Můj kámoš Ježíš

bez
hodnocení
Hodnotit
Můj kámoš Ježíš

Když k vám do bytu vejde Ježíš Kristus a mírně, ale rozhodně vám radí, abyste si uspořádali svůj život, tak samozřejmě uděláte, co se vám říká. Nikolaj přišel ve třinácti letech o svoje rodiče a od té doby se o něj stará jeho o sedm let starší sestra. On se jí za její péči odvděčí tím, že se spřáhne s gangem, fláká se, pi...celý text

Nikolaj přišel ve třinácti letech o svoje rodiče a od té doby se o něj stará jeho o sedm let starší sestra. On se jí za její péči odvděčí tím, že se spřáhne s gangem, fláká se, pije a začne mít násilnické sklony – zkrátka dělá všechno proto, aby ji přivedl do hrobu. Až se jednou vrátí domů a tam na pohovce sedí jakýsi vlasatý motorkář v sandálech, který nedbá Nikolajova vyhrožování a zastrašování a tvrdí, že je Ježíš Kristus a že přišel z Nikolaje udělat lepšího člověka.
Vynikající tragikomický a bizarní příběh o přátelství, důvěře a důsledcích činů jednoho zvláštního „kodaňskýho“ kluka staví především na velmi drsném černém humoru a „veselé dánské depresi“. Letošní Vánoce se budete smát jako nikdy předtím. méně textu

Mit venskab med Jesus Kristus (2008)

Literatura světová, Humor, Romány
Vydáno:, Knižní klub