Kraď jako umělec

Kraď jako umělec

Umělec Austin Kleon dospívá k moudrému závěru, že absolutní původnost v jakékoli oblasti tvorby je v digitální době nedosažitelný cíl. Vše, co vytvoříme, je produktem naší zkušenosti, a naše zkušenost je souhrn všeho, co prošlo našimi geny a smysly. Je nutné se s tím smířit. Tvorba už bude VŽDY krádež. Teď jde o to, jak krást (tvořit) se ctí: tedy tak, abychom navzdory všem výpůjčkám přinesli něco nového a měli z výsledků naší práce radost. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/13_/138173/krad-jako-umelec-7JP-138173.jpg 4.3160

Steal Like an Artist - 10 Things Nobody Told You About Being Creative (2011)

Literatura naučná, Osobní rozvoj a styl
Vydáno:, Jan Melvil
Více informací...

Mercatino

Je to jedna z mála knih s tak vysokým hodnocením, která je v podstatě o ničem. Autor obstřeluje různá témata spoustou cizích myšlenek a citátů. Na mě to působilo tak nějak jako rychle prosmažený fastfood. Mínusem u této knihy je, že to nemá start ani cíl, dokonce ani nějakou tažnou myšlenku, která by se táhla knihou. Je to také tím, že kniha si protiřečí a nemá jasně dané priority co vlastně je pravdou. Kniha si určitě stojí sama za svým názvem a to doslova.

azeret

vtipná, příjemná a hlavně optimistická knížečka (já většinou mívám u podobných motivačních knih problém, že si připadám jako největší looser a to mě vážně nemotivuje) :-)

ZuzikNike

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Velice se mi líbí design a formát. Obsah je velice motivující a inspirativní. Doporučuji.

robertpoch

Konečně to někdo pěkně napsal. Hi, hi, hi :D

DnyNK

Kleon vie o čom hovorí, vie si to predať a ja mu to proste žeriem! :) Inšpiratívne!

JajaCZ

Určite pomože začiatočníkom odraziť sa z dna / pohnúť z miesta

Kaaramelka
26.12.2016

Vtipná, pravdivá, radící a příjemně působící. Kniha se mi četla sama, líbí se mi proložena citáty a obrázky, je to takové osobnější. Měla jsem dojem, že autor nám, čtenářům jeho knihy, chce opravdu pomoci a odhalil nám svá tajemství.

KayvonPrg
20.12.2016

Inspirativní, kreativní, motivující, prostě úžasná. Rozhodně by neměla chybět ve vaší knihovně :)

marta0912
28.09.2016

Hezké a prosté.

michalmatousek
27.08.2016

Inspirativní. Kreativní. Zábavné.

Schullerka
06.07.2016

Inspirující a často vtipná knižní jednohubka. Text, který přinutí se zamyslet a uvědomit si, jak to vlastně ve skutečnosti chodí. Každý krade střípky nápadů ostatních, i když si to třeba nechce připustit. :D Knížku si určitě někdy přečtu znova, přece jen to byla hodinová záležitost, a myšlenka je lepší, jak některé jiné 'chytré' knihy, které se vlečou po stovkách stránek. Navíc byla kniha doplněna o citáty a ilustrace, což knihu dělalo ještě atraktivnější. :)

''The more you read, the more you can choose to be influenced by.''

Dryáda
06.05.2016

Úžasná kniha nabitá radami, inspirujícími tipy a plná citátů. Nabízí myšlenky, nad kterými lze podumat. A dá se přečíst za 2 hodiny (možná i méně u rychlejších čtenářů :) ).

lesumir
01.05.2016

Joo, dobrá knížka. Zpracování, styl, vtip.

blankaa89
06.02.2016

Od této knihy jsem očekávala opravdu hodně, jelikož jsem četla samé pochvalné recenze a divila jsem se, když se má očekávání splnila. Což u velmi dobře hodnocených knih nebývá až tak časté. Opravdu inspirativní dílo a rozhodně jsem jej nečetla naposledy. Včerejší večer patříl "Kraď jako umělec", ten dnešní věnuji "Ukaž, co děláš" :)

nokid
12.10.2015

Dost dobrý.

jaaquarius
22.04.2015

Na mě knížka působila jako balzám, jako útěcha, jako podpora v nejistotě, jako inspirace pro ŽIVOT.

codeas
29.01.2015

Krátka, jednoduchá a chytrá knížka. Nezmění vám to život, ale pomůže vám to s dalším pohledem na kreativitu. Doporučuji pro lidi co disponují s minimem času

KnihomolkaM
02.01.2015

Skvělá kniha plná inspirace! :)

Eskandriel
25.11.2014

Výborná kniha, když se zaseknete na jednom místě a nevíte kam dál. Je tenoučká, takže tak na jedno odpoledne :)

LordSnape
19.11.2014

Velmi isnspirující příručka, která potvrzuje moji domněnku, že vše už bylo vymyšleno a nám, pozdějším generacím, nezbývá než smysluplně kopírovat a přetvářet již užité postupy a komplex jiných uměleckých děl. :-)

ona_vi
13.10.2014

Lehké počtení o tom, jak jde život :-)

St. Jimmy
05.06.2014

Skvělá a veselá kniha, která stagnujícího umělce navede zpátky na cestu.

Standa Šebek
08.01.2014

Naprosto skvělá knížečka plná prostých, trefných a upřímných rad od sympatického člověka. V tvůrčí krizi dokonale povzbudí.

inkara
08.01.2014

Skvělá kniha pro kohokoli s tvůrčí snahou. Inspirativní a vtipné.

petaSk
03.01.2014

Autor čtivě popsal zkušenosti, kterým věří, že na něj fungují. Možná fungují, možná ne a možná pomůžou i spoustě jiných lidí a dodají jim sílu, i kdyby se mýlili. Tato knížka je takový malý přítel, který dodá inspiraci ve chvílích, kdy tápete, vaše kreativita je na minimu nebo o sobě pochybujete.

Daffodila
23.11.2013

Tak tuhle knížku vážně žeru! Plná inspirace, nápadů a vtipu. S radostí se k ní vracím.

Kisinka
15.09.2013

Skvělá kniha plná inspirace a kreativních nápadů. Doporučuji každému, kdo se nějakým způsobem zajímá o tvůrčí věci

orson
16.02.2013

Moc pěkná knížka, která odhalí odkud se pořád berou nové kreativní nápady (ne, opravdu v prachsprostém copy and paste to není), pomůže vám povzbudit vaši kreativitu a ještě se u toho dobře pobavíte.

yank3e
08.01.2013

Nesmírně inspirativní knížka.

Kristian
29.12.2012

Jedinečný návod, jak začít pracovat tvůrčím způsobem. Ale hlavně také, jak vydržet. Knihu mi půjčila kamarádka a přečetl jsem ji během dvou cest metrem. Nicméně ihned objendnal přes Internet, protože je to kniha, kterou chci mít v knihovně, vracet se k ní a čerpat z ní.

tvořivost

Austin Kleon