stejsdan stejsdan komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Na tuhle knížku jsem v knihovně čekala několik měsíců a už vím proč...Pro mě nejlepší knížka od této autorky, spojit autentický popis z Osvětimi s lidsky silným příběhem několika generací jedné rodiny není vůbec jednoduché, takže klobouk dolů a mockrát děkuji, paní Mornštajnová. Úžasné počtení, rozhodla jsem se, že si tuhle knížku koupím, protože se k ní v budoucnu určitě vrátím. Vřele doporučuji. Akorát žloutkové věnečky už asi nepozřu...:)

04.01.2021 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Tahle knížka mě úplně dostala, nedokázala jsem se od ní odtrhnout, precizně zpracované téma, psychologická analýza postav, reálný příběh, úžasné popisy... A na konci to do sebe zase všechno perfektně zapadlo. Skláním se před autorkou :)

19.05.2020 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Na tuhle knížku jsem se těšila a byla jsem hodně zvědavá, zatím jsem nic od paní Mornštajnové nečetla, vzala jsem to tedy od jejího debutu. Musím říct, že hned od začátku jsem se nemohla od knížky odtrhnout, četla jsem i do půl třetí do rána:) Zajímavé postavy na pozadí událostí minulého století, pestré osudy celých rodin, ani chvilku jsem se nenudila. Na konci mi bylo líto, že už je konec, i když překvapivě šťastný:) Rozhodně jdu pokračovat Hotýlkem.

08.05.2020 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Hotýlek mě pohltil ještě víc než Slepá mapa, nadchla mě i ta detektivní zápletka. Autorka prostě umí, oceňuji, že se osudy postav odehrávají na pozadí našich dějin a jak do sebe nakonec všechno zapadne jako puzzle. Krásné počteníčko:)

16.05.2020 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Úžasná knížka o "obyčejných" lidech. Velmi obdivuji autorku co se týká znalosti historie, místních poměrů a její schopnost vykreslit povahu člověka v souvislostech tehdejší doby.
A je mi stydno, že jsem o této části historie naší země neměla ani páru.
Takže velice děkuji, paní Lednická, Vaše knížka mě nejen bavila, ale zároveň rozšířila obzory. A děkuji hareně za tip, prohlédnu si i fotografie.

17.08.2021 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Knížku mi dala dcera a popravdě se mi do ní ani moc nechtělo...O to víc mě pohltila a přečetla jsem jí jedním dechem, skvělý velmi lidsky silný příběh, emotivní situace a navíc úžasný nápad s vypravěčkou smrtkou...Jsem unešená, rozhodně doporučuju.

12.11.2019 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Dočetla jsem dneska v noci...To byla síla, úplně mě to pohltilo, neuvěřitelné, co všechno dokáže udělat člověk člověku a co všechno člověk vydrží, když má v sobě touhu žít a lásku....Je zázrak, že vůbec někdo přežil a že dneska mají pobaltské státy zase svobodu, je dobře, že se o tom píše.
Kdybych mohla, dám 10 hvězd...

09.03.2021 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Krásná knížka provoněná heřmánkem, lidským teplem, pokorou, vřelostí, pracovitostí, statečností a mateřstvím.
Paní Körnerovou jsem měla zařazenou jako autorku příliš romantických knih, což není můj šálek kávy, ale dala jsem na své oblíbené čtenáře a zase jsem se nezklamala.
Takže, až budu mít pocit, že se mi něco děje, stačí si vzpomenout na Annu, díky.

"Neodsuzuj chybujícího, nevíš, co trápí jeho duši."

06.04.2022 5 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Ke knížce jsem se vrátila před návštěvou divadelního představení v Národním divadle, abych si tohle skvělé dílko "oživila". Nádherné, dokonalé, nadčasové verše, které jsem přečetla jedním dechem. Prostě úžasné.

14.09.2021 5 z 5

Vysoký účet Vysoký účet Louise Penny

Do Three Pines jsem se zase těšila jsko malé děcko:) Bylo mi jasné, že inspekor Gamasche nebude v důchodu jen tak sedět s rukama v klíně. Zase super zápletka, zajímavé nové postavy, ale i posun v osudech těch důvěrně známých. Tentokrát jsem měla tušení, kdo je vrah, ale dostala mě úplně poslední stránka a ten doslov, ten mě úplně rozsekal...
Super čtení, klaním se paní Pennyová:)

P.S. "A nevěř tomu, co si myslíš.."

02.02.2021 5 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Knížka mě naprosto pohltila, takže jsem se zase nevyspala:) Četla jsem jedním dechem, úplně jsem před sebou viděla tu zapadlou vesnici s pár domky, rybník, blata, zatuchlou chalupu i precizní zahradu Pekařových...Tahle detektivka se vážně povedla. Těším se na další.

24.08.2020 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Knížka se mi nečetla úplně snadno, ale téma mě strašně zaujalo.

Dvacet let mě živí klasická medicína, ale vím, že existuje něco mezi nebem a zemí, že zázraky se dějí a nejednou jsem byla překvapená až šokovaná, co všechno je možné...
Každopádně tahle knížka stojí za přečtení, za zamyšlení, za zastavení, určitě doporučuji a časem si přečtu něco dalšího od této autorky.

09.09.2021 5 z 5

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Super knížečka pro pobavení, pan Eben má úžasnou schopnost předkládat životní pravdy s humorem a nadhledem, navíc ideální rozměr knížky do kabelky:) Super čtení do fronty např. na poště, dopravního prostředku apod.,Díky pane Ebene:)

19.11.2020

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Úžasná, krásná knížka. Koupila jsem si a vůbec nelituji.
Další důkaz toho, že svoboda vůbec není samozřejmá a to, co považujeme za samozřejmé, vůbec samozřejmé není. Při čtení mi lezl mráz po zádech...….
Za komunismu jsem byla dítě, pamatuju si jen málo. Já jsem šťastná, že vychovávám děti úplně v jiné době.
Až mnohem později jsem se dozvěděla, jak hluboce tento hrůzný režim zasáhl naši rodinu, hlavně v padesátých letech zničil život babičce a dědovi z tatínkovy strany.
Já si strašně vážím svobody a velice obdivuju všechny lidi, co jsou za ní ochotní bojovat.
A taky obdivuju paní Mornštajnovou. Děkuju za další velmi silný zážitek, na který nezapomenu.

13.07.2021 5 z 5

Dášeňka Dášeňka Karel Čapek

Přečteno na koupališti, hlídala jsem malou dcerku kamarádce a když jsem zjistila, jaký poklad mají holky s sebou v tašce, nemohla jsem odolat. Holčička ocenila nádherné fotografie a já se vrátila do dětství a bylo to moc příjemné vzpomínání:) Tahle knížka nikdy neomrzí a vždycky pohladí po duši.

07.07.2021 5 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Úžasná tragikomická knížka. Místním nářečím, které se mi velmi líbilo, autorka dokonale vykreslila obyvatele vesnice a jejich myšlení: mám část rodiny na vesnici, takže podle mě to trefila naprosto přesně:)
Klidně bych četla dál.

08.06.2021 4 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Skvělá kniha. Přečetla jsem už před pár dny, ale musela jsem nejdřív všechno vstřebat a nechat v sobě doznít.
Skláním se před autorkou, její příběhy jsou nejenom velmi čtivé, ale zároveň odkrývají kus dějin naší země. Líčí styl života obyvatel před sto lety, jsem ráda, že my, ženy, už máme na výběr a můžeme žít svobodně. Děkuji.

17.11.2022 5 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Nebyla jsem si jistá, když jsem si půjčila tuhle knížku, říkala jsem si, že to asi bude příliš romantiky na můj vkus, ale kupodivu mi to nevadilo, četlo se mi moc dobře, ačkoliv byl příběh dost předvídatelný. Konec mě zahřál u srdce, líbil se mi styl psaní, popisy různých prostředí, rodinné vztahy apod. Měla jsem pocit, jakoby přede mnou běžel film. Rozhodně doporučuji.

19.07.2020 5 z 5

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

Děkuji čtenářům DK za výborný tip na detektivní sérii:)

Velice svižná detektivka, krátké kapitoly, hodně postav, zamotaný příběh a závažné téma, to všechno mi sedlo. Navíc akční Kim, zapojení dalšího týmu do vyšetřování, to všechno zaručilo, že jsem se při čtení rozhodně nenudila. Mám další díly, takže po nich časem určitě sáhnu.
Navíc kniha určitě nutí k zamyšlení nad rasismem.

23.02.2021 4 z 5

Břicho nestvůry Břicho nestvůry Louise Penny

Nádhera, do Three Pines jedu jakoby na dovolenou, hrozně si to užívám, miluju Ruth a její husu, vidím před sebou bistro a přímo cítím ty pochoutky... Krásné počteníčko, tentokrát s trochu náročnějším tématem, ale inspektor Gamache nikdy nezklame, každá knížka je jiná a přitom všechny stejně zaujmou a pobaví. Těším se na další:)

20.10.2020 5 z 5