SladkaK SladkaK komentáře u knih

Velmi vtipná kniha plná nadsázek. Když se rozhlédnu kolem na některé nynější páry, tak možná to ani nadsázky nejsou, jen trefně nazvaná kniha.

27.01.2017 4 z 5

Bílý tesák Bílý tesák Jack London

Náš svět z pohledu vlků mě naprosto uchvátil. All you need is love.

13.01.2017 5 z 5

Paní spisovatelka to pojala dost dramaticky vám teda povím. Bylo zde pár světlých okamžiků, kdy mě něčí výrok rozesmál ale jelikož hlavní hrdinka je docela hysterická kráva a o většinu akčnosti knihy se postarala ona svými nemožnými scénami, tak mě kniha spíš zprudila, než zaujala.

12.01.2017 odpad!

Alenka v říši divů (komiks) Alenka v říši divů (komiks) Lewis Helfand

Omylem jsem si v knihovně zarezervovala tento komiks místo opravdové knihy a dala jsem tomu šanci. Komiksy mám velmi ráda, ale tohle mě nezaujalo ani ilustračně ani dějově. Jak si pak děti mohou zamilovat knihy, když je jim předkládána taková odbytá jednoduchost?

11.01.2017 odpad!

Makbeth Makbeth William Shakespeare

Nemusela bych patřit k týmu kriminálky Las Vegas, Námořní vyšetřovací služby ani k týmu růžového Pantera a bylo by mi možná trochu podezřelé náhlé skonání Dunkana a jeho dvou tzv. vrahů, kteří byli také čirou náhodičkou mrtvi na Makbethově pozemku.

11.04.2016 3 z 5

Kouzlo všednosti Kouzlo všednosti Táňa Keleová-Vasilková

Jediná zajímavá věc na celé knize byla zmínka o pudinku se šlehačkou.

24.03.2016 odpad!

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Jsem ráda, že jsem se k této knize dostala až po milióntém shlédnutí filmu. Nechává spoustu prostoru pro domyšlení. Hodnotím velmi kladně.

01.02.2016 4 z 5

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Působivý, pestrý a promyšlený příběh. Nečetlo se to nejlépe, místy jsem z toho měla těžkou hlavu a jednoznačně to u mě vyhrál Valenti, se kterým bych se ráda namazala ještě před polednem.

01.02.2016 3 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Po přečtení tohoto se už nestydím za nic, co jsem kdy přečetla a kdy přečtu.

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Ocenila bych ji nějakou hodnotnou medailí, stejně jako čokoládový dort a hrnky s kočkami.

13.01.2016 4 z 5

Macocha Macocha Petra Hůlová

Místy bizarní chrlení slov za sebou z jednoho nekonečného, opilého, zábavného a syrového klubka myšlenek.

Kde je ta holka? Kde je ta holka? Alexandra Potter

No, ono je přece jen všechno lepší, než to učení...

Hra na lež Hra na lež Tess Stimson

Jestli reakce hrdinů byly nebo nebyly divné či přiměřené nemohu soudit. A ani nechci, neboť každý člověk vnímá různé věci jinak. Možná by se mi to líbilo víc psané Ich-formou a nebýt toho chaosu na konci a nepříjemného vyřešení problému jménem Zoe, dala bych pět hvězd. Autorka si tak důvěryhodně dokonale vyhrála s charakterem postav i jejich vniřními pohnutkami plus také vnímavá analýza situací zbůsobila, že mě kniha neskutečně zaujala a překvapila.

16.11.2015 4 z 5

Deník Bridget Jonesové Deník Bridget Jonesové Helen Fielding

Tuhle knihu bych nazvala skvostem u kterého jsem se nespočetněkrát smála nahlas. Její sarkasmus a to, jak byla po potrhle ironická sama k sobě bylo skvělou a bláznivou kombinací. Jediné mínus píši za vsuvku o její matce a grázlovi Juliovi a jejich peněžním manýrku, bez kterého by ta kniha mohla být jen lepší.

23.09.2015 5 z 5

Letní snění Letní snění Carole Matthews

Kniha by mohla být hitem, nebýt přemrštěných dvou pasáží, například té, kdy Olly zachránil jejich jmění.
Kniha nabízí zajímavý náhled na cestu za úspěchem. Ale byla místy těžko uvěřitelná. A často jsem ji četla se zvednutým obočím když popisovala návrhy kabelek...
Podle mě by spíš měla navrhovat interiéry různých malých podniků.

20.09.2015 3 z 5

Irské mýty a legendy Irské mýty a legendy Eoin Neeson

Jako takhle, příběhy zajímavé. Čtenářský zážitek už tolik ne.

15.09.2015 2 z 5

Eleanor & Park Eleanor & Park Rainbow Rowell

Kniha mě naprosto nadchla. Dva rozdílné světy svedeny na stejnou cestu. Spokojená rodina plná lásky oproti naprosto nefunkčnímu svazku, pro Eleanor s mámou, ve které nenajde vzor ani oporu. Člověk musí být empatický a projít si něčím podobným, aby ho to strhlo.

17.05.2015 5 z 5

Padesát odstínů svobody Padesát odstínů svobody E. L. James (p)

Tuto knihu jsem četla už jen z principu. Hodnotila bych ji jako nejhorší z trilogie. Přehnané klišé, které si vyfantazírovala v pubescentním období do deníčku a teď jej oprášila.

08.04.2015 1 z 5

Prokletí Prokletí Chuck Palahniuk

Kniha plná fekálního a černého humoru se ukázala být příjemným překvapením. Nedá se říci, že by jste se dočkali působivého příběhu. I když malá záhada ohledně smrti hlavní hrdinky tam je, velice brzy ji rozluštíte. V knize je spousta myšlenek a emocí a mně se velmi líbila.

14.02.2015 4 z 5

Veg mňamky nejen pro vegan(k)y Veg mňamky nejen pro vegan(k)y Martina Čermáková

Výborná kniha s výbornými recepty. V průběhu přibližuje veganství a nepohlíží na něj jako na nejlepší ideál, ale neutrálně jako jednu s možností.

29.12.2014 5 z 5