Obchodník se smrtí

Obchodník se smrtí

Thomas Lang je úplně obyčejný chlap, který pracuje jako bodyguard, popíjí whisky a projíždí se na motorce. Jednoho dne se ale jeho život obrátí naruby... Osloví ho jakýsi muž a najme si ho na vraždu amerického průmyslníka. Lang napřed nabídku přijme, posléze se však rozhodne svou oběť varovat... Jeho dobrý skutek nezůstane nepotrestán. Pr...celý text

Thomas Lang je úplně obyčejný chlap, který pracuje jako bodyguard, popíjí whisky a projíždí se na motorce. Jednoho dne se ale jeho život obrátí naruby... Osloví ho jakýsi muž a najme si ho na vraždu amerického průmyslníka. Lang napřed nabídku přijme, posléze se však rozhodne svou oběť varovat... Jeho dobrý skutek nezůstane nepotrestán. Proti své vůli se ocitá ve víru dramatických událostí, poněkud nedobrovolně se zaplétá do mezinárodních teroristických aktivit. Střetne se s nejrůznějšími zločinci, násilníky, obchodníky se zbraněmi, vrahy i agenty CIA...

Svěží, napínavý, chytrý, ale především vtipný příběh s prvky thrilleru i detektivky vypráví autor Hugh Laurie s osobitě ironickým nadhledem. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/20_/206/obchodnik-se-smrti-206.jpg 3.7564
Originální název:

The Gun Seller

Žánr:
Literatura světová, Detektivky
Rok vydání: , 1. vydání originálu: 1996 ...více
Nahrávám...

Komentáře (113)

Přidat komentář
arthera
09. října

Fanoušci renesančního Hugha (herec, muzikant a taky spisovatel) budou přistupovat ke knize plní očekávání: bude tam jeho ironický humor? Ano je, ale v první třetině knihy až otravný. Ono je něco jiného psát a něco jiného hrát... Zpočátku jsem byla z jeho spisovatelského stylu poněkud rozpačitá, v druhé třetině jsem si zvykla a v poslední třetině už vše začalo dávat smysl. Nicméně tato kniha pro mě bohužel nebyla jedna z těch "těším se až budu moct konečně zase číst" popř. "nepůjdu spát/jíst abych si mohla číst". Nutno dodat, že osloví spíše čtenáře mužského-přijde mi psaná chlapem pro chlapy, i když je tam i hodně o lásce ;-)

majxik
06. října

Hezká knížka s zajímavým dějem, drsnějším humorem a poměrně chaotickou dějovou linkou. Pokud nebudete u knížky trošku přemýšlet, asi se v ni ztratíte. Ale mě neseberete že se mi líbila... :)

Tynyton
15. září

Ze začátku se mi kniha zdála dobře rozjetá, rozhodně jsem byla napjatá, jak příběh bude pokračovat. V polovině kniha začala být zamotaná, nepřehledná. Já jako čtenář jsem byla celkem zmatená. Ke konci jsem měla co dělat, abych to vůbec dočetla. Jsem zklamána.

bakjo95
01. září

Možná se rozhodoval, do čeho půjde, jestli do filmové nebo knižní kariéry, tak zkusil oboje a já musím říct, že mu prostě jde oboje. Jeho výjimečný a inteligentní smysl pro humor mě často rozsekával a říkal jsem si, proč je to jeho jediná kniha. V určitých pasážích to ovšem bylo lehce zmatečné a chvíli mi trvalo dobrat se k tomu jak to vlastně souvisí s tím a tím a něco jsem dokonce i vůbec nepochopil. Takže za mě talentovaný člověk na psaní i hraní, ale musím říct, že se pro Dr.House rozhodl dobře, hraní mu jde lépe. Doporučuji - 80%

Aroucaria
30. srpna

Pohodová krimi s vtipem a lehkostí ke čtení. Ideální pro širokou veřejnost. Nejvíce půjčovaná kniha z mé knihovny, která se dokonce i rozpadla. Není divu až na Filipínách byla.

Fidem
17. srpna

Čteno díky výzvě. Děj byl krapet zmatený, ale autorův humor to částečně vykompenzoval. Nelituji, že jsem po knize sáhla, ale vracet se k ní zřejmě nebudu.

SimaX
14. srpna

Ke čtení této knihy jsem se dostal při plnění čtenářský výzvy 2016. Knihu jsem dočetl jen silou vůle. Nepřišla mi nijak zajímavá a děj byl strašně zmatený. Jedna hvězda, protože mám rád Dr.House.

Makoves
23. července

Přečetl jsem, ale není to asi můj šálek kávy. Přišlo mi to trochu zmatené. Ale byla v tom akce.

a355o
22. července

K této knize jsem přistupovala od začátku velmi opatrně. Neměla jsem velké nároky a spíš jsem se bála, co se z toho vyklube. Nejspíš i díky mé obezřetnosti pan Laurie mile překvapil. I když jsem samozřejmě četla mnohem lepší knihy, tuto jsem si představovala jako nějaký americký akční film. Mělo to vše, co v takovém akčním filmu nesmí chybět. Konspiraci, zápletku, několik zvratů, prozíravého hlavního hrdinu, milostnou zápletku, zklamání v lásce a akční konec.
Musím přiznat, že jsem se místy ztrácela ve jménech a všech těch postavách a kdo je vlastně ten dobrý a kdo zlý. Nakonec to ale mělo i zajímavý konec :-) Takový děj bych na začátku ani nečekala.
Pobavily mě ty autobiografické prvky jako např. motorka.
Celkově hodnotím překvapivě kladně, avšak od knihy (nikoliv od filmu) bych čekala víc.
Vtipné metafory a zajímavá slovní spojení, i když některé do teď nechápu :-D

RSR
17. června

Milý humor, ale trochu jsem se ztrácela v ději. Abych pravdu řekla, trochu dost.

Elea
15. května

Úžasný anglický humor, sympatický hlavní hrdina, ale v druhé polovině byl děj stále méně logický a stále více zamotaný.

yxioma
13. května

Zakoupeno kvůli čtenářské výzvě.Marně jsem hledala anglický humor a ironii,které mám ráda.
Pro mě děsivý zážitek,jedna hvězda za to,že už jsem měla v ruce i díla o fousek horší.

dexterman
12. dubna

Čtivá , humorná Publikace kterou si Pan Laurie získal jako spisovatel mou zaslouženou pozornost. Chvilka v Praze opravdu pobavila. Dobrý příběh a vlastně i celou knihu bych ohodnotil jako velice dobrou

silvara
23. března

Tak přemýšlím, co jsem to vlastně četla. Ano, bylo to humorné, bylo to vtipné a mělo to spád. Chvílemi to byla taková jízda vtípků a akce, že jsem skoro i zapomněla, že to nemá logickou návaznost. Vážně, tahle knížka má tolik slabých míst v logice! Věčná škoda jinak by to byla super hláškující jízda s detektivní zápletkou.

Mona Vasquez
06. března

Ke knize jsem se dostala především díky Čtenářské výzvě, ale na rozdíl od cameronovy jsem s jejím dočtením problém neměla. Prvních asi pět stran jsem byla sice z knihy trochu rozpačitá, ale poté jsem si na její styl zvykla, ba co víc, humor s jakým je napsaná mi naprosto sedl. Příběh je poutavý, nevyskytují se v něm nudná místa a některá hrdinova přirovnání jsou skutečné perly. Obchodník se smrtí si tak jednoznačně zaslouží 100 %

cameronova
21. ledna

Jedna hvězda za Prahu, druhá za toho romantického hrdinu, jinak to nemělo ani hlavu ani patu, takže jsem dočetla motivována jen a pouze Čtenářskou výzvou...

Aichah
20. ledna

Kde začít? Laurie je skvělý herec, hádám že i dobrý hudebník, ale psaní by měl pověsit na hřebík. Knížku jsem přečetla, ale šlo to ztuha. Tak nějak jsem se ztratila v ději i postavách. Příbeh překombinovaný a postav tolik, že jsem nevěděla kteří jsou ti hodní a kteří ti zlí.Ač je celá knížka psaná z pohledu Toma, v poslední části o sobě párktát píše z pohledu 3.osoby. Méně je někdy více a vtipných hlášek bylo tolik, že už mi po pár kapitolách nepřišly vtipné, ale spíš na obtíž. Pražské taxikáře vystihl pěkně. S Marokem už to bylo horší. V Casablance rozhodně bylo co k vidění a pochybuju, že by se tam zdravili "šalom" místo salam alejkum. Ale budiž. Od knížky jsem čekala něco trochu jiného. Bylo to dost zklamání.

Peter.Melon
12.12.2015

Dobrá a celkem i zábavná kniha.Hodnotím ji 4 hvězdami.Docela mě i pobavila.Thomas Lang je zajímavý chlápek.Jezdí na motorce,pije whisky a je bodyguard.Tuto knihu doplnují různé citáty.

NiNo
12.12.2015

Kniha pobavila, ale že by to bylo "skvělé čtení" se říci nedá. Nic z napsaného se nedá brát vážně a mnohdy jsem musela přemýšlet jestli sled událostí je logický nebo jen čistě náhodný. Nicméně plusové body má autor za popis Prahy.
Malý SPOILER: Diskuse s pražským taxikářem byla nezapomenutelná! ("Když mi řidič řekl, kolik chce zaplatit, trvalo mi pár minut, než jsem mu vysvětlil, že to auto nechci koupit, že platím jen za těch patnáct minut, které jsem v něm strávil.")

Peleus
23.08.2015

Hugh Laurie je velký sympaťák (stále rád vzpomínám na koncert jeho bandu v Praze v Kongresovém centru). Asi je i dobrý herec, byť mě kromě Dr. House nenapadá žádná zajímavá role. Jenomže když se pokouší psát na způsob Dr.House, za každou cenu pronášet sarkastické komentáře a "mít vše na háku", nezačíná být lehce otravným, to ne, spíše lehce k pousmání, že tentokrát se pustil do něčeho, co není jeho parketou.

P.S. Oceňuji, že si musel signifikantním způsobem rozšířit znalosti o vrtulnících a že jako pokus tato kniha nedopadla nejhůř. Nicméně mnohem raději uvidím další film, nebo novou desku kombinovanou s dalším koncertem (v PRAZE, prosím, v Praze, ne v Brně!).

KACABAK
05.07.2015

Ironický kriminální thriller, který má cosi společného s Dr. Housem. Mně se kniha moc líbila, obdivuji, že autor umí být hercem, hudebníkem i spisovatelem. Občas je kniha bláznivá, ale nutí Vás to zjistit, jak to dopadne.

Widow Embalmer
03.06.2015

James Hugh Calum Laurie. Toho chlapa já obrovsky obdivuju. Chuck Norris se může jít zahrabat. Na co Hugh šáhne, to mu jde a že on šahá skoro na všechno. Juniorský mistr Anglie ve veslování, 4. na MS. Legenda britského humoru (spolu se svým nerozlučným parťákem Sephenem Fryem), výtečný muzikant, ovládá hru na klavír, kytaru, bicí, harmoniku a saxofon. To vše využil ve svém bluesovém albu Let them talk (2011) a Didn't it rain (2013). Dále samozřejmě představitel fenoménu Dr. House, držitel Řádu Britského impéria a teď k tomu všemu ješte spisovatel. Obchodník se smrtí sice není žádné závratné revoluční dílo, ale jako špionážní thriller rozhodně v žánru obstojí a s přehledem předčí mnoho jiných děl od autorů, kteří jsou "jenom" spisovatelé. Souhlasím s magazínem Life, který vyhlásil Hugha za nejvšestranněji nadaného muže všech dob. Vyhledávám ho jako komika, herce i muzikanta a po přečtení Obchodníka se smrtí ho budu vyhledávat i jako spisovatele.

smallycz
12.05.2015

Knihu jsem četl na doporučení a musím říct, že mě nijak zvlášť nenadchla. Ztrácel jsem se v ději, v postavách a ke konci jsem se už těšil, až to budu mít za sebou. Průměr.

Ajtakrajta
24.04.2015

Nezklamalo. Epizoda s Prahou je mimořádně kouzelná :-)

Kopta
11.04.2015

Teoreticky nevím, jaký mít názor na knihu. Poslední dobou jsem létal s draky a užíval se ve smyšlených světech, že jsem si odvykl na reální svět z knih. I tak nějak jsem chtěl zjistit jak Hugh alias Dr. House dokáže psát super knížky. Hlavní postava byla rozdílní než House, ale měla stejný styl humoru. I zápletka měla jistou pointu a originálnost, ale spisovatel nebyl na mé poměry schopný psát, tak abych u toho vydržel více než dvě kapitoly nedýchat. Hugh odvedl na spisovatelský debut dle mého až skvělou práci. Nicméně celkově vzato si myslím, že si najdou lepší knihy podobného žánru. Zlatý střed... řekl bych.

E_Lan
22.02.2015

Kniha mě bohužel zklamala. Zpočátku je ten styl Dr. House docela sedí a nenudí, ale později člověk pochopí, že je to prvoplánovité a samoúčelné a nudné pasáže začne skoro přeskakovat. Navíc jsem se také ztrácel v ději a postavách, tak nějak ta linka neseděla. Na závěr naopak kniha zrychlila a poslední stránky člověk skoro hltá. To ale bohužel na dobré hodnocení nestačí. Bylo to trápení...

Katies
07.02.2015

Panu Lauriemu fandím, proto jsem měla obavy ze zklamání. Skpokojeně musím říci, že to se naštěstí nekonalo. Podotýkám, že někteří by mohli mít problém s humorem, já ale tento druh opravdu můžu a hlášky, komentáře či myšlenky jsem si upřímně užila. Zastávka v Praze je takovou třešničkou na dortu a zřejmě i má nejoblíbenější pasáž z knihy. Udivuje mě že se ostatní ztráceli, protože já jsem například neměla sebemenší problém. Fajn oddechovka u které ale prostě musíte dávat pozor co se kde děje:)

mikee007
24.01.2015

Ke konci tomu trochu došel dech (alespoň tak mi to připadalo), ale byla to dobrá knížka.

embi
15.01.2015

Pohodová odpočinkovka.

woohoo
20.12.2014

Výborná kniha a skvělý Anglický humor.