Nofar197 Nofar197 komentáře u knih

Hvězdy mezi Sluncem a Měsícem Hvězdy mezi Sluncem a Měsícem Susan Elizabeth McClelland

To tedy byla hodně silná kniha o životě neobyčejně silné ženy, která dokázala téměř nemožné.

25.09.2022

Tancuj, tancuj, tancuj Tancuj, tancuj, tancuj Haruki Murakami

Na můj vkus příliš abstraktní, ale celkem dobré. Murakami snad ani neumí napsat špatnou knihu.

23.09.2022 4 z 5

Gabra a Málinka: Galánečky Gabra a Málinka: Galánečky Amálie Kutinová

To už je let. Měla jsem ráda jak vážnou Malinku, tak energickou Gabru..

23.09.2022 4 z 5

Kde se země chvěje Kde se země chvěje Susanna Jones

Nic moc, slibovala jsem si od této knihy dále víc.

23.09.2022

Čistá země Čistá země Alan Spence

Skvělá kniha, na konci mě mrazilo, kdyz se Tomisaburo po zničení Nagasaki rozhodl spáchat rituální sebevraždu, i když se mu nedivím. Jen opravuji : Tomisaburo nebyl synem Sono, ten zemřel krátce po narození, ale kurtizany Maki. Glover se o něm dověděl o několik let pozdeji, když už byl ženatý s Curu a otcem malé Hany. Curu ze zdravotních důvodů už nemohla mít děti a souhlasila s adopci chlapce, jemuž dali jméno Tomisaburo. Maki se stala buddhistickou mniskou. Pokud se mi někdy poštěstí navštívit Nagasaki, určitě nevynecham Glover Garden a hřbitov Sakamoto, kde jsou manželé Gloverovi pohřbeni.

22.09.2022 5 z 5

Pačinko Pačinko Min Jin Lee

Vynikajici. Pacinko jako hru fakt nemusím a pokud někdy zrealizuji výlet do Japonska, tak určitě nebudu vyhledávat herny, ale od knihy jsem se nedokázala odtrhnout.

22.09.2022 4 z 5

Říkali mi Leni Říkali mi Leni Zdeňka Bezděková

Knihu jsem četla na základní škole a dodnes si ji pamatuju. Je v ní hodně životního moudra viz stará paní Freiwald i vítězství lidskosti nad zlem viz pan učitel Baum, James Smith, paní Synkova.

22.09.2022 4 z 5

Poslední píseň z Isfahánu Poslední píseň z Isfahánu Naïri Nahapétian

Tato kniha mě opravdu zklamala.

21.09.2022 odpad!

Mužům vstup zakázán Mužům vstup zakázán Květa Klímová-Pumerová

Velmi dobrá kniha, která v me knihovně nechybí ani dnes, občas se k ní rada vracím. Jen mě občas překvapil opravdu zúžený duševní obzor zjevně inteligentních žen jako Hanadi a Fejruz - modlitby, vnější vzhled, zásnubní party. Autorka na to jasne i když asi neúmyslně ,upozorňuje v kapitole Máme hodně knih, např. Korán nebo Korán - v rodině obchodníka chyběly jakékoli knihy kromě Koránu, nevěděl, co je dyslexie, atd.

21.09.2022 4 z 5

Šógun Šógun James Clavell

Vynikající. Hebrejský překlad byl sice místy poněkud archaický, ale jinak jedna z nejúžasnějších knih, které jsem kdy četla. Děkuji svému trenérovi karate, který mi knihu doporučil.

20.09.2022 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Naprosto fenomenální.

20.09.2022 5 z 5

Memento Memento Radek John

Knihu jsem poprvé četla na podzim 1989 a od té doby jsem se k ní mnohokrát vrátila. Poprvé jsem Michala litovala - špatný vztah s příliš dominantním otcem, na druhé straně příliš ochranitelska matka, rozchod s první laskou........ Ale nikdo mu pistoli hlavy nedržel. Říkala jsem si, že za svou chybu zaplatil - poprvé vyhazovem ze školy, později prvním kriminalem. Ale měl několikrát možnost začít znova, pokaždé ji zahodil a nechal se nakonec stáhnout na dno. Jinak vynikající kniha.

18.09.2022 5 z 5

Skrýš Skrýš Dean Koontz

Jeden z případu, kdy film byl lepší než kniha.

17.09.2022 3 z 5

Včelár z Aleppa Včelár z Aleppa Christy Lefteri

Dva mladí lidé spokojeně žijící svůj osobní i profesní život v Sýrii. A pak jednoho dne se rozpadl na kusy. Právě banalita události provazejicich jejich cestu ze Sýrie do Turecka, pobyt v Řecku i čekání na interview v Británii zdůrazňují onen ztracený ráj i snahu vystavět si nový život na troskách.

13.09.2022 5 z 5

Zlaté rybky Zlaté rybky Valja Stýblová

Škoda, že konec byl tak otevřený, rada bych viděla, jak ctena rodinka reagovala, když jim Helga sdělila, že jede na pracovní stáž a vy ostatní se tady stavte na hlavu.

13.09.2022 4 z 5

Odměna Odměna Jarmila Loukotková

Geniální kniha. Četla jsem už značně rozpadlé vydání v osmé třídě, pak jsem si stejné vydání pořídila v antikvariátu. A nechybí v mé knihovně ani teď, když dávno žijí mimo Čechy, rada se k ní vracím. Autorka skvěle vykreslila hlavního hrdinu a jeho touhu žít jiný život, než jaký mu tehdejší doba a rodinné prostředí nabízí. V žádném případě s Vladimírem nesympatizuji, naopak, myslím, že dostal, co si zasloužil, ale nelze popřít fakt, že v jeho rodině bylo šetření dovedeno ad absurdum. Inteligentní a noblesní paní Marcele tleskám, jak s ním zametla. To musela být hrozná smrt. Nebo spíš pobývat v hermeticky uzavřeném bytě s rozkládající se mrtvolou a pomalu zesilet.

13.09.2022 5 z 5

Věčná Ambra Věčná Ambra Kathleen Winsor

Četla jsem ji ve druhém ročníku na doporučení kamarádky. Ať je Ambra jakákoli - osobně je mi velice nesympatická - čtenář musí chtě nechtě obdivovat její cílevědomost. Dále celkem přesně vylíčene historické události a barvitý a neprikrasleny popis života ať už londýnské chudiny nebo dění na královském dvoře dělají z tohoto obsáhlého románu velice ctivou knihu. Víckrát jsem ji ale do ruky nevzala, byť mi patřila - silně mě odpuzovala zákeřnost a intriky.

12.09.2022 4 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Skvělá krimi, která se čte sama.

10.09.2022 4 z 5

Pohlednice smrti Pohlednice smrti James Patterson

A právě jsem ji precetla. Během ctyriadvaceti hodin. Nemohla jsem se odtrhnout. Český překlad nemohu posoudit, anglický originál vtáhne do děje. Knižní verze se od té filmové dost liší.

06.09.2022 4 z 5

Slavík věští smrt Slavík věští smrt Lian Hearn

Před časem jsem ji objevila v knihobudce v parku, kde jsme v době koronarestrikci trénovali karate. Vynikající, mohu jen doporučit.

30.08.2022