Nicol13 Nicol13 komentáře u knih

Lady Fuckingham Lady Fuckingham Oscar Wilde

V psaném pornu se tolik neorientuju, takže nemohu objektivně zhodnotit.
Každopádně jsou v knize opravdu rozmanité popisy.
No.. nerudla jsem u toho.. a když už ano, tak smíchy. Některé výrazy stály za to.
Ale pokud mám hodnotit dějovost, tak šílená nuda. Zhruba po půlce už mě to nebavilo.
To bylo pořád dokola... Každopádně, kdyby to někdo natočil (pokud se tak již nestalo), mohla by to být dobrá zábava :D

09.02.2017

Terapie láskou Terapie láskou Matthew Quick

Čte se dobře a rychle, ale to je vše. Děj plytký. Ten fotbal by mi ani tak nevadil, ale bez něj by ta kniha byla maličko o ničem. Kdybych byla jako Tiffany a nechtěla o něm nic slyšet (číst), tak se vyprávění vejde na pár stránek. Jako průměr asi dobrý.. ale bestseller?! Jako vážně?!
Kdybych tohle přešla, tak mě ale na téhle knize vyloženě se*e to spoilerování jiných knížek a vyzrazení jejich kompletního děje.. To si autor dělá srandu? Čtu tuhle knihu, nepotřebuji vědět jak dopadne dalších 10 knih! Sakra..
Všudypřítomný "jak by řekl Danny", hlavně na začátku, mě taky pěkně štvalo. Hlavně, když slavnej Danny ke konci téměř nic neřekl. Jsem zklamaná.

02.02.2017 1 z 5

Oběť Oběť Arnaldur Indriðason

Ale joo.. dobrý příběh. Ale ráda bych se dozvěděla, co se stalo Erlendurovi, jaký trest dostal vrah a jestli prokázali, co se stalo Lajle...

19.01.2017 3 z 5

Zapomenuté dítě Zapomenuté dítě Charlotte Link

Hezky promyšlený příběh. Historie se zapomenutým dítětem byla zajímavá a poutavá.
Téměř do poslední chvíle mě nenapadlo, kdo za případ mohl, ale začátek byl zbytečně zdlouhavý.
Druhý případ nebyl bohužel tolik promyšlený a celkem odfláknutý. V knize také bylo hodně jmen, takže se v tom mohl člověk po čase ztrácet, teda alespoň já jsem se chvílemi ztrácela.

No.. mám z toho rozporuplné pocity. Každopádně konec byl napínavý a nečekaný. Asi zkusím i jinou knihu od autorky.

11.01.2017 4 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Je mi jedno, zda je kniha smutná nebo ne. Kdyby byla přehnaně veselá, tak si taky stěžujete.
Já myslím, že je krásně vyvážená. Hodně jsem se u ní nasmála. Augustus je sympaťák a s Hazel je taky zábava. Je to prostě o dětech, co se snaží nějak utéct té nemoci a tolik jí neřešit i když je na ně nátlak všude kolem. Jenže přesto, že to mají lehce na háku je to ke konci semele a mají strach. Každý má prostě strach ze smrti. Celkem nenáročná kniha, ve které jsou chvílemi děsně náročné myšlenky, které ve finále stejně maličko postrádají smysl.
Ale 3 hvězdy za sympatické postavy, málo stránek, velká písmena a tlusté strany. Ono kdyby toho bylo víc, možná by to maličko nudilo, takhle to má svižný a energický spád.

13.12.2016 3 z 5

Seznam tajných přání Seznam tajných přání Lori Nelson Spielman

Moc pěkná kniha. Četla se rychle. Chvílema preslazená. Hlavně ten konec. Ale v těchto zimních večerech mi to kupodivu vůbec nevadilo a sedlo mi to jako zadek na hrnec :) Miluju knihy a filmy na téma životní cíle :) Párkrát mi také ukápla slza.

06.12.2016 4 z 5

Město čarodějů Město čarodějů Jiří Mazurek

Líbilo se mi to. Žádná zbytečná omáčka kolem. Jednoduše z akce do akce. Ale paradoxně za co knihu chválím, za to jí i strhnu hvězdy. V některých pasážích by to chtělo trochu více rozvést. Ale čte se to pěkně.

22.11.2016 3 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

No tak tohle ne.. to je román pro puberťáky ne? Nuda nuda... a zase nuda. 400.. no dobre.. tak abych úplně nehanila... tak 350 stránek o ničem. Kdyby tam nebylo párkrát zmíněno slovo upír, tak ani nevím, že čtu fantasy.

30.10.2016 1 z 5

Růže podzimu Růže podzimu Abigail Gibbs

Na jednu stranu trochu nudnější než první díl, ale Růže mi byla sympatičtější než Violet. A hodně věcí se vysvětlilo.
Ale ten konec... neee!! Už chci další díl.

20.10.2016 4 z 5

Večeře s vampýrem Večeře s vampýrem Abigail Gibbs

Průměrná kniha, která se však dobře čte.

20.10.2016 4 z 5

Sex ve městě Sex ve městě Candace Bushnell

Hroznej brak... U seriálu se člověk alespoň nasměje... u knihy jsem spíš dobře usínala...

20.09.2016 odpad!

Bílá Masajka Bílá Masajka Corinne Hofmann

Super příběh. Je fakt mazec, co ta ženská zvládla. Má můj obdiv, já bych zdrhla dřív.

04.09.2016 4 z 5

Fakt "šílenej" rok Fakt "šílenej" rok Tim Collins

Taková oddechovka pro zasmaní.

24.08.2016 2 z 5

Sestra Sestra Rosamund Lupton

Dávám 3 a půl hvězdy za celkem zajímavý námět a především za styl, kterým psala spisovatelka. Je poznat, že studovala svůj rodný jazyk. Není tam časté opakování slov a vět a podobné chyby, jak to u dnešních knih bývá.
Na prvotinu dobré. Ale nic převratného.
Každopádně na další knihu od této spisovatelky se teším.

18.05.2016 3 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Super kniha. Ze začátku ne tolik zajímavá. Ovšem po čase, kdy se člověk dozvídá nové podrobnosti, vzrůstá napětí. Navíc zajímavý způsob podání. Zapojení komentářů z výslechu tomu dodalo víc "šťávy".

18.05.2016 4 z 5

Zavři očka svý Zavři očka svý Suzanne Redfearn

Budu asi maličko spoilerovat ...
Je to určitě zajímavý počin, který vás donutí neustále přemýšlet nad svým životem.
ALE .. všudypřítomnost Boha a všeho kolem mi chvílemi lezla pěkně na nervy.
No.. každopádně kniha mě hned upoutala a to se mi moc často nestává.
A už od začátku mi bylo jasné, že to pro jednu ze stran skončí katastrofálně (vzhledem k zaměstnání manžela).
Někdy to však bylo až moc přitažené za vlasy až neuvěřitelné... a zajímalo by mě jak by to dopadlo, kdyby hlavní hrdince nikdo nevěřil a neměla kolem sebe tolik dobrých lidí... ale za to asi můžou ty modlitby ;)
Taky úplně nechápu jak psychicky zlomená žena může být tak úspěšná kariéristka...
Našlo by se tam i víc nedostatků, ale nebudu šťoural :D
Přihlížím k tomu, že je to autorčina prvotina a že mě to udrželo v napětí a dávám 4*.

26.02.2016 4 z 5

Klára nad propastí Klára nad propastí Beáta Matyášová

Ze začátku mi kniha nešla číst. Přišla mi nudná a chtěla jsem ji odložit. Prostě popis každého dne. A každý den se dělo téměř to samé. Naštěstí se snažím každou knihu dočíst a nelituji toho.
Zhruba od poloviny začala být zajímavější. Autorka začala více popisovat i svoje pocity.
Jen škoda, že ke konci nebylo trošku víc rozvinuto, jak žije hlavní hrdinka dál...
Jinak doporučuji některým ženám, nejen maminkám. Ono fakt není zdravé všechno moc hrotit.

10.02.2016 3 z 5

Ještě než umřu Ještě než umřu Jenny Downham

Podařilo se mi nebrečet ! :D
Je to pěkně napsané. Hrozně se mi líbí to popisování pocitů, maličkostí, které přehlížíme..
Líbí se mi jak zachytila to zoufalství a celkově ten pohled nemocného.. až do samého konce.
Člověk se u toho zamyslí a maličko pozastaví nad svým uspěchaným životem. A myslím, že takový seznam je super i když zrovna neumíráte :)
Jinak některé postřehy jsou vážně trefné.

" Narodíme se, žereme, sereme, umřeme. Konec! "

-Film je taky super.

31.01.2016 5 z 5

Deník Ellen Rimbauerové - Dům v růžích Deník Ellen Rimbauerové - Dům v růžích Joyce Reardon (p)

Za mě super ! Začátek takový klidnější, ale pak už se nedalo odtrhnout. Věřila jsem všemu, co v knize bylo napsáno a hned po dočtení jsem musela googlit jestli je příběh podle pravdy. A nechce se mi věřit, že není. Ach jo... Dodávalo by to ještě tajemnější atmosféru.
A je opravdu škoda, že jsou vynecháné některé pasáže. .

18.10.2015 4 z 5

World of Warcraft: Rytíř smrti World of Warcraft: Rytíř smrti Dan Jolley

Zpracování postav a celkově kresby - krása ! Obsah už je bohužel slabší, ale vzhledem k tomu, že to má člověk hned přečtené, to nebyla zas taková ztráta času.

13.10.2015 2 z 5