Romanka89 Romanka89 komentáře u knih

Rudá galerie Rudá galerie Tiffany Reisz

Čekala jsem péčko, dostala jsem péčko, akorát to bylo tak moc prvoplánově napsaný, že mě to moc nebralo. A to cením nápad, že erotické scény byly inspirovány slavnými obrazy. To by se dalo uchopit trošku lépe podle mě. Ale jo, je to "béčková" literatura, a musím to tak brát. Mým oblíbeným žánrem se to nestane, ač mám jinak erotickou literaturu ráda, ale třeba markýze de Sade, Lady Fuckingham (ano, je to taky porno, ale staré, popsy aktů a orgánů jsou tak různorodé, pestré, až někdy roztomilé, tady bylo pořád akorát kun*a a š*kat, žádná snaha o jakákoliv synonyma.) Závěr mě nezaujal, čekala jsem, že vysvětlení bude reálného rázu, ale což, jako oddechovka, proč ne. Souhlasím s názorem, že by se kniha dala zkrátit, na povídku, to by mě možná pak i víc bavilo.

Čtenářská výzva 2020: Kniha poprvé vydaná v roce 2020 (nová kniha).

23.11.2020 2 z 5

Hannibal Hannibal Thomas Harris

Za mě skvělý závěr série (ještě mě čeká Hannibal - zrození). Nebudu nic prozrazovat ale ten konec se mi vážně hodně líbil. Jsem zvědavá na film, jak se s tím filmaři poprali. Doporučuji celou sérii. Dávám 4 hvězdy, ze série asi nejslabší, občas nezáživné popisy, ale jinak super.

14.11.2020 4 z 5

Miminka v bezpečí. Průvodce pro odvážné rodiče Miminka v bezpečí. Průvodce pro odvážné rodiče Julia Dibbern

Krásná kniha, která je v západní společnosti, kde frčí "studený odchov" (vyplakávání, dudlíky, flašky, vlastní pokojíčky od miminka atd.) velmi potřebná. Prvorodičky by ji měli dostávat už v těhotenství. Je na každém samozřejmě jaký styl rodičovství si člověk vybere, mě sedí přirozený, intuitivní, kontaktní způsob. Tato kniha mi velmi sedla do noty.

Čtenářská výzva 2020: Kniha, která vás zaujala svým názvem.

27.10.2020 5 z 5

Mlčení jehňátek Mlčení jehňátek Thomas Harris

Mlčení znám ze skvělého filmu, který jsem ale viděla už hodně dávno, takže jsem si uplně nepamatovala, o čem to vlastně je, takže kniha byla skvělá jízda. Po přečtení jsem hned začala číst další díl (Hannibal) a filmové zpracování si taky zopakuji.

18.10.2020 5 z 5

Vláčen, věšen a rozčtvrcen Vláčen, věšen a rozčtvrcen Jonathan J. Moore

Velmi zajímavá kniha o různých druzích poprav a mučení, určitě není pro každého. Člověk se nestačí divit, co lidé dokáží vymyslet, jaké rafinované mučení, aby druhý trpěl. Doporučuji všem co toto téma zajímá.

Čtenářská výzva 2020: Kniha, která vás zaujala svým názvem.

06.10.2020 5 z 5

Batole Batole Lenka Medvecová Tinková

Skvělá kniha, stejně jako první díl "S láskou o dětském spánku." Autorka nepodává žádné návody, ale ukazuje, co vše může dětem do spánku vstupovat, dává nám možnosti a tipy jak se spánkem dětí pracovat, jak uspávat a hlavně to vše činit s láskou, pochopením a empatií. I když už batolata chodí, mluví, stále to nejsou "malí dospělí", souhlasí s komentářem pode mnou. Doporučuji všem rodičům, věřte, že je to normální a v pořádku, když dítě uspáváte, když nespí celou noc, ono do "dospělého" spánku dozraje samo.

Čtenářská výzva 2020: Kniha poprvé vydaná v roce 2020 (nová kniha).

01.10.2020 5 z 5

451 stupňů Fahrenheita 451 stupňů Fahrenheita Ray Bradbury (p)

Silně mi to připomínalo 1984. Celkem krátká novela, mohla by být propracovanější ale to neubírá na nadčasovosti a čtivosti. Doporučuji.

23.09.2020 5 z 5

Červený drak Červený drak Thomas Harris

Z této série znám filmové zpracování Mlčení jehňátek a docela se divím, že v knižní podobě jsem se k tomu dostala až teď, protože to je moje krevní skupina. Skvělý thriller a už se chystám na další díly a také na filmové zpracování.

14.09.2020 5 z 5

Koncept kontinua Koncept kontinua Jean Liedloff

Není to uplně moje top kniha o rodičovství, ale určitě stojí za zamyšlení, sama jsem zastáncem kontaktního rodičovství a hodně jsem malou nosila v šátku a stále v tom pokračujeme. Kniha pojednává o tom jak je důležitá pro vývoj člověka "fáze v náručí", kdy to miminko má určité potřeby a když je naplníme, vyroste z něj sebevědomá samostatná bytost. Je to také o tom, že dítě není středobodem rodičů ale naopak je spíš na okraji, ale neustále s rodiči, rodič je pořád dospělá bytost, se svými koníčky a zájmy a prací a při tom má u sebe dítě, dítě funguje s rodiči a učí se nápodobou. Jedna věc je pro mě trošku složitější uvést do praxe a to důvěra v pud sebezáchovy dětí, asi bych prostě batole nenechala u okraje nějaký jámy :D :D Ale jako u všech knih, někomu se to může zdát jako extrémní přistup, ale je to o tom najít si v tom to své, co se mi líbí a co mně a mému dítěti bude vyhovovat. Za mě kniha kterou doporučuji.

26.08.2020 5 z 5

Mrs. Poe Mrs. Poe Lynn Cullen

Knihu jsem dlouho měla doma koupenou, protože mám ráda Poea a tak mě námět zaujal, konečně jsem se k ní dostala. Velká očekávání jsem neměla, ale nakonec jsem se začetla a druhá půlka už mi utíkala a zajímalo mě jak to dopadne. Ztrácela jsem se v tom co jsou fakta a co fikce, ale asi to tak má být. Jako oddechovou lehkou četbu určitě doporučuji, prostě romantika.

Čtenářská výzva 2020: Kniha, jejíž hlavní postava má vaše vysněné povolání.

02.08.2020 4 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Kniha, která mě za poslední dobu dostala asi nejvíce. Celkem není co dodat, zavést jako povinnou četbu. Člověka až mrazí ta podobnost s reálnem, ač jsem relativně "mládě" a socialismus jsem nezažila. Naivně jsem věřila v nějaký jiný konec, i když bylo celkem jasné jak to skončí, ale člověk opravdu hlavnímu hrdinovi fandil, jako snad žádné jiné literární postavě. Skvělý doslov Milana Šimečky (jestli se stostránkovému rozboru dá říkat doslov). Toto dílo budu vstřebávat ještě hodně dlouho. Jedna z nejlepších knih které jsem četla.

Čtenářská výzva 2020: Kniha, jejíž název je na obálce červenou barvou.

15.07.2020 5 z 5

Miminka v rovnováze Miminka v rovnováze Sabine Hartz

Taková kniha na našem trhu chyběla. Nošení zbožňuji. Kniha pojednává o psychomotorickém vývoji v souvislosti s nošením v šátku/nosítku. Velmi čtivě psáno, doplněno o mnoho fotografií. Pro odborníky i rodiče. Doporučuji všem budoucím i současným rodičům. Jsem vážně nadšená.

Čtenářská výzva 2020: Kniha, která je na Databázi knih v době čtení méně než 20x v Přečtených.

13.07.2020 5 z 5

Černá neděle Černá neděle Thomas Harris

Mé první setkání s tímto autorem. Ač čtivý styl, tak téma terorismu mě moc neoslovilo. Ale na film se ráda kouknu. Spíše jsem zvědavá na sérii Mlčení jehňátek, tak uvidíme jestli mě zaujme víc.

Čtenářská výzva 2020: Kniha, která má v názvu den v týdnu.

19.06.2020 3 z 5

Básně Básně J. H. Krchovský (p)

Krchovský je prostě moje srdcová záležitost, zopakovala jsem si jeho básně díky tomuto staršímu výboru. Tenmné, pesimistické, syrové, aneb poezie tak, jak ji mám ráda já.

Čtenářská výzva 2020: Kniha básní.

02.06.2020 5 z 5

Skrytá těla Skrytá těla Caroline Kepnes

Od pokračování Ty jsem měla velká očekávání, protože Ty mě celkem uchvátilo. Ale bohužel celkem zklamání, jako nebylo to uplně špatné, ale občas jsem se do čtení musela nutit, celé to na mě působilo tak nějak překombinovaně. Je to škoda. Konec slibuje další pokračování? Uvidíme.

Čtenářská výzva 2020: Kniha, jejíž hlavní postava má vaše vysněné povolání.

28.05.2020 3 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Mé první setkání s Christie, lépe jsem si vybrat nemohla. Jen škoda, že jsem já blbá předtím viděla tento příběh zfilmovaný, takže jsem si pamatovala kdo za tím vším stojí. No i přes to to byl skvělý zážitek a určitě doporučuji.

16.05.2020 5 z 5

Stephen King - Mistr strachu Stephen King - Mistr strachu Lisa Rogak

Životopisy nejsou uplně můj žánr, ale zbožňuju Kinga, takže když jsem narazila na tuto knihu, musela jsem si ji koupit. Konečně na ní došlo a rozhodně doporučuji všem fanouškům. Ráda jsem se dověděla něco o životě a pozadí vzniku děl jednoho z mých nejoblíbenějších spisovatelů. Novější životopis "čtyřicet let hrůzy" mám doma též, ale zatím nepřečtený, tak nemám možnost srovnání, ale skutečně mě děsí svojí tloušťkou, jednou však na něj taky dojde.

Čtenářská výzva 2020: Kniha, jejíž první věta začíná zájmenem.

05.05.2020 5 z 5

Sto roků samoty Sto roků samoty Gabriel García Márquez

Dlouho jsem se chystala na tuto knihu. Nečekala jsem však, že z ní budu až tak moc nadšená. Od začátku mě četba vtáhla do osudů několika generací jedné rodiny. V knize je vše - láska, vášeň, válka, samota, magie, smrt. Ani mě vlastně moc netrápilo, že jsem se občas ztrácela ve jménech, protože většina postav je od A a jména se po generace opakují (Aureliano, Arcadio, Amaranta...), takže jsem občas koukla na Wiki na rodokmen. Určitě tímto dílem od tohoto autora nekončím a sáhnu ještě po něčem dalším.

Čtenářská výzva 2020: Kniha, ve které se odehrává svatba nebo pohřeb.

21.04.2020 5 z 5

Kontaktní rodičovství Kontaktní rodičovství William Sears

Skvělá kniha, která mi pomohla ujasnit si některé věci ohledně rodičovství. Jako nejužitečnější považuji pasáže, kde autoři radí, jak se bránit a argumentovat lidem, kteří Vám nutí jiný styl výchovy (rozmazlíš ji, nenos ji pořád, nech ji vyplakat, ty ještě kojíš v noci? atd.). Některé pasáže jsem si založila a určitě se ke knize budu vracet, když na mě přijde nějaká ta mateřská deprese. Každému rodiči doporučuji.

Čtenářská výzva 2020: Kniha s názvem vystihujícím vaši osobnost nebo náladu.

11.04.2020 5 z 5

Nejmenším Nejmenším Josef Václav Sládek

Krásné básničky pro nejmenší. Ráda je čtu své dceři. Sice z toho ještě nemá rozum, ale samotné se mi básničky líbí.

05.04.2020 5 z 5