SladkaK SladkaK komentáře u knih

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Čas strávený u knihy P.S. jsem měla raději strávit u filmu s Aňou, nebo spánkem, nebo prohlížením si tapety na zdi...

31.10.2019 1 z 5

Cesta kolem světa za osmdesát dní Cesta kolem světa za osmdesát dní Jules Verne

Zajímavé okénko do roku 1872, ale ten knižní Passepartout prostě není Jackie Chan. Ne.

09.10.2019 3 z 5

Mallorka Mallorka kolektiv autorů

Lehký souhrn míst, které stojí za to vidět. Skvěle plní roli kapesního průvodce. Pokud se ale chcete dozvědět více, musíte googlit. A právě tohle mi v knize chybělo - více povídání o zmíněných bodech.

23.09.2019 3 z 5

Lady Fuckingham / La Rose d'Amour Lady Fuckingham / La Rose d'Amour Oscar Wilde

Nejlepší na celé knize byly výrazy. To je ovšem dílko překladatele, a tak se jen marně snažím přijít na to, co tím chtěl Wilde světu sdělit.

04.09.2019 1 z 5

Slovník floskulí Slovník floskulí Vladimír Just

Kniha mě donutila více přemýšlet ve svém vyjadřování a nesklouznout lenivě k zvětralým slovům, které byly nejblíž po ruce. Pomohla mi v mé copywriterské profesi a ještě jsem se s ní zasmála.

21.06.2019 3 z 5

Velitelem v Osvětimi : autobiografické zápisky Velitelem v Osvětimi : autobiografické zápisky Rudolf Höss

V této knize můžeme pozorovat vývoj lidské mysli z nevinného dítěte vedenému k respektu požadavků autorit až po tzv. monstrum. Abych byla upřímná po přečtení si nemyslím, že by byl monstrem. Válečné období bylo monstrum.

21.06.2019 4 z 5

Jak drahá je intuice? Jak drahá je intuice? Dan Ariely

Lepší, než „Jak drahé je zdarma". Tentokráte se Ariely vydal po stopách spíš každodenního života, než pracovního prostředí.

10.04.2019 4 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Davová hysterie na 368 stranách.
Bylo zajímavé sledovat, jak lidská mysl, z naprosto normálního a krásného prostředí vlivem povídaček a vlastních strachů, postupně tvoří hororový scénář dění kolem sebe.
Jeden příklad za všechny: Skříňka s fotografií zesnulého a Igorův komentář: Znervózňovala mě rozesmátá tvář nebožtíka na fotografii.
OK.

17.03.2019

Obratník Raka Obratník Raka Henry Miller

Vyrostla jsem u knih Bukowskeho a mylně jsem doufala, že Miller bude mít stejnou hloubku sdělení. Opak byl pravdou. Občasné duchaplné výpovědi nevyvážily hromadu vaty.

11.03.2019 2 z 5

Minizvyky Minizvyky Stephen Guise

Kniha by mohla být kratší o 100 stran. Velice přínosné je povídání o tom, jak funguje mozek a co se v něm děje při tvoření návyků. Tohle mi stačilo, zbytek knihy je zbytečný. Informace se pak opakují a kapitoly jsou naplněny balastem.

03.03.2019 3 z 5

Dáma s kaméliemi Dáma s kaméliemi Alexandre Dumas, ml.

Mé rande s Markétou a Armandem proběhlo již dříve u opery La Traviata a už tehdy bylo úspěšné.

03.03.2019 4 z 5

Šunkový nářez Šunkový nářez Charles Bukowski

Potkávat člověka libujícího si na dně života nechcete, moct se dívat mu do hlavy ano. Díky, ty prase Bukowski!

08.02.2019 5 z 5

První stříbrná kniha snů První stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Tak já nevím, jestli nejsem na takovou knihu už trochu stará. Jelikož byla ale čtivá, vyhodnocuji tuto literaturu vhodnou jako "Záchodové čtivo", a možná dokonce jako "Pár stránek před spaním".

30.01.2019 3 z 5

Jako právoplatný fanoušek ságy o Harrym Potterovi mám z této knihy velice rozporuplné pocity. Krása celého příběhu spočívala v provázanosti souvislostí a to mi u tohoto díla chybí.

25.01.2019 3 z 5

Stín banyánu Stín banyánu Vaddey Ratner

Má duše si potřebuje kousat nehty u syrového popisu odstrašujících událostí. Stín banyánu tuto podmínku nesplňuje. Kdo ale hledá drsné podmínky a pohádkové vyprávění, v této knize najde.

24.01.2019 3 z 5

Dracula Dracula Bram Stoker

Tajemný hrad v Karpatech má už 100 let své temné místo v mysli každého z nás. Jméno Drákula bylo do dnes v mé hlavě jen jako nezřetelný obrys povídaček a bylo skvělé nechat ho tímto příběhem na chvíli oživnout. Zdlouhavost knihy považuji za velké plus. Stoker nikam nespěchá narozdíl od dnešních čtenářů.

17.01.2019 4 z 5

Slezské písně Slezské písně Petr Bezruč (p)

Poezie není můj šálek čaje, ba ani kávy. Společně strávené chvíle byly proto velice těžké, tak raději volím nyní zdolat Lysou a vidět tu krásu vlastním srdcem. Ahoj.

12.01.2019 2 z 5

Roztomilé vnímání souvislostí a metafor života, které otevře člověku oči tak, že je schopen si život užít a ne jen přežít.

09.01.2019 5 z 5

Made in Čína Made in Čína Paul Midler

Velice zajímavý pohled do zákulisí původu spousty věcí kolem nás. Drzá mentalita čínských obchodníků mě bavila a zároveň udivovala od prvních stránek, až do dnes.

01.01.2019 4 z 5

Za sny Za sny Karin Krajčo Babinská

Stylisticky bych knihu přirovnala k telenovele. Zajímala mě ale s ohledem na klip kapely Kryštof.
Takže pokud nemáte co dělat, přečtěte si ji pro uvolnění mysli.

29.12.2018 3 z 5