Pérák

Moderní zpracování příběhů protektorátní legendární postavy Franty Péráka, našeho supermana.

http://www.databazeknih.cz/images_books/11_/112494/perak-112494.jpg 4.254
Dobrodružné, Literatura česká
Vydáno:, Druhé město

jendoslav

V porovnání s Mlýnem na mumie o poznání slabší, byť i tady Stančík hýří nápady, které by jiným vystačily na několik knih. Celkově to ale působí nedotaženě...

lucie.huclova

Perfektní! Doporučuji

Tatrman

Zajímavé, originální, místy ale dost na hraně...

-Pečivo-

Komiksová próza z období českého odboje a Heydrichiády. 5/5. Stančíkův Pérák je klaďas a poslední českej superhrdina před Jardou Jágrem.

Clara del Valle

Tak tohle byla laskomina :-) Komiks bez obrázků, jsem fakt velmi spokojená. Z počátku jsem se při čtení tetelila blahem nad tím, jak je kniha psaná, bohužel druhá polovina dle mého subjektivního pohledu trochu slabší. Nicméně pro mne velmi příjemný čtenářský zážitek!

BGA
29.11.2016

skvěle :)

hanoule
12.04.2016

čtivé a vtipné

bosorka
07.07.2015

Opět neskutečné nápady, pan Stančík má úžasnou fantazii, kterou umí navíc perfektně zpracovat. Bavila jsem se od začátku do konce a občas musela vybuchnout smíchy a pořvávat na své okolí některé výňatky (naštěstí jsem nečetla v mhd). Plus skvěle výtvarně zpracováno. Určitě si ještě někdy přečtu.

xxtom
16.05.2015

Sci-fi alternativní historie z období protektorátu. Legrační, hezky se čte, ale je poměrně krátká.

Lenora
01.04.2014

Groteska z tragické doby. Koláž sešitů pokleslého čtiva i atmosféry à la "Adéla ještě nevečeřela" - jen tentokrát z protektorátních časů, s Pérákem místo Nicka Cartera. Podivuhodné vynálezy, tajuplné záhady, alternativní historie, absurdní situace. Zábavná a poutavě ilustrovaná hříčka.

Finskej
10.02.2014

Báječně čtivá a vtipná záležitost. A přitom... člověk se celou dobu baví a baví, ale občas na něj vykouknou i dost znepokojivé poznámky, například jedno z "hesel připsaných na okraji": PROTEKTORÁT. Aneb není všechno jenom sranda, co zpočátku k řehtačce svádí.

Ikkju
02.05.2013

Nevím proč mám pořád zafixované že je to komix :o Jinak hodně originální čtení, pobaví (motorová valkýra byla dobře naladěna) i donutí se zamyslet... třeba název hlavního hrdiny - supermana je krásně dvojsmyslný...

Mayanea
16.10.2012

Dobře stát! Krásné ilustrace. Vřele doporučuji divadelní inscenaci spolku VOSTO5 s pérákovskou tématikou.

Blue
29.02.2012

Originální námět, nápadité zpracování, zkrátka osvěžující zážitek. Jen ten konec mě mrzel. Proto pouze čtyři hvězdy.

Petr Stančík

Petr Stančík