Niu Niu komentáře u knih

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Druhá kniha nezklamala. Bylo to čtivé, chvílema dost nechutné, což na druhou stranu vyvážil Carl, Asad a Rose. Jejich diskusím jsem se nasmála snad víc než u Ženy v kleci. A cesta Carla letadlem mě dovedla k záchvatu smíchu. Autor používá ten humor jemně, skrytě mezi řádky. Líbí se mi to prolínání minulosti a současnosti.

23.02.2018 5 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

V oblíbených autorech mi přibyde i tento. Knížku jsem přečetla za jeden den a nedokázala jsem přestat číst. Nečekala jsem, že mě to vtáhne tolik do děje, ale jo. Na těch detektivech bručounech, co si dělají věci stejně po svém, přece jen něco je. A nikdy jsem se nenasmála u detektivek tak, jako při diskusích Morcka s Asadem. Příběh byl velmi promyšlený. Kam na to ti spisovatelé chodí? Každopádně pokračuju v sérii.

19.02.2018 5 z 5

Ocelový polibek Ocelový polibek Jeffery Deaver

Konečně jsem se dostala k zatím (doufám) poslednímu dílu s Lincolnem. Jo, nechyběl tam onen klasicky Deaverovský styl, který odkryje vše až na několika posledních stránkách a ukáže, jak jste se pletli v chápání příběhu. Drzý Rhyme, rychlá Amélie, zábavné staré i nové postavy, které dodaly příběhu ten pravý šmrnc. Trochu mi tam chyběl ten vztah Sachsové s Rhymem, jak jsem bývala zvyklá, ale ke konci se to vrátilo do starých kolejí. V knize se vyloupla jedna z postav se jménem Sandy (Sandra), takže šup s tím do Čtenářské výzvy :o). Knihu pro Lincolnovy fanoušky doporučuju.

19.02.2018 5 z 5

Tento díl byl pro mne asi nejobtížnější. Vystupovalo zde mnoho osob, bylo tady více příběhů paralelně s tím hlavním. Ač byl komplikovaný, byl to díl kvalitní. Dvě třetiny knihy se mi zdály hodně natahované a ta poslení, nejzajímavější třetina, rychle utekla. Nebo to bylo tím, že jsem ji hltala? Bylo mi těch provinilých až líto, jak je smetli. Ne, nebylo :o) Zasloužili si to. Nicméně mě trochu zklamal úplný závěr o Lisbeth, její cesty do ciziny. Můj osobní názor je, že to nebylo třeba. Celkové shrnutí po třech dílech - padouši dopadeni a nová přátelství. Jo, doporučuju.

12.02.2018 4 z 5

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

Bezva, na doporučení kamarádky a na odlehčení. Po přečtení "Několika odstínů něčeho" se mi do podobných knih nechtělo, ale tady to bylo super přímočaré, humorně napsané z obou pohledů. A kdo by nechtěl božského bastarda? :o) Letos jsem zařadila do čtenářské výzvy, jako žánr, který běžně nečtu. No..., možná si pár knih tohoto žánru na seznam přidám :o)

07.02.2018 5 z 5

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Stejně jako první díl mě i tento vtáhl do děje rychlostí blesku. Lisbeth se nám změnila, ale stále umí překvapit :o) Za trochu mysteriózní sci-fi konec jedna hvězdička dolů. Začala jsem číst třetí díl a je tam přímá návaznost. Doporučuju.

08.01.2018 4 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Připojuji se k pozitivním hodnocením této knihy. Dlouho jsem se odhodlávala, až mě přesvědčila kolegyně, že Milénium určitě ANO :o) Už dlouho mě tak rychle nevtáhla kniha do děje, jako tato; neuměla jsem přestat číst :o) Líbí se mi Lisbeth a Mikael ji skvěle doplňuje. Vrhám se na druhý díl. Doporučuji všemi deseti.

25.12.2017 5 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Knížka byla čtivá, protkaná zvláštním humorem. Líbily se mi všechny postavy, provázanost mezi nimi, zápletka i to, jak to nakonec dopadlo. Četba mi zabrala delší dobu, než je obvyklé, protože některé hodně reálné pasáže, byly na mne trochu moc. Možná proto, že opravdu navenek se může zdát vše ideální, ale realita je jiná. Můžu jen doporučit.

14.12.2017 5 z 5

Kvantový úspěch Kvantový úspěch Sandra Anne Taylor

Tato kniha se dá číst neustále znovu a pořád budete nacházet řešení pro další situace ve svém životě. Líbí se mi, že není tak zaměřená na "sebevěci", ale vychází z fyziky. Určitě se najdou i v této knize pasáže, které nemůžu až tak přijmout a nesouhlasím s nimi. Ale ano, tuto bych doporučila.

02.10.2017 5 z 5

Kuchařka šťastného života Kuchařka šťastného života Eva Michaličová

Aniž bych chtěla, tak knížka si mě našla a zapadla do Čtenářské výzvy 2017. Musím se přiznat, že názor na tuto knihu se v mnohém bije. Určitě to není první kniha o spokojeném a šťastném životě, kterou jsem četla, ale zatím vede Kvantový úspěch. Ano, kniha byla vtipná, člověk se v něčem najde, takže určitě zahrála na místech, kde měla. Nicméně chvílemi jsem měla pocit, že máme jen být, o ničem nepřemýšlet, nic nehodnotit, protože je to špatně. Čekala jsem konkrétní rady, ale ty jsem nenašla. Kniha není pracovní, alespoň ne pro mne.

Update 12/2022: Zase jsem sáhla v knihovnicče po "nenáročném čtivu". Ze začátku fajn při střídmém dávkování. Ale postupně se mi rozkrývalo to, že autorka na sílu prosazuje svou kuchyni bez jasných instrukcí a rad, co v dané situaci. Vidím sebestřednost a všichni přede mnou smekněte. Jedna knížka o rádoby seberozvoji a už jsem geroj. Hm, a ono ta knížka od autorky je jen jedna. No nic, na dlouho zas pokoj od kuchyně.

02.10.2017 3 z 5

Příchod noci Příchod noci Dean Koontz

Tato knížka mě tak nenadchla jako Přízraky. Četla se dobře, byla napínavá, ale už ve mne nevyvolala to, co jsem čekala po Přízracích.

13.09.2017 3 z 5

Přízraky Přízraky Dean Koontz

Přízraky byla moje první kniha od Koontze a jsem velmi ráda, že jsem četla zrovna ji, protože mě nalákala na další jeho díla. Stejně řadím Přízraky jako jeho nejlepší počin. Doporučuju. Od začátku jsem cítila strach a napětí.

Exorcista – souboj s ďáblem Exorcista – souboj s ďáblem William P. Blatty

Nikdy nezapomenu na popis chůze dívky ze schodů. Toto mě děsilo ve snech. Kniha i film jsou velmi děsivé, ponuré, film navíc dobře doplňuje hudba.

13.09.2017 4 z 5

Kouzelný svět Harryho Pottera Kouzelný svět Harryho Pottera David Colbert

Celkem dobré doplnění světa Harryho Pottera, ale není to úplně ono.

13.09.2017 3 z 5

Misery Misery Stephen King

Perfektní. Kingovi se zase podařilo vykouzlit příběh plný beznaděje. Líbí se mi i film.

13.09.2017 5 z 5

Skvělý díl - humor, nebezpečí, smutek a nějaká naděje ... Doporučuju.

13.09.2017 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Celou sérii mám přečtenou 7x v češtině (za několik let) :o) a teď čtu tento díl anglicky a stejně se od toho neumím odtrhnout :o)

13.09.2017 5 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Hodnotím jako nejlepší a nejpropracovanější díl série.

To To Stephen King

Patřím mezi fanoušky Kingovy tvorby a jeho styl psaní se mi hodně líbí, i když jeho knížky jsou zaručeně ty, kterými by se dalo zranit :o) Líbí se mi hlavní postavy, semknutá parta kamarádů, která se po letech znovu setká. Jen velmi nerada jsem dočítala knihu, protože jsem mezi jejich partu patřila. Mám ráda hororový námět a trochu toho nadpřirozena.

13.09.2017 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Toto dílo bych znovu přečíst nezvládla. Bylo to opravdu skvělé. Ale když si člověk uvědomí, že se to skutečně stalo, má na knížku a životy lidí v ní jiný pohled. Četla jsem to někdy na střední škole, ale některé knihy zapůsobí tak, že si je budete pamatovat pořád.