Vláčen, věšen a rozčtvrcen přehled

Vláčen, věšen a rozčtvrcen https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/399392/bmid_vlacen-vesen-a-rozctvrcen-UAN-399392.jpg 4 41 41

Toto otevřené pojednání o popravách napříč staletími začíná slastmi římského Kolosea, kde zločince trhala divoká zvířata. Kniha pokračuje přes středověk – období, kdy zločince čekalo lámání kolem, pálení, vaření, čtvrcení, topení či nabodávání na kůl. Jako další na řadu přichází umění věšení; následně se vydáme do Francie, abychom se podívali na vynález zvaný gilotina a jeho roli ve Velké francouzské revoluci. Nezapomeneme ani na elektrické křeslo, plynovou komoru a popravu smrtící injekcí typické pro dvacáté století.... celý text

Literatura naučná Historie
Vydáno: , Pangea

Hung, Drawn, and Quartered , 2017

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Vláčen, věšen a rozčtvrcen. Přihlašte se a napište ho.

cleopatra11
09.10.2023 5 z 5

Parádní kniha. Až na menší drobné chyby)))

666Jitka
22.08.2023 5 z 5

Kniha má čtenáři přiblížit, jak dokáže být člověk "vynalézavý" pokud se jedná o vylepšení a prodloužení utrpení bližního, který spáchal ať už menší přečin nebo opravdu nějakou odpornost. Je to kniha pro opravdu otrlé povahy, které se chtějí o tomto tématu dozvědět více. Musím říci, že jsem byla několikrát velmi znechucena tím, co je člověk schopen pod praporem "práva" udělat jinému člověku. Nedělala jsem si v tomto směru o "lidském géniu" iluze, ale zjistila jsem, že moje povědomí o trestech běžně ještě nedávno prováděných, je velice nevalné. Opět se mi chce z našeho "lidství" zvracet. Neodpustím si poznámku: nevím, jestli překladatel nesmí opravovat zjevné chyby, ale číst na straně 77, že byl Mistr Jan Hus upálen v roce 1485, bolí do očí !!!

pidalka777
04.10.2021 3 z 5

Toto téma mě vždy zajímalo a fascinovalo (ne nemám psychický problémy jsem prostě zvědavá). Je to mrazivá a děsivá kniha (měla jsem z toho děsivé sny). Opravdu bych nechtěla být kriminálnice.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Vláčen, věšen a rozčtvrcen v seznamech

v Právě čtených5x
v dalších seznamech1x