SladkaK SladkaK komentáře u knih

Množství jmen mě velice unavovalo, byť byly jejich příběhy inspirativní.

11.11.2018 3 z 5

Zen a hotovo Zen a hotovo Leo Babauta

Kniha je takovým užitečným rádcem pro všechny, kteří nestíhají, cítí se pod tlakem a přetahují každý deadline. Zaujalo mě průvodní slovo, ve kterém se píše, že autor neopakuje jednotlivé myšlenky a díky tomu je kniha stručná a jasná. Odradilo mě, že to není pravda.

11.11.2018 3 z 5

Malá kniha štěstí Malá kniha štěstí Lucy Lane

Chmurné večery potřebují dvě věci: Sklenku vína a tuto kniihu.

08.11.2018 5 z 5

Jen jedno jablko denně Jen jedno jablko denně Emma Woolf

Autorka, ač navštěvovala nespočet specialistů, docela pokulhávala v základech zdravé výživy. Ze všech stran se na ni valily informace o zásadách, avšak některé byly na pováženou (Že snídaně musí být pouze sacharidová?). Ale to jsem si neodpustila jen tak na okraj. Mimoto byla kniha psána spíš jako deník. Často se opakovala, a i když jejím myšlenkovým pochodům rozumím, možná měla strukturu knihy lépe promyslet a knihu tvořit později, až se emoce ustálily.

01.11.2018 3 z 5

Každá, tedy i zdlouhavá a únavná kniha jako je tato, v sobě nese určité obohacení. Doporučuji možná spíš jako audioknihu na dlouhou cestu.

19.10.2018 3 z 5

Radikální otevřenost Radikální otevřenost Kim Scott

Kniha popisuje vzorce lidského přístupu ke svým zaměstnancům, a snaží se k němu nasměrovat manažery, šéfy a lídry. Doporučuji obzvláště paní šéfce Evě z Prahy, se kterou jsem měla čest se pracovně poznat, aby si tuto knihu přečetla 4836182x.

19.10.2018 4 z 5

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Knihy „kdysi jsem znal jednoho dědečka a teď vám povyprávím jeho příběh" jsou fajn, ale styl psaní tak hezkého příběhu jako je tento, na mě působil nepřirozeně.
Vypravěč často do víru dění přicházel jako slepý k houslím. Vystupoval jako znuděný kamarád, se kterým jste šli na párty, ale celý večer jste věnovali té kočce se zrzavými vlasy. A nakonec, viděl do hlav hlavních postav, jako by si jejich pohnutky prohlížel v myslánce v Brumbálově pracovně.

05.09.2018 3 z 5

Velká kniha manipulativních technik Velká kniha manipulativních technik Andreas Edmüller

Vyčerpávající a užitečná učebnice pro vyjednávání. Vidím v ní velký přínos pro řešení sporů jak v práci, tak osobním životě.

29.08.2018 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Obyčejné povídání o neobyčejně zrůdné době.

26.08.2018 5 z 5

Robinson Crusoe Robinson Crusoe Daniel Defoe

Kniha se četla velice lehce, byla napínavá, dobrodružná a místy nechutná, ale neustále jsem nemohla vystrnadit připomínku na seriál MacGyver, kterého mi Robinson lehce připomínal.

08.08.2018 3 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Několik dní jsem kolem zaklínače chodila, až jsem i já jemu propadla. Byla jsem připravena na zbytečná krveprolití, odpornosti a zlo, ale o to víc mě potěšila Zaklínačova osobnost, která takový spád knihy nedovolila. Příběh byl poutavý i když pro mě, jako neznalou, poněkud zmatený,

16.06.2018 4 z 5

Továrna na debilno Továrna na debilno Dominik Landsman

Příběh byl slabší, ale způsob psaní textu mě bavil až do posledních řádků.

07.06.2018 3 z 5

Škvár Škvár Charles Bukowski

Při čtení prvních stránek jsem si říkala co to do prdele je? Ale s každou další jsem se propadala do tajů a deep myšlenek samotného Bukowského. Výborná kniha!

22.04.2018 4 z 5

Dám ti slunce Dám ti slunce Jandy Nelson

Tato červená knihovna o lásce všech podob, projevů a síle ve mně zanechala pěkně hlubokou emoční stopu. Občas se podaří přečíst si knihu v pravý čas.

05.01.2018 4 z 5

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

I když mám s Jeskou jedno společné - přejídání se - musela jsem se od faktu, že děj vypráví ona, odprostit.
Kniha je velice zajímavá se spoustou mouder lidskosti.

05.07.2017 4 z 5

Zelená jako smaragd Zelená jako smaragd Kerstin Gier

Poslední stránky působily, jako by je spisovatelka chtěla mít už z krku.

12.06.2017 3 z 5

Modrá jako safír Modrá jako safír Kerstin Gier

Nejsympatičtější je mi Xemerius, připomíná mi mého kamaráda gaye.

31.05.2017 3 z 5

Ve stínu schizofrenie Ve stínu schizofrenie Eva Beránková

Kniha mě svým tématem velmi zaujala. Myslím, že paňmáma měla taky trochu občas zkreslené vnímání a cítění. Avšak musí být velice těžké ustát takovouto situaci svého dítěte, tudíž tato má připomínka není výčitkou. Nicméně po stránce literární toto dílo nebylo žádný skvost.

26.05.2017 2 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Kniha se čte opravdu sama, tudíž je vhodným odlehčením ve zkouškovém období a jako malý bonus pár zajímavých faktů z dějin.

24.05.2017 3 z 5

Můj kámoš Ježíš Můj kámoš Ježíš Lars Husum

Miluji, když knihy končí jako tato. Pak totiž skončí přesně tak, jak bych si přála.

31.01.2017 4 z 5