sheldon8410 sheldon8410 komentáře u knih

S láskou tě nenávidím S láskou tě nenávidím Jo Watson

(SPOILER) Knihu jsem přečetla jen kvůli čtenářské výzvě a akorát jsem se přesvědčila o tom, že tento žánr není pro mě. Po přečtení první kapitoly už víte, jak to celé dopadne, jen musíte přelouskat 350 stránek o tom, jak v první třetině je ona nesnesitelně trapná, v druhé třetině je on nesnesitelně otravnej a ve třetí třetině to mezi nima tak nesnesitelně jiskří, až se vám chce zvracet. Ale možná jsem jen velká puritánka, takže věřím, že své čtenáře si kniha najde :)

03.07.2022 2 z 5

Montessori batole Montessori batole Simone Davies

Tak nadšená jsem u čtení knihy byla - přehledné kapitoly, krásné ilustrace, respektující přístup k dětem. Než jsem narazila na kapitolu o spánku a uspávání. Nevím, zda rady v této kapitole byly opravdu v souladu s Montessori, nebo jen autorčiny vlastní zkušenosti se spánkovým tréninkem, v této kapitole nejsou uvedeny žádné zdroje. Každopádně nechat dítě při uspávání plakat v postýlce, sedět na židli dva metry od něj a vyhýbat se očnímu kontaktu?! To ať se na mě nikdo nezlobí, ale tohle respektující k dětem opravdu není! Spánek je pro mě dost citlivé téma, takže proto dávám dvě hvězdičky dolů. Jinak ale opravdu přehledné představení Montessori přístupu.

24.01.2022 3 z 5

Svět bez stížností Svět bez stížností Will Bowen

Tuhle knihu by si mel přečíst opravdu každý. Jednoduše napsaná, plná příkladů ze života, a přitom velmi poučná.

19.01.2019 5 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

První kniha, kterou jsem od Dana Browna četla. Přečtená jedním dechem, od začátku do konce napínavá.

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Ač na detektivky moc nejsem, tak celá série Milénium mě fakt vzala a přečetla jsem jedním dechem.

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Děti nade vše Děti nade vše Delphine de Vigan

Na knihu jsem narazila díky čtenářské výzvě a jsem tomu moc ráda. Velmi aktuální téma, precizně popsané všechny postavy. Do všech jsem se díky autorce dokázala vcítit a pochopit, proč jednají, jak jednají. Super.

19.02.2023 5 z 5

Krtek a maminka Krtek a maminka Hana Doskočilová

Myslím si, že pan Miler byl na svoji dobu docela nadčasový, tady krásně ukázaný porod, v jiné pohádce v televizi (Krtek ve snu) zase běhá nahatý pán :) a vlastně proč ne, vždyť to k životu patří, tak proč to před dětmi skrývat (jako to bylo za mého dětství)...
Jediné, co mi tady vadilo, byly Zajdovy sebevražedné úmysly, když Zajdulka dělá drahoty. To při čtení dceři přeskakuju.

12.02.2023 5 z 5

Školák Kája Mařík 2. díl Školák Kája Mařík 2. díl Felix Háj (p)

Na Kájovi se mi nejvíce líbí jeho bezprostřednost, upřímnost, dobré srdce... Ve druhém díle je spousta legračních příhod, jen teda jako mámě malého batolátka mi bylo líto Mariánky Šafářovic, kdykoli se k ní Kája se Zdeňou přiblížili :)

29.05.2022 5 z 5

Jsi tam, brácho? Jsi tam, brácho? Marek Herman

Na jednu stranu se kniha četla opravdu lehce, ale na druhou stranu mě snad každá stránka nutila k zamyšlení. Je kraťoučká a opravdu stojí za přečtení.

28.12.2021 5 z 5

S láskou o dětském spánku S láskou o dětském spánku Lenka Medvecová Tinková

Krásné. Napsané opravdu s láskou. Určitě doporučuju všem (i nastávajícím) maminkám.

28.02.2021 5 z 5

Claudius Bůh a jeho žena Messalina Claudius Bůh a jeho žena Messalina Robert Graves

Snad ještě o něco zajímavější čtení než první díl Já, Claudius. Kniha je plná historických faktů, ale i zajímavých příběhů. Snad bych jen uvítala podrobnější popis Messalinina charakteru, byla to vskutku zajímavá postava...

18.05.2020 5 z 5

Pět jazyků lásky Pět jazyků lásky Gary Chapman

Tak tohle bych zařadila do povinné četby pro všechny. Přečtení téhle knihy (by) určitě zachránilo nejeden vztah.

02.12.2019 5 z 5

A hory odpověděly A hory odpověděly Khaled Hosseini

Moje druhá kniha od autora a opět dávám 100 %. Na jednu stranu je tam příliš mnoho postav, ale když člověk čte pozorně, tak se v nich neztratí a všechno dává smysl a hezky zapadá. Krásný příběh, ke konci opravdu dojemný. Po přečtení si uvědomíte, že rodina je pro člověka opravdu moc důležitá!

30.07.2019 5 z 5

Najděte si svého marťana Najděte si svého marťana Marek Herman

Velice zajímavá knížka, kterou by si měli přečíst nejen všichni rodiče. Ačkoliv já děti nemám, považuju knihu za přínosnou i pro sebe. Najdou se tam totiž i cenné rady týkající se obecně mezilidských vztahů. A až děti mít budu, tak si to přečtu znova :)

14.01.2019 5 z 5

Válka s Mloky Válka s Mloky Karel Čapek

Ani nevím, co mě vedlo k tomu, dobrovolně si přečíst takovouhle klasiku :) Ale určitě toho nelituju. I když scifi zrovna není můj šálek čaje, Válka s mloky je nadčasová a poukazuje na ty špatné lidské vlastnosti, které nás třeba nakonec opravdu přivedou do záhuby...

10.01.2019 5 z 5

Zločin a trest Zločin a trest Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Náročná četba, ale jsem moc ráda, že se mi podařilo celý Zločin a trest přečíst. Prostě klasika.

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Velmi zajímavě vyprávěná kniha.

30.12.2018 5 z 5

Než zjistíš pravdu Než zjistíš pravdu Elena Minářová

Přečteno jedním dechem, moc se mi líbil autorčin styl psaní. Hlavní hrdinky mi tedy moc sympatické nepřišly, ale čím víc jsem se dozvídala o jejich osudech, tím větší jsem pro ně (pro obě) měla pochopení. Příběh krásně plynul, děj skvěle gradoval až do konce. Určitě doporučuju.
A pokud jste milovníci kávy, zákusků a dobrého jídla, tak doporučuju přečtení o to víc! Ty kratičké vsuvky, popisující lahodnou kávu, výtečné dortíky a vydatné večeře knihu krásně oživily. A mě, jako mlsnou čtenářku, namotivovaly někam si na něco dobrého zajít, třeba ke Křupavému koblížku :))

09.09.2023 5 z 5