pobijecmuch pobijecmuch komentáře u knih

Řetězová reakce Řetězová reakce František Kotleta (p)

Kladu si otázku, zda Franta tuto knihu napsal z vlastní vůle, nebo byl dotlačen fanoušky, či vydavatelem? Úvod odehrávající se v Praze není nic moc a teprve na dalších stránkách se děj dostává do tempa, tak jak to známe z předešlých dílů Spadu. Dobrodružství a akce, které se prostě dobře čte, ale ..... Je zde jedno velké ale, to že mně tato kniha ničím novým nepřekvapila. Prostě mně tam něco chybí. Tak teď nevím, zda tedy hodnotit plným počtem, nebo pouhým průměrem.

26.12.2018 4 z 5

Pohřešuje se prezident Pohřešuje se prezident James Patterson

Moc by mně zajímalo, kdo přišel s nápadem napsat tuto knihu. Zda Patterson oslovil Clintona. nebo to bylo obráceně. Každopádně ze spolupráce těchto dvou osobností vzniklo cosi, ca bylo částečně akční a potom zase velká nuda.

18.12.2018 3 z 5

Říkají mi Lars Říkají mi Lars Daniel Gris

U této detektivky je sympatické, že detektivky nemusí psát jen nějaký Bryndza. Někdy se totiž objeví i domácí autor, který napíše něco co je velmi výborné čtení. Kniha je hodně ukecaná, ale přesto vás hodně pobaví. Styl psaní mně připomíná tak trochu americkou detektivní školu. Také tak jsou používané různé slovní výrazy, za které asi budou fanatičtí učitelé českého jazyka házet knihu do odpadkového koše.

10.12.2018 5 z 5

Diabolik Diabolik S. J. Kincaid

Toto nestojí, ani za komentář. Bohužel, až později jsem se dočetl, že je to literatura pro hodně mladé dívky. A mladý nejsem a dívka už vůbec ne. Takže nazdar, bazar.

06.12.2018 odpad!

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Další pouze podprůměrná kniha, která by měla mít spíše označení psychologický román. Panu Bryndzovi možná dělá dobře letní pobyt u své tchyně na Slovensku, ale rozhodně nadprůměrnou detektivku tam zatím nevyplodil. Tento druh literatury mu nesvědčí a doporučil bych mu, aby se raději věnovat např. psychologickým románům z vyšších vrstev anglické společnosti.
Začátek tohoto pátého dílu začíná nadějně, ale hned po třetí kapitole znáte vrahy a asi v polovině se děj zasekne a vy se s hlavní představitelkou přenesete na Slovensko. Zbytečné nastavování kaše, snad asi jen kvůli počtu stránek. Autor již asi vystřílel veškeré literární náboje a předpokládám, že další díl této série již číst nebudu, i kdyby mně to český vydavatel posílal zadarmo.

06.12.2018 1 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Na toto téma se poslední dobou objevilo mnoho knih, která jsem už přečetl. Některé byly dobré a jiné slabší. Tato je z nich úplně nejslabší, tedy takový literární průser. Autorka začala s vyprávěním dobře, ale postupně přechází v takové válečné love story, které je strašně naivní. Závěr je napsaný jak od žáka základní školy. Jak už to tu odeznělo - téma, které je totálně pohřbeno.

30.11.2018 odpad!

Jediný muž Jediný muž Andrew Gross

Velmi dobře napsaná kniha, kde nechybí napětí a současně nahlédnutí do doby 2. světové války. Knihu doporučuji i těm, kteří tento žánr moc nevyhledávají. Tento thriller je smyšlený, ale má skutečné historické pozadí. Po této knize doporučuji obdobný titul - Muž, který pronikl do Osvětimi, který je už pravdivý příběh.

13.11.2018 5 z 5

Tatérka Tatérka Alison Belsham

Celkem solidní detektivka, spíše pro ženy, ale na vrchol literární hitparády to má hodně daleko. Slibný začátek, zajímavé prostředí, ale děj po druhé vraždě hodně pokulhává. Ta romantika je tam úplně zbytečná. Za mně tedy jen takový obyčejný průměr. Takových detektivek existuje spoustu.

09.11.2018 3 z 5

Sama v černém lese Sama v černém lese Cass Green (p)

Sakra, to byl po dlouhé době velký omyl. Já přehlédl, že je to thriller pro ženy. Pro mě strašná nuda. Hlavní hrdinka je taková neslaná nemastná, další slečna skáče „Do vody“, ovšem nejezdí vlakem, celý příběh se táhne jako dětský soplík a ani ten bubák není skutečný. Nakonec se dozvíte, že všichni jsou jedna velká rodina a mají se moc rádi, nebo se naopak nenávidí.
Takových knih v knihkupectví najdete na kila. A to prý ještě autorka vyplodila další ženu za dveřmi.

05.11.2018 odpad!

Mise Saturn Mise Saturn John Sandford (p)

Přiznám se, že jsem se do této knihy nemohl vůbec začíst. Potom jsem této ukecané, plné techniky scifi přišel vcelku i na chuť. Přirovnání k Marťanovi je opět jen reklamní výkřik do tmy, od vlezlých prodejců. Závěr byl docela dramatický, ale celá kniha je zbytečně moc a moc dlouhá. Taková spíše 3,5.

31.10.2018 4 z 5

Usáma Usáma Chris Ryan (p)

Můj podiv nad hodnocením této knihy od některých jiných čtenářů. Je fakt, že autor v této knize napsal svoji verzi jak skončil nejhledanější terorista Usáma bin Ládin. Tato verze může být fikce, ale také to může být pravda. Mně se osobně kniha četla dobře a hodnotím ji max počtem hvězd. Chtěl jsem číst napínavý thriller a ten jsem dostal.
„Seru na al-Káidu“.

22.10.2018 5 z 5

Úkol přežít Úkol přežít V. Mahaněnko (p)

Počítačová hra v knize. Tady si prostě nezahrajete a tudíž nic neovlivníte. Chvílemi zajímavé, potom nuda. Pro mně docela rozporuplná kniha, kdy nevím zda se pustit do pokračování, nebo to nechat pouze fandům této literární RPG. Uvidíme, ale 7 dílů tohoto čtení, se mně zdá trochu moc.

16.10.2018 3 z 5

Švadlena z Dachau Švadlena z Dachau Mary Chamberlain

Myslel jsem si, že to bude mít trochu blízko k literatuře faktu, ale bohužel, začátek je jako romantická Harlekýnka. Celá kniha je cíleně psaná pro ženské čtenářky. Hlavní postava Ada je tak silně naivní, až je spíše hloupá. Silné téma, která autorka úplně zahodila. Možná by si tato kniha zasloužila i jednu hvězdu, ale ne u mně. Pro mně to byla škoda času, kdy jsem se u tohoto literárního slintu jen zbytečně trápil.

28.09.2018 odpad!

Invaze Invaze Jay Bonansinga

Někde jsem četl, že poslední díly této série už nepíše Kirkman, ale pouze je jeho jméno u těchto knih uváděno, jako ochranná známka -The Walking Dead. Asi je na tom něco pravdy, protože úroveň opravdu klesla. Autor Invaze šlape vodu a neví jak pokračovat. Je to prostě takové jalové. A to jsou vydány už další dva díly.

28.09.2018 3 z 5

Lov vlka Lov vlka Ralph Pezzullo

A mně to zase bavilo, konečně kniha, na které se podíleli odborníci, resp. přímo příslušník Navy Seal. Nebylo tam zbytečně moc pasáží, kde by se do nekonečna oslavovaly hrdinské činy amerických vojáků a žádné afektované scény s americkou vlajkou, která stoupá na stožár v přítomnosti nafoukané americké administrativy.
Pokud někdo neví, nebo snad nepochopil, tak v knize je přímo uvedeno, že i horolezectví je součást výcviku těchto speciálních vojenských skupin. Nakonec příslušník Seal, toho musí umět mnoho.
Děj je zasazen na střední východ, kde se opět bojuje proti islámskému terorismu a jejich fanatikům. Další díl si také určitě přečtu.

07.09.2018 5 z 5

Do temnoty Do temnoty Pavel Stehlík

Hned ze začátku upozorňuji, že tato kniha je určena zejména těm, kteří něco ví o české armádě, mají něco načteno o oblasti Afghánistánu a možná také těm, kteří se nacházejí ze zdravotního hlediska ve stejné sračce, jako se nacházel autor této knihy. Kniha, ale není jenom o vojenské misi v zahraničí, ale jde spíše o pravdivý příběh jednoho českého chlapa, který je hrdý na svoji zem a měl vůli bojovat s nepřízní osudu. Takových to knih, tedy příběh novodobého vojenského veterána, je tu docela málo, nebo spíše řeknu rovnou, že se jedná asi o první počin. Kniha mně zaujala nejenom svým obsahem, ale i jednoduchostí vyprávěného jazyka. Autor přece jenom není profesionální spisovatel, ale jen obyčejný člověk, jeden z nás. Tato kniha je také spíše záznam pravdivých myšlenek a pocitů, které nejsou vymyšleny, ani jinak přibarveny. Za tuto knihu ti Pavle moc děkuji.
Dovětek pod čarou:
Docela jsem se podivil, když se zde objeví od mladé čtenářky komentář, kde píše, že autorovo popisování mise nevidí tak tragicky. Nevím, jak to myslela, ale napsat něco takového pár týdnů po tom, kdy v Afghánistánu, jsou zavražděni tři naši vojáci, to zní dost dětinsky, dokonce napíšu, že i hloupě. Slečna by měla přestat číst romantiku a asi se více věnovat reálným věcem. Vím o čem mluvím, můj synovec v Lógaru také půl roku působil.

01.09.2018 5 z 5

Poslední tango v Havaně Poslední tango v Havaně František Kotleta (p)

I když jsem fanoušek tohoto autora, tak musím říci, že tato kniha je nejslabší z trilogie s Tomášem Koskem. V knize je spoustu nezaměnitelných hlášek a výroků velkého Franty, ale bohužel kvalit předchozích dílů nedosahuje. Kniha je složená ze čtyř povídek, které vás zavedou do různých koutů světa, kde hlavní hrdina opět řeší případy výskytu zlých démonů a plno magie. Autor dějově trochu pokulhává a někdy se zbytečně i opakuje.
Pro mně je kniha určité zklamání a pokud by nebyla od Kotlety, tak bych asi hodnotil daleko hůře. Už se těším na knihu Stalingrad, kde se autor konečně vrací k jeho nejlepší napsané postavě, což je upír Jan Bezzemek.

30.08.2018 3 z 5

Pérák Pérák Petr Stančík

USA měla během 2. sv, války svého kapitána Ameriku a u nás bojoval s nacisty Franta Pérák. Legenda, tajemná postava, která se vždy náhle zjevila v uličkách Prahy a dovedla náckům nakopat jejich hnědou zadinku. V roce 1946 vzniká ve spolupráci Brdečka a Trnka animovaný film, později u Neffa komiksový příběhy. Toto je psané zpracování a jsem za něho rád, protože se na tohoto fiktivního českého válečného hrdinu málem už zapomnělo. Nenáročná satira, kde vás autor seznámí s původem této legendy a také "asi"s jeho koncem.

Jedna citace z knihy:
"Přemysl Otakar II. ve 13. století osídloval pusté pohraničí Českého království. Naverboval však jen skutečný odpad Svaté říše římské: zločince, vysloužilé žoldnéře a děvky, bezdomovce, komedianty, blázny a jinou chamraď. Osídlenci se nazvali sudetskými Němci a obluzeni velkoněmeckou propagandou, chtěli naše území ukrást a přivtělit k Německu. Dva pokusy v letech 1848 a 1918 se podařilo potřít, třetí roku 1938 se jim povedl. Po prohrané válce nebyli sudetští Němci za své zločiny potrestáni, nýbrž zdarma převezeni do Německa, což je uchránilo před útrapami vlády komunistů.
A představte si, ti nevděčníci ani nepoděkovali!"

17.08.2018 4 z 5

Artemis Artemis Andy Weir

Výborné scifi, ovšem asi pouze pro čtenáře tohoto žánru. Kdo hledal pokračování Marťana, tak má prostě smolíka. Marťan byl a zůstane jen jeden. A móda číst spisovatele Weira už opadla.
Prý to nemá děj a zápletku? To jste potom Artemis nepochopili. U amerických čtenářek dokonce prý je hlavní postava Jazz moc sexistická a u mužů se chová zase jako chlap. Někomu vadí, že je muslimka a není černoška, dalšímu vadí, že ve scifi se objevuje označení gay. Takové hlouposti se rodí jenom v hlavě amerických čtenářů.
Já jsem z Artemisu zklamaný nebyl, mně v tomto horkém létu přišel tento román vhod.

13.08.2018 5 z 5

List zo záhrobia List zo záhrobia Dominik Dán

V další Dánovce se autor vrací do doby po revoluci, kdy mordparta „od dvoch levov“ řeší případy vražd, které mají jedno společné a to velkou amnestii. Byla to amnestie prezidenta Havla, jeho největší politický přehmat, která zavinila spousty dalšího zla.
Normálně to nedělám, ale výjimečně přidávám jednu hlášku z knihy:
…… Nie, nie je možne, veď sedi!“ „Už nie, minuly tyždeň ho prepustili na amnestiu.“
„To nemyslite važne! Ktory idiot može pustiť na slobodu taku zgerbu, čo zabija ľudi!?“
Dalších slov netřeba. Za mně plný počet.

08.08.2018 5 z 5