peta5472 peta5472 komentáře u knih

Policie Policie Jo Nesbø

Napínavá až do poslední stránky. Než začneš číst, přešti si devátý díl, ať jsi v obraze.

21.02.2019 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Hrozná slaďárna! Autor nechává postavy vyjadřovat, tak, jako by viděli a věděli všechno. Používá takové prostředky, který nikdo v 16 či 17 nepoužívá. Člověku je od začátku jasné, že někdo umře, takže se není ani čemu divit, jen tomu, že se příběh vešel na 230 stran.
Kniha se hodí především k odpočinku, má jednoduchý nenáročný děj. Především pro mladou generaci :D

05.10.2017 3 z 5

Červenka Červenka Jo Nesbø

Opět čtivá krimi kniha! Je úžasné, jak Nesbo dokáže napínat čtenáře do poslední stránky. Ze začátku jsem se v příběhu hůře orientovala a hlavně ve jménech, ale dál už jsem jela jako fretka. Jdu na další díl :D

17.08.2017 5 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Pokud mate romantaku dost i zde se mu nevyhnete

03.07.2017 5 z 5

Travel bible Travel bible Matouš Vinš

Úžasná kniha pro všechny cestovatele. Je napsaná hovorovou češtinou, takže je přečtená skutečně za pár hodin. Na každé druhé straně jsou důležité odkazy (QR kódy), takže můžete okamžitě si danou stránku najít a používat ji. Knížka je přehledná a je v ní spousta užitečný rad, spíše je celá kniha užitečná rada. Všem doporučuji k přečtení. Tato knížka je k cestování jako stvoření, zvláště pro cestovní začátečníky. :D

23.06.2017 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Úžasný příběh, hned přečteno. Zajímavá fakta a i návod jak přežít.

13.10.2016 5 z 5

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Krásný čtivý a napínavý příběh na jehož konci nechcete uvěřit, co se všechno stalo. Knížka je velmi čtivá a v ději se lehce orientujete, doporučuji

22.08.2016 4 z 5

Revisor Revisor Nikolaj Vasiljevič Gogol

Jako každé drama je i toto neskutečně čtivé a vtipné. V ději se snadno orientujete a máte přehled o postavách. Doporučuji k přečtení, knížka je malá a opravdu to máte přečtené během chvilky ;)

22.08.2016 5 z 5

S písní kolem světa S písní kolem světa Maria Augusta Trapp

Film ,,Za zvuků hudby" byl tak krásně zpracován, že jsem si musela přečíst tuto knihu. Překvapil mě její příběh a moc ráda se k ní vrátím.

22.08.2016 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Úžasný příběh!!! Kniha se čte jedním dechem. A od poloviny děje doufáte, že se konec vyvine jinak. Doporučuji k přečtení, opravdu úchvatný příběh.

05.08.2016 5 z 5

Můj drahý darebák Můj drahý darebák Lynne Reid Banks

Moc ráda se k této knížce vracím. Má čtivý a napínavý romantický příběh. Knížce se dá číst v každém věku, ale nejvíce v tom pubertálním.

14.06.2016 5 z 5

Devadesátka pokračuje Devadesátka pokračuje Jaroslav Foglar

Krásné navázání na první díl. Dá se stáhnout i jako audiokniha a je velice pěkně namluvená. Krásný klukovský příběh, který se hodí při každém věku. Knížka mi vždycky zvedne náladu.

Pod junáckou vlajkou Pod junáckou vlajkou Jaroslav Foglar

Miluji příběh Mirka, který přišel do skautu. Já sama do něj chodím a je to jedna z nejlepších věcí, které jsem kdy v životě udělala. Příběh je krásně psaný a pro všechny věkové kategorie určený.

Zlato Zlato Dan Rhodes

Zajímavý příběh s ještě zajímavějším koncem. Moc se mi líbilo členění příběhu, který byl v podobě deníku. Díku tomu jsem se příběhu hravě orientovala a o to víc mě bavila. Ale přesto se ke knížce asi vícekrát nevrátím, čekala jsem od ní víc.

Dva divoši Dva divoši Ernest Thompson Seton

Krásný příběh o dvou hoších, kteří zažívají dobrodružství. Knížku jsem si přečetla hlavně z toho důvodu, že chodím do skautu a E.T. Seton patří mezi zakladatele skautingu. Knížka je moc hezky psaná a má poutavý příběh.

Zabiják Zabiják Émile Zola

Zajímavý příběh, který je čtivý. Mnohokrát mě Gervaisa naštvala svým chováním a jednáním. Mrzelo mě, jak příběh skončil a doufala, že se to zlepší, ale všechno to šlo postupem času do pytle.

Prázdniny za všechny prachy Prázdniny za všechny prachy Petra Braunová

Moc ráda se k této knížce vracím. Je velice čtivá a má děj, který se může přihodit komukoli z nás.

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Pro někoho je to nudné čtení, ale mě velice bavilo. Knížka byla velmi čtivá a přečetla jsem jí jedním dechem. Mrzel mě však její konec. Dokonale popsané situace, v příběhu se dá krásně orientovat a i si ho představovat.

05.06.2016 4 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Miluji Pýchu a předsudek. Film je krásně zpracovaný. Romantický příběh, ke kterému se každý rok vracím a vždy se na něj těším. Moc bych si přála žít v té době a prožívat to co Elizabeth.

05.06.2016 5 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Úžasně humorná knížka, film také vydařený. Miluji tuto knížku, mám jí stáhnutou i jako audio a moc ráda jí poslouchám. Jednoduchý příběh, který je zkrátka dokonalý.

05.06.2016 5 z 5