Summer7 Summer7 komentáře u knih

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Četla jsem ji asi 3 roky zpět. Výborná kniha po všech stranách :-)

28.07.2019 5 z 5

Dopis Dopis Kathryn Hughes

Hezká kniha :)

22.07.2019 3 z 5

Stín větru Stín větru Carlos Ruiz Zafón

Kniha se mi moc líbila. Začátek je trošku zvláštní, 11 letý kluk, který se zblázní do starší holky, chvilku jsem se bála, aby o tom nebyla celá kniha..
Kniha je plná lásky, jak naplněné, tak nenaplněné, nenávisti a spousty závisti od některých postav. V knize mám ráda, když se vrací do minulosti, povídání postav o minulosti mi tedy nevadilo..
Každá postava je hezky vykreslená, i ty zlé postavy jsou skvělé.
Hezky vykreslena stará Barcelona.
Možná sáhnu i po pokračování.

06.05.2018 5 z 5

Smrt číhá na jarmarku Smrt číhá na jarmarku Anders de la Motte

Tak to bylo super! Malinko víc se mi líbil první díl, ale i tak moc fajn čtení. Postavy mi jsou všechny sympatické a prostředí také. Vraha jsem si tipla dobře. Ráda bych další díly, snad se dočkáme :) Příjemná změna od Nesbů, Keplerů atd. .

26.07.2023 4 z 5

Kde jsi, když nejsi Kde jsi, když nejsi Radka Třeštíková

Přečteno během pár dní a já prostě nevím, jak hodnotit. Knížka nám popisuje jedno velmi nešťastné manželství. No, nejsmutnější je, že takových žen jako je Dáša, které žijí s idiotem je tolik.
Místy mi přišlo, že některé rozhovory jsou zbytečné, jasně takový ty běžný denní rodinný konverzace, ale někdy mi to přišlo už moc. Na začátku knihy najdeme kapitoly, kde je víc sprostých slov, to mi až tak nevadí, sprostě přece občas mluví každej, ne ? Nicméně mi víc vadilo, jakým stylem mluví Jakub, občas mi přišel spíš než mladej frajer jako buran. Takhle se přece mezi mladýma úplně nemluví, nebo jo ? :)) No k těm sexuálním scénám, přišlo mi to naprosto OK, ale chápu, že na někoho to není, ale žádny drsný porno fakt nečekejte :D
Scéna v restauraci s análním kolíkem v Dior kabelce absolutne TOP!
To, že hlavní hrdinka potká mladšího kluka a chytne skoro ve 40 letech druhou mízu, to se prostě taky stává často.
Černé silonky doma také mám a souhlasím, že by je měla mít doma každá žena.
Kolem a kolem se mi kniha spíš líbila, jasně není nejlepší, ale je dobrá. Je prostě hrozně moc ze života. Nejlepší je pořád Tajemství. Hodně mě bavilo uspořádání kapitol. K některým se určitě vrátím znova.
Btw Dáši jsem hrozně fandila za lepší konec, zasloužila by si ho, ale tak to v životě prostě nefunguje.

11.06.2023 3 z 5

Slušní lidé Slušní lidé J. P. Delaney (p)

Velmi dobrý a napínavý thriller. Rozhodně nedoporučuji číst čerstvým maminkám, po šestinedělí asi nebyla úplně ta pravá doba. Není to pro každého, s rodičem to určitě pohne a donutí uvažovat nad tím, jak by se asi zachoval on.

06.12.2022 4 z 5

Tmavé stěny Willardu Tmavé stěny Willardu Ellen Marie Wiseman

Kniha je to moc hezká, ale čekala jsem trošičku něco jiného. V knize jsou dvě dějové linky, které se v závěru spojí. Příběh s Clarou nám ukáže, jak to fungovalo v dobách minulých, že když dítě nesplňovalo určité společenské požadavky, odklidilo se. Je to až neuvěřitelné, že takto někdo odloží své dítě. Samotná psychiatrie a prostředí je popsáno neuvěřitelně děsivě. Tady se prostě ocitnout nechcete a ještě když omylem a nic nezmůžete. Ani bych neřekla, že je příběh přitažený za vlasy, bohužel si myslím, že takto to opravdu kdydi dávno fungovalo.
Příběh Clary je o něco zajímavější než Izzy.
Dějová linky Izzy nám ukáže život mladé nešťastné dívky s velmi smutným osudem. Naštěstí je mladá a narozdíl od Clary si o něm může rozhodnout sama. Příběh je to sice hezký, ale tak pro 14leté dívky. Každopádně dojem z knihy je pořád dobrý, i přes mírné ale .... časem zkusím i další díly autorky. Nádherná obálka!!

05.06.2020 3 z 5

Bez kůže Bez kůže Mads Peder Nordbo

Nebylo to špatné, ale místy to bylo moc překombinované a neuvěřitelné. Ač mám načteno ze severského krimi celkem dost, některé pasáže mi přišly zbytečně moc. Velké plus za prostředí, kde se kniha odehrává, Grónsko a jeho popis se mi moc líbil. Jako všichni ostatní jsem si vůbec nedávala ty jména a dost se tak ztrácela v postavách No méně je někdy více, že ? Druhému dílu dám ještě šanci.

12.03.2023 3 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Kniha mi pripominala knihu Tchyne od jine autorky, ale byla malinko lepsi, nicmene ze vsech knih od Lapena mi prijde nejslabsi.

01.08.2022 3 z 5

Tajemství Tajemství Radka Třeštíková

První knížka od autorky. Kniha se mi líbila, obecně mám ráda, když je v knize hodně postav a jejich osudy se nějak prolínají. Ze začátku jsem měla trošku problém se orientovat, kdo ke komu patří…
Kniha má spád, děj ubíhá rychle, je to velmi čtivé a napínavé. Co se týče postav, nebyla mi sympatická moc ani jedna. Každá postava má nějaké tajemství. Jejich tajemství a některé problémy jsou srovnatelné s dnešní dobou, některé můžeme najít ve spoustě rodin.. Nicméně se nemohu zbavit otázky, proč vlastně taková parta lidí, jezdí tolik let společně na chalupu, když se vzájemně 2x nemusí? No a závěr, čekala jsem, že ne všechny tajemství budou odhalena, ale tady nebylo odhaleno skoro nic. Bohužel otevřené konce nemám ráda, za konec tedy strhávám body dolů.
Kolem a kolem, ale velmi příjemné čtení. Moc se mi líbila obálka. Určitě to nebyla poslední knížka od autorky :)))

25.01.2022 3 z 5

Žena v našem domě Žena v našem domě Andrew Hart

Přečteno během pár dní, čekala jsem trošku něco jiného, ale byla jsem mile překvapena. V knize jsou hezky popsány všechny osoby a jejich osudy. Závěr mírně překvapivý.

28.09.2021 4 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Druhé setkání s Kim a jejím týmem a musím říct, že první díl mě bavil o něco víc. Kim má proti sobě opravdu silného protihráče, sociopata s psychiatrem dohromady, což je ta nejhorší možná varianta.
Líbí se mi, že se Kim začíná více otevírat a už není taková protiva, doufám, že se to bude s každým dílem zlepšovat. Po dalším pokračování určitě šáhnu. Jde o parádní detektivky.

15.06.2020 3 z 5

Spolubydlící Spolubydlící C. L. Pattison

Tady tyhle thrillery, kdy hlavní postavou jsou ženy mám ráda, protože ruku na srdce, ženské umí být někdy pěkně zlé, zákeřné, pomstychtivé apod. Samotný příběh je zajímavý, není sice originálním a jedinečným, ale to nevadí, pokud ovšem dojde k dobrému zpracování.
Kniha odsýpá opravdu rychle, vzhledem k velikosti písmen a menšímu počtu stran jsem ji přečetla během jednoho dne. Čekala jsem ale trošku něco jiného, drsnějšího, akčního, víc ujetého, nevím no. Upřímně jsem moc nepochopila, proč došlo v pasážích z minulosti k záměně osob? To přece nebylo nutné. No závěrem pokud si dáte 1+1 dohromady, ten konec vás asi moc nepřekvapí. Celkový dojem nebyl úplně špatný a šlo o celkem příjemné víkendové čtení, po nějakém čase, však určitě zapomenu o co v knize šlo....

19.04.2020 3 z 5

Posedlé dítě Posedlé dítě Lone Theils

Kniha se četla hezky, má málo stránek a utíká to. Moje druhé setkání s autorkou. Téma je to dobré, škoda, že to autorka nerozvedla do více stránek. Nečekejte však napínavý thriller od kterého se nemůžete odtrhnout. Jde o detektivku z pohledu novinářky, která má celkem štěstí, že je vždy na správném místě. Kniha je to průměrná, ale hlavní hrdinka mi je sympatická, vzhledem k volnému zakončení si určitě přečtu další díl, pokud bude :-).

21.03.2020 3 z 5

Zkurvenej příběh Zkurvenej příběh Bernard Minier

Moje druhá kniha od Miniera, první byla Mráz, která je samozřejmě skvělá, takže jsem měla obrovské očekávání i od této. Úplně nepatřím mezi fandy knih, které mají tolik stran, protože v takovém případě musí být kniha opravdu unikát, aby si autor mohl dovolit tolik stran.
No tady se trošku ukázalo, že méně je opravdu někdy více. Kniha se ze začátku hodně vleče a nic moc se v první polovině neděje, chybí tomu větší akce a zbytečně se zde všechno obsáhle popisuje, což nutné není. Na druhou stranu je ten ostrov popsán tak chmurně, že tam prostě žít nechcete. Druhá polovina se neskutečně rozjede a začíná se nám otevírat vcelku zajímavý a zamotaný příběh, kdy do poslední kapitoly nevíte, kdo to udělal. Autor nám připraví takový konec, že si to prostě zaslouží označení “ To je dobrá knížka” nebo spíš zkurvenej příběh.. Vulgarismy mi v knize nevadí, protože ruku na srdce k běžnému životu prostě patří a každý tak někdy mluví. Závěrem však série se Servazem jsou určo lepší.

05.12.2019 3 z 5

Miláček Miláček Guy de Maupassant

Přečteno kdysi dávno k maturitě na základě naprosto náhodného výběru - ležela doma v knihovně, tak si říkám zkusím to, kdyžtak ji tam zase vrátím že jo.
A ono ne, kniha je vtipná a má co nabídnout i dnešní generaci, byť jsme v naprosto jiném století a společnosti.
Miláčka si každý zamiluje, i přesto, že to byl pěkný hajzl.
A to, že kniha zaujme a baví 18leté děcko, no právem se o ní ve škole učíme, což se o jiných knihách ze stejné doby říct už nedá.

21.11.2019 4 z 5

Anna Karenina Anna Karenina Lev Nikolajevič Tolstoj

Naprostá klasika!

15.08.2019 4 z 5

Zimní lidé Zimní lidé Jennifer McMahon

Normálně horory moc nečtu, ale ráda na ně koukám v TV, no bude to asi tím, že v té knižní podobě jsem zatím nenašla nic tak skvělého ..
Bude obsahovat nejspíš SPOILER! Kniha je dobrá. Obecně mám ráda, když se prolíná minulost a součastnost a dojde se k zajimavému propletení. Příběh Sáry je o chlup zajímavější než Ruthie, příběh Katherine je nejslabší, ale nějak tam zapadá taky.
No kniha má několik nedořešených rovin, třeba ta se Sárou, závěr jsem moc nepochopila. Co se z ní stalo nebo kde se teda celou dobu skrývala ? Proc se chtěla tetička tak moc pomstít zrovna Sáře, když ji vychovala, vše ji naučila a měla ji ráda. Sára přece byla dítě a za činy svého otce nemohla.
No a ve finále k samotné Gertie, trošku mi přijde úsměvné, že je i tak trochu “hodná” a chce aby se o ni někdo staral...
No na závěr, kniha je i tak velmi čtivá a napínavá, nutí číst dál a dál, ale nepřišla mi jako horor. Je tajemná, prostředí je vykresleno velmi dobře a strašidelně, ale že by se člověk měl po přečtení pár stránek bát zhasnout světlo a spát to asi ne. Knihu doporučuji číst spíše v zimě a v podvečer pro navození atmosféry. V létě u moře by to na mě mělo asi nulový efekt. I tak je kniha dobrá, čekala jsem víc, ale zároveň jsem nebyla zklamána :-)

10.02.2019 4 z 5

Manželka mezi námi Manželka mezi námi Sarah Pekkanen

Dobré, ale nic extra. Začátek to má celkem slibný a zápletka vypadá zajímavě, postupem času to však rychleji a rychleji upadá a vlastně kniha popisuje jen hodně špatné manželsví a proměnu osobnosti..
Celou dobu jsem čekala na nějaký ten wow moment, ale nepřišel. Závěr mi přišel jako na rychlo vymyšlený..
Knihu jsem četla na dovolené u moře, kde jsem již jinou knihu neměla, takže jsem ji přečetla během 3dní. Věřím, že číst ji doma, tak rychle by přečtená určitě nebyla.

29.12.2018 2 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Super Kepler jako vzdy. Joona Linna je skvela postava. Urcite se nejedna o nejlepsi dilo serie, ale bavit bude urcite.

24.09.2018 5 z 5