Nofar197 Nofar197 komentáře u knih

Kafka na pobřeží Kafka na pobřeží Haruki Murakami

Napínavé od začátku až do konce. Bohužel chybí jasná odpověď na otázku, kdo a proč byl odpovědný za událost v Jamanasi během války,která beze zbytku změnila Nakatuv život. Takže na mém žebříčku Murakamiho knih patří Kafkovi na pobřeží třetí místo za Bezbarvym Cukuru Tazakim a 1Q84.

19.08.2022 5 z 5

Pohlednice smrti Pohlednice smrti James Patterson

Kniha byla výborně zfilmována, tak doufám, že se k ní dostanu a, budu do moci udělat vlastni názor.

13.08.2022 4 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Skvělé. Byla jsem hrůzou bez sebe, až příště uvidím sněhuláka, uteču. No, na jihu Izraele to nehrozí.

13.08.2022 5 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Skvělá paní Kettlova. Jeeeeezismarjaaaaaa.....

12.08.2022 4 z 5

Emma Emma Jane Austen

Mám ráda knihy Janě Austen, ale tato mě zklamala. Pokoušela jsem se ji přečíst asi dvakrát, ale pokaždé jsem to v první čtvrtině vzdala. Kniha je zbytečné rozvleklá, nevtahne do děje. I mistr tesař se někdy utne. Nebo že by bylo něco ztraceno v překladu?

12.08.2022 odpad!

Princezna Sultana a její dcery Princezna Sultana a její dcery Jean Sasson

Skvělé, řekla bych i lepší než první díl. Ta bezvýchodnost - ne každá saúdská žena má štěstí, aby měla hezky vztah s manželem, to jsou v této zemi spíš výjimky. Neexistuje právní systém, který by saudske ženy chránil před domácím násilím, hrozbou rozvodu, který je v islámském světě pro muže zalezitosti deseti sekund, ztrátou dětí - viz Sultanina sestra Rima. A hrozivý osud Samiry, kterou vysvobodila po patnácti letech smrt. A během poslednich třiceti let se pro saudske ženy téměř nic nezměnilo.

07.08.2022 4 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Vynikající, právě ji čtu. Jsem zvědavá na rozuzlení.

29.07.2022 5 z 5

Žena roku 1900 Žena roku 1900 Helena Šmahelová

Růžena je neobyčejně silná a nadaná žena, bohužel předsudky maloměsta a hlavně život po boku manzela-slabocha ji odsoudily k předčasné smrti.

01.07.2022 4 z 5

Prosťáček Joše Prosťáček Joše Israel Joshua Singer

Vynikající. Kdysi jsem si ji koupila ve Velké synagoze v Plzni a za četla jsem se ještě v autobuse. Dodnes mě fascinuje rozdíl mezi nesavskym a rachmanivskym chasidskym dvorem a jeho cadiky.Rachmanivsky elegantní a vzdělaný rabín s neméně elegantní a hlavně vzdělanou manželkou, což víte době bylo velmi neobvyklé, a nesavskym rabín dryacnik s rozcuchanym plnovousem a v pomackanem kaftanu..... Jeho dcera Serele, neschopná vymáčknout ze sebe kloudnou větu jednoduchou a její protiklad, lítá, ale inteligentní Malkele..... Vážně se nedivím, že z toho všeho Nachumovi hrablo a raději hodil všechno za hlavu a odkráčel středem.

01.07.2022 5 z 5

Bratři Aškenaziové Bratři Aškenaziové Israel Joshua Singer

Začátek dobrý, druhá polovina knihy mě dost zklamala.

01.07.2022

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Četla jsem ho jako šestnáctiletá a dodnes mám husí kůži z té hrozné nenávisti. Být byla kniha napsána velmi ctive, už bych ji nevzala do ruky.

30.06.2022 4 z 5

Mikve Mikve Hadar Galron

Příběh se odehrává v ultraortodoxní komunitě, nikoli "pouze" ortodoxní, to je dost důležitý fakt. Neobyčejně silný. Doufám, že ho uvidím i na jevišti. Autorka Hadar Galron mimochodem spolupracovala i na scénáři k izraelskému filmu Tajemství, který se také odehrává v ultraortodoxní židovské společnosti.

30.06.2022 5 z 5

Debora Debora Esther Singer Kreitman

Knihu jsem právě dočetla a za sebe mohu říci, že Ester Singer Kreitman zůstala neprávem ve stínu svých slavnejsich bratří. Jak Ester, tak románová Debora se bohužel narodily v nesprávně době a na nesprávném místě.

30.06.2022

Katka má starosti s Katkou Katka má starosti s Katkou Josef Suchý

Tu knihu jsem dostala ke třináctým narozeninám a ani jsem ji nedocetla. Jak tak schematicky rukopis vůbec mohl být přijat k vydání? Ztráta času.

29.06.2022 odpad!

Přirovnávat tuto knihu k vynikající Bez dcerky neodejdu je jedním slovem drzost.

25.06.2022 3 z 5

Miluj bližního svého Miluj bližního svého Erich Maria Remarque (p)

Právě jsem ji dočetla. Děkuji, pane Remarque.

24.06.2022 4 z 5

Japonsko & Korea - do Tokia pod stan Japonsko & Korea - do Tokia pod stan Monika Vacková

Krásné fotografie, celkem vtipný text, i když mě celkem překvapilo, že oba cestovatele strávili v úžasném Tokiu jen dva dny, nebo že se rozhodli vynechat návštěvu hradu jen proto, že otevirali až v devět. Ale každý má o cestování jinou představu.

14.06.2022 4 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Ujde, ale četla jsem už lepší.

27.05.2022 2 z 5

Zulejka otevírá oči Zulejka otevírá oči Guzel Jachina

Na knihu jsem se těšila, ale nakonec jsem byla hrozně zklamaná, ani jsem ji nedocetla. Je možné, že slo o těžkopádný překlad, nevím.

18.05.2022 1 z 5

A Jimmy šel za duhou A Jimmy šel za duhou Johannes Mario Simmel

Všem fandům Simmelovych knih doporučuji Všichni lidé bratry jsou, S klauny přišly slzy a Nechte prosím kytky žít. Naopak Nemusí být vždycky kaviár nebo I když se směju, musím plakat nic moc.

05.05.2022 5 z 5