Splynutí

Splynutí https://www.databazeknih.cz/img/books/95_/95723/bmid_splynuti-dv1-95723.jpg 4 507 74

Vlci z Mercy Falls série

< 3. díl

Tehdy… Když Sam potkal Grace, byl vlk a ona dívka. Pak se jim podařilo najít způsob, aby Sam zůstal napořád člověkem, a jejich vzájemná náklonnost přerostla v opravdovou lásku. Teď… Byl by to hezký konec příběhu, jenomže jim ho osud nedopřál. Teď se zase Grace každou chvíli mění ve vlčici a utíká do lesů za smečkou. A na smečku z Mercy Falls číhá skutečné nebezpečí – místní obyvatelé chtějí vlky do jednoho postřílet. Navždy…? Sam by pro Grace udělal cokoli. Dokáže se ale jeden chlapec a jedna dívka postavit nelítostnému světu? Všechno – láska, přátelství i budoucnost – se má rozhodnout v jednom jediném okamžiku, okamžiku života, či smrti, rozloučení, nebo splynutí…... celý text

Romány , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Argo

Forever , 2010

Hels-is-unicorn
11.11.2022 3 z 5

Podle mě je poslední díl z této série nejslabší. Autorka se v příběhu ztrácí čím dál víc, pozměňuje příběhy postav a až zbytečně moc se plácá v Samových vzpomínkách. Myslím, že daleko lepší by bylo, kdyby každá kniha patřila některé postavě, první třeba Samovi, druhá Coleovi, třetí třeba Grace?
Už u minulého dílu jsem se zmínila, že když čtete knihy po sobě, všimnete si, že autorka pozměňuje detaily. To se projevuje i v tomto díle, ale nejen v rámci celé série, nýbrž i v rámci knihy samotné. Meningitida přece podle Colea není lék. Nebo je? Navíc mi dost vadil příběh Olivie. Sice si vždycky cením toho, když se autor nebojí zbavit některých, i oblíbených, postav. Ale Oliviin příběh mi nedává smysl.
Bohužel ve mně kniha probouzí pocit, že autorka už chtěla mít tuhle sérii z krku. Příběh je nedotažený a rozhodně nemám takový ten uspokojivý pocit z dočtené a uzavřené série.
Btw, kdo si taky pamatuje, že Beckovi nově rekrutovaní vlci byli na začátku tři? :-)

kamino
21.12.2021 2 z 5

mohlo to skončit prvním dílem. takhle to bylo zbytečně natahané, a za mě byl poslední díl docela nezáživný.

tynka65
20.12.2020 2 z 5

S každým dalším dílem, mě celý příběh baví méně. Kéž bych to celé četla před 13 lety, kdy jsem milovala Stmívání a hlavní hrdina by byl můj tip. Teď mi přijde jako ukňučená cíťa.

Alnima
06.11.2020 2 z 5

Četla jsem již dříve, ale kniha ve mně moc vzpomínek nezanechala. Vlastně skoro žádné.

Libris_Na_Ex
21.10.2020 4 z 5

Spíš 3,5/5 .
Atmosféra, kterou Maggie Stiefvater ve svých knihách vytváří je naprosto skvělá a neskutečně mě baví.
Postavy, které rozhodně nejsou dělané podle šablony, tady taky skvěle fungují. Navíc se tu hodně řeší jejich rodinné vztahy.
Co tu ale bylo horší, byl děj, který poměrně dlouho postával na místě.
Jinak jsem si ale celou sérii moc užila a nelituji, že jsem se do ní pustila.

Mergirus
14.04.2020 2 z 5

Nějak nemůžu přijít téhle autorce na chuť. Zkouším také Havraní bratrstvo a jsem stále na rozpacích. Nejvíce mě baví její knihy ke konci, tam to konečně dostává nějaký spád. Od Vlků jsem čekala něco víc, ale bohužel, fakt doporučuji jen ty konce. Téma je pořád dokola...v prvním díle je on vlk a ona holka, ve druhém jsou chvíli oba lidi a ve třetím je ona vlk a on člověk. No, nic moc.

Nikoll2
12.01.2020 3 z 5

Tento díl považuji určitě za nejslabší z celé série. Trvalo mi poměrně dlouho, než jsem se začetla a určité části mi přišly zbytečně zdlouhavé. Na druhou stranu to není žádný propadák a pro uzavření série je určitě dobré si díl přečíst.

DreamerX9
26.12.2019 1 z 5

Třetí díl se hrozně vleknul a když mě začal bavit druhý čekala jsem že třetí mě pohltí se ale nestalo. Otevřený konec mi nevadí ale pak si člověk řekne...no tak jako když už ...tak snad. Bylo to dobře napsané ale jinak za mě nic moc takový horší stmívání.

chaera
12.07.2019 4 z 5

Závěrečný díl série Vlci z Mercy Falls mě opět nezklamal. Bylo to čtivé, napínavé a i konec se mi dost líbil. Bohužel se ale nemůžu zbavit dojmu, že by se celá série dala shrnout do dvou knih. 4.5/5

LuckaH2
19.06.2019 4 z 5

Za mě jako ostatní dva díly oddechovka, je to svým způsobem pohádka. Nic moc v tom nehledám, jinak postava Cole se mi taky moc líbila, někdy je potřeba odrazit se ode dna. A ten otevřený konec beru naopak jako plus.

merrynka812
13.03.2019 4 z 5

Dost mě zklamal konec. Kniha se vlekla pomalým tempem, kdy byl rozebrán každý Samův pocit a najednou byl konec během pár stran, přičemž ani nebylo vysvětlené to zásadní. Jinak to bylo celkem fajn čtení. Nejsympatičtější postava podle mě byl Cole, který děj držel hodně nad vodou.

Alena_S
04.03.2019

Pozor, malý spoiler na celou sérii: Vždycky jsem se těšila, až přijde Isabel (na začátku vlastně "záporák"!) a půjde je zachraňovat z maléru. Ale vážně: Když i Cole se časem dokázal pochlapit, tak nechápu, co se to dělo s tím Samem...
Jestli mi z toho utkví nějaká hláška, tak "pozor, ať neuteče kočka" Graceiny matky, to teda byla dvojka, ti její rodičové :/
Děkuji Domče za Sinnera, odkaz se tváří nefunkčně, ale lze najít na goodreads ;-)
Protože jinak ten příběh bude neukončený, se na mě nezlobte...

Edice
31.12.2018 2 z 5

Ani po několika měsících jsem knihu nedočetla. Akorát mě rozčilovalo, jak se mi tu povaluje. Nechávám ji nedočtenou, ač do konce mi příliš nechybí. Za to chuť a odhodlání dorazit ji právě až do konce, je už X měsíců spolehlivě někde v trapu.

anibeni
04.12.2018 4 z 5

Tak tenhle třetí díl byl zase o něco lepší než díl druhý. Což je dobře, bála jsem se, že to bude mít klesající úroveň. Líbilo se mi, jak se vlastně celá ta situce na konci vyřešila, i když je konec tak otevřený, že by klidně mohl být další díl.

PapayaD
02.11.2018 3 z 5

Kniha by byla na čtyři hvězdičky, kdyby byla dokončená. Jenže ten konec - na mě působil, jakoby si ho autorka vymyslela za pochodu. Byl uspěchaný a nedodělaný. Jinak se ale kniha četla celkem fajn, jen Sam byl šíleně ufňukaný, Isabel nevěděla co chce a Cole - paráda. Grace jsem měla celkem ráda, i Rachel. Jako odpočinková kniha dobré, ale nic složitějšího v tom nehledejte.
3* - za ten konec!

jitka7
29.10.2018 2 z 5

Jediný, kdo je v této knize nějak čtivý je Cole. Jinak to je zase opět o ničem. A pak teda i vlci, toť vše. Strašně nudné, nezajímavé.

Denis.ska
22.10.2018 4 z 5

Celá série se mi moc líbila, jen mě trošku zklamal konec. Přišlo mi to takové jako by mi někdo odstranil posledních 10 stran.

mimi55
11.11.2017 5 z 5

Celá série se moc pěkně četla.

SábaLišková
06.09.2017 5 z 5

Super knížka,super trilogie. :)

Kerolajnacek
02.09.2017 5 z 5

ÚŽASNÉ !! všechny 3 knihy jsem četla jedním dechem. Dokonce jsme si i poplakala

vlkodlaci milostné romány pro mládež

Maggie Stiefvater
americká, 1981