Richisa Richisa komentáře u knih

Nikola Šuhaj loupežník Nikola Šuhaj loupežník Ivan Olbracht (p)

Příběh v některé z jeho podob snad zná každý. Kniha mě asi až tak nezaujala, přišla mi taková rozvláčná. Více se mi líbí v pozdějších zpracováních jako divadelní hra nebo film.

17.04.2017 3 z 5

Jeden z nejlepších dílů jako film mám asi nejraději, kniha je pro mne asi lepší 4
Nejkrásnější je asi Klofan, ve filmu se mi nelíbí ztvárnění vlkodlaka. Naopak vrba mlátička je hezčí než ve dvojce. Kniha každopádně boží.

16.04.2017 5 z 5

Upřímně si nejsem jistá, jestli jsem četla zrovna tenhle díl, ale myslím, že jo. Každopádně veterinárních příběhů jsem četla několik a všechny byly stejné: veselé, úsměvné, milé, povzbudivé a vždy optimistické. Doporučuji pro zlepšení nálady.

16.04.2017 4 z 5

Pán much Pán much William Golding

U této knihy jsem čekala hodně temné početní, ale tohle všechno předčilo...Mám o málo mladší syny než jsou nejmladší mrňouskové v knize a celou dobu četby jsem trpěla představou, jak by se asi oni prali se svými strachy na pustém ostrově... No, brr... Hlavní postavy jsou ztělesněním různých typů lidí Ralph, vmanévrovaný do role vůdce, se snaží zastoupit aspoň trochu dospělé a postarat se o ostatní. Čuňas, velmi chytrý a vnímavý, jen kvůli brýlím a astmatu ho nikdo není ochoten poslechnout, navíc se není schopen zapojit do jakéhokoliv rozumné činnosti. Jack, který nesnese prohru a projev jiného názoru a Simon, snažící se pomáhat Ralphovi a leccos mu dochází, ale není to schopen říci přede všemi, proto je všem pro smích. Konec je až příliš idilický, ale nechtěl -li autor nechat Ralpha zemřít, asi to nemohlo dopadnout jinak. Super kniha - doporučuji.

16.04.2017 4 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Nejslabší díl série

13.04.2017 2 z 5

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Příběh byl velmi poutavý a knihu jsem přečetla jedním dechem. Neustále jsem byla plná očekávání, co hrozného se tam stane. Konec nikterak nenadchl, byl asi až příliš očekávatelný. Kniha byla rozhodně pěkná, ale na víc než 3 hvězdy mi bohužel nepřišla

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Neobvyklý pohled na hrůzy války. Přečetla jsem jedním dechem a doporučuji.

Pěna dní Pěna dní Boris Vian

Musela jsem přečíst jako povinnou literaturu. Jsou tam asi i hezké momenty - třeba továrna na zbraně, ale jinak mi to přišlo poněkud myšlenky prosté. Asi jsem se na to nedokázala naladit.

13.04.2017 2 z 5

Quo vadis Quo vadis Henryk Sienkiewicz

Až jsem se prokousala tím dlouhým úvodem, tak se mi kniha začala líbit.

13.04.2017 3 z 5

Super klasika, která rozhodně nenudí. Viděla jsem několik filmových zpracování, ale na knihu žádné z nich nemá. Doporučuji přečíst

13.04.2017 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Miluji Harryho Pottera. První knihu jsem četla až po shlédnutí filmu a od té doby jsem si velmi hlídala, abych nezmeškala další díly. Některé už v té době byly napsány, ty jsem přečetla hned, od pátého dílu jsem se vždycky těšila, až bude další napsán

13.04.2017 5 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Výborná kniha. Ač sci-fi moc nemusím tahle mě naprosto dostala... Vede k hlubokému zamyšlení nad světem a smýšlením lidí. Je-li něco, co bych vytkla tak možná až moc překotný konec. Jinak naprosto boží. Doporučuji.

Bídníci I. Bídníci I. Victor Hugo

Přečetla jsem někdy na střední a nepřestávám milovat knihy i muzikál. Podle mě jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četla. Každý se může ztotožnit s některou z postav a fandit jí, nebo znovu prožívat její příběh.

13.04.2017 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Úžasná kniha přečetla jsem jedním dechem. Začátek je lehce rozvláčný, ale pak to nabere spád a člověka mrazí.

Proměna Proměna Franz Kafka

Zajímavá kniha zvláštní příběh. Celou dobu jsem doufala, že to dopadne nějak dobře, ale to by nebyl Kafka. Každopádně konec mě nepříjemně překvapil. Kniha vede přinejmenším k hlubokému zamyšlení nad vztahy.

Najděte si svého marťana Najděte si svého marťana Marek Herman

Četla jsem když se mi narodil 1. prcek, od té doby se ke knize občas vrátím. Některé myšlenky jsou opravdu zajímavé. Myslím, že by si to měl přečíst každý rodič a také každý učitel