Šarlotina pavučinka

Šarlotina pavučinka https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/40607/bmid_sarlotina-pavucinka-65f4c33aa226e.jpg 4 104 19

Jedna z nejslavnějších dětských knížek od autora Myšáka Stuarta Littla E. B. Whitea. Příběh prasátka, kterého před budoucností pečínky na vánočním stole zachrání díky své moudrosti a odvaze pavoučice Šarlota. Dočtete se i o přátelství prasátka s holčičkou Fern a spoustou dalších zvířátek na farmě. Přečtěte si napínavý příběh o opravdovém přátelství.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Charlotte's Web , 1952

Jessica007
31.03.2024 5 z 5

Krásná, dojemná knížka s poselstvím. Viděla jsem i film, který se mi také líbil.

marketa3815
29.02.2024 4 z 5

Poslouchaly jsme s devítiletou dcerou jako Kristýnčinu pavučinu. Dceři se příběh líbil, jednu hvězdičku chce strhnout, protože je trochu smutný.

Kopretina
28.10.2021 3 z 5

Konečně jsem se dostala k tomuto příběhu, o kterém jsem již dávno slyšela. S dětmi jsme zhlédly i film. Kniha je dle mého názoru hezčí, i když představitelka Fern je kouzelná, a Wilbur je vlastně taky super. Nejlepší postavou je Šarlota, je v ní ukryto poselství.

lernami
29.01.2021 5 z 5

Kniha už patří mezi takovou klasiku. Příběh o přátelství, sebeobětování a vynalézavosti. I přesto, že je kniha určená pro děti, tak ani dospělému člověku neuškodí. V jednoduchosti je krása a u této knihy to platí dvojnásob!

Amízek
01.11.2020 4 z 5

Ach to dětství s touto knížkou. To je prostě krása. Díky ní, jsem začala mít ráda pavoučky .

Zlatinka.Emilly
11.12.2019 4 z 5

Byla jsem moc zvědavá, jak Šarlota dokáže zachránit prasátko, no a chytrý pavouček si věděl rady :) Kniha se mi líbila, i když svým obsahem je pro odrostlejší děti. Hodně jsem se přiučila, co se týká povahy a života pavouků. Příběh ukazuje, jak pevné dokáže být přátelství byť nerovných stran.

havranice
18.07.2018 5 z 5

Četla jsem si o nejvíce prodávaných knihách po celém světě a tak narazila na tuto knihu, o které jsem dřív neslyšela. Příběh je velmi miloučký, krásný, přímočarý a hluboký. Věkově knihu vnímám jako nejvíce vhodnou pro děti 6 - 8 let. Pavoučice Šarlota se snaží svého kamaráda prasátko důvtipně ochránit od zabíjačky. Dělá to z čirého altruismu, z přátelství, nic z toho sama pro sebe nemá, vepřík se díky ní stane slavným, o ní samé nikdo moc neví a ona to vůbec neřeší - jde ji zcela nezištně o to, aby svému příteli zajistila dobrý život a budoucnost. Její vlastní pavoučí život přirozeně končí smrtí dříve než ten vepříkův a ona ho prožije zcela šťastně a naplněně, protože nežije pro sebe. Poučení, jak prožít krátký život dobře, zde velmi přímočaře a přirozeně vyplývá z příběhu, a je silným momentem knihy, který mi vehnal slzy do očí. Krásně vyjádřeno, krásně jednoduché, nepřekombinované, hluboké. Jsem moc ráda, že jsem tuto knihu pro své děti objevila.

Devil-Ivet
03.05.2018 4 z 5

Kniha je o přátelství a odvaze. Je milá a velmi pěkně čtená. I zpracování se mi líbilo. Ale přesto to nebylo až tak úžasné a děj mě po nějaké chvíli začal nudit. Přesto ukrývá mnoho moudrosti a možnost poučit se.

Hawkey
22.04.2018 5 z 5

no to bylo nádherný!
Zas knížka, co trochu posune pohled na svět jiným směrem a přesadí vás od počítačů rovnou do stodoly, kde je teplíčko a krásně to tam voní. Must read jednou pro mé děti. Na pavouky možná změním názor... co když je mezi nimi taky nějaká ta Charlotte, že jo?

Taťka Hraboš
17.09.2017 5 z 5

Krásný, i když trochu smutný, příběh o neobvyklém přátelství doslova až za hrob. Ve vedlejší - moderní - rovině vlastně také příběh o lidské hlouposti a ovlivnitelnosti aneb jak z obyčejného prasátka pomocí šikovné reklamy udělat celebritu.

vlkcz
28.08.2017 3 z 5

Nemám rád knihy, kde vystupují hlavně zvířata. Dokonce i Jonathan Livingston Racek má u mě protekci a těch pět hvězdiček není úplně stoprocentních.
Z tohoto pohledu řadí mé hodnocení Šarlotinu pavučinku k dobrým knihám. I když Wilbur vystupuje většinu času jako tupý sebestředný požitkář, Šarlotu si člověk nemůže neoblíbit.
Příjemná kniha o přatelství, obětavosti, životě a smrti.

Elulilinka1
06.06.2017 5 z 5

Myslím, že kniha mě zaujala více než ve filmovém zpracování.

ThrisaManx
18.01.2016 4 z 5

Příběh je kouzelný a krásný, pln přátelství a opravdovosti. Fern jsem měla opravdu ráda, stejně tak její milé prasátko.

Schwestrn
21.09.2015 4 z 5

Čekala jsem příběh pro malé děti, dost jsem se spletla :)

rarášek
04.09.2015 5 z 5

Překrásné vyprávění o neobvyklém přátelství mezi prasátkem a malým pavoučkem. Moc se mi kniha líbila :)

Isew
14.05.2015 1 z 5

Knížka mě vůbec nebavila. Četla jsem ji dětem a často jsem se přistihla, že vlastně nevnímám, co čtu. Příběh by ještě ušel, ale ta zbytečná vata kolem hodně rozptylovala. V polovině knihy jsem řekla dcerám, že tu knížku nedočteme a raději se podíváme na film! A to nemám filmy podle knih v oblibě. Ale tohle se dočíst vážně nedalo.

Nicol13
04.12.2014 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších knih dětských let. Nemohla jsem se od ní odtrhnout... četla jsem jí i v noci pod peřinou s baterkou v ruce :) I přes zákaz rodičů, že v noci nemám číst... :D
Moc ráda na ní vzpomínám.

Phoenix16.cz
04.08.2013 3 z 5

Film nestál za nic, byl extrémně trapný, ale jako knížka pro děti je to velice pěkné. I když pro dnešní děti, které se chodí do zoo dívat na slepice a krávy, to asi moc blízké nebude. Ale kdo ví, jaký je život na statku mezi zvířaty, určitě kouzko knížky objeví.

elis007
25.02.2012

Krásná knížka a krásný příběh!