Pohlednice smrti

Pohlednice smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/131714/pohlednice-smrti-131714.jpg 4 89 30

Detektiv Jacob Kannon pátrá po vrazích své dcery a jejího přítele. Zabijáci si vybírají milenecké páry po celé Evropě a pak pohlednice se snímkem obětí pošlou do médií. A právě novinářka Dessie Larssonová takový pohled dostala. Jacob ji kontaktuje a začnou pátrat společně, protože policie je neschopná a odmítá řídit se Jacobovým tušením... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Alpress

The Postcard Killers , 2010

Nofar197
06.09.2022 4 z 5

A právě jsem ji precetla. Během ctyriadvaceti hodin. Nemohla jsem se odtrhnout. Český překlad nemohu posoudit, anglický originál vtáhne do děje. Knižní verze se od té filmové dost liší.

Nofar197
13.08.2022 4 z 5

Kniha byla výborně zfilmována, tak doufám, že se k ní dostanu a, budu do moci udělat vlastni názor.

Marcik7
08.08.2020 4 z 5

opět Patterson ve své obvyklé formě - čtivé a napínavé až do konce

trudoš
20.08.2019 2 z 5

„Jednou musejí udělat chybu. Dříve či později zlenivějí, podlehnou přehnanému sebevědomí nebo prostě budou mít smůlu.“
Už jsem se zmiňoval, že miluji thrillery, v nichž kriminalisté vyčkávají, dokud pachatel nepřešlápne? Jistě, i takhle se dá dělat detektivní práce. Co na tom, kolik lidí přitom umře… Pohlednice smrti je takovým ukázkovým příkladem a zároveň jde o román typický pro Jamese Pattersona: děj osekaný na minimum, plynoucí dle předvídatelné šablony, spousta morbidního vraždění a samozřejmě nějaká ta vztahovka mezi archetypálními hrdiny. Liza Marklundová k tomu nedodala nic nového pod sluncem, snad jen trochu skandinávské „exotiky“, která je v současnosti na knižním trhu in. Ale klape jim to, za což můžou především ultra krátké kapitoly, jejichž kouskování je však čistě komerční tah, dějově to nemá žádný význam. Co mě naneštěstí otrávilo opravdu hodně, byl laxní přístup k vyšetřování, kdy autoři zcela popírají reálný průběh a občas lžou do kapsy i sami sobě. Takhle sa to nerobí.

Miruš
07.06.2019 3 z 5

Klasická dobrá knížka do vlaku, nic víc a nic míň.

terka95
28.04.2019 4 z 5

Po první části se příběh hezky rozjel a již vše nevypadalo tak jednoduše jak na začátku:) Krátké kapitoly měly spád. 4*

Arella
02.03.2019 3 z 5

Detektivky, ty ja ráda, ale zhyčkaná severskýma autorama jsem byla trošku zklamaná. Váhala jsem mezi 3 a 4 hvězdama a za tu prvoplánovou love story dávám nakonec 3.

zbraslavanka
01.01.2019 4 z 5

Výborná kniha, četla jsem ji jedním dechem. Pouze závěr a vysvětlení některých situací mě přišlo trošku nedotažené. Ale přesto, čte se jedním dechem a nejde odložit. Přečteno za dva dny :-)

veveronka
10.03.2018 5 z 5

Super,jako vždy přečtené jedním dechem

čef
31.01.2018 5 z 5

Naprostá lahůdka pro nás všechny, kteří mají rádi detektivky pana Pattersona příp. jeho Melody boys resp. girls. Napětí je zde přítomno na každé straně, kniha se proto velmi špatně odkládá a tak bývá snadno přečtena během pár hodin. Ko-autorka asi přinesla žhavé sexy scény a náhled na "konceptuální umění", ne že bych ho já považoval za něco pozoruhodného. Tedy to "umění" - kniha pozoruhodná určitě je.

Kerberos
18.06.2017 4 z 5

Dobré,napínavé ale Patterson má i lepší

Danuše7
17.04.2017 4 z 5

Napínavé hl v druhé půlce. Líbilo se mi rozuzlení.

konformita
03.04.2017 3 z 5

Je to dobré, ale úrovně severských detektivek zdaleka nedosahuje. Vhodné ke čtení, ale něco tomu chybí. Snad až příliš snadné dopadení vrahů. Nevím, musíte si přečíst a uvidíte.

Majdule
28.01.2017 3 z 5

Zpočátku mě tahle detektivka neuchvátila. Padouši byli až přepjatě démoničtí, hlavní hrdinové nesympatičtí. Nakonec to byla docela napínavá detektivka na nedělní odpoledne. Hrdinové se stali sympackými, našli k sobě cestu a padouši byli zlikvidováni. Nic z toho tak úplně nezvedlo nějak zásadně úroveň knihy, ale úroveň mého potěšení ano.

renefer
08.01.2017 3 z 5

Má i lepší. Nelíbilo se mi uspořádání detektivky, pachatel je jasný už od začátku, jen chybí důkazy, zvláštní je i konečné rychlé rozuzlení všech vražd, prostě zničehonic je najednou pachatel odhalen.

Selket
05.12.2015 3 z 5

První kniha od Pattersona a můj velký návrat ke klasickým detektivkám, které jsem před čtyřmi lety opustila. Znovu jsem se hezky začetla a rychle se vžila do každého slova. Takže pro mně rozhodně velice příjemné počtení.

Selinute
22.10.2015 5 z 5

Moje první od tohoto autora a určitě ne poslední. Bylo to fakt dobré.

konicekbily
06.09.2015 3 z 5

Dobrý průměr, více vražd, řešení komplexně zjednodušené. Happyend nakonec.

BlodyFox
18.08.2015 4 z 5

Přečetl jsem od Pattersona hodně knih, tahle rozhodně není špatná, naopak. Čte se dobře, děj má spád, trochu mi vadilo vyřešení některých vražd (nebudu se rozepisovat, abych neprozradil děj), protože mi to přišlo jakoby utnuté, ať to mám jako spisovatel rychle za sebou. Prostě děj skvělý, konec z mého pohledu jaksi urychlený. Ale celkovému dojmu z knihy to zas tak neuškodilo. Kdo má rád dobrou detektivku, tomu doporučuji.

vyvodka
25.01.2015 4 z 5

Má první kniha J.Pattersona. Od L.Marklundové jsem již jednu detektivku četla. Pohlednice smrti se mi četla dobře, žádné kompikovaně propojené dějové linky, svěží a napínavé počteníčko. Taková krvavá oddechovka.