalších knihách autorky musím porozhlédnout, protože tak poutavý a úderný styl psaní nemá jen tak někdo. Někdo kdo v krátkých kapitolách dokáže udržet v napětí až do samého konce. Dokázala bych si klidně i představit pokračování téhle knihy nebo klidně filmové zpracování, které by mohlo být úžasné!

Nechte se touhle pořádně unést! Nebudete litovat!

17.06.2023 5 z 5

Atentát Atentát Loïc Dauvillier

Atentát je další z nádherných grafických románů vycházející pod značkou nakladatelství Garamond, který spadá pod Albatros.
Tentokrát nad příběh zavede do Izraele. Dostáváme se do příběhu, který máme před sebou dnes a denně. Něco co známe každý a co se děje v podstatě u každého a u všech.
Obviňování, podezřívaní, nadřazování. To všechno se na stránkách románu dozvíme. Zvláštně když jde o náboženství. Muslimové u nás všeobecně nemají dobrou pověst. Víme proč a víme jak se některé extremistické skupiny chovají, co dělají, jak se projevují.
Přesně tohle se nám v příběhu autor snaží ukázat. Ze ne každý je takový jak vypadá. Ze ne každého můžeme podezírat.
Něco podobného zažije i významný chirurg z Tel Avivu. A na vlastní kůži si vyzkouší co znamená být najednou vyvrhel společnosti. Jen protože je arabské národnosti.
Neskutečně smutný příběh jednoho člověka o hledání pravdy a nacházení jen zmatku.
Rozhodně tohle bylo úžasné dílo. Přečtené asi za hodinu se zatajenym dechem jak Amin dopadne.

Rozhodně ve mě příběh rezonoval i nějakou dobu po přečtení! Protože to bylo úplně nečekané. Hlavně to ukončení.

02.06.2023 4 z 5

Fotograf z Mauthausenu Fotograf z Mauthausenu Salva Rubio

Fotograf z Mauthausenu je nádherný grafický román vycházející pod nakladatelství Garamond, který spadá pod Albatros knihy.
Historický román, který nás zavede do roku 1941. Ve světě je válka a na každého dopadá. A přesně tady se do jednoho z koncentračních táborů dostaneme.
Je to místo kde velitelé razí heslo: Vešli jste branou, ale ven půjdete komínem.
Francisco nám vypráví svůj příběh o tom jak se ze jména stalo pouhé číslo.
Příběh se točí kolem skutečných události a já myslím, že bychom na ne neměli zapomínat. A měli bychom se vždycky z minulosti poučit, protože se na ni hodně rychle zapomíná.
A nikdo nechce aby se opakovala! Nebo snad ano?
Francisco v téhle knize nám barevně odvypraví hrůzy koncentračního tábora Mauthausen a to jak jeho život plyne dal po osvobození Američany. To jak nikdo nechce poslouchat, protože netuší se co za zavřenými dveřmi dělo.
Takže za mě tohle bylo opravdu úžasný náhled do kousku historie, který rozhodně doporucuju úplně všem! Těm co se o historii druhé světové války zajímají, ale i těm co ne. A přesto chtějí kousek poznat.

27.05.2023 5 z 5

Zaprodaný cit Zaprodaný cit Ella Trobok

Nádherný příběh pod nádhernou obálkou. To vám můžu zaručit u Zaprodaného citu od autorky Elle Trobok!
Dostáváme se do země zvané Myosoté. Žije zde i naše hlavní hrdinka Vanessa. Vše se změní po příjezdu dávného přítele jejího nastávajícího.
Už u anotace jsem věděla, že to bude krásná kniha! Chvíli mi trvalo se začíst. Ale postupně mi přišlo, že čtu takovou kombinaci Bridgertonů a Rebelek z Oxfordu a to je za mě super!
Mám strašně ráda historické knihy se silnými hrdinkami.
A tady se autorka vůbec nebála dat knize množství tabu témat o kterých se hodně lidi především žen boji mluvit nebo je jen otevřít!
Líbí se mi jazyk jakým si autorka dokázala pohrát.
Stejně tak i postavy byly skvěle napsané. I když v některých chvílích mi přišla Vanessa zvláštní a její chování mi bylo proti srsti. Filip je skvěle napsána manipulativní postava.
Vim, že já bych chování a celkově některé situace v knize opravdu nejspíš nezvládala. Ale tahle doba to měla jinak.
Vážně jsem se bavila. Možná by šla knížka zkrátit o některé popisy a situace, ale přesto se díky kratším kapitolám četla dobře a svižně. Konec se mi už trochu vlekl, ale i tak jsem byla zvědavá na závěrečné stránky! A nezklamaly ani ty! Naopak. Byla jsem překvapena. V některých ohledech hodně. V některých vůbec!

I přesto doporučuju se na cestu do Myosoté připravit! Nebude to jednoduchá cesta!

23.04.2023 4 z 5

Candy Candy Baja Dolce

V první řadě jsem byla hodně zmatená ze začátku! Dva roky Bajuš, dva roky!
Ale jak se příběh začal rozjíždět a nabírat spád jsem se do Candyho a všech postav zase zamilovala.
A upřímně nevím jestli to byl záměr, ale viděla jsem rozdíly mezi Candym a Habibi.
Knížka se četla neskutečně dobře. A rychle. A přitom by se měla šetřit.
Tahle darkromance vás odpálí do vesmíru… zvlášť pokud mate rádi tajemno a holdujete si v hříchu a máte mysli otevřenou!
Navíc i Candy je jako kdybych četla knihu od nějaké zahraniční autorky. Baja se může řadit mezi ně. Je to úžasný! Miluju to! A nemůžu se dočkat závěru!

Ach svätý Candybože! Jsi sladký jak balíček čokolády!

16.11.2022 5 z 5

Kladivo na Čaroděje Kladivo na Čaroděje Alex Vigaš

Tahle kniha je plná zmatku, myšlenek o tom kým jsme, kdo jsme a kým chceme byt.
Alex se povedlo napsat a popsat pocity v hlavě zmatené puberťačky, která má v hlavě vážně bordel.
Já bych vám hrozně ráda předala pocity, které jsem u čtení měla. Jenže to se těžko popisuje.
Na začátku jsem neměla úplně moc očekávání, ale postupem času, když poznávate Niky a její hlavu… si ji oblíbíte. Svým způsobem se v ni vidíte. Já si tedy aspoň myslím, že bychom mohli byt kamarádky!
Jenže tahle knížka je daleko víc než jen o kamarádství, poznávání lásky. Je v ni daleko víc myšlenek. A hlavně… všeho!
A komu bych ji doporučila? Všem. Naprosto všem.
Tolik silných emocí jsem prožívala naposledy u Backmana. A to už něco znamená!

Kladivo na Čaroděje je něco co česká scéna potřebovala! A hrozně dlouho něco takového tady chybělo.

12.09.2022 5 z 5

Kolotoč Kolotoč Paulina Świst

Velice zábavná kniha z advokátního prostředí protkaná erotikou a sexem. Bavila jsem se! Takže do toho pokud máte odpoledne volné.

22.01.2021 4 z 5