Nessie72 Nessie72 komentáře u knih

Bouře Bouře Kristina Ohlsson

Jedna z nejlepších detektivek, kterou jsem v poslední době četla. Autorka si dala dostatek prostoru na popisy prostředí, osob, počasí, nálady. Kdo nemá rád pomalé příběhy, nebude z Bouře nejspíš tak nadšený. Ale pokud máte rádi styl například Louise Penny, myslím, že to bude trefa do černého.

08.10.2023 5 z 5

Severka Severka Nina Špitálníková

Svědectví o životě v KLDR to není. Nicméně autorka umí psát, umí pracovat s jazykem, knížku jsem přečetla za večer. V rozhovoru na českém rozhlasu Nina Špitálníková říkala, ze hlavní hrdinku vlastně dokázala pochopit. Za mě tedy byla ta její urputnost velmi nepříjemná. A vzhledem k tomu, co ,,dokazala za tu krátkou dobu, než odešla z KLDR, jsem za její možné a pravděpodobné budoucí oběti rada, ze se dostala v pořádku za hranice. Bohužel já jsem soucit nenašla.

04.10.2023 4 z 5

Každý z mé rodiny někoho zabil Každý z mé rodiny někoho zabil Benjamin Stevenson

Tak tohle je vážně detektivka, která mě nadchla. Autor je Australan a mám pocit, že je na knížce ten fakt znát. Je to prostě jiné, než známe od britských, amerických, severských autorů. Má to v sobě jistou lehkost. Jako bublinky v šampaňském. Tak často jsem se ještě určitě u detektivky neusmívala. Humor mezi vraždami. Zajímavé. Doporučuji!

03.09.2023 5 z 5

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

Velmi dobré. Promyšlené, plné zvratů a dobře ukončené. Co chtít od thrilleru více. Od této chvíle vnímám termín pomocnice zase o trochu jinak :-)

31.08.2023 5 z 5

Sbor chilburských dam Sbor chilburských dam Jennifer Ryan

Skvělé. Já mám obecně slabost pro téma 2.světové války z pohledu domácí fronty v Británii. A autorka v obou svých románech, které jsem četla, dokáže tu neobyčejnou obyčejnost vykreslit úžasně. Velmi doporučuji.

31.08.2023 5 z 5

Poslední let Poslední let Julie Clark

Nic moc. Rozvleklé, nudné. Ani k jedné z hrdinek jsem nezískala žádný pozitivní vztah. Opravdu nestojí za čtení.

26.08.2023 2 z 5

Druhý neznámý Druhý neznámý Martin Griffin

Tedy, co stihly ty postavy nachodit během pár hodin, těch lavin, co najednou popadalo v místech, kde doposud nikdy nebyl s lavinami problém, v případě některých lidí prakticky nesmrtelnost, převleky a změny identit, že téměř čekáte, že i ty divoké husy, co poblíž hnízdí, nakonec budou vlastně racci, nebo orli. Překombinované, nereálné a mnohdy nesmyslné.

18.08.2023 3 z 5

Zvonkohra Zvonkohra Eliška Václavíková

Při čtení se mi najednou v hlavě ozvala Nohavicova Mladičká básnířka. A nemůžu ji z té hlavy dostat. Opravdu bych ráda, kdyby se můj distanc od českých autorek něčím zlomil, ale díky Zvonkohře to nebude.

16.08.2023 2 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Nejsem vůbec cílová skupina této série, ale slyšela jsem o ní mluvit tolik lidí, že jsem si řekla, proč ne. A naprosto se s vysokým hodnocením, které se jí dostává, ztotožňuji. Ano, dá se říci, že postavy jsou černobílé a je to celé pohádka. Ale vážně dobře vymyšlená pohádka pro trochu starší holčičky. Včetně toho podstatného poselství: buď sama sebou.

16.08.2023 5 z 5

Zázrak na nástupišti číslo 5 Zázrak na nástupišti číslo 5 Clare Pooley

Milé. Možná každý se v některé z postav najde. Studentka, která musí najít sebevědomí, muž středního věku svoje poslání, mladík lásku, výstřední dáma s buldočkem přátele. Asi odhadnete, kdo nehraje fér a kdo je přítomen, i když vlastně není. Ale stojí to za přečtení. Možná, že ne zázrak, ale pohlazení tato kniha určitě je.

14.08.2023 5 z 5

Otočení klíčem Otočení klíčem Ruth Ware (p)

Tak tohle bylo skvělé! Opravdu výborný thriller, nečekané zvraty, perfektně vykreslené prostředí i postavy. Jedna z nejlepších knih tohoto žánru, kterou jsem kdy četla. Vřele doporučuji. Jen si ROZHODNĚ dopředu nečtěte anotaci, bohužel prozrazuje velmi podstatnou informaci.

13.08.2023 5 z 5

Útěk na venkov Útěk na venkov Julie Caplin

Neurazí,nenadchne. První polovina se vlekla a upřímně řečeno, nutila jsem se do čtení. Druhá polovina, kde se začínají objevovat vedlejší a drobné postavy, obyvatelé vesnice, kde se děj odehrává, je díky nim výrazně svižnější a lepší. Samozřejmě, jako pejskař jsem si nejvíce oblíbila fenku Tess.

11.08.2023 4 z 5

Tudorovci Tudorovci Tracy Borman

Vynikající! Opravdu čtivé, i pokud se v tématu orientujete, dozvíte se určitě pár informací, které jsou jiným a neotřelým způsobem interpretovány. Pokud s tímto obdobím historie začínáte, uvede vás tato kniha do souvislostí a věřím, že vás nadchne.

06.08.2023 5 z 5

Případ mrtvého redaktora Případ mrtvého redaktora Josh Lanyon

Začátek vypadá velmi slibně. Vtipné, slibné prostředí, sympatický hlavní hrdina, který trefně glosuje. Pak to ovšem ztratí dech. Prostředí zůstane nevyužito, zápletka vám dojde poměrně záhy, v podstatě v momentu, kdy se ukáže, ze oběť vraždy pochází z okolí, navíc její rozuzlení je pojato tak podivně šup šup, ať to máme za sebou jen ten hlavní hrdina je bezesporu sympaťák a polibek na konci mu přeji.

06.08.2023 3 z 5

Velmi anglická vražda Velmi anglická vražda Verity Bright

Krásná obálka, jinak opravdu špatné. Mám ovšem pocit, že možná tentokrát tu nevalnou úroveň má z velké části na svědomí český překlad. Je to kostrbatá čeština, která vůbec neodpovídá době, v které se děj odehrává. Pokud budou vycházet další díly této série, rozhodně by se překladu měl ujmout někdo jiný, pak by možná byla šance, že to celé nebude vyznívat, jako špatně napsaná parodie na dobovou detektivku.

06.08.2023 2 z 5

Mezi zrnky kávy Mezi zrnky kávy Cleo Coyle (p)

Skvělá, opravdu skvělá, promyšlená, zábavná a chytrá detektivka. Výborně popsané prostředí lehce snobské společnosti, mladých studentů, začínajících umělců i unavených lékařů po nekonečných službách, kteří se setkávají v kavárně s dlouholetou tradicí a vášní pro kvalitní kávu. Kniha se čte opravdu snadno, není v ní téměř pasáž, která by nudila.

06.08.2023 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Nechávala jsem si Raky až na dobu, kdy se o nich nebude mluvit a psát, abych nečekala příliš, nebyla zklamaná. Asi zbytečně. Zklamaná bych určitě byt nemohla. A přitom vlastně nedokážu úplně přesně říci, co se mi na té knize tak líbilo. Ale jisté je, ze jsem při jejím čtení mnohokrát měla v očích slzy, doufala v dobré konce, obdivovala, jak mistrně je vykreslený každý charakter. Dokonalé.

04.06.2023 5 z 5

Smrt v temnotách Smrt v temnotách J. R. Ellis

Málokdy se mi stane, abych se do knihy zamilovala na straně 12. Tady ano. Najdete tam totiž zmínku o mém milovaném autorovi z dětství a dospívání. Právě, jako to uměl on, umí i J.R. Ellis popsat krajinu, svérázné obyvatele a drsnou krásu, kterou turisté obdivují, ale každodenní život zde je mnohdy boj. Yorkshire Dales. Už víte, o kom je řeč na straně 12? :-) ano, James Herriot.

02.06.2023 5 z 5

Na kuchyňské frontě Na kuchyňské frontě Jennifer Ryan

Dokonalá kniha, skvěle vystihující válečnou realitu civilního obyvatelstva Británie. Nejen dobu nedostatku, ale i rychlých změn tradičních pravidel společnosti, emancipaci, odvahu, odhodlání. Autorka má velký dar přiblížit každý detail prostředí. Když čtete o německých letadlech, letících nízko nad vesnicí, v duchu slyšíte hluk motorů. Skvělé téma, skvěle napsané a kniha s lákavou obálkou a ořízkou vás podle mého názoru nadchne.

30.05.2023 5 z 5

Druhá šance Druhá šance Jodi Taylor

Podle mého zatím nejlepší a zároveň nejkomplikovanejší díl série. Popis expedice do Troje je skvělý, opravdu vidíte před očima pád města,téměř cítíte prach v ústech. Tato série se opravdu musí číst tak, jak jdou díly po sobě. I když autorka občas připomene, co se dělo, je to opravdu jen letmé a stručné. Pokud bych předchozí díly neznala, zřejmě bych se ve vazbách mezi aktéry ztrácela. Vřele doporučuji a doufám, ze další díly budou vycházet rychle.

28.05.2023 5 z 5