Léto s knihou
Chcete hodnotit knihy a vést si seznamy "přečtených knih" a další? Začněte zde X

Obchodník se smrtí

Thomas Lang je úplně obyčejný chlap, který pracuje jako bodyguard, popíjí whisky a projíždí se na motorce. Jednoho dne se ale jeho život obrátí naruby... Osloví ho jakýsi muž a najme si ho na vraždu amerického průmyslníka. Lang napřed nabídku přijme, posléze se však rozhodne svou oběť varovat... Jeho dobrý skutek nezůstane nepotrestán. Proti své vůli se ocitá ve víru dramatických událostí, poněkud nedobrovolně se zaplétá do mezinárodních teroristických aktivit. Střetne se s nejrůznějšími zločinci, násilníky, obchodníky se zbraněmi, vrahy i agenty CIA...

Svěží, napínavý, chytrý, ale především vtipný příběh s prvky thrilleru i detektivky vypráví autor Hugh Laurie s osobitě ironickým nadhledem. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/20_/206/obchodnik-se-smrti-206.jpg 3.7527

The Gun Seller

Literatura světová, Detektivky
Rok vydání: , 1. vydání originálu: 1996 ...více

Nejprve se musíte přihlásit.
RSR17.06.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Milý humor, ale trochu jsem se ztrácela v ději. Abych pravdu řekla, trochu dost.

Elea15.05.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Úžasný anglický humor, sympatický hlavní hrdina, ale v druhé polovině byl děj stále méně logický a stále více zamotaný.

yxioma13.05.2016Hodnocení knihy 1 z 5

Zakoupeno kvůli čtenářské výzvě.Marně jsem hledala anglický humor a ironii,které mám ráda.
Pro mě děsivý zážitek,jedna hvězda za to,že už jsem měla v ruce i díla o fousek horší.

dexterman12.04.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Čtivá , humorná Publikace kterou si Pan Laurie získal jako spisovatel mou zaslouženou pozornost. Chvilka v Praze opravdu pobavila. Dobrý příběh a vlastně i celou knihu bych ohodnotil jako velice dobrou

silvara23.03.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Tak přemýšlím, co jsem to vlastně četla. Ano, bylo to humorné, bylo to vtipné a mělo to spád. Chvílemi to byla taková jízda vtípků a akce, že jsem skoro i zapomněla, že to nemá logickou návaznost. Vážně, tahle knížka má tolik slabých míst v logice! Věčná škoda jinak by to byla super hláškující jízda s detektivní zápletkou.

Mona Vasquez06.03.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Ke knize jsem se dostala především díky Čtenářské výzvě, ale na rozdíl od cameronovy jsem s jejím dočtením problém neměla. Prvních asi pět stran jsem byla sice z knihy trochu rozpačitá, ale poté jsem si na její styl zvykla, ba co víc, humor s jakým je napsaná mi naprosto sedl. Příběh je poutavý, nevyskytují se v něm nudná místa a některá hrdinova přirovnání jsou skutečné perly. Obchodník se smrtí si tak jednoznačně zaslouží 100 %

cameronova21.01.2016Hodnocení knihy 2 z 5

Jedna hvězda za Prahu, druhá za toho romantického hrdinu, jinak to nemělo ani hlavu ani patu, takže jsem dočetla motivována jen a pouze Čtenářskou výzvou...

Aichah20.01.2016Hodnocení knihy 2 z 5

Kde začít? Laurie je skvělý herec, hádám že i dobrý hudebník, ale psaní by měl pověsit na hřebík. Knížku jsem přečetla, ale šlo to ztuha. Tak nějak jsem se ztratila v ději i postavách. Příbeh překombinovaný a postav tolik, že jsem nevěděla kteří jsou ti hodní a kteří ti zlí.Ač je celá knížka psaná z pohledu Toma, v poslední části o sobě párktát píše z pohledu 3.osoby. Méně je někdy více a vtipných hlášek bylo tolik, že už mi po pár kapitolách nepřišly vtipné, ale spíš na obtíž. Pražské taxikáře vystihl pěkně. S Marokem už to bylo horší. V Casablance rozhodně bylo co k vidění a pochybuju, že by se tam zdravili "šalom" místo salam alejkum. Ale budiž. Od knížky jsem čekala něco trochu jiného. Bylo to dost zklamání.

Peter.Melon12.12.2015Hodnocení knihy 4 z 5

Dobrá a celkem i zábavná kniha.Hodnotím ji 4 hvězdami.Docela mě i pobavila.Thomas Lang je zajímavý chlápek.Jezdí na motorce,pije whisky a je bodyguard.Tuto knihu doplnují různé citáty.

NiNo12.12.2015Hodnocení knihy 3 z 5

Kniha pobavila, ale že by to bylo "skvělé čtení" se říci nedá. Nic z napsaného se nedá brát vážně a mnohdy jsem musela přemýšlet jestli sled událostí je logický nebo jen čistě náhodný. Nicméně plusové body má autor za popis Prahy.
Malý SPOILER: Diskuse s pražským taxikářem byla nezapomenutelná! ("Když mi řidič řekl, kolik chce zaplatit, trvalo mi pár minut, než jsem mu vysvětlil, že to auto nechci koupit, že platím jen za těch patnáct minut, které jsem v něm strávil.")

Peleus23.08.2015Hodnocení knihy 3 z 5

Hugh Laurie je velký sympaťák (stále rád vzpomínám na koncert jeho bandu v Praze v Kongresovém centru). Asi je i dobrý herec, byť mě kromě Dr. House nenapadá žádná zajímavá role. Jenomže když se pokouší psát na způsob Dr.House, za každou cenu pronášet sarkastické komentáře a "mít vše na háku", nezačíná být lehce otravným, to ne, spíše lehce k pousmání, že tentokrát se pustil do něčeho, co není jeho parketou.

P.S. Oceňuji, že si musel signifikantním způsobem rozšířit znalosti o vrtulnících a že jako pokus tato kniha nedopadla nejhůř. Nicméně mnohem raději uvidím další film, nebo novou desku kombinovanou s dalším koncertem (v PRAZE, prosím, v Praze, ne v Brně!).

KACABAK05.07.2015

Ironický kriminální thriller, který má cosi společného s Dr. Housem. Mně se kniha moc líbila, obdivuji, že autor umí být hercem, hudebníkem i spisovatelem. Občas je kniha bláznivá, ale nutí Vás to zjistit, jak to dopadne.

Widow Embalmer03.06.2015Hodnocení knihy 4 z 5

James Hugh Calum Laurie. Toho chlapa já obrovsky obdivuju. Chuck Norris se může jít zahrabat. Na co Hugh šáhne, to mu jde a že on šahá skoro na všechno. Juniorský mistr Anglie ve veslování, 4. na MS. Legenda britského humoru (spolu se svým nerozlučným parťákem Sephenem Fryem), výtečný muzikant, ovládá hru na klavír, kytaru, bicí, harmoniku a saxofon. To vše využil ve svém bluesovém albu Let them talk (2011) a Didn't it rain (2013). Dále samozřejmě představitel fenoménu Dr. House, držitel Řádu Britského impéria a teď k tomu všemu ješte spisovatel. Obchodník se smrtí sice není žádné závratné revoluční dílo, ale jako špionážní thriller rozhodně v žánru obstojí a s přehledem předčí mnoho jiných děl od autorů, kteří jsou "jenom" spisovatelé. Souhlasím s magazínem Life, který vyhlásil Hugha za nejvšestranněji nadaného muže všech dob. Vyhledávám ho jako komika, herce i muzikanta a po přečtení Obchodníka se smrtí ho budu vyhledávat i jako spisovatele.

smallycz12.05.2015Hodnocení knihy 3 z 5

Knihu jsem četl na doporučení a musím říct, že mě nijak zvlášť nenadchla. Ztrácel jsem se v ději, v postavách a ke konci jsem se už těšil, až to budu mít za sebou. Průměr.

Ajtakrajta24.04.2015Hodnocení knihy 5 z 5

Nezklamalo. Epizoda s Prahou je mimořádně kouzelná :-)

Kopta11.04.2015Hodnocení knihy 3 z 5

Teoreticky nevím, jaký mít názor na knihu. Poslední dobou jsem létal s draky a užíval se ve smyšlených světech, že jsem si odvykl na reální svět z knih. I tak nějak jsem chtěl zjistit jak Hugh alias Dr. House dokáže psát super knížky. Hlavní postava byla rozdílní než House, ale měla stejný styl humoru. I zápletka měla jistou pointu a originálnost, ale spisovatel nebyl na mé poměry schopný psát, tak abych u toho vydržel více než dvě kapitoly nedýchat. Hugh odvedl na spisovatelský debut dle mého až skvělou práci. Nicméně celkově vzato si myslím, že si najdou lepší knihy podobného žánru. Zlatý střed... řekl bych.

E_Lan22.02.2015Hodnocení knihy 2 z 5

Kniha mě bohužel zklamala. Zpočátku je ten styl Dr. House docela sedí a nenudí, ale později člověk pochopí, že je to prvoplánovité a samoúčelné a nudné pasáže začne skoro přeskakovat. Navíc jsem se také ztrácel v ději a postavách, tak nějak ta linka neseděla. Na závěr naopak kniha zrychlila a poslední stránky člověk skoro hltá. To ale bohužel na dobré hodnocení nestačí. Bylo to trápení...

Katies07.02.2015

Panu Lauriemu fandím, proto jsem měla obavy ze zklamání. Skpokojeně musím říci, že to se naštěstí nekonalo. Podotýkám, že někteří by mohli mít problém s humorem, já ale tento druh opravdu můžu a hlášky, komentáře či myšlenky jsem si upřímně užila. Zastávka v Praze je takovou třešničkou na dortu a zřejmě i má nejoblíbenější pasáž z knihy. Udivuje mě že se ostatní ztráceli, protože já jsem například neměla sebemenší problém. Fajn oddechovka u které ale prostě musíte dávat pozor co se kde děje:)

mikee00724.01.2015Hodnocení knihy 4 z 5

Ke konci tomu trochu došel dech (alespoň tak mi to připadalo), ale byla to dobrá knížka.

embi15.01.2015Hodnocení knihy 3 z 5

Pohodová odpočinkovka.

woohoo20.12.2014Hodnocení knihy 5 z 5

Výborná kniha a skvělý Anglický humor.

Note16.12.2014Hodnocení knihy 5 z 5

Vyborna kniha. Pisana vtipne, svizne a zaroven putavo, vyborne vyrospravany a zamotany dej. Kniha si drzi uroven az dokonca.

luci7502.12.2014Hodnocení knihy 2 z 5

Už je to nějaký ten pátek co sem knihu četla, ale moc dobře si pamatuju, že jsem se hodně ztrácela v ději a musela jsem se někdy vracet o několik stran zpět a číst je znovu.

Jihorka02.12.2014Hodnocení knihy 4 z 5

Příběh mě pohlitil hned od začátku a bavil až do konce. Humor hlavního hrdiny, který jej neopouštěl ani v nejprekérnějších situacích, ve mě občas probouzel myšlenku, že Lang je opravdu mírně retardovaný, ale bavil, a to je hlavní. Občas jsem se musela k některým situacím vracet, abych se ujistila, že mi vše došlo. ;) Překvapuje mne, jak na mě závěr zpětně působí až nepatřičně vážně, téměř pateticky.

Za poslední dobu jedna z knih, která mi určitě na dlouhou dobu utkví v paměti.

SalomeH26.10.2014Hodnocení knihy 2 z 5

Humor Hugha Laurieho je mi velmi blízký. Co se týká překladu, to už je pochybnější. Na jednu stranu zmiňovat Ženu a život nebo Bartošku v ryze anglosaském prostředí je pěst na oko, ale kdyby tam byly nechané původní reference na britské celebrity konce devadesátých let, tak bychom si taky nepomohli, protože bychom nevěděli, o kom je řeč.
Knížka popisuje příběh ostřelovače z donucení, který se zaplete do obchodu se zbraněmi, násilím a CIA. Asi. Vzhledem k tomu, že každá postava používala přibližně tři sta krycích jmen, a ještě si je osoby z různých proti sobě stojících skupin stále vyměňovaly, nestačila jsem s vývojem situace (a hlavně oněch postav) držet příliš krok.

Séboun21.10.2014Hodnocení knihy 4 z 5

Musím uznat, že mě mistr Laurie velmi mile překvapil. Ze začátku jsem ovšem měl takový dojem, že se utápím v uměle vytvořených rádoby vtipných hláškách a přirovnáních, které mi přišly víc trapné než legrační. Po pár stránkách mi to ale přestalo vadit, ba co víc, začalo se mi to i líbit. A to hodně.
Langovi jsem začal zobat z ruky hned poté, co jsem zavrhl svoje počáteční rozporuplné pocity. Ten chlap dokáže lidem skvěle zahrát na nervy, vytočit je na 180 a hlavně má na všechno připravenou údernou odpověď. Bomba.
Srdcovka ovšem přišla v tu chvíli, jakmile Thomas začal v rámci svého "nasazení" cestovat, přičemž jeho návštěva Prahy je podle mého názoru nejlepší pasáží z celé knihy. Scéna z taxíku je naprosto geniální. Autor evidentně alespoň jednou naše hlavní město navštívil.

Na závěr si nemohu odpustit jednu Thomasovu hlášku, při které jsem málem spadl z křesla: "Najednou jsem začal přemýšlet o lavinách a musel jsem se vědomě krotit, abych nepodlehl divokým fantaziím, jak končím pohřben pod tisíci tunami sněhu. Co když moje tělo nenajdou několik let a až mě konečně vyhrabou, bude už tahle bunda beznadějně nemoderní?"

4/5

smilly03.09.2014Hodnocení knihy 4 z 5

Z tohohle jsem vyjetá jak Paris Hilton na oslavě svých narozenin, fakt. Kéž by mohl být Thomas Lang můj nejvíc nejlepší kámoš, určo bysme si perfektně rozuměli, oba máme rádi dobrou whisku, semo támo si zapálíme (on cigarety, já táborák), ale hlavně mi vyhovuje Thomasův smysl pro humor, neb se mu povedlo mě rozsekat už na stránce čtrnáct, když popisuje, jak byl zavřený. " Bylo to sice jen na tři týdny a jen ve vazbě, ale když jste museli hrát dvakrát denně šachy s fanouškem West Hamu, který vydával jen jednoslabičné zvuky, na jedné ruce měl vytetované ZLO a na druhé taky ZLO, a to se sadou figurek, v níž chybělo šest pěšců, všechny věže a dva střelci, tak si pak vážíte všelijakých drobných věcí v životě." Ano, beru si svůj kolťák a jdu mu krejt záda, protože Hugh Laurie ho postavil do nelehké situace, kdy prostě nemůžete nikomu věřit, tenhle obchod se zbraněma je totiž pěkně vostrej, určo je to větší divočina než prodávat pekelně drahý elektrický dečky důchodcům. No, nebude to lehké oblafnout všechny ty máča z CIA, teroristických organizací a mezinárodního obchodu.
Jako bonus mě pobavilo lehké pošťouchnutí do pražských taxikářů (Ano, Thomas navštivil náš stověžatý Prágl.). "Nakonec jsem sehnal taxíka a řekl řidiči plynnou angličtinou, že chci na Václavské náměstí. Teď už vím, že tato věta má totožnou výslovnost s českým jsem tupý cizinec, oberte mě o všechno." - U téhle knihy se prostě nejde nesmát, pokud tedy nejste Vašík Klausojc, ten chlap snad v životě nehnul brvou.

Bubbu26.08.2014Hodnocení knihy 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, byla poutavá a když jsem se do ní začetla nemohla jsem se od ní odtrhnout. Bezvadný anglický humor a trefná přirovnání. plný počet :D

technik196519.08.2014Hodnocení knihy 3 z 5

Celkom dobrý humor, ale ku koncu sa to trhalo od reality

DennisMoore19.08.2014Hodnocení knihy 5 z 5

Velká zábava, která klasickou drsnou školu stejnou měrou ctí, jako si z ní utahuje. Potěší návštěva Prahy, hlavní hrdina je neskutečně vtipný (obzvlášť co se týče nejrůznějších přirovnání) a mnohokrát mě přiměl, abych vyprskl smíchy. Závěrečná pointa pak z celé knihy udělala senzační anekdotu.