Hvězdy mezi Sluncem a Měsícem

Hvězdy mezi Sluncem a Měsícem

Svědectví ženy, která přežila věznění v KLDR a podařilo se jí i s malým dítětem uprchnout do Mongolska, odtud do Jižní Koreje a posléze do Kanady. Autorka s mrazivou věcností popisuje podmínky v zemi, naprostou lhostejnost státních představitelů k utrpení lidí a všudypřítomné policejní špehování. Lidé už často nejsou zvyklí uvažovat sami za sebe a zcela mechanicky vykonávají nařízení pohlavárů, aktivně donáší na spolupracovníky, provádějí veřejnou sebekritiku a o vůdci si nedovolí ani zapochybovat. Neméně šokující je i náhled do prostředí věznic a pracovních táborů. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/31_/314323/hvezdy-mezi-sluncem-a-mesicem-1nu-314323.jpg 4.714

The Stars between the Sun and the Moon (2014)

Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno:, Ikar (ČR)

kedlis
předevčírem

Je neuvěřitelné co všechno se v KLDR ale i v Číně děje. Silný příběh silné, odvážné ženy, která tvrdě bojovala za svou a synovu svobodu.

imy.angel

Největší špína světa- tam by se dala zařadit nechvalně proslulá KLDR, kterou vede do záhuby tlusté prase Kim Čong-un, nemám slov. *Smajlík znechucení*

Silný příběh a silná žena. Kniha se četla dobře, líbilo se mi vyprávění o autorčině životě od raného dětství až do dospělosti, i informace o režimu KLDR, a závěr knihy. Jak představitelé státu mohou takhle mučit a zneužívat lidi? Mentalita těchto lidí je smutná- bezohlednost, krutost, zneužívání moci, touha po penězích. V knize jsou popsány i taktiky vůdce, zavírání "nepohodlných" zakazování literatury, trestání projevů kritického myšlení,kdo nemá stranické myšlení, jako by ani nebyl...

"Svět nezničí ti, co páchají zlo, ale ti, co tomu nečinně přihlíží."

cace

Doporučuji svým dětem k přečtení. Bohužel jsou naše děti obklopeni takovým množství zpravodajství z celého světa, že literaturu tohoto typu nevyhledávají. Přesto je čas strávený nad jedním konkrétním příběhem pro vnímání podstaty přínosnější než možná některé rádoby objektivnější informace.

martinami

Jsem naprosto v šoku. Děkuji za vydání této knihy a je to jeden s nejsilnějších příběhů, který jsem kdy zatím měla možnost číst. Buďme rádi za to, co máme. Neodkážu si představit, že bych něco takového přežila a našla sílu bojovat. Neuvěřitelné

Vee111

Knihu jsem přečetla velmi rychle v rámci jednoho dne, v průběhu jejího čtení jsem byla ráda, že jsem se nenarodila v KLDR, kde trpí lidé hladomorem, i když chodí do práce :-( Kniha byla napsána hezky, bohužel se nejedná o ojedinělý příběh. Je dobře, že se začíná psát i o zvěrstvech v jiných než muslimských zemích. Kdo má rád tento žánr, určitě ho knížka nezklame.

Elis.n

Toto vyprávění o ženě, která snášela utrpění doma v KLDR, ale i v Číně se mi nehodnotí lehce. Nemůžu snad ani uvěřit, že vše,co bylo v knize převyprávěno, mohla prožít jedna osoba. Já si nedokážu představit, že bych vydržela jen setinu toho, co sama autorka vytrpěla. Jsou to zvěrstva, bezpráví a nechutné zlo, které ale nejsou pouze fantazií, ale bohužel realitou a to je na tom nejvíc děsivé.
Nicméně je nutné, aby se o tom psalo. Je nutné abychom se zajímali a snažili se tuto skutečnost šířit dál.