pobijecmuch pobijecmuch komentáře u knih

# Smrt všem prasatům # Smrt všem prasatům Tony Parsons

Nic moc, takových průměrných detektivek je plno, takže příští týden nebudu vědět o čem byla.

29.03.2018 2 z 5

Dítě Stasi Dítě Stasi David Young

Jen pouze průměrná retro detektivka, kde autor se snaží přiblížit dobu minulou v bývalé NDR. Jak píše samotný autor ve svém doslovu, kniha vznikla během jeho magisterského studia, takže titul získal asi za toto. Kniha patří do série Karin Müllerová a má ještě dvě pokračování. Pokud český vydavatel bude ve vydávání pokračovat, tak ani nevím zda budu číst dál.

27.03.2018 3 z 5

HHhH HHhH Laurent Binet

Vše už tady bylo v předešlých komentech napsané. Takže, tato literatura faktu, napsaná způsobem vyprávění se mně velice líbila a dobře jsem si početl. Dokonce jsem se dozvěděl i některé jiné zajímavosti, které se jinde neuvádí. Např. skutečnost, že Velká Británie během války, nechtěla zrušit platnost Mnichovské dohody z roku 1938. Je asi ještě hodně věcí z historie, které nám tají.

21.03.2018 5 z 5

Tvář vody Tvář vody Guillermo del Toro

Bohužel, v tomto případě jen kniha sepsaná podle filmového scénáře. Kdo uvidí film, který měl premiéru dříve jako vydání knihy, tak po napsané variantě už asi nesáhne. Je, ale fakt, že Guillermo del Toro také není žádný věhlasný spisovatel, ale je to hlavně velmi dobrý režisér.
Ještě jednou bohužel, nemůžu si pomoci, ale námět nápadně připomíná jeden známý film z 60. let minulého století. K tomu se přimíchala patřičná dávka romantiky a pro někoho snad i napětí. A máme tu fenomén, který možná uchvátí kritiku, ale diváky a čtenáře už méně. Neodpustím si poznámku, že film i kniha jsou cíleně zpracovány pro ženy. U mě pouze hodně slabé podprůměrné hodnocení. I ta postava rybáka je okopírována z Hellboye. Zde prostě platí pravidlo, že musíme z toho vydojit co se dá.

10.03.2018 1 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Klasická brakovka, s banální zápletkou, no prostě velmi špatná kniha. Ale co by jsme také chtěli, když se na obálce hrdě vyjímá "metál" s označením "světový bestseller". Páni vydavatelé, nekažte aspoň ty pěkné obálky takovými provokativními hesly, když už vydáváte takové trapnosti.
Na tuto knihu bych použil trochu pozměněný název jednoho českého filmu se Sobotou - Ještě větší "blbost", než jsme doufali.

08.03.2018 odpad!

Padesát odstínů ostudy Padesát odstínů ostudy Andrew Shaffer

Kdo nerozumí humoru, nebo je fanoušek blábolů E. L. Jamesové, tak ať to raději nečte. Toto je "kouzelně střelená" kniha, kterou lze zařadit k filmům jako jsou např. Žhavé výstřely. Kdo se chce hodně zasmát, tak jen doporučuji. A hodnocení? No přece pět hvězd, ať nám ty anonymní autorky odpadů třeba prasknou.

26.02.2018 5 z 5

Turista Turista Olen Steinhauer

Solidní "encyklopedie" práce špionů. Z knihy se podle autora, dozvíte něco o práci bezpečnostních služeb USA. Tedy, že Amerika nejenom pomocí svých tajných služeb chrání svoji zem, ale také jak dovede změnit politickou situaci v jiném státě ve svůj vlastní prospěch. Kniha se čte dobře a druhá půlka je zajímavější.

07.02.2018 5 z 5

Vetřelec - Peklo Vetřelec - Peklo Christopher Golden

Ano, toto je moje oblíbené čtení. Jen na rozdíl od předchozích čtenářů nebudu hodnotit, zda je to díl nejlepší, nebo nejhorší. Mně se líbí vždy, ten co právě čtu.

28.01.2018 5 z 5

Žena z kajuty č. 10 Žena z kajuty č. 10 Ruth Ware (p)

Nálepka bestseller č.1 a velká propagace knihy s reklamou se vždy rovná literárnímu průseru. Tato kniha je tomu příkladem. Nuda, bez napětí a děje, cíleně psaná pro ženské čtenářky, které z této knihy dostanou možná i laktační psychózu. Této blbiny jsem se mohl ušetřit, ale co už nadělám. Můj komentář ať je varováním pro jiné čtenáře.

28.01.2018 odpad!

Problém tří těles Problém tří těles Liou Cch'-sin

Setkání s čínskou scifi knihou, je jak dostat do ruky erotický román od eskymáckého lovce tuleňů. Prostě je to výjimka a není to každý den. Nejdříve jsem byl plno očekávání, ale samotné čtení mně tak trochu zklamalo. Přiznám se, že raději čtu příběhy z vesmíru, než příběhy o čínských nanotechnologií. A tak, zcela také pochopím, že tato kniha čtenářskou obec rozdělí do dvou skupin. Na první, kteří nechápou proč je kolem této knihy takový humbuk a na druhou, která chrochtá blahem. Já osobně asi zůstávám někde uprostřed. Pokud se mně někdo zeptá jaká ta kniha je, tak popravdě odpovím: „jde to, ale dře to“.

26.01.2018 2 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Jsem asi literární barbar, ale tato kniha mně hodně zklamala. Způsob jakým je napsána, mně vůbec nesedí. Tam kde se nemluví, ale pouze vypráví a popisuje nějaké události je pro mě zvláštní. Autor neustále skáče z jednoho místa na druhé, z jedné postavy na jinou, ze současnosti do minulosti a vy ani nevíte, jak se vlastně jmenujete. Kniha, která nemá napětí, mně prostě nebaví. Knihu jsem se snažil dočíst do konce, ale je to strašně velká nuda. Budu slušný a dám této knize jednu hvězdu, aby si ostatní čtenáři nemysleli, že jsem černá ovce DK.

24.01.2018 1 z 5

Muži Marie Terezie Muži Marie Terezie Hanne Egghardt

Kniha je o mužích v životě Marie Terezie - tedy hlavně František Štěpán Lotrinský, její syn Josef II a dalších 7 mužů, kteří byli v jejím životě pro ni nějak důležití. Bez těchto mužů by Marie Terezie patrně nebyla tak silnou a mocnou panovnicí. Knihu napsala rakouská spisovatelka, která informace čerpala výhradně z archivů Schönbrunnu.

23.01.2018 5 z 5

Nomád Nomád James Swallow

Tak tato kniha určitě nebude pro čtenářky intelektuálky, které večer chodí do postele se sebranými spisy Václava Klause, ani pro čtenářky romantičky, které bez své oblíbené Harlekýnky nejdou ani na rande. Čtení je spíše pro pořádné chlapy a ženy. Je to prostě perfektní čtení, s pořádnou akcí od začátku, až do konce. Jasně, možná místy trochu přitažené, ale to nikomu nebude vadit. V knize nechybí kladný sympatický hrdina, který bojuje proti všem, proti tajným službám, pašerákům zbraní, ale hlavně proti islámskému terorismu. Kniha patří do série - Marc Dane, která má k dnešním dni tři díly a doufám, že Knižní klub bude ve vydávání pokračovat. Knihu doporučuji a na srovnávání s nějakým Poutníkem kašlu. Tato kniha má prostě ty správné gule.

18.01.2018 5 z 5

Saturnin se vrací Saturnin se vrací Miroslav Macek

Literární kritici nadšeně chrochtaji, čtenáři si rvou vlasy, za co vyhodili své těžce vydělané peníze. Takto vidím já a ještě přidávám, že toto je asi nejhorší česká kniha, která byla v roce 2017 vydána. Bez humoru, a když se něco konečně objeví, tak je to jen pouhý pokus o vtip. Odněkud okopírované - např. filmový Básníci, nebo kniha Jak nevyloupit banku, atd. Je to prostě trapné, ubohé a hraničí to s plagiátorstvím.
Nazval bych to Mackova literární facka, akorát, že nejsme na setkání zubařů. Nebo taky literární sračka, která měla být zdarma rozdávána v Levných knihách.

10.01.2018 odpad!

Fotograf z Osvětimi Fotograf z Osvětimi Maurizio Onnis

Literatura faktu psaná formou vyprávění příběhu o zrůdnostech nacistického režimu tak trochu z jiného pohledu. Z pohledu mladého vězně - fotografa, kdy veškeré svědectví dostává mírnější formu. I když se jedná o nepříjemné téma, samotná kniha je velmi dobře napsaná a dá se přečíst na jeden zátah. Knihu doporučuji všem, kteří se zajímají o tuto část našich dějin. Prostě takové povinné čtení i pro čtenářky knihy Vyhnání Gerty Schnirch.

10.01.2018 5 z 5

Marie Terezie: Miluj a panuj Marie Terezie: Miluj a panuj Miroslava Zlatníková

Historické knihy o ženách (a pro ženy) moc nečtu, ale u této jsem udělal výjimku. Ono totiž hlavní postava této spíše biografické knihy je také tak trochu výjimka. Je to totiž jediná žena, která nám vládla. Je to Marie Terezie Habsburská, z Boží vůle uherská a česká královna, arcivévodkyně rakouská, vévodkyně burgundská a hraběnka tyrolská“, panovnice, která bořila tradice. Kniha byla autorkou napsaná podle vlastního filmového scénáře. Knihu doporučuji všem fanouškům historie. Kniha byla zpracována do dvoudílného televizního filmu, který byl vysílán na začátku roku 2018 na ČT.

01.01.2018 5 z 5

Cigaretka na dva ťahy Cigaretka na dva ťahy Dominik Dán

Toto je už 25 kniha od Dominika Dána a pořád mně jeho vyprávění hodně baví. Možná někdo namítne, že začátek tohoto dílu je trochu rozvláčnější, ale ujišťuji vás, že má to svůj význam. Dva případy, které spolu zdánlivě nesouvisí, se v závěru spojí. Nemám co více dodat, perfektní příběh, který si zaslouží plné hodnocení a poděkování panu Dánovi.

25.12.2017 5 z 5

Mise Sinaj Mise Sinaj Gregg Loomis

Nelíbilo, Loomis jako by už nevěděl o čem psát a to prý vypotil dalších pět dílů. Nevím, zda se to Mystery Press vyplácí vůbec vydávat. Asi ano, ale u tohoto vydavatele se mně nelíbí, že započne vždy s nějakou sérií a po dvou, třech dílech to normálně zabalí.

12.12.2017 1 z 5

Barbarella Barbarella Jean-Claude Forest

Ano, opravdu výborná klasika. V roce 1968 zfilmováno režisérem Rogerem Vadimem,

11.12.2017 5 z 5

Rázová vlna Rázová vlna František Kotleta (p)

Kniha byla původně určena jako můj vánoční dárek. Bohužel jsem nevydržel, vždyť do vánoc je tak daleko. Je to perfektní zakončení celé série, dokonce si myslím, že nejlepší z celé trilogie. Franta je prostě skvělý vypravěč, který dovede čtenáře zaujmout jak popisováním prostředí, tak i postavami.
Pokud můžu mluvit za sebe, tak tu tuto sérii beru, jako něco, co je jeho projev pocty českým novodobým vojenským veteránům.
Uživatel Caporegime tu ke svému komentáři přidal hlášku z knihy. Dovolím si přidat i já a třeba se další komentující připojí. Byla by to pěkná tradice u knih mistra Kotlety.
„Brno – šalinou až do ráje …“

11.12.2017 5 z 5