Líbali jsme se

David Levithan napsal příběh založený na skutečné události – Harry a Craig, dva sedmnáctiletí kluci, se zúčastnili líbacího maratonu, aby překonali Guinnessův rekord a zároveň upozornili na předsudky panující ve společnosti. Dehydratovaní a nevyspalí se snaží překonat rekord a jejich úsilí se stává ohniskem, kolem kterého se točí příběh dalších dospívajících kluků, již hledají svoji vlastní identitu, lásku, řeší rodinné problémy – a hlavně touží objevit své místo v tomto světě.

Levithan umně splétá nitky jejich příběhu do jednoho velkého o dospívání a hledání vlastní identity, zkrátka tom, jaké to dnes je být mladý kluk na kluky.

David Levithan je autorem mnoha oceňovaných románů. Českým čtenářům je známý především svým románem Den co den. Dále pak knihami Nick a Norah: až do ochraptění a Dash & Lily – Kniha přání, které napsal společně s Rachel Cohnovou. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/26_/260214/libali-jsme-se-jCH-260214.jpg 4.2160

Two Boys Kissing (2013)

Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno:, CooBoo
Více informací...

Schmetti

Velký palec nahoru za homosexuální tématiku. Více najdete v mojí recenzi: http://blumensprache.blog.cz/1702/libali-jsme-se-david-levithan-knizni-recenze

milan.krimsky

Kniha, která popisuje životní příběh několika g-kluků není špatná, ale odstavce se čtou na přeskáčku, tudíž čtenář má v hlavé zmatek a musí přemýšlet nad jmény a dějem jednotlivých osob

Anna 13
23.12.2016

Nemohu snad již napsat víc, než jsem řekla v mé recenzi: http://knihy-jsou-duvodem-k-ziti.blog.cz/1612/libali-jsme-se-david-levithan

Kniha zasluhující si nějaké velmi vysoké ocenění. Roztrhala mi srdce. Nevím, který příběh by ho teď mohl dát dohromady...

Držte se...

ondras666
19.12.2016

Kniha byla docela zajímavá svým hlavním příběhem o rekordu v líbání. Ale celkový dojem nic moc. Neustále přebíhání v každém odstavci k jiným osobám a ten způsob psaní z pohledu nás diváků, celkový dojem hodně zkazil. Proto ubírám jednu hvězdičku.

luciefeix
15.11.2016odpad!

vubec mi nesedí styl psaní kterým je kniha něco jako vyprávěna .. mluví se v ruzných osobách každý odstavec o něčem jiném . vzdala jsem to jelikož to nemělo vubec zadnou logiku ,

Mišule_11
06.11.2016

Zajímavá kniha..! :) Úplně něco jiného než jsem zvyklá číst, ale i tak se mi kniha líbila. Sice než jsem se ze začátku do ní dostala, ale potom mě úplně pohltila a dostala. :)

HermioneCZ
08.10.2016

Zpočátku se mi kniha moc nelíbila, především pasáže, kdy ještě nebylo zcela jasné, kdo je vypravěčem. Když se však přehoupla přibližně 1/3 knihy, začal se mi příběh docela líbit, zlomový okamžik u mě však nastal v pasáži, kdy se chce Cooper zabít... Pak už jsem kihu vyloženě ,,žrala" :D. Také jsem velmi ocenila autorův dovětek na konci a objasnní jeho inspirace.
Nebyla to sice bůhví jaká četba, ale odpočinková, jak jsem zpočatku myslela, že bude, to taky nebyla. Takže za mě 4 hvězdy, knihumoc doporučuji všem, kteří by se rádi zamysleli/porozuměli problematice homosexuálů.

Jass
30.09.2016

Bylo to... podivné. Popravdě něco naprosto jiného, než jsem čekala... Nevěřícně jsem přečetla tři stránky a vrátila se k ní za měsíc. A pořád to bylo stejně divné. Ale četla jsem dál, všechno se začalo spojovat a třídit, a nakonec to bylo vážně dobré. Stejně jsem z toho ale občas měla pocit takové nedotaženosti... Znovu už po ní asi nesáhnu, ale vážně se mi líbila a můžu jen doporučit.

todilka
26.09.2016

Zatím nedokáži přidělit počet hvězd, ani napsat nějaký smysluplný komentář. Není to žánr, který běžně čtu, musím si to nechat projít hlavou.

"Někdy přijde nadhled příliš pozdě. Sám sobě nemůžeš věřit. Myslíš, že můžeš, ale nemůžeš. Ne proto, že jsi sobecký. Nemůžeš žít pro nikoho jiného. Jakkoli bys chtěl, nemůžeš žít jen proto, že tě chce mít někdo jiný na živu. Nemůžeš zůstat na živu pro své rodiče. Nemůžeš zůstat na živu pro své kamarády. A nemáš vůči nim žádnou povinnost zůstat naživu. Povinnost žít máš jedině vůči sobě, nikomu jinému."

Prostě...čtěte!

*Čtenářská výzva 2016: Kniha napsaná nebo inspirovaná skutečností

DeeKrakova
06.08.2016

Trvalo mi asi 30 stran než jsem pobrala kdo je kdo ale nakonec to šlo samo a měla jsem dočteno. Poutavá a milá kniha, žádný velký příběh ale k zamyšlení. Netradiční, zábavné a velmi poutavé. Za pár hodin přečteno.
Líbí se mi autorův styl psaní, určitě si od něj přečtu další knihy. :)

Etule
02.08.2016

Ze začátku mě lehce zaskočil způsob, jakým byl příběh vyprávěn. Jenže každou další stránkou jsem si uvědomovala, že přesně takhle to vyprávěno být má.
Zhltnuto na jeden zátah, nedokázala jsem se odtrhnout. Nedokázala jsem jim všem nefandit. Moc pěkné čtení, ačkoliv mezi řádky hluboce zasahující a smutné.

tweed
07.07.2016

Pokud si chcete přečíst něco milého, obyčejného (a tím vlastně i naprosto zajímavého a netradičního), můžete Two Boys Kissing bez obav otevřít :)

Shannon
03.07.2016

Pro mě tato kniha byla místy dost naivní a také docela předvídatelná. Ale ve svém žánru, román pro mladé, je to asi jedna z lepších knih. Líbilo se mi jak byly popsané vztahy a také nevšední téma, které bylo zpracované dost otevřeně. Hodnotím průměrně, čekala jsem víc.

bartosovic00
10.06.2016

Nechci se moc opakovat, ale vážně to byl velce krásný a silný příběh...

elfinkaa97
07.06.2016

Příběh knihy byl naprosto úžasný. Proti gayům nic nemám, spíše naopak, obhajuju je, takže tahle kniha pro mě moc znamenala. ALE: Autor se až moc snaží mít hlubokomyslné projevy. Jako by za každou cenu chtěl, abychom si z jeho knihy vytáhli co nejvíce citátů a udělali z nich životní motta. Navíc mi dlouho trvalo zorientovat se v postavách a to, že kniha byla celá bez kapitol, mi to ještě víc kazilo snahu o pochopení příběhu. Každopádně, ti kdo máte rádi JOHNA GREENA byste si knihu určitě měli přečíst, bude vás jistě bavit stejně jako mě, jen si nevšímejte tak moc těch chyb, jako já. :D

gleti
03.06.2016

Úžasná knížka o odlišnosti, která ukazuje, že od dob Alana Turinga jsme pokročili jen o pár krůčku.

vendy6619
22.05.2016

"Myslíme na kluky, které jsme políbili, se kterými jsme šoustali, kluky, které jsme milovali, kluky, kteří nemilovali nás, kluky, kteří s námi byli, když jsme odcházeli, kluky, kteří s námi byli i poté, co jsme odešli."

Ke knize jsem se dlouhoo nedostala a teď vím jaká to byla chyba. 190 stránek jsem měla během jednoho večera přečteno a ještě v jednu ráno jsem si říkala, že těch padesát stránek přečtu! :) tuhle knížku si hodlám přečíst znovu! David je mistrem slova a do jeho psaní jsem se zamilovala :) těším se na knížku s Johnem Will Grayson, Will Grayson :)
Škoda, že nemůžu dát víc jak pět hvězd :)

telileov
02.05.2016

"Líbali se, aby ukázali, že na tom nic není, když se dva kluci líbají."

Řekla bych, nejen že nejde jen o polibek, nejspíš nejde ani o samotnou homosexualitu mezi chlapci, jde spíš o lidi a o život a o tom cítit se živí.

Skoro vždy když kniha zapůsobí na mé emoce, donutí mě nad ní i mnou přemýšlet a něco cítit, považuji ji za zdařilou knížku. A Líbali jsme se není výjimkou. Asi se to nebude líbit každému, protože to holt není kniha pro každého.

Možná je to jen mou životní potřebou obhajovat lásku v jakékoli podobě, stavět jí přede vše a žít pro ni, ale Levithan na mě udělal dojem.

ajla5
30.04.2016

Pět hvězdiček. Bez komentáře.

misulef
19.04.2016

Ze začátku jsem byla trochu rozpačitá a trvalo mi asi třicet stránek, než jsem se pořádně zorientovala a zvykla si na wir-formu, ale jakmile to prvotní zmatení odeznělo, přišlo nadšení.
Konec je sice poměrně otevřený, ale o to možná líp...
I přesto, že mi začátek připadal trochu kostrbatý a že mě během příběhu opakovaně rušilo slovo "šoustání" (protože podle mě ani nezapadalo do celkového kontextu příběhu), dala bych klidně tisíc hvězdiček, kdyby to šlo, jelikož tahle knížka na to prostě má :-)
Prosím, jen víc a víc podobných knih do naší (prý ne)homofobní společnosti.
A mimochodem - i když vím, že si to ti dva nikdy nepřečtou - musím poděkovat i Mattymu a Bobovi, vysokoškolákům, kteří pokořili onen rekord a bez nichž by tato knížka pravděpodobně nikdy nevznikla.

Edit: Teď, po druhém přečtení s dvouměsíčním odstupem, musím dodat, že se mi knížka líbila ještě MNOHEM MNOHEM VÍC, než napoprvé. Tím, že jsem nebyla na začátku dezorientovaná, jsem si mohla užít geniální úvod... A celkově mám pocit, že jsem si to víc vychutnala. 200/100 :)

Mirime13
30.03.2016

Knížka má velmi zajímavé a nevšední téma. Trvalo mi dlouho, podle mě až moc dlouho, se do knihy začíst, ale na druhou stranu to dodává knize ještě větší kouzlo. U knihy musíte opravdu hodně číst mezi řádky a zamýšlet se, co tím chtěl básník říci. Bude mi ještě dlouho trvat knihu plně pohopit a nejspíš ji budu muset ještě hodněkrát přečíst, ale i tak mi přijde skvělá.

kayu
23.03.2016

Tolik jsem se ponořila do děje, že jsem knížku měla za dva dny přečtenou. Ze začátku asi chvíli trvá, než si zvyknete na styl psaní, ale rozhodně to má něco do sebe. Knížka je fascinující a já jí musím udělit plný počet.

Áňa 998
20.03.2016

Super knížka :) Rozhodně doporučuji!

blonďatá.luc
15.02.2016

Na začátku knihy jsem si nebyla jistá, jestli jsem zvolila dobře. Jakmile jsem se ale začala dostávat hlavním hrdinům "pod kůži", nelitovala jsem. Kniha je plná emocí, zážitků, názorů a zkušeností. Kniha, ke které nikdo nemůže mít neutrální postoj.

KatnissLavender
10.02.2016

Opravdu zajímavá kniha. Na začátku mi přišla tak divná, že jsem myslela, že ji odložím, ale vydržela jsem a na konci jsem ji nechtěla dát z ruky. Nejsem kluk, dokonce ani gay, tak nemohu posoudit, jestli jsou myšlenkové pochody hrdinů této knihy reálné, ale rozhodně se mohu přiznat k tomu, že se mi moc líbily...

Moji recenzi si můžete přečíst na http://lavender-books.blogspot.cz/2016/02/libali-jsme-se.html

Lenka.Vílka
28.01.2016

Věděla jsem, že po obsahové a příběhové stránce se mi kniha Líbali jsme bude líbit. Zaujala mě a já věděla, že si ji musím jednoznačně přečíst. Ale potom jsem začala číst a bylo to stejné jako u Den co den (zatím jsem od autora četla pouze tyhle dvě). Forma to zabila (to střídání mi nejdřív vadilo, potom jsem ho pochopila, ale stejně mi nesedlo). Na mě moc myšlenek na malém prostoru (tím nemyslím ubrat myšlenky, ale víc rozepsat jednotlivé příběhy). Z toho důvodu mě mrzí, že musím dát tak nízké hodnocení...

CatherinManson
23.01.2016

Je to moje teprve druhá kniha od Davida Levithana a jsem si jistá, že není poslední. Po jeho mistrovském díle Den co den jsem se na Líbali jsme se velmi těšila a nebyla jsem zklamaná. Miluju různorodost jeho témat a jejich zpracování. Levithan se toho nebojí. Knih s homosexuální tématikou moc není, což si myslím, že je škoda. Líbali jsme se je tak příjemným překvapením. Knihu bych doporučila každému, koho už nebaví stále stejná, opakující se a všední témata. Nudit se rozhodně nebudete a litovat už vůbec ne.

"Byla to znamenitá ironie: Zrovna když jsme se chtěli přestat zabít, začali jsme umírat. Zrovna když jsme začali cítit sílu, přišli jme o ni."

Víc překladů jeho děl, prosím!

Peace
08.01.2016

"Svoboda není jen o volení a sňatcích a líbání se na ulici, i když to všechno je důležité. Svoboda je taky o tom, co si sami sobě dovolíte."

Úvod knihy působil rozpačitě, chvíli trvalo, než jsem se zorientovala ve všech postavách, ale po pár stranách jsem se do děje naštěstí vpravila. Příběhy mě bavily - všechny v podstatě stejnou měrou, každý byl zajímavý svým způsobem. Co mě však na příběhu naopak rušilo, a bez čeho bych se obešla, byly "hlasy z minulosti". Na můj vkus dávaly ději zbytečnou patetičnost.
Jinak je však kniha skvělá a náhled do života jednotlivých kluků opravdu zapůsobí.

adela3429
01.01.2016

Moje první setkání s Davidem Levithanem a rozhodně ne poslední! Tato knížka mě naprosto dostala. Sice do komunity LGBT osobně nepatřím, ale vždycky se mě příběhy s touto tématikou silně dotýkaly. "Líbali jsme se" se rozhodně řadí mezi moje nejoblíbenější knížky vůbec. Slupla jsem ji během dvou dnů a jsem si jistá, že se k ní zase někdy vrátím. A ne jen jednou...

Adele02
30.12.2015

Vůbec nevím, jak to ohodnotit. Čtyři, pět? Stejně to ještě třikrát změním...
Ten konec je nejkrásnější. Ten proslov. S klukama - aspoň s Harrym a Craigem - to mohl ještě trochu rozvinout, ale i tak jsem spokojená.
Až na ty chyby. To tak trhá oči...