Zkurvenej příběh

Zkurvenej příběh

Les a mlha kam se podíváš. Místo, kde každý zná každého a kde soukromí je jenom iluze. To je malý ostrov Glass Island, kde žije šestnáctiletý Henry a kde byla zavražděná jeho přítelkyně. Kdo je vrahem? Pro obyvatele ostrova se Henry stává hlavním podezřelým a bedlivě ho sledují na každém kroku. Cítí jejich nenávist. Cítí, že chtějí jeho kůži... Jeho svět se stává nebezpečný, temný a pořádně zkurvený méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/32_/326564/zkurvenej-pribeh-1Lp-326564.jpg 4.2265

Une putain d'histoire (2015)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, XYZ

Bustedka
dnes

Četl se to tak rychle, že jsem během dvou dnů nebyla schopná dělat nic jiného, než číst, číst, číst. Vzhledem k hodnocení, která tu jsou, mi bylo jasné, že vrah bude překvapivý a hlavně z toho důvodu jsem ho odhalila hned na začátku.
ALE - (spoiler) - díky tomu, kdo je vrah mi nedává moc smysl to, co se odehráválo v něm po celou dobu a co nám autor překládal jako jeho vlastní myšlenky.
Ale když nebudeme detailisti, tak bych určitě knihu doporučila. Člověk si ani nevšimne, že to má tolik stránek

hruskovalucie93

Knihu určitě doporučuji, hlavně velkým čtenářům, protože těch 613 stran není úplně sranda :). Chvílemi na mě až moc zdlouhavé, ale konec super, nečekala jsem to. Moje první kniha od Miniera. Těším se na další.

Shpunticzek

Za mě dobrý. Na začátku mi trvalo než jsem se začetla, ale postupně to nabralo grády a ten konec. Od půlky jsem se nemohla odtrhnout a musela prostě dočíst. Doporučuji všem.

evasamankova

Po většinu doby spíše průměrný příběh, ovšem závěr to vyšvihl o stupínek výše. To se povedlo...

LucieRossi

Jedním slovem - parádní. Sérii s Martinem Servazem mám taky moc ráda, ale tato kniha předčila veškerá má očekávání a pan Minier se tímto zařadil mezi mé nejoblíbenější autory. Čtivost, skvělé dialogy, napětí do poslední kapitoly, krásná obálka - této knize nechybí vůbec nic.

Tobika

Skvělá detektivka. Perfektní propracování, popisy a prolínání děje. Nečekané rozuzlení. Za mě lepší než předchozí trilogie. Doporučuji!

DariDerek

4,5*
Bylo to vzrušující, napínavé. Mé první setkání s autorem a přesvědčil mě, že se pustím do jeho série s Martinem Sevrazem. Skvělý vypravěč. Jeho popisy byly úžasné. Více píšu v recenzi v záložkách. :-)

Dardos

Ja jsem byla nadsena :) jako u vsech knih tohoto autora jsem mela trosku problem dostat se do deje,ale za to potom... skvely. Cetlo se mi to dobre, necekane rozuzleni..
Ja doporucuji a casu s touto knihou nelituji :)

marara

Jedna z těch knih, u nichž si člověk několikrát řekne: "Jo, už je mi to jasné, bylo to takhle." Jenže další stránky každou vaši teorii postaví na hlavu. Fascinovalo a vyděsilo mě téma naší ztráty soukromí vlivem technologií. I když o tomto nebezpečí vím a přemýšlím, je úplně něco jiného číst o tom, jak se může schopný hacker snadno připojit na váš mobil, počítač, krokoměr, ...... a v reálném čase sledovat nejen váš pohyb, ale i soukromé hovory doma v obýváku. Mrazí mě při pomyšlení, jak moc závislí na těchto technologiích už jsme a jak jsou snadno zneužitelné.

pajula88

Za mě skvělé! Ale je pravda, že předchozí trilogie byla lepší. Rozhodně si ale počkám na další knihu B. Miniera :)

Paja1974

Tak tento pribeh byl fakt sileny.Kniha vas porad nuti premyslet.A pak prijde konec a clovek si rekne to byl teda Zkurvenej pribeh.Doporucuji precist.

kikies

Zajímavý a poutavý krimi příběh. Možná trochu zdlouhavý, ale pořád s napínavým dějem a nečekaným rozuzlením. Mně osobně se závěr moc nezamlouval a vadí mi, že některé věci nechal autor nedořešené vyšumět, ovšem mezi slušné detektivky z ponurého prostředí to zařadit lze. Ale trilogie s Martinem Servazem mi přijde lepší... ;-)

mirka71

Za mě trochu zklamání, po trilogii Mráz-Kruh-Tma je tahle kniha slabší. Zpočátku vleklá nuda, konec překombinovaný a příliš rychlý. Chvílemi jsem ztrácela nit, unikaly mi souvislosti, ale určitě stojí za přečtení.

Míša777

Velmi nečekané rozuzlení a závěr, který mi doslova vzal dech.

Ladyewe

Přečteno na jeden zátah. Pauzy pouze na WC :-) bavilo mě moc!

konicekbily

Úplně jinak pojatá kniha než -prozatím trilogie - s Martinem Servazem. Monolog Henryho je vhodně doplňován tak, aby nám autor ukázal, že se mění směr příběhu a jsou na obzoru nové varianty. Minier to má dokonale promyšlené, ať už je to popis prostředí, charakter důležitých postav, vypracování zápletky a vysvětlení motivu. Nebo snad motivů? Závěr mám jednoduchý - autor umí psát a budu ho číst!

dalia1769

Detektivka velmi odlišná od autorova cyklu s Martinem Servazem, ale také velmi čtivá a s mnoha zvraty. Zvlášť závěr byl opravdu překvapivý. Autor nutí čtenáře v průběhu četby několikrát zásadně změnit názor na jednotlivé postavy a vlastně i na dosud popisované události. Je to vlastně taková hra autora se čtenářem, ale velmi zdařilá a dobře promyšlená. Pokud se někomu zdá, že se Henry v závěru nechová tak, jak jsme ho poznali v průběhu děje, je třeba si uvědomit, že většina knihy je Henryho vyprávěním, tudíž zobrazuje verzi, kterou podal Augustinovi, nikoliv realitu...

pajula88

Závěr skutečně nečekaný, ale zůstala ve mně spousta otázek... Podle mě nedořešených... Kdo teda šel sedět za tu vraždu? Co Oatsové? Nevím... Čtivé, ale závěr bych řekla, že až přehnaný.. Vždyť Henry se zase až tak násilnicky během příběhu nechoval... Jo, dal Charliemu... Ale nebyly tam dle mého žádné náznaky, že by mohlo dojít až k takovému závěru...

Marketule

Martin Servaz mi strasne chybel, ale i tak super cteni! :)

mirunda

Bavilo mne o mnoho méně než Mráz a Kruh. Příběh byl mnohdy chaotický, že jsem se v něm ztrácela. Ale ke konci mě vtáhl a já hltala stránku za stránkou. Konec byl pro mne překvapivý.

EE

Netrpělivě jsem čekala na vydání, ale oproti minulým dílům velké zklamání. Ztrácela jsem se ve jménech a ke konci už jsem chtěla knihu i odložit nedočtenou. Vydržela jsem, ale opravdu smíšené pocity.

Didi15

Minier je skvělý spisovatel, pořád je to čtivé , ale trilogii se Servazem se to nedá srovnávat. Chvíli jsem se přistihla , že se nudím, ale závěr byl skvělý.

Jana_Hlus

Úplně jiný příběh než je série s Martinem Servazem. Trošku pomaleji jsem se do něj začítala, asi jsem si musela zvyknout, že Servaz tam fakt nebude, ale pak už to jelo. Spousta dějových linií, autor to opravdu umí, jednu chvíli jsem vůbec netušila, kdo by mohl být vrahem. A překvapivý, strhující závěr ten zvláštní příběh jen umocnil. Snad by to jen nemusela být taková bichle, opět přes 600 stran..... 4/5

Marluksa

Za mě zklamání. Sice se příběh nakonec nějak rozvinul, ale myslím že by stačil na 300 stran. Z mého pohledu nejslabší Minierovo dílo, a to je to můj nejoblíbenější autor. Mráz je prostě absolutní top!!

michalka S.

Kniha se mi moc libola.A ten konec.........neco nečekaného :-)

lachtan77

Stojí to za přečtení a ten závěr bych nečekal. Fakt dobrý

Alča I.

Nemohu dát plný počet hvězdiček. Kniha sice čtivá, ale zdlouhavé popisování autora, což je jeho styl psaní. Děj strhující až do konce včetně překvapujícího konce.

happy-smile

Kniha z trochu jiného prostředí než jsme od Miniera zvyklí. Někoho by to, že se příběh odehrává mezi náctiletými, mohlo i odradit, já sama jsem měla ze začátku trochu problém se začíst. Jinak je ale kniha jako obvykle čtivá. Proč takovýto název knihy nám odhaluje až úplný závěr - ten byl sice docela přitažený za vlasy, na druhou stranu jsem to opravdu nečekala a tak to mezi těmi dnešními detektivkami hodnotím spíše kladně.

Selinute

Až na překombinovaný závěr to nebylo až tak špatné...
Knížku o 600 stranách jsem přečetla během dvou dnů, což svědčí o její čtivosti, přesto mě však hodně chyběla jak oblíbená postava Martina Servaze tak i francouzské reálie Pyrenejí...

felia

Jsou knihy, které mohu číst vícekrát. Většinou vedle napětí obsahují i určitou dávku černého humoru. Tato kniha k nim rozhodně patřit nebude. Jednou stačí až až. Pan Minier potřebuje ve svých dílech pomordovat aspoň jednu rodinu. Napětí nechybí, ale autorova chuť pohrávat si se čtenářem mi není příjemná. Kde jsou ti autoři, kteří dokázali zkombinovat napětí s dobrým příběhem? Což už nikdo nesvede psát jako Chandler, Stout, Francis a další? Dvě hvězdičky za napětí stačí.

ztráta soukromí technologie

Bernard Minier