NikolettaHole NikolettaHole komentáře u knih

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Malý princ je knížka kterou můžete číst v jakémkoliv věku. Četla jsem ji několikrát, jako dítěti mi přišla jako zvláštní pohádka a cestovateli napříč vesmírem. Ale čím starší ji čtu, tím větší smysl mi dává. A jsem moc ráda že ji teď mohu číst dcerce. Je to prostě srdcová záležitost!

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Sice jsem milovnice fantasy a severského krimi, ale Pýcha a předsudek je mojí nejmilejší knížkou. Někomu se možná může zdát nudná a zastaralá, ale pro mě je to příběh pravé lásky! Ráda se k této knize vždy vrátím, protože co by jsme si nalhávali kdo by nemiloval pana Darcyho.

16.03.2018 5 z 5

Jedna z mých prvních knížek od Kinga. V podstatě vypráví o neplánované procházce po lese, ale Stephen King je prostě Stephen King. Dokázal do knížky opět vložit své umění takovým stylem, že jsem při čtení měla pocit jako když mě někdo sleduje a běhal mi mráz po zádech. Jednoduchý příběh s temnou atmosférou, po kterém ráda sáhnu znovu.

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Nemám ráda knihy s tématem válek, ale Zlodějka mě chytla za srdce. Byla napsaná milým nevtíravým stylem a měla jsem problém knihu vůbec odložit.

11.03.2018 4 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

Nesbo opět nezklamal :) Děj opět nabitý napětím, romantikou a zápletka na kterou jsem se celou dobu snažila přijít . Rozuzlení mě jako vždy nadchlo a jen se potvrdilo, že Nesbo je autor, kterého budu už navždy milovat. :)

25.04.2018 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Jako první jsem viděla film, byla to hezká podívaná a hlavně mám doopravdy ráda Sama Claflina(Will). Film mě však nijak víc neohromil. Knížka byla jiná, ani ne obsahem ale hlavně stylem vyprávění. Byla napsána tak mile že mi občas unikalo i to tíživé téma. A konec? Konec mi prostě zlomil srdce, i když jsem věděla jak to dopadne.

26.03.2018 5 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Sympatické postavy, super děj, výborná zápletka a perfektní rozuzlení :) kniha se mi moc líbila a četla se jedním dechem.

10.07.2018 4 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Rozporuplná kniha, něco mě na ní zaujalo ale chvílemi jsem měla problém se příběhem prokousat.

16.03.2018 3 z 5

Ženy s korunou Ženy s korunou Kamil Rodan

Obávala jsem se že mě to dostatečně nezaujme, ovšem mé obavy byly naprosto liché. Kniha mne uchvátila a mohu ji vřele doporučit.

04.07.2017 5 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

četlo se to dobře a bylo to napínavé, moc se mi líbily návraty ke skupinové hypnóze :)

05.07.2018 4 z 5

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

Sice to bylo víceméně o sexu, ale pohltilo mě jak ze stránek přímo vyzařovalo napětí mezi hlavními postavami.

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Má první kniha od Nesboa a jsem ráda že jsem po ní v knihovně sáhla. Díky ní jsem se dostala i k dalším, a Nesboho si zamilovala. Výborné, čtivé , poutavé a hodně napínavé. Mohu vřele doporučit!!

28.06.2017 5 z 5

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

První díl se mi líbil více, ale i tak je to mistrně vyprávěný příběh. Lisbeth Salanderová se jednoznačně zařadila mezi mé oblíbené knižní postavy. :)

13.04.2018 5 z 5

Poslední z bohů Poslední z bohů Rick Riordan

Znáte takové to smutno, když vám skončí série, kterou jste si zamilovali? To jsem u Percyho prožila, zamilovala jsem si hlavní postavy , dlouho jsem čekala kdy se konečně dají ti dva dohromady, a užívala jsem si i dobrodružství. Způsob ukončení války se mi moc líbil. Kniha byla nejlepší z série.

20.03.2018 5 z 5

Knihovna duší Knihovna duší Ransom Riggs

Důstojné zakončení krásné série.

15.03.2018 5 z 5

Sice to mělo na mě až moc zdlouhavý začátek, ale poté se kniha změnila v něco naprosto výjimečného. Děj mě vtáhla nemohla jsem knihu odložit.

15.03.2018 4 z 5

Božský hráč Božský hráč Christina Lauren

Hráč je rozhodně číslo jedna. Will má v sobě něco od čeho jsem se nemohla odpoutat a Hanna, která by potřebovala filtr na to co říct a co ne, je úžasná. Za mě nejlepší díl série.

15.03.2018 5 z 5

Bylo to vtipné a čtivé, ale přišlo mi to trochu moc překombinované.

11.03.2018 3 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

bylo to příjemné čtení, ale bez Willa to nebylo ono!

05.07.2018 3 z 5

Obchodník se smrtí Obchodník se smrtí Hugh Laurie

V knihovně mě hned praštilo do očí jméno autora. Miluju Dr. House a proto jsem si knihu půjčila, nebyla to špatná četba, poměrně vtipně pojatý příběh ale myslím že jedno přečtení mi bude naprosto stačit.

20.05.2018 3 z 5