Zavři očka svý

Zavři očka svý https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/229938/mid_zavri-ocka-svy-OR4-229938.jpg 4 152 43

Mohlo by se zdát, že Jillian Kanová má v životě všechno – úspěšnou kariéru architekty, nádherný domov, milujícího manžela a dvě skvělé děti. Jenomže za zavřenými dveřmi této idylické domácnosti je všechno jinak. Manžel Gordon svou ženu už devět let bije a ponižuje. Jill vše mlčky snáší, protože se jednak bojí o děti a jednak má pocit, že by jí stejně nikdo nevěřil – její muž je policista, který navenek působí jako vzorný manžel i otec rodiny. Situace se změní ve chvíli, kdy si Jill konečně uvědomí, že se Gordon nezastaví před ničím a že by ji byl schopen i zabít. V panice s dětmi proto uteče z domu. Když Gordon Jill obviní z únosu, začíná nerovný souboj, v němž na jedné straně stojí policie a federální agenti, kteří se uprchlíky vydají hledat, a na druhé pak žena, jež je odhodlaná za každou cenu ochránit své děti. Její jedinou zbraní je pravda, které však nikdo nevěří...... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Hush Little Baby

micha-ella
16.06.2022 3 z 5

Pro mne toho bylo v této knížce namícháno až moc, stačilo by to hlavní téma, dostatečně těžké. To, co bylo kvůli emocím přidané (smrt brokovnicí, téměř utonutí, mrtvé zvíře, těžká nemoc dítěte...) mi vadilo - stejně tak chování hlavní postavy. Hodnotím podobně, jako román Ve vteřině.

prochajda
14.06.2022 4 z 5

Z knihy mám smíšené pocity. Začátek mi připadl takový tuctový a jednoduchý, ale pak se to vcelku rozjelo a nakonec to byla docela napínavá kniha.

Veronika33
18.11.2021 5 z 5

Táto kniha sa tvári veľmi nenápadne, pravdupovediac som sa jej úspešne vyhýbala niekoľko rokov, nakoniec som sa na jej prečítanie odhodlala (dovolenka bez možnosti výberu inej knihy) a neľutujem. Príbeh bol bez hluchých miest, postavy boli prudko uveriteľné a téma veľmi veľmi pútavá. Kniha patrí do kategórie nenápadných kníh so silným, pútavým dejom. Odporúčam.

Sati
10.05.2021 4 z 5

Těm kteří tu píšou, že je to nuda, omleté téma, přitažené za vlasy a podobně, bych nedoporučila přečíst knihu, ale doporučila bych zažít to co hlavní postava... Toto téma je v běžném životě u někoho každý den, sama jsem si to zažila a jsem rád že, takové knihy existují a mělo by jich být víc, aby lidé konečně přestali zavírat oči a všímali si více svého okolí, je možné že se něco takového děje třeba u vašich sousedů

pingu1
23.04.2021 5 z 5

Za mě výborně napsaná kniha o domácím násilí, přečteno za dva dny.

Zuzulka30
22.03.2020 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, byla napínavá, zajímavá plná emocí. Přečtená jedním dechem. Smutné je, že inspirací pro tuto knihu bylo vyprávění autorčiny kamáradky. Člověka to nutí k zamyšlení.....

banejo
19.11.2019 5 z 5

Dobrá kniha, pěkně napsaná

den_i
03.11.2019 5 z 5

Co dodat k téhle knížce??Jediné, přečíst .

veronika9143
05.04.2019 4 z 5

Nebylo to vůbec špatné, ale po přečtení chyběl takový ten pocit, kdy si řeknu, jo tak tohle byla pecka. Za mě lepší průměr, některé situace byly trochu kostrbaté a celkově v knize bylo málo napětí a překvapení. U většiny knih bývá lepší konec, tady mě bavila spíše první polovina, pak už jsem tak nějak vytušila, kam kniha směřuje a co se stane. Asi nejvíc mi vadil konec, čekala jsem něco jiného....

evago
21.09.2018 4 z 5

nenadchne ani neurazí, lepší průměr,doporučuji

Danago
17.06.2018 3 z 5

Jillian má na první pohled nádherný domov, milujícího manžela a dvě skvělé děti. Ale zdání klame. Manžel ji bije a ponižuje. Jill vše snáší, protože bojí o děti a ví , že jí nikdo nebude věřit, protože její muž je policista. Ale Jil se začíná bát o svůj život. V panice s dětmi uteče z domu a je obviněna z únosu.
Knížka popisuje velice závažné téma, ale řekla bych, že tak nějak málo naléhavě a málo dramaticky. Napětí zde je tak nějak poměrně slabé. Za mě průměr.

amelie.m
21.03.2018 1 z 5

Tisíckrát omleté téma, často přitažené za vlasy, postrádající originalitu. Námět na další béčkový film pro ty, co nevědí do čeho právě píchnout..

kollerka
21.09.2017 2 z 5

Knihu jsem se rozhodla přečíst po nespočtu chvalebných komentářů. Bohužel mě nebavila vůbec, zajímavá mi přišla jen první kapitola, pak už děj stagnoval. Reklama dobrá, produkt nic moc...

Juicyk
20.07.2017 4 z 5

Ze začátku mi chvilku trvalo než jsem se začetla, ale pak se kniha opravdu četla sama. Hlavní hrdinka mi byla sympatická a hrozně jsem jí fandila, aby vše dobře dopadlo.
Pro mě lepší 4 hvězdy.

fis.rena
08.04.2017 4 z 5

Velice příjemné čtení,kde se mi tajil dech,kroutila jsem hlavou nad tím,čeho je člověk schopen v podání Gordona...ta ubohost.
SPOILER:
Jill jsem velice fandila a jediné,co mě mrzí je to,že se nekonal návrat či návštěva u Létající kozy. To jsem očekávala a těšila se na to a bohužel.
KONEC SPOILERU

maličkán
09.02.2017 5 z 5

Tak pro mě toto bylo to pravý ořechový. Zajímavý příběh, napětí tam nechybělo, klidně kdybych mohla, přidala bych ještě jednu hvězdičku. Doporučuji.

Janca91
12.01.2017 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila. Je hodně čtivá, protože o napětí tu není nouze. Krátké kapitoly mi vyhovovaly. Upřímně, párkrát jsem se u ní rozbrečela ...

SelenaDemi428
20.11.2016 4 z 5

Ze začátku mě kniha moc nebavila a pořádně jsem se nemohla začíst, ale postupem času jsem se do toho děje začetla a hodnotím knihu vcelku pozitivně. Hlavně se mi líbilo, že kapitoly nebyly moc dlouhé.

Ivetáček
17.08.2016 4 z 5

Hlavní hrdinka mi nesedla. Knížka neměla zbytečně dlouhé kapitoly. Prima víkendovka

Mruskulka
22.06.2016 5 z 5

Páni. Přečteno jak se říká "jedním dechem". Napínavý příběh se šťastným koncem. Ze začátku mi byla hlavní postava nesympatická, vadilo mi, jaký má postoj vůči dětem, ale je to tam také popsané, že byla kariéristka a s dětmi trávila málo času, takže i pochopitelné. Určitě všem doporučuji

útěk strach domácí násilí společenské romány

2021  90%Ve vteřině
2015  83%Zavři očka svý
2023  76%Osudný okamžik
2023  87%Hadley & Grace

Kniha Zavři očka svý je v