SladkaK SladkaK komentáře u knih

Těžký časy Těžký časy Charles Bukowski

Bukowskeho povídka nemusí mít pointu a stejně vás vtáhne do děje už v první větě. Zbytečně netančí kolem horké kaše, ale napíše co chce, jednoduše, bez servítek, bez sraček okolo a ještě s vtipem. Kéž by se někteří moderní autoři inspiroval jeho stylem, pak by se novodobá literatura četla mnohem, mnohem lépe.

17.01.2021 5 z 5

Bulbem záchranáře Bulbem záchranáře Vít Samek

Není-li vám osud, hercna, končetina či jiný orgán lidí kolem lhostejný, jděte na kurz, kupte si tuto knihu nebo ještě lépe obojí najednou. Přestanete se bát v cuku letu přiskočit k nějaké patálii a budete užiteční. Díky za tuto knihu!

29.12.2020 5 z 5

Bože můj! Tak tady má každý filmy zdecimovaný fanoušek hotové žně! Po přečtení tohoto dílu obsahuje paměť mého telefonu nové 2 Gigabity vyfocených a poslaných úryvků "covefilmunebylo" dalším nadšencům ságy Harry Potter.

02.11.2020

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Myslela jsem, že se k Volání kukačky ještě někdy vrátím. Ale raději si přečtu všechny Harry Pottery ještě jednou.

31.10.2020 odpad!

Na dno duše Na dno duše Ben Dolnick

Ne, to se prostě nedalo. Život je příliš krátký, abychom ztráceli čas knihami, jako je tato.

31.10.2020 odpad!

Kouzelnický svět J. K. Rowlingové: Filmová magie 1 - Pozoruhodní lidé a kouzelná místa Kouzelnický svět J. K. Rowlingové: Filmová magie 1 - Pozoruhodní lidé a kouzelná místa Jody Revenson

Nevadí, že je kniha určena pro děti od 6 let, právě naopak po přečtení mě přepadla nepřekonatelná chuť navléknout svůj Harry Potter župan, ponožky s Hedvikou, přikrýt se Nebelvírskou dekou, vzít si do ruky korbel máslového ležáku a podívat se hned teď na maraton Harryho Pottera, abych omrkla všechny zajímavosti z právě přečtené knihy.

12.10.2020 5 z 5

Úterní ženy Úterní ženy Monika Peetz

Přes květnaté věty se ne a ne začíst. Zajímavé to začalo být na 232. stránce a přestalo na straně 234.

28.09.2020 2 z 5

Já jsem Já jsem Marta Foučková

Po přečtení se budete bát v duchu i zaklít, aby vám to náhodou karma nespočítala.
Kniha se ke mně dostala náhodou a já ji stejným způsobem odložím a pošlu dál. Třeba se dostane ke správným lidem a ti knihu pošlou k dalším lidem a nakonec se budeme mít všichni rádi a budeme se k sobě chovat hezky. Jo, to by fakt bylo hezký.

18.09.2020 4 z 5

Anežka Anežka Viktorie Hanišová

Ponurý a smutný příběh zmařeného štěstí mladé dívky kvůli matce, která do ní promítá své ambice a sny.

13.09.2020 3 z 5

Výcvik psa na vodítku Výcvik psa na vodítku Leo Busch

Kniha opět okusuje okraje rozmanitých témat ve výchově psa. Do hloubky ovšem nejde. Vhodné pro začátečníky.

06.09.2020 4 z 5

Nacvičujeme přivolání psa Nacvičujeme přivolání psa Claudia Toll

Kniha hezky vysvětluje základ přivolání psa - váš vzájemný vztah a fakt, že vždy musíte být zajímavější, než to, od čeho jej odvoláváte. Dále je v ní spousta praktických tipů a cvičení. Vhodné pro začátečníky s prvním psíkem.

31.08.2020 3 z 5

Vaše štěně Vaše štěně Horst Hegewald-Kawich

Praktické rady ohledně výběru a výchovy štěněte. Ovšem kniha jde napříč všemi oblastmi, ale bohužel nejde do hloubky. Některé informace jsou proto jen nakousnuté a dále nerozvinuté.

17.08.2020 4 z 5

Pracujte méně, udělejte více: Začněte dělat práci, která má význam Pracujte méně, udělejte více: Začněte dělat práci, která má význam Michael Bungay Stanier

Omáčka kolem je zbytečná, cvičení a myšlenkové mapy užitečné. Vyplatí se jednou za čas udělat takovou obsáhlou osobní rešerši.

15.04.2020 3 z 5

Kubula a Kuba Kubikula Kubula a Kuba Kubikula Vladislav Vančura

Řekla bych, že jsem tuto knihu přečetla úplně jako první. Jenže to je lež. Předcházel jí tucet leporel o louce, lese, hvězdičce, kačence a dalších odvážných hrdinech. Avšak na tuto knihu vzpomínám dodnes. Protože k mámině nelibosti mi byl Barbucha inspirací v ranném stadiu života.

15.04.2020 4 z 5

Kraď jako umělec Kraď jako umělec Austin Kleon

Knihu jsem přečetla v práci během 31 příprav kávy v kávovaru. A musím říci, že to byl nejlépe investovaný čas během přípravy kávy v kávovaru.

18.03.2020 4 z 5

Knihou Sapiens by měli na školách vymýtit nezáživné bichle dějepisu, vsadit do osnov povinné četby, vytisknout úryvky na zastávky, do autobusů a rozhodit na festivalech do davu. Vše co by měl každý soudný člověk vědět o tom, kdo jsme a jaké jsou dopady našeho chování.

17.03.2020 5 z 5

Začněte s obsahovým marketingem Začněte s obsahovým marketingem Josef Řezníček

Večerní rychlovka, která vás nakopne když stojíte na místě. Na připomenutí dobré, pro úplné začátky doporučuji poslechnout pár podcastů, nebo jinou edukaci.

13.01.2020 3 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Já jsem na tohle už asi stará. Věřím ale, že si své náctileté (ať už věkem, nebo duší) příznivce najde.

01.01.2020 1 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Čas strávený u knihy P.S. jsem měla raději strávit u filmu s Aňou, nebo spánkem, nebo prohlížením si tapety na zdi...

31.10.2019 1 z 5

Cesta kolem světa za osmdesát dní Cesta kolem světa za osmdesát dní Jules Verne

Zajímavé okénko do roku 1872, ale ten knižní Passepartout prostě není Jackie Chan. Ne.

09.10.2019 3 z 5