Peace Peace komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

"Lidé, kteří čtou klasiky, jsou dost chytří, aby chápali nesmyslnost války i bez líčení její krutosti, a ti, kdo by se poučit potřebovali, po žádné z moudrých knih nikdy nesáhnou."

Velice silná kniha, po jejímž dočtení se nedostává slov.. Příběh v sobě po celou dobu nese myšlenku, jak zdánlivě nepodstatná rozhodnutí mohou mít na náš život fatální vliv.
Obrovský zážitek - kdo nečetl, nepochopí.

06.07.2017 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

"... A pak jsou knihy jako "Hvězdy nám nepřály", o kterých lidem vykládat nemůžete, knihy tak jedinečné a zvláštní a VAŠE, že když o své lásce k nim promluvíte, máte dojem, že je zrazujete..."

19.11.2013 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

"První let mláděte je krátký. Vzduch proudí pod jeho křídly. Vrána necítí strach. Vrána necítí radost. Svět kolem dostává barvy. Jen dům naproti jilmu zůstává šedivý."

Dlouho mě žádná kniha takto nedostala, nesrazila na kolena, nevyvolala ve mně tolik emocí.. Opravdu čtenářský zážitek. Smekám, paní Dvořáková!

10.02.2021 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

"Tak jako mávnutí motýlích křídel může vyvolat tajfun na druhém konci světa, tak i pouhé slovo mnohdy raní a poznamená vztah dvou lidí navěky."

SKVĚLÉ! Alena Mornštajnová opět potvrdila, že je Paní spisovatelkou.
Ještě se mi po dočtení úplně nedostává slov, přiznám se, že jsem i dojatá.
Tohle si prostě přečtěte!

13.08.2019 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

"Zvládám den po dni, jednu noční můru po druhé. Bojuju ze dne na den."

Až se stydím, že jsem se ke Carterovi dostala až teď :o)) Ale o to více jsem si naše setkání užila! Bylo to super a rozhodně nešlo o jedinou knihu, kterou si od autora přečtu.

12.03.2021 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

"Nezbývá než jen dál hrát na tom svým malým pódiu plujícím ve vlnách a věřit, že se nepotopím na úplný dno. Protože život bude ubíhat dál, bez ohledu na to, co si o něm myslím a jestli právě tenhle den není ten poslední."

Skvěle napsáno! Před Petrou Dvořákovou smekám, jak reálně dokázala popsat mužskou hlavní postavu.

30.11.2019 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

"Jsou slova, která vlétnou do uší, proletí hlavou a o paměť se ani neotřou. Jiná se v ní na chvíli bezbolestně uvelebí a spokojeně podřimují, dokud nevyblednou.
Vyskytnou se ale i taková slova a události, které raději zasunete na okraj paměti a snažíte se je zatlačit do zapomnění. Někdy se to podaří, ale ty vzpurnější občas v nejméně vhodnou chvíli vystrčí růžky a bolestně vám připomenou, že i zdánlivě růžový sad vašeho života má ostré trny.
A někdy přiletí slova, která se vytetují do paměti a zůstanou v ní navždy. Bolest možná jednoho dne odezní, ale vzpomínku na ni nevymažete nikdy."

Paní Mornštajnová umí, to je jistá věc. Čtivý a hodně hluboký příběh, který jen tak z hlavy prostě nevymažete.

18.04.2023 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

"Lidi mě děsí."

Tak tato knížka mě dostala natolik, že jsem u žádné jiné ještě tolik nebrečela... Nečekala jsem to... Nemám slov, pane Zusaku...
To si prostě musíte přečíst!

28.08.2017 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

"Za většinu špatného nemůže osud, nýbrž zlo v nás."

Opět paní Mornštajnové tleskám, další výborná kniha!

02.10.2019 5 z 5

"Nepřítel je vždycky v nás. Nikdy neříkej, že nějací oni za něco můžou, že svět je špatnej. To by byla zásadní chyba. Já sám jsem sobě nepřítelem, stejně jako jsem sám sobě bohem."

Hodně zajímavé příběhy, každý do jednoho. Kniha určitě stojí za přečtení, pocity z ní ve mně přetrvají ještě dlouho..

20.04.2019 5 z 5

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

"Ztratit se je jedna věc. Ale zůstat ztracený je druhá."

Na knihu jsem bohužel neměla tolik času, kolik by zasluhovala a četla ji tak poměrně dlouho. I tak jsem se k příběhu Bena a Ashley vracela moc ráda, i když to mnohdy nebylo lehké čtení. Oba jsou to velcí sympaťáci, kterým držíte palce, až do poslední věty.
Rozhodně si knihu přečtěte! Já osobně jsem zvědavá na další autorovy počiny.

24.02.2018 5 z 5

Kde jsi, když nejsi Kde jsi, když nejsi Radka Třeštíková

"Nauč se nechat od sebe ocházet ty, co odejít chtějí anebo musí, je v tom nejen jejich svoboda, ale i ta tvoje."

A mně se to líbilo hodně! Tak nějak mi přijde, že cokoliv je trošku proti proudu je hned zmačkáno, popliváno..
Velmi silný příběh o tom, jak moc nám mohou vztahy vzít z nás samých a jak těžké je se poskládat dohromady.

02.06.2023 5 z 5

Neděle odpoledne Neděle odpoledne Viktorie Hanišová

"Každá rodina má svoji neděli odpoledne."

Viktorie Hanišová za mě prostě umí a touto knihou svůj um jen potvrdila.
Nelehké téma, které se nečte úplně snadno a přesto vám stránky mizí před očima. Doporučuji!

15.02.2023 5 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

"Někdy se člověk dostane do fáze, kdy už to bolí tolik, že udělá cokoli, aby se té bolesti zbavil. I když to znamená, že přitom zraní někoho jiného."

Žánr YA už téměř nevyhledávám, ale jsem ráda, že jsem udělala výjimku. Kniha v sobě totiž skrývá krásný příběh, který má hloubku. Objevuje se tu hned několik vážnějších témat, která rozhodně vedou k zamyšlení.
Doporučuji všema deseti a těším se na další díl!

09.02.2021 5 z 5

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

"Co jinýho než řád a malé věci na svém místě můžou člověka zachránit, když se něco velkého změní?"

Skvělá kniha, opravdu mě děj vtáhl a nepustil. Autorka skvěle popsala pocity všech tří hlavních postav, za což klobouk dolů!

26.07.2019 5 z 5

Manželka mezi námi Manželka mezi námi Sarah Pekkanen

"Pravda je jediný způsob, jak se pohnout dopředu."

Přiznám se, že jsem čtení této knihy odkládala. Moc mě nelákal fakt, že děj přišel hodně čtenářům zmatený a překombinovaný.
Ale mé obavy byly (jako ve většině případů :o)) zbytečné, protože hned od prvních stran mě příběh chytl a opravdu mě bavil. Jasně, ne všechno bylo úplně uvěřitelné, ale celkově mi díly skládačky zapadly do sebe a všechny "wow momenty" jsem si užívala.
I když se v poslední době podobných knih vyrojilo hodně, Manželku mezi námi mohu s klidným svědomím doporučit. Myslím, že nebudete litovat! ;o)

28.08.2018 5 z 5

Postel, hospoda, kostel Postel, hospoda, kostel Zbigniew Czendlik

"Rozum máme omezený, ale srdce nikoli. Nikdy nemiluji tak moc, abych zítra nemohl milovat více. V lásce nejsme nijak limitováni. V poznání máme své hranice, ale milovat můžeme nekonečně."

Skvělá kniha plná hodnotných a hlubokých myšlenek. Není určena pouze katolíkům (to bych ji ani nezačínala číst ;o), naopak je určena úplně všem, jelikož i pasáže o víře jsou řečeny s nadhledem a velkou pokorou.
Rozhodně doporučuji a ráda se k ní opět někdy vrátím.

08.12.2016 5 z 5

Jiné místo Jiné místo Kateřina Karolová

"Nikdy nevěř svýmu prvnímu dojmu. Věci nemusej bejt takový, jaký se zdají."

Mně se kniha líbila. Styl autorky je fajn, hodně čtivý. Od jejích stránek se jen těžko odtrhává, člověk je napnutý jako kšandy, jak vše dopadne.
Doporučuji a těším se na další počiny.

09.03.2023 5 z 5

Andílek Andílek Lucinda Berry

"Můžete je soudit po libosti, ale nebyli jste v jejich situaci."

Tak tohle byla jízda, vážení! Návykové, abnormálně čtivé, napínavé jako kšandy.
A vůbec mi nevadí, že je děj vcelku předvídatelný, vše odpuštěno :o))
Přečtěte si to, nebudete litovat.

14.02.2021 5 z 5

Životní terno Životní terno Fredrik Backman

"Sekunda je vždycky sekunda, to je jediné definitivní měřítko na světě."

Tato útlá knížečka je hlavně o pocitech, těžko se vyjadřuje děj, v každém bude rezonovat jinak. Protože každý má jiné životní terno..

30.11.2019 4 z 5