Obchodník se smrtí

Obchodník se smrtí

Thomas Lang je úplně obyčejný chlap, který pracuje jako bodyguard, popíjí whisky a projíždí se na motorce. Jednoho dne se ale jeho život obrátí naruby... Osloví ho jakýsi muž a najme si ho na vraždu amerického průmyslníka. Lang napřed nabídku přijme, posléze se však rozhodne svou oběť varovat... Jeho dobrý skutek nezůstane nepotrestán. Proti své vůli se ocitá ve víru dramatických událostí, poněkud nedobrovolně se zaplétá do mezinárodních teroristických aktivit. Střetne se s nejrůznějšími zločinci, násilníky, obchodníky se zbraněmi, vrahy i agenty CIA...

Svěží, napínavý, chytrý, ale především vtipný příběh s prvky thrilleru i detektivky vypráví autor Hugh Laurie s osobitě ironickým nadhledem. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/20_/206/obchodnik-se-smrti-206.jpg 3.7604

The Gun Seller (1996)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, XYZ
Více informací...

PJurista

Miluju Houseovský specifický humor a dost mne potěšilo že Laurie promítnul rysy této osobnosti i do své knihy. Nenáročná kriminálka s břitkým sarkastickým humorem na nedělní dopoledne. Rozhodně neurazí, ovšem nenadchne.

Aleen

Vidím, že opravdu málo čtenářů ocenilo, jak autor navázal na tradici drsné americké školy. Detektivky, kde je hlavním hrdinou drsný, ale v jádru dobrý, soukromý detektiv, kterému se po většinu času nic moc nedaří, ale v závěru zaboduje, mně hodně baví a dnes už je téměř knikdo nepíše. Břitký humor je automatickou součástí. Já se bavila a oceňuji kvalitu s ohledem na to, že autor není zběhlý literát.

Phoenix16.cz

Všichni ti, kteří hodnotili přede mnou stejně jako já, a napsali komentář, to vystihli přesně. První část ještě ušla, ale druhá už byla na hranici smysluplnosti. "Rozuzlení" děje se konalo asi na dvou posledních stránkách a za zamyšlení stála jen ta poslední věta (a to nikterak hluboké, pokud aspoň trochu tušíte, jak funguje reklama). Mezi plusy se tu v podstatě objevuje pouze styl psaní, tj. humor. Mě ani ten nijak zvlášť nenadchnul, protože vždy spočíval v trojnásobném zopakování jedné věci. A víte, jak to je - opakovaný vtip přestává být vtipem.

pipetka5566

Trochu jsem se toho bála,ale nakonec mě kniha překvapila :-) Dobrá a zábavná kniha.Hugh Laurie rozhodně nezklamal :-)

jirka7739

Na knihu jsem narazil v knihkupectví úplnou náhodou a hele! Vyklubalo se z toho příjemné čtení. Laurieho mám spojeného hlavně s rolí sarkastického/ironického doktora a právě takovým přístupem na mě kniha zapůsobila. Suchý vtip, ironická poznámka na každém rohu a to se mi líbilo.

Welinie

První polovina ještě dobrý, ale druhá to už bylo vyloženě za trest. Jako herec Hugh dobrý, ale jako spisovatel?! Posuďte sami.

Katuska88
30.12.2016

"Dr. House" mne totálně odrovnal svým břitkým inteligentním humorem.
Byla jsem nadšená vtipem a stylem psaní.
Co se týče děje, tak jsem se malinko ztrácela a nějak jsem nenacházela souvislost mezi všemi těmi tvrdými hochy, kdo je kdo a kdo kam patří a proč dělá vlastně to, co dělá, a ke komu vlastně patří. Příběh je průměrný, plný dvojích agentů, tvrdých hochů a týpků, co si chtějí nabouchat kapsy, ale ten humor! To sedlo!

theale
29.12.2016

Kniha, která opravdu zní jako by byla vyprávěna dr. Housem. Někde v půlce knihy jsem se v ději natolik ztratila, že jsem musela část (asi tak celou druhou čtvrtinu) číst znovu, ale jinak knížku všem fanouškům Houseovského smyslu pro humor vřele doporučuji.

t.adm
29.12.2016

Častokrát jsem se ztrácela v ději a ne vždy jsem pochopila, co jak autor myslel. Ke konci jsem měla problém s množstvím jmen, takže jsem se často vracela. Ale jinak mě kniha velmi příjemně překvapila, příběh spíš průměrný, ale styl psaní naprosto úžasný. Pořád jsem se usmívala a i přes ne pozitivní téma jsem se u knihy opravdu smála. Jízlivé poznámky opravdu seděly :)

michalmatousek
22.12.2016

Žádné dechberoucí čtení to není, ale příběh pobaví, sem tam překvapí i napne, ale především dokazuje renesančnost Hugh Laurieho. Mile mě zaskočilo přenesení děje do Prahy, kde nechybí sarkastické poznámky k Čechům.

whiolet
14.12.2016

Byla jsem zklamaná, opět nechápu proč se kolem knihy dělal takový humbuk....Knížku jsem brala do ruky s nadšením,které rychle opadlo...

arthera
09.10.2016

Fanoušci renesančního Hugha (herec, muzikant a taky spisovatel) budou přistupovat ke knize plní očekávání: bude tam jeho ironický humor? Ano je, ale v první třetině knihy až otravný. Ono je něco jiného psát a něco jiného hrát... Zpočátku jsem byla z jeho spisovatelského stylu poněkud rozpačitá, v druhé třetině jsem si zvykla a v poslední třetině už vše začalo dávat smysl. Nicméně tato kniha pro mě bohužel nebyla jedna z těch "těším se až budu moct konečně zase číst" popř. "nepůjdu spát/jíst abych si mohla číst". Nutno dodat, že osloví spíše čtenáře mužského-přijde mi psaná chlapem pro chlapy, i když je tam i hodně o lásce ;-)

majxik
06.10.2016

Hezká knížka s zajímavým dějem, drsnějším humorem a poměrně chaotickou dějovou linkou. Pokud nebudete u knížky trošku přemýšlet, asi se v ni ztratíte. Ale mě neseberete že se mi líbila... :)

Tynyton
15.09.2016

Ze začátku se mi kniha zdála dobře rozjetá, rozhodně jsem byla napjatá, jak příběh bude pokračovat. V polovině kniha začala být zamotaná, nepřehledná. Já jako čtenář jsem byla celkem zmatená. Ke konci jsem měla co dělat, abych to vůbec dočetla. Jsem zklamána.

bakjo95
01.09.2016

Možná se rozhodoval, do čeho půjde, jestli do filmové nebo knižní kariéry, tak zkusil oboje a já musím říct, že mu prostě jde oboje. Jeho výjimečný a inteligentní smysl pro humor mě často rozsekával a říkal jsem si, proč je to jeho jediná kniha. V určitých pasážích to ovšem bylo lehce zmatečné a chvíli mi trvalo dobrat se k tomu jak to vlastně souvisí s tím a tím a něco jsem dokonce i vůbec nepochopil. Takže za mě talentovaný člověk na psaní i hraní, ale musím říct, že se pro Dr.House rozhodl dobře, hraní mu jde lépe. Doporučuji - 80%

Aroucaria
30.08.2016

Pohodová krimi s vtipem a lehkostí ke čtení. Ideální pro širokou veřejnost. Nejvíce půjčovaná kniha z mé knihovny, která se dokonce i rozpadla. Není divu až na Filipínách byla.

Fidem
17.08.2016

Čteno díky výzvě. Děj byl krapet zmatený, ale autorův humor to částečně vykompenzoval. Nelituji, že jsem po knize sáhla, ale vracet se k ní zřejmě nebudu.

SimaX
14.08.2016

Ke čtení této knihy jsem se dostal při plnění čtenářský výzvy 2016. Knihu jsem dočetl jen silou vůle. Nepřišla mi nijak zajímavá a děj byl strašně zmatený. Jedna hvězda, protože mám rád Dr.House.

Makoves
23.07.2016

Přečetl jsem, ale není to asi můj šálek kávy. Přišlo mi to trochu zmatené. Ale byla v tom akce.

a355o
22.07.2016

K této knize jsem přistupovala od začátku velmi opatrně. Neměla jsem velké nároky a spíš jsem se bála, co se z toho vyklube. Nejspíš i díky mé obezřetnosti pan Laurie mile překvapil. I když jsem samozřejmě četla mnohem lepší knihy, tuto jsem si představovala jako nějaký americký akční film. Mělo to vše, co v takovém akčním filmu nesmí chybět. Konspiraci, zápletku, několik zvratů, prozíravého hlavního hrdinu, milostnou zápletku, zklamání v lásce a akční konec.
Musím přiznat, že jsem se místy ztrácela ve jménech a všech těch postavách a kdo je vlastně ten dobrý a kdo zlý. Nakonec to ale mělo i zajímavý konec :-) Takový děj bych na začátku ani nečekala.
Pobavily mě ty autobiografické prvky jako např. motorka.
Celkově hodnotím překvapivě kladně, avšak od knihy (nikoliv od filmu) bych čekala víc.
Vtipné metafory a zajímavá slovní spojení, i když některé do teď nechápu :-D

RSR
17.06.2016

Milý humor, ale trochu jsem se ztrácela v ději. Abych pravdu řekla, trochu dost.

Elea
15.05.2016

Úžasný anglický humor, sympatický hlavní hrdina, ale v druhé polovině byl děj stále méně logický a stále více zamotaný.

yxioma
13.05.2016

Zakoupeno kvůli čtenářské výzvě.Marně jsem hledala anglický humor a ironii,které mám ráda.
Pro mě děsivý zážitek,jedna hvězda za to,že už jsem měla v ruce i díla o fousek horší.

dexterman
12.04.2016

Čtivá , humorná Publikace kterou si Pan Laurie získal jako spisovatel mou zaslouženou pozornost. Chvilka v Praze opravdu pobavila. Dobrý příběh a vlastně i celou knihu bych ohodnotil jako velice dobrou

silvara
23.03.2016

Tak přemýšlím, co jsem to vlastně četla. Ano, bylo to humorné, bylo to vtipné a mělo to spád. Chvílemi to byla taková jízda vtípků a akce, že jsem skoro i zapomněla, že to nemá logickou návaznost. Vážně, tahle knížka má tolik slabých míst v logice! Věčná škoda jinak by to byla super hláškující jízda s detektivní zápletkou.

Mona Vasquez
06.03.2016

Ke knize jsem se dostala především díky Čtenářské výzvě, ale na rozdíl od cameronovy jsem s jejím dočtením problém neměla. Prvních asi pět stran jsem byla sice z knihy trochu rozpačitá, ale poté jsem si na její styl zvykla, ba co víc, humor s jakým je napsaná mi naprosto sedl. Příběh je poutavý, nevyskytují se v něm nudná místa a některá hrdinova přirovnání jsou skutečné perly. Obchodník se smrtí si tak jednoznačně zaslouží 100 %

cameronova
21.01.2016

Jedna hvězda za Prahu, druhá za toho romantického hrdinu, jinak to nemělo ani hlavu ani patu, takže jsem dočetla motivována jen a pouze Čtenářskou výzvou...

Aichah
20.01.2016

Kde začít? Laurie je skvělý herec, hádám že i dobrý hudebník, ale psaní by měl pověsit na hřebík. Knížku jsem přečetla, ale šlo to ztuha. Tak nějak jsem se ztratila v ději i postavách. Příbeh překombinovaný a postav tolik, že jsem nevěděla kteří jsou ti hodní a kteří ti zlí.Ač je celá knížka psaná z pohledu Toma, v poslední části o sobě párktát píše z pohledu 3.osoby. Méně je někdy více a vtipných hlášek bylo tolik, že už mi po pár kapitolách nepřišly vtipné, ale spíš na obtíž. Pražské taxikáře vystihl pěkně. S Marokem už to bylo horší. V Casablance rozhodně bylo co k vidění a pochybuju, že by se tam zdravili "šalom" místo salam alejkum. Ale budiž. Od knížky jsem čekala něco trochu jiného. Bylo to dost zklamání.

Peter.Melon
12.12.2015

Dobrá a celkem i zábavná kniha.Hodnotím ji 4 hvězdami.Docela mě i pobavila.Thomas Lang je zajímavý chlápek.Jezdí na motorce,pije whisky a je bodyguard.Tuto knihu doplnují různé citáty.

NiNo
12.12.2015

Kniha pobavila, ale že by to bylo "skvělé čtení" se říci nedá. Nic z napsaného se nedá brát vážně a mnohdy jsem musela přemýšlet jestli sled událostí je logický nebo jen čistě náhodný. Nicméně plusové body má autor za popis Prahy.
Malý SPOILER: Diskuse s pražským taxikářem byla nezapomenutelná! ("Když mi řidič řekl, kolik chce zaplatit, trvalo mi pár minut, než jsem mu vysvětlil, že to auto nechci koupit, že platím jen za těch patnáct minut, které jsem v něm strávil.")