Továrna na debilno

Továrna na debilno https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/363123/mid_tovarna-na-debilno-s68-363123.jpg 4 175 39

Továrna na debilno série

Satirický román s kolážemi. Román Továrna na debilno mapuje putování jednoho člověka marastem mediálního masírování a ovlivňování veřejného mínění. „Náš román si bere na paškál převážně politiky a média, respektive jejich dopad na lidi a schopnost jimi manipulovat,“ uvádí autor textu Landsman. Podle autorů bude mít dílo sociální přesah a bude obsahovat spoustu metafor a jinotajů, se kterými si však český fanoušek hbitě poradí. "Křetínský prodal SPARTU KLDR. USA vyslalo k Letné letadlovou loď a hrozí sankcemi".... celý text

Pablo7
13.03.2023 3 z 5

Přečteno více než pět let po vydání, takže některé kauzy si už tak nepamatuji. Základem je příběh, kde se snaží v ústavu udělat z člověka debila, tím že mu dávají číst debilní noviny. Úryvky z nich tvoří další část knihy. Vše je doplněno kolážemi TMBK. Párkrát jsem se zasmál, ale nemůžu říct, že jde o nějakou nezapomenutelnou knihu. Trochu mi také vadilo hodně malé písmo.

Milosz
08.12.2022 4 z 5

Román o tom, jak alternativní média dělají z lidí debily. Něco jako Růže pro Algernon naruby.

madem
23.08.2022 4 z 5

Knížku jsem četla po 5 letech od vydání. Některé kauzy si vůbec už nepamatuji, jiné jen lehce. Přesto mě kniha oslovila. Články byly výborné. Fakt jsem se nasmála. Mrzel mě příběh Antonína, tak nějak vyšuměl. Škoda.

ondra295
05.03.2022 4 z 5

Ve své době mi to přišlo vtipné a dobře se to trefilo do aktuální situace, proto tomu dávám vysoké hodnocení, i když to realisticky žádné veledílo nebylo. Z těch málo zkušeností mi ale Landsman ani nepřijde jako nějaký velký literát. Občas je vtipný, občas moc ne a celkově ta díla nemají moc velkou hodnotu, ale tahle kniha se povedla. I když za 10 let už nikdo nepochopí reference, které v ní jsou a proto ztratí většinu ze své hodnoty...

Osca
23.11.2021 3 z 5

On to žádný literární skvost není, dokonce ani nápad není originální, ale mně se trefil do období, kdy to ani jako výmysl nevypadalo. Některé pasáže jsou opravdu vtipné a občas trochu zamrazí ta podoba s realitou.

ZuzanaZ83
18.04.2021 3 z 5

Rychlá a svižná oddechovka. Pojďme si říct, že tohle dílo nemělo hvězdné ambice. Jde o politickou satiru a nic jiného od toho také nelze čekat. Místy vtipné, místy absurdní. S ohledem na události z roku 2017 z pohledu čtenáře v roce 2021 se některé absurdity jeví jako absurdně přesné.

katerina4946
09.12.2019 3 z 5

Taková moderní politická satira. Líbí se mi tento styl humoru - černý, absurdní. Nedokážu si sice představit, že by kniha mohla zapůsobit na čtenáře např. za 30 let, ale to asi nikdo ani neočekává. Teď je perfektní.

Honey0105
04.09.2019 5 z 5

Ač chvílemi dost přisprostlé (na mne), tak stejně nemohu hodnotit jinak, než sto procenty. Myslím, že takováhle satira nemá v české literatuře obdoby.
U některých článků jsem se smála nahlas a myslím, že jsem v MHD pobavila dost lidí. Já se zase výborně pobavila u tohoto výtisku.
Skvělé koláže, skvělé články. Některé trochu slabší, ale stejně to knihu nezahanbilo.
Samotný příběh, který sloužil jako taková spojnice, mi nejdřív moc neseděl, ale nakonec to celé doplnil.
Ani nevím, co více napsat. Není to literatura pro každého, rozhodně ne pro voliče SPD a posluchače Ortelu, ale tím spíš jsem se u toho bavila. Rozhodně budu doporučovat dál.
S autorem Landsmanem jsem se již seznámila u Deníčků moderního fotra. Tohle je ale ještě o level lepší. Děkuji jak panu Landsmanovi, tak TMBK za zpříjemnění pracovního týdne.

Whobey
24.04.2019 3 z 5

Prima oddechovka. Vážně jsem od toho nečekala nic jiného, než že se zasměju (vždyť se na tom podílel Landsman), takže jsem se zasmála.
Každopádně, skrývá to i své myšlenky, ač je autor schovává pod absurdním humorem. Ačkoliv, je to vůbec ještě absurdní? Nebo se naše republika opravdu stává Továrnou na debilno?

Ronnie68
11.04.2019 4 z 5

Za mě docela šílené čtení, plné směšných narážek na politiky a prezidenty ... ale na odlehčení to bylo dobrý ...

lenkaBajza
31.01.2019 2 z 5

Rozporuplné pocity. Ze začátku mne to celkem dost bavilo, autoři parodovali dost známé kauzy, které jsem si pamatovala. Bohužel druhá poloviny knihy stála za nic, nebyla to parodie, ale pouze směšné a smyšlené absurdity.
Koláže ale musím pochválit, ty bavily po celou dobu čtení:-)

MM1979
25.01.2019 4 z 5

Smutné je, že člověk neví zda se má smát nebo plakat. Bohužel opravdu žijí voliči SPD a Zemana, kteří považují Parlamentní listy a "zpravodajství" TV Barrandov za skutečnou žurnalistiku... Tato kniha by měla být povinnou četbou! Děkuji autorům, že dokáží najít humor tam, kde by normalní, vzdělaný, rozumný člověk plakal! Super vánoční dárek - už se těším na druhý díl! Aktualizace: Druhý díl je úplně jiný a mnohem lepší!

petr4927
12.01.2019 3 z 5

Bylo to takové lehčí čtení na jedno odpoledne. Některé vtipy se povedly více, některé méně. Celkově to je kniha, která neurazí, ale nenadchne. A připomněla mi, kolik věcí se kolem děje a jak moc jsem zapomněl z toho, co se dělo v roce 2017.

vojtahoodie
25.12.2018 4 z 5

Jednoznačně nejzábavnější politická satira na českém trhu. Absolutně skvělé. Články ve Vládních listech a Nic než pravdě byly ze začátku úplně nejlepší, uprostřed se o něco zhoršily a nakonec zase o něco zlepšily. Jinak moc doporučuju, pro ty, kdo chtějí zjistit, kde se berou ti "debilové" na českém internetu. Jinak ještě doporučuju přečíst co nejdřív, než knížka ztratí na aktuálnosti (odehrává se v roce 2017 a odvíjí se od tehdejší politické situace)

pidalka777
09.12.2018 4 z 5

Velice jsem se bavila a nejen já. Hlavně když jsem předčítala některé pasáže manželovi tak jsme se bavili oba. ????

ChodzikCZ
08.11.2018 3 z 5

cca první polovina docela záživná, pak už je jasné o co jde a dočítal jsem pouze z povinnosti. Vpodobě krátkých článků na netu je to zajímavější, než v podobě tohoto slepence.

Anie94
16.09.2018 2 z 5

Továrna na debilno dělá svému jménu čest...je totiž opravdu debilní..Chápu hlavní myšlenku díla, ale vtipné mi moc nepřipadá. Spíše dost ubohé. Příspěvky autora na facebooku byli mnohem lepší, živější a zábavnější...Tento typ knih opravdu není pro každého..

roso.mak
04.07.2018 4 z 5

Přečtěte si ji hned, za dva roky vás už polovina vtipů mine, protože si nebudete pamatovat na co odkazují.

Kdo si po létech vybaví, co mělo být vtipného na tom, že spreje proti imigrantům se budou vyrábět i ve tvaru konvičky a proč by měl mít pan prezident prostatu jak panic.

Ale teď jsem se pobavila.

pospec7
07.06.2018 4 z 5

Již podle smíšených komentářů je jasné, že tento druh politicky nekorektní satiry není pro každého. Landsmanovy fake news podávané květnatou češtinou ve spojení s výbornými kolážemi TMBK snadno přebíjí slabší zápletku příběhu. 85/100

SladkaK
07.06.2018 3 z 5

Příběh byl slabší, ale způsob psaní textu mě bavil až do posledních řádků.