Poslední píseň

Poslední píseň

Život vzpurné sedmnáctileté Ronnie se obrátí vzhůru nohama, když musí opustit milovaný New York a odjet na letní prázdniny za svým otcem do ospalého městečka u moře. Nemůže se smířit s tím, že její táta, koncertní pianista, před třemi lety odešel od jejich rodiny. Ronnie se rozhodne, že odmítne každou tátovu nabídku ke smíření, i když po jejich společně prožívané vášni pro hudbu se jí tajně stýská. Na městské pouti se Ronnie seznámí s výstřední dívkou Blaze, která by mohla být skvělou kamarádkou nebýt jejího násilnického kluka Marcuse, a potká pohledného Willa. Ronnie ho považuje za hloupého frajírka, ale brzy bude muset svůj názor změnit. Ostatně o těchhle prázdninách na ni čeká krom velké první lásky i mnohem větší a osudovější překvapení. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/41_/41815/posledni-pisen-n9Q-41815.jpg 4.4453

The Last Song (2009)

Vydáno:, Ikar (ČR)
Více informací...

bubblebut

Mně osobně si kniha trochu hůř četla, protože je psána v přítomném čase, ale příběh moc pěkný

Monyčí

Ano, ano, ano. Jak je u Sparkse zvykem, kniha je citlivě, čtivě napsaná. Prostě čtete a ani nevíte jak. Kniha nejenže pojednává o lásce dvou mladých lidí, vypráví také vztah dcery a otce, který není zprvu úplně růžový. Kniha vás chytne a nepustí a troufám si říct, že tahle kniha snad rozbrečí každého a koho ne, tak asi nemá srdce. Na tuhle knihu nikdy nezapomenu. Ani nemůžu říct, že bych byla smutná. Byla a jsem vlastně šťastná.

Hana86

Ještě jsem nečetla knihu, v níž by byl tak zajímavě a poutavě popsán vztah dospívající dcery a otce. Nevím, proč tu někdo píše, že knížka nekončí dobře. Podle mě totiž za dané situace lépe skončit nemohla. Je to ze života, ale došlo ke vzájemnému pochopení a smíření, i když cesta k němu byla dlouhá. Ronnie během několika měsíců strávených u otce změní pohled na život, stane se z ní zodpovědná mladá žena.
Sparksovy knihy vždy krásně popisují myšlenky a pocity a tento způsob psaní se mi moc líbí.
Knížku určitě doporučuji, ale dle mého názoru není nejlepším autorovým počinem.
Film jsem viděla, dalo se na to dívat, ale nemám ráda Miley Cyrus, takže to pravděpodobně ovlivnilo můj názor na něj. Kniha je jako obvykle mnohem lepší.

NachlJ
20.12.2016

Ke knize jsem se dostala díky Vánocum a mojí úžasné kamarádce.
I když jsem viděla první film a celkem byl jinej tak kniha mě uchvátila. Těžký život dospívající dívky když se jí za pár dnů dokáže změnit život a to jen pár událostma. Ke konci je to velice smutné když se stará o svého otce.
Od tohoto autora jsem ještě nic nečetla ale zaručeně se k němu vrátím. Je to alespoň něco jiného než normálně čtu.
Kdybych měla porovnat na procenta film a knihu tak je to pomalu sjené a to se nestává. Většinou jsou filmy horší.

Anet_Kuliskova
03.12.2016

Možná je to tím, že jsem viděla jako první film než četla knihu..

akdar72
29.10.2016

Krásný příběh. Komplikované rodinné vztahy, kde po nalezení sebe sama zůstává láska, radost, pokoj, trpělivost, laskavost, dobrota, věrnost, tichost a sebeovládání....

lotofhs
04.09.2016

Nádherná kniha. Myslím si, ze mi v hlavě bude ležet delší dobu. Už od začátku me začala bavit, pohltila me. Přesto asi v polovině jsem se zasekla, protože jsem věděla dej. (Hodně dávno jsem viděla film) Takže me to asi tolik nebavilo,jak by melo. Ale potom, jsem se znovu zacetla a nemohla jsem přestat. Ke konci knihy jsem jenom brecela a brecela a slzy jsem nemohla zastavit. Úžasně popsány vztah mezi dcerou a otcem, otcova láska k dceři, chyby které dělají teenageři. Byla jsem šťastná, když jsem si četla poslední stránku hlavně za Ronnie. Všem doporučuji si tuhle knihu přečíst. ❤❤

elfinkaa97
21.06.2016

kniha mě hned od začátku chytla a pohltila. Mockrát jsdem viděla filmové zpracování a zbožňuji ho a proto jsem se bála vzít si knihu, aby mě nezklamala po zkušenosti se Zápisníkem jedné lásky (kniha se mi nelíbila, film ano), ale jsem nadšená. Už teď se nemůžu dočklat chvíle, až si knihu zase přečtu! :)

TerraNova
12.06.2016

Zajímaví příběh, ale mě to chvílemi až nudilo. Vůbec mi to nesedlo. Za prvé mi vadí, když jsou knížky z 3 osoby (ty pohledy skousnu, ty jsou v poho), ale pak to popisování...nuda. Ačkoliv jsem výše napsala, že pohledy jsou ok, ale toho Marcuse si odpustit mohli. Za mě osobně 3 *, protože jsem četla Léto na druhý pokus, což je na dost podobne téma a je to podle mě o ty dvě hvězdy navíc lepší.

Francesca14
23.03.2016

Chytlavý a zajímavý příběh, ale druhá polovina už mě trochu začínala nudit, i když přesně nedokážu říct proč... Líbilo se mi, že je příběh vyprávěn z pohledu víc postav, což mu dodalo na zajímavosti a že kromě lásky Ronnie a Willa tam byly i jiné zápletky. Ale tak po dvou stech stránkách mi připadalo, že jsou tam zbytečně dlouhé úseky kdy se tam nic neděje, nebo se začínají opakovat myšlenky. Ale autor mě rozhodně zaujal a mám v plánu přečíst i další jeho knihy :)

kalinkacz
16.03.2016

Snad můj nejoblíbenější příběh od Nicholase Sparkse... Konečně to totiž není pouhý román, je to příběh plný emocí, nevyrovnaných vztahů a rozvrácené rodiny... Skutečný svět je bohužel opravdu takový, jaký nám ho pan Sparks právě v této knize předkládá... Nevidíme, co nechceme, dokud není příliš pozdě... Ronnie si nakonec uvědomí, co musí udělat, ale trnitá cesta, kterou musí projít neublíží jen jí, ale i všem okolo ní... Každý rodič si v tomto příběhu najde kus ze svého dítěte a každý, kdo má za sebou dospívání zde najde taktéž kus sám sebe... Ovšem... Musíte TO chtít vidět...

Tess.96
28.02.2016

Příběh mě téměř rozplakal, hlavně některé docela důležité části, kdy Ronnie řeší svůj vztah s tátou a musím říct, že mi jí ke konci bylo opravdu hodně líto. Celkově se mi kniha vážně líbila. Je to čtivé s nádechem romantiky, ale spíše než romantické mi přišlo, že zrovna v téhle knize věnoval Nicholas Sparks více dramatu. Místy mi to přišlo trochu ukecané a utahané, ale i tak je to další z řad skvělých knih od tohoto úžasného spisovatele.

kika 13
08.02.2016

Nádherný román při čtení si člověk uvědomí,že si musí umět vážit toho co má.

baru_vosh
20.01.2016

Po shlédnutí filmu, který mě velmi zaujal, jsem se rozhodla přečíst si knihu. Nelituji! Kniha mě nadchla, téměř rozplakala a zanechala ve mě zvláštní příjemné pocity.
Hrdě jsme si ji vystavila na poličku a opět ji někdy otevřu a s chutí znovu přečtu. Autorovi tleskám a smekám!

AniĎuli
08.01.2016

Mám ráda Sparkse, ale tohle bylo jen romantické klišé. Myslela jsem, že ji nedočtu...

suezie
06.09.2015

Kdybych nevěděla, kdo knihu napsal a měla bych hádat, řekla bych Sparks. Jeho knihy jsou osobité. Má svůj vlastní styl, ve kterém nechybí láska, romantika, humor, záležitosti každodenního života, ale taky smutek, slzy a zklamání. Jeho knihy jsou hodně emotivní.
Ani Poslední píseň není výjimkou...

Nicol13
22.06.2015

Pěkná kniha. Na mě trochu pomalý děj, ale zas na jednu stranu se člověk lépe vcítí do osob a jejich pocitů. Co mě nejvíc bavilo byl malý Jonah a jeho hlášky. Byl úžasný. Pak také proměna chování hrdinů byla zajímavá.

*Film je pro mě možná i lepší.

Baru95
15.03.2015

Jednoduše Spark, úžasné čtení, doporučuji ;)

Bea-trix
13.03.2015

Nejdřív jsem se trochu zalekla, když jsem zjistila, že děj vypráví vypravěč, ale překvapivě se mi er-forma v téhle knize moc zalíbila, kapitoly jsou krásně rozdělené a vždy se zaměřují jen na jednoho hrdinu, což mi pomáhalo chápat myšlení všech. Před četbou jsem již viděla film, ale i tak jsem se několikrát během čtení dojala a neubránila se slzám. Řádky se čtou jako po másle, přečetla jsem to téměř jedním dechem. Nicholas Sparks mě zaujal, ještě jsem s ním zdaleka neskončila.

Lovebooks
01.03.2015

Opravdu dokonalá kniha.Nemohla jsem se od ní odtrhnout .Líbila se mi víc než film ,film mám ráda jen kvůli Miley

Andy74
23.02.2015

Jelikož se nacházím v období zimních depresí, je tohle ten nejlepší způsob, jak si legálně
zabulet :o) Jsem už velká a vím, jak to v životě chodí, ale tyhle oddychovky ke svým depkám potřebuju.........

martousek
29.01.2015

Dlouho jsem takhle "jednoduchou" knížku nečetla, pro mě to byla oddechovka s jednoduchým a dosti předvídatelných dějem, čekala jsem i větší záplatku s Marcusem, takhle to vypadalo v něco zajímavého, co dost rychle skončilo. Sparkse jsem četla na doporučení, i na základě hodnocení, ale já osobně, aspoň tuto knížku nedoporučuji.

LucyNej
24.01.2015

Miluji film, miluji tuhle knihu, miluji tohoto spisovatele :)

Pedros
14.01.2015

Po filmu jsem tento příběh odsoudila. Film už sem nechtěla nikdy vidět, protože tolik zbytečně prolitých slz a žádný dobrý konec....Nevím jak jsem se ke knize dostala, ale prostě sem ji začala číst a měla i něco navíc než film. Bylo v ní objasněno tolik věcí, které mi ve filmu unikly nebo tam ani nebyly. A konec? Nevím jestli jsem to ve filmu nepochopila kvůli tomu záchvatu breku, ale dopadl senzačně! Z toho jsem byla nejvíce unešená (samozřejmě ho ocení jen ty, které věří na někdy i přiškrcenou lásku jako z amerických filmů, jako já). Po knize jsem si film pustila znova, opět jsem brečela ale soustředila se hlavně na konec, a opravdu dopadl dobře. Díky knize se stal i film jedním z mých neoblíbenějších. Doporučuji spíše knihu, tam jsou citlivé pasáže citlivější a konec romantičtější.

petrisca
07.01.2015

Dostala jsem ji k vánocům a místo povídání s rodinou po rozdání dárků jsem ihned běžela číst. No prostě úplně úúúúúžasná kniha :) Moc se mi líbí jakým stylem píše Sparks v této knize, tak určitě zkusím i další od tohoto autora :)

Marisa
31.12.2014

Kniha je skvělá. I když jí teď stále čtu, komentář musím napsat už nyní. Kniha je moc hezká, dobře se čte... Mnohem lepší, než Zápisník jedné lásky. 5* :)

TessaJean
26.12.2014

Musím říct,že tohle byla první kniha,kterou jsem od autora četla, a taky první kniha při které jsem se rozbrečela :D Knižka byla pěkná,dobře se četla...prostě klasická romantika:) Sice já na tyhle slaďárny moc nejsem a dávám přednost spíše thrillerům, nebo hororům, kde to srčí napětím, ale kniha je pěkná, takže se dala číst :)

Marika Vanova
09.12.2014

Tak tuto knihu odkládám, nejde mi to číst, dala jsem jí šanci do 85 strany, ale hrdinové jsou mi tak protivní, že to nedám.

janasim
30.11.2014

Nemůžu říct, že by se mi kniha nelíbila, ale ani mě nenadchla, nepřekvapila. Myslím, že kfyby mi bylo o deset let méně, určitě bych ji ocenila a četla s větším zaujetím.

tynka65
18.11.2014

Sparks opět nezklamal. Knížka se čte úplně sama a i přes to, že jsem nejdříve viděla filmovou verzi příběh mě úplně pohltil. :)