Zkurvenej příběh

Zkurvenej příběh

Les a mlha kam se podíváš. Místo, kde každý zná každého a kde soukromí je jenom iluze. To je malý ostrov Glass Island, kde žije šestnáctiletý Henry a kde byla zavražděná jeho přítelkyně. Kdo je vrahem? Pro obyvatele ostrova se Henry stává hlavním podezřelým a bedlivě ho sledují na každém kroku. Cítí jejich nenávist. Cítí, že chtějí jeho kůži... Jeho svět se stává nebezpečný, temný a pořádně zkurvený méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/32_/326564/zkurvenej-pribeh-1Lp-326564.jpg 4.2162

Une putain d'histoire (2015)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, XYZ

Hella
včera

Za mě zklamání. Nejen z toho strašně rozvleklého začátku, kdy jsem mnohokrát bojovala s chutí knihu odložit, ale koneckonců i z toho zvratu v závěru knihy. Prosila bych návrat ke komisaři Servazovi!
A mimochodem, opravdu se název knihy nedal přeložit/opsat jinak - bez použití té silné vulgarity? Mám pocit, že s úrovní jazyka jsme na tom čím dál hůř a hůř.

Ladydwarf
předevčírem

Tak tomu říkám hafo Zkurvenej příběh. Ten konec jsem opravdu nečekala...

HMirka55
předevčírem

Souhlasím s předcházejícím komentářem, je to čtivé, napínavé, ale ten konec - to se čtenářům detektivek nedělá. Přišla jsem si podvedená, i když jsem v průběhu četby určitá podezření měla. Ale jinak dobré - těším se na další autorovo dílo.

Ketrin.TR

Velmi poutavý a napínavý příběh, autor úžasně a barvitě dokázal vykreslit prostředí ostrova, což velmi oceňuji. Všechny stránky jsem doslova hltala, o to víc mě nějak ale srazil ten zvláštní konec... Přišlo mi to vcelku překombinované a přitažené za vlasy. Díky takovému konci mám pocit že to, co jsem do té doby přečetla, najednou vůbec nepasuje. Nadělalo mi to v hlavě lehce nepořádek, díky kterému ten příběh najednou nedokážu složit dohromady a vlastně vůbec nevím co jsem četla. I tak se ale určitě ještě vrhnu na autorovy další knížky, protože jeho styl vyprávění a popisování se mi líbil.

Lucik87

Bomba. Napsáno čtivě a poutavě. Dokonale vykreslená ponurá atmosféra ostrova, skvěle vykreslené, propracované postavy. Konec byl nečekaný a plný zvratů. Tohle rozhodně není moje poslední knížka od tohoto autora!

Lotka

Naprosto odlišná od trilogie s Martinem Servaze, jakoby ji napsal někdo jiný, ale čtivá, napínavá. Žasnu, jak si s náma autor krásně pohrál.

josska

Knížka se mě moc líbila,zajímavý děj a to rozuzlení mě dost překvapilo

Vladísek

Jo, jo, jo a ještě jednou...jo! Líbilo se mi to. Příběh plný zvratů, takový konec jsem vážně nečekala. Napadlo mě jediné: To si snad ze mě dělá srandu, ne?! Určitě stojí za přečtení!

miskamsk

Slabší. Bohužel. A tak jsem se těšil. Po výborné Servazově trilogii si autor vybral slabší chvilku. Jsem velmi zvědav na návrat Servaze v knize Noc (která vyšla v únoru 2017), protože tenhle spisovatel psát opravdu umí. Snad ho nějaké české vydavatelství co nejdříve koupí.

Izu

Za me zklamani.Nechapu autora, proc udelal tento pribeh tak prekombinovany.Jako kdyz varil pejsek s kocickou.Od vseho neco, ale neni to ono. A pokud mel konec sokovat, hm, nezdarilo se.

JezinkaJ

Čtu, čtu a čtu, běžím do konce, co to jde a najednou už toho na mě bylo moc. Škoda překombinovaného konce. Jako by autor náhle nevěděl co chce a pro jistotu si dal ode všeho něco? Nebo nás chtěl šokovat?
Mě tedy šokoval tak, že jedna hvězda dolů.
Jinak to za přečtení vážně stojí. Příběh je napínavý, temný a pro měl neodhadnutelný vývoj.

Jittule

Skvělý příběh, překvapivý konec :)

sebemi

Přečteno za 2 dny! Nemohla jsem se odtrhnout, mělo to spád, napětí, zvraty. Někdy se mi až nechtělo věřit, co všechno se seběhlo. Závěr omračující, vůbec nic jsem netušila :D

rottovat

Tak nevím, nebylo to špatné, četlo se to dobře, ale nějak mám pocit, že tohle není ten Minier, od kterého jsem četla předchozí skvělá díla. Jako by to psal někdo úplně jiný. Asi mi nebyli zcela blízcí hrdinové v teenagerovském věku, Servaz byl přecijen trochu jiné kafe. Ale celkově dobá oddychovka, jen mě to prostě zcela nechytlo.

HaHa11

Tak to opravdu dobrý příběh nebyl ....Ale jako detektivka naopak obstál na téměř výbornou! To, co se odehrálo na posledních zhruba 50 stránkách, byla mistrovská ukázka toho, jak vytřít zrak naivnímu čtenáři, očekávajícímu dobrý konec. Kulisy skvělé a depresivnost vyznění umocňující, figurky pitoreskní jen do určité míry. Zápletka? No možná trochu překombinovanosti tam bylo, pachateli vyšlo poměrně nadstandardní množství předpokládaných vývojových linií, ale budiž. A ta ukázková depka v závěru .... Dám čtyři hvězdy, ale s plusem.

LWALKER

Mistr Minier to tak zkurvil, že nemohu jinak, než 5 hvězd :-)

LuckaH2

Napinave, strasidelne(chvilema az moc preexponovane mozna) vyvolavajici premysleni a zvedavost... Rozuzleni sokujici a dokladajici, jak lehce se nechame oblbnout. Za me fajn trihler! Pan Minier se stava mym oblibenym autorem napeti;-)

kyslikova

Dobrá oddychovka, čte se lehce, ale člověk si úplně nepamatuje o čem to bylo ;-)

Ceeca

po předchozí trilogii velké zklamání, nadšeně koupeno, s velkým zklamáním založeno do knihovny...

Pucik13

Kniha se četla skvěle, měla rychlý spád a překvapivý konec.

skipiii

Na knížku jsem se velice těšila, protože jeho předchozí trilogie se mi velice líbila a musím říct, že zklamaná jsem tedy rozhodně nebyla.Knížka se mi velice dobře četla, děj ubíhal rychle a ten závěr stál za to.Doporučuji:)

Mathiola8

Dost dobrý :)

Ajuszka

Tak autor opet neuklamal.Sice oproti trem predchozim kniham je tahle nejslabsi.A pripada mi ze znam snad vsechny ulice v Seattlu a okolnich ostrovech,tak dopodrobna to bylo popsane ze jsem to misty preskakovala.Nicmene pribeh skvely a zaver me dostal asi jako vsechny.Ale..Tesim se na to,az se vrati zpet stary dobry Martin Servaz :)

rozalupe

Nejlepší by bylo a to ostatně každou detektivku, přečíst ji na jeden zátah...takhle vždy chvíli trvalo než se člověk zase dostal do děje

nevřelka

Zkurvenej příběh byl opravdu takový, jak název sám napovídá...Henry mi byl celkem sympatickej, ale něco se mi tam od začátku nezdálo, a ejhle. Celkově příběh plný teenagerů, který ve finále nebyl tak špatný. Knížkou jsem se prokousávala pomalu, nicméně závěr mi vše vynahradil, ten se mi líbil moc a moc. Nebýt toho závěru, dávám hvězdy tři. Předchozí knížky B.M. se mi líbily podstatně víc.

Viky007

Sice by to šlo napsat i slušně, ale tady se to přímo nabízí. Bylo to zkurveně dobré!

PetK

Stejně jako u předchozích dvou knih bych to "prostříhala" a zkrátila. Námět zajímavý, bavil mě i způsob vyprávění, jako když se mladý kluk snaží vyjadřovat jazykem zkušeného spisovatele. A kvitovala jsem i závěr. Jak pomíjivé může všechno být. :-)
Ke konci jsem měla malinko problém propojit si všechna fakta, ale žádná hrůza, jen už si holt člověk přesně nepamatuje, jakou podrobnost četl před týdnem.
Z Minierových knih stále nejvýš řadím Mráz, ale ani tohle průšvih rozhodně není, jen je to něco jiného než předchozí trilogie. Beztak jsem měla pocit, že čtu knihu od jiného spisovatele. Asi tím, že tam nebyl Servaz.

Susan94

Co se stane když se snaží francouzský autor psát o teenegarech z USA ? ---- ZKURVENÝ PŘÍBĚH
Byla to jízda, a velká jen ne pro mě, i když se mnou si autor pořádně pohrál….
Mám z toho rozporuplné pocity, hlavně z posledních pár stránek, tím se tohle celé stalo rozhodně zkurveným příběhem, ale jednoznačně dokážu říct, že Minera mám radši, když píše o Servazovi….

JustWomen

Pomalý nájezd, pak se to četlo moc dobře, ale ten konec mě hodně zklamal. Čteš 600 stran o někom s kým sympatizuješ a autor na úplném konci všechno dost kostrbatě změní, v podstatě si vymyslel úplně jiný děj - řekla bych fakt zkurvenej příběh.

koolsavage

Tak já nevím :-) Podle zdejšího hodnocení jsem byla natěšená a čekala jsem něco víc...Líbily se mi změny vypravěčů, ale ta zápletka se dala už od začátku tušit, to mi zas neříkejte, že ne :-) Lepší průměr /3,5*/

Bernard Minier

Bernard Minier