Nicol13 Nicol13 komentáře u knih

Případ Amelia Případ Amelia Kimberly McCreight

Parádní příběh, který mě bavil. Napínavý.
Až do posledních stránek jsem netušila, jak to vlastně s tou Amelií bylo. A konec mě celkem překvapil. Líbilo se mi jak byl příběh vyprávěn dvěma osobami - matkou a dcerou. Také se mi líbí zapojení facebookových statusů a internetového deníku gracefuly. Co mě však mrzí, že začátek byl sice poutavý, ale spisovatelka ho zbytečně prodlužovala a konec ba naopak usekla.
Chtěla bych toho například víc vědět o Dylan. Také o vztahu mezi ní a Zadie. Co se stalo s otcem Amelie ? Co se stalo s Liv - angličtinářkou ? Co ten trouba detektiv, co se od případu distancoval ? Proč Zadiina matka chtěla, aby ji pozvala do spolku ? Co s ní zamýšlela dál? Kupa věcí nebyla pořádně vysvětlena...Pokud nějaká z těch věcí snad byla, tak jsem jí v tom zmatku ani nestihla vnímat. Jestli jsem zkomolila jména, tak pardon, to já umím :D
Taky tam moc nesedí ty data jak už psal někdo předtím...
No i přesto to je parádní počin a já ho s čistým svědomím doporučuji dál, tak jako byl doporučen mně. A doufám, že bude kniha zfilmovaná.

Jinak někteří píšou, že se úplně dokážou vcítit do role Kate, já se zas dokázala vcítit do role Amelie... ono opravdu není vždy lehké říct něco rodičům, hlavně když na vás nemají tolik času a ještě k tomu jste v pubertě. A není to ani o to lehčí, když mají ty děti rodiče fakt rády.

03.10.2015 4 z 5

Noční rozkoše Noční rozkoše Sherrilyn Kenyon

Taková oddychovka. Ale vtáhne do děje, tedy alespoň mě vtáhla. Neříkám, že je to skvělá kniha, ale na takové večerní čtení parádní. Jen škoda, že se vše motalo především kolem 2 hlavních postav. Ostatní osoby moc rozvedené nebyly.

Spoiler: Například o sestře Amandy-hlavní hrdinky, bych se toho chtěla dozvědět víc. Nebo některé příběhy ostatních Stopařů. Ale možná to byl záměr a jsou rozebrané v jiných dílech, to netuším. A neřešil se tu moc charakter lidí jako spíš vzhled.

I přes to všechno, mě to bavilo.

15.08.2015 4 z 5

Box 21 Box 21 Anders Roslund

Zajímavá kniha. Děj je na přeskáčku, ale nijak mi to nevadilo.
Pro mě hodně poutavý téma. Ale ten konec... Sakra, co je to za konec ? :D Prčic. Jsem na to koukala s otevřenou pusou. No jo, ale v realitě to tak chodí.
Každopádně většina knihy parádně promyšlena a propojení dějů také. Jen u některých situací by to chtělo více vysvětlení a rozebrání a u některých naopak míň. Za mě paráda, nic přeborného, ale i tak doporučuji :)

05.08.2015 4 z 5

Talisman Talisman Nicholas Sparks

Začátek je pomalý, nenáročný a pohodový. Pak nastane chvíle zvratu a děj začne nabírat na tempu. Přesně tak, jak to má být. Bohužel ten onen zvrat jsem čekala dřív, ale i přesto na mě konec zapůsobil. Hltala jsem posledních pár stran se zatajeným dechem a zrychlujícím se tepem.

Film nebyl špatný, ale kniha byla lepší.

21.07.2015 4 z 5

Milý Johne Milý Johne Nicholas Sparks

Skvělá knížka. Je trochu oddychovější, ale dle mého má své kouzlo.
Má nejspíš nejoblíbenější od Sparkse.

Film je též krásný.

10.07.2015 5 z 5

Chutná těla Chutná těla Isaac Marion

Díky konci dávám 3*, ten byl trochu napínavější a svižnější.
Jinak začátek nic moc. Občas se hlavně díky "R" objevily vtipné chvilky...Film mi však přišel vtipnější a celkově lepší. Tady jsem se zas dočetla a lépe pochopila povahy osob, především Juliiny. A občas v knížce padly zajímavé myšlenky.

Závěr: Fajn oddychové čtení, u kterého se občas zasmějete.

03.07.2015 3 z 5

Poslední píseň Poslední píseň Nicholas Sparks

Pěkná kniha. Na mě trochu pomalý děj, ale zas na jednu stranu se člověk lépe vcítí do osob a jejich pocitů. Co mě nejvíc bavilo byl malý Jonah a jeho hlášky. Byl úžasný. Pak také proměna chování hrdinů byla zajímavá.

*Film je pro mě možná i lepší.

22.06.2015 4 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Nicholas Sparks

Jednoduše nádherná kniha. Má druhá kniha od Sparkse a čím dál víc, se mi začíná zamlouvat jeho styl psaní... Všechno skvěle popisuje a člověk si pak dokáže vše představit, jakoby se to odehrávalo přímo před ním.

07.06.2015 5 z 5

Noci v Rodanthe Noci v Rodanthe Nicholas Sparks

Ze začátku lehce nudné, hodně popisu a děj trochu vázl. Od poloviny má kniha rychlejší spád a začala mě víc bavit.
Jinak dojemný příběh o tom, že láska může přijít v každém věku.

Mimochodem kniha mi přijde mnohem lepší než film.

01.06.2015 3 z 5

Písky Sakkáry / Prostá pravda / Zrádný měsíc / Tři přání Písky Sakkáry / Prostá pravda / Zrádný měsíc / Tři přání Barbara Delinsky

Zatím jsem přečetla jen knihu Tři přání - hodnotím 4*
Krásný smutný příběh.

01.06.2015

Osudové přátelství Osudové přátelství Malin Maria Stehn

Průměrná dětská kniha. Vyloženě nenadchne, ale ani moc nezklame.

08.05.2015 2 z 5

Lolitky a jiné povídky Lolitky a jiné povídky Věra Dumková

Příběhy v knize byly až absurdní, ale o to víc se jim člověk zasmál. Nad některýma jsem jen nevěřícně kroutila hlavou. Zajímalo by mě, kde autorka brala inspiraci.
Nic moc. Ale úplně nejhorší také ne. Pro ty, co si knihu vybrali kvůli erotice, tak té tam je až až, ale je podána tak, že se tomu opravdu spíš zasmějete.

07.05.2015 1 z 5

Jak se státi Zombie Jak se státi Zombie Serena Valentino

Kniha je nic moc.
Líbivá obálka a zajímavě zpracovaná, ale obsah se mi zas tolik nelíbil.
V knížce se najde pár dobrých tipů. A jestliže hodně holdujete zombíkům, tak je to nejspíš něco právě pro vás. Já je zas tolik nemusím. Chvílemi je celkem i vtipná, ale co se mi vůbec nelíbilo byl překlad. Všudypřítomná Česká Republika mi lehce lezla na nervy... a nejvíc přidávání -ová k nečeským jménům. Také mě vytáčela věta typu "Zeptejte se nejdřív rodičů, zda smíte...", která se objevovala poměrně často.
Je to tedy kniha určená spíše dětem a pro ně to může být super.

13.03.2015 1 z 5

Mánie Mánie Craig Larsen

No, tak tohle bylo zajímavé... Váhala jsem mezi 3 a 4 *.
Knihu jsem si vybrala především pro poutavý přebal.
Sama o sobě byla (myslím) dobře napsaná, ale díky způsobu jakým byla podaná, mi ze začátku moc nesedla... V častém prolínání časů a událostí jsem se ztrácela.. Často jsem knihu odkládala, abych si vlastně uspořádala myšlenky a uvědomila si, kde se vlastně děj právě odehrává..
Nakonec jsem se cítila stejně zmateně jako hlavní hrdina.. A to byl nejspíš záměr.. Nebo taky ne..
Ale když jsem se přiblížila asi k dvousté straně, najednou všechno uběhlo hrozně rychle a já s nechápavým výrazem držela v ruce závěrečnou stranu. Konec byl napínavý. Zajímavý zvrat událostí... Sice u konce spíš trochu scifi než thriller, ale dobrý :D

15.02.2015 3 z 5

Carmilla (převyprávění) Carmilla (převyprávění) Josef Pepson Snětivý (p)

No nijak úžasné to nebylo.. čekala jsem od toho víc. Taková příjemná oddychovka. Zkusím si přečíst původní delší vydání a uvidíme :)

15.01.2015 3 z 5

Návrat z temnoty Návrat z temnoty Liz Coley

Po dlouhé době konečně kniha, od které jsem se nemohla odtrhnout... Prostě jsem jí nemohla dát z ruky.
Strhující příběh, který mě totálně dostal.
Přestože jsem nějaké pasáže tak trochu odtušila dopředu, stejně se mi pak tajil dech.
A když už jsem myslela, že víc příběh vygradovat nemůže, autorka mě znovu a znovu překvapovala.
Jediné co mi vadilo bylo pár překlepů, ale ty jsem díky napětí příběhu přešla :)

"Některá tajemství si člověk musí ponechat v srdci. Navždycky."

03.01.2015 5 z 5

Životní příběh velmi mladé bordelmamá Životní příběh velmi mladé bordelmamá Ma-Ling Lee

Zajímavá kniha. Zajímavý až šokující životní příběh, z prostředí, o kterém se člověk v reálu moc nedozví.

30.12.2014 3 z 5

Rukověť lovce upírů: Rafael van Helsing Rukověť lovce upírů: Rafael van Helsing Martin J. Howard

Úžasná kniha.
Už jsem viděla pár podobně zpracovaných knih, ale tahle je prozatím nejlepší.
Nejvíce mne zaujaly ilustrace, opravdu nádherné. Kniha je do detailu propracovaná a přečtete ji jedním dechem :)
Za mě 5* a vřele doporučuji.

14.12.2014 5 z 5

Šarlotina pavučinka Šarlotina pavučinka Elwyn Brooks White

Jedna z mých nejoblíbenějších knih dětských let. Nemohla jsem se od ní odtrhnout... četla jsem jí i v noci pod peřinou s baterkou v ruce :) I přes zákaz rodičů, že v noci nemám číst... :D
Moc ráda na ní vzpomínám.

04.12.2014 5 z 5

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Povinná četba k maturitě .. a jsem strašně ráda, že jsem si jí vybrala. Bohužel myslím, že kniha není pro každého.

Nejdřív se mi nečetla nejlíp, ale potom, co jsem se dostala do stylu vyprávění Holdena, jsem si knihu začala víc a víc zamilovávat.
Úžasné postřehy mladíka, v kterých jsem se mnohdy našla, jeho leckdy vtipné příhody a jeho vztah s malou sestrou, to vše a mnohem více mě prostě pohltilo :)
Ke knize se určitě ještě někdy a ráda vrátím :)

28.10.2014 5 z 5