Nessie72 Nessie72 komentáře u knih

Náhradník Náhradník Princ Harry (p)

Nechtěla jsem to kupovat a číst. Nicméně jsem knížku dostala, v den českého vydání. Přečetla jsem ji a celkem vzato, čte se dobře, to fňukání se dá přežít. Pokud britskou královskou rodinu sledujete, nic podstatného a nového se asi nedozvíte.

07.05.2023 3 z 5

Letovisko Letovisko Sarah Pearse

Krásná obálka. A to je všechno, co pozitivního se o Letovisku dá říci. Přirovnání k Agathe Christie je úplně mimo, ale to bych přešla. Kdyby to ovšem celé nebylo špatně napsané, zmatečné s postavami, ke kterým si přes všechnu snahu nejde najít vztah. Děj na jednu stranu chvátá, takže mrtvoly se vrší rychlostí světla, aby se pak na dalších mnoha stranách nedělo víceméně nic. Posledních 40 stran jsem už nezvládla a jen přeskákala. Nejhorší kniha roku 2023. To nemůže už nic překonat.

07.05.2023 1 z 5

Vítězové Vítězové Fredrik Backman

Čtete. Víte,kam to celé směřuje a v duchu s autorem smlouváte o zvrat, který způsobí, že se to stane jinak. Tohle je neuvěřitelně silná kniha. Působí na vaše vědomí i podvědomí a do určité míry vás nutí si uvědomovat, ještě velmi dlouho,cenu života a vliv prostředí, v kterém máte štěstí, nebo smůlu vyrůstat.

30.04.2023 5 z 5

Smažená zelená rajčata ve Whistle Stop Cafe Smažená zelená rajčata ve Whistle Stop Cafe Fannie Flagg (p)

Já bych moc chtěla napsat, jak a proč se mi tahle knížka tak líbila. Ale nenacházím ta správná slova. Nebývám dojatá k slzám. Teď jsem a Zelená rajčata řadím ke klenotům své knihovny. Prostě si ji přečtěte.

27.03.2023 5 z 5

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Čtivé,ano. Téma? Skvělé. Hlavní hrdinka? Dokonalá,zajímavá,zapadající do doby, ve které žila. Ale podle mého názoru tady chyběl daleko větší vhled do konce zlaté hollywoodské éry, velmi chybělo i daleko silnější vykreslení rizik, která podstupoval člověk s jinou sexuální orientací v té době. A upřímně, první dva manželé byli strhující, tam příběh běžel a čtenář sotva stačil otáčet stránky. S každým dalším už pak, podle mého jen odškrtl, kolikátý tohle byl Tam už byly důvody rozvodů a sňatků jasné, nic moc nepřekvapí a finále podle mého spíše úleva, že mám dočteno, knížka to nebyla špatná, ale že bych ji měla byť jen v deseti nej roku, o tom pochybuji.

21.03.2023 4 z 5

Dcery strážce majáku Dcery strážce majáku Jean E. Pendziwol

Skvělé! Přečteno za den. Od knížky jsem nedokázala odejít. Věřím, ze je to jedna z těch, ke kterým se v budoucnu vrátím.

05.02.2023 5 z 5

Panství Loch Down Panství Loch Down Beth Cowan-Erskine

Parodie na Panství Downton. Asi jinak to popsat nejde. Pomalý začátek a ačkoli nemívám problém orientovat se v postavách, tady jsem ho tedy měla. Nemohu doporučit,bylo to slabé.

05.02.2023 3 z 5

Smrt v ledu Smrt v ledu Amy McCulloch

Výborné čtení. Venku sněží a fučí vítr, jsem sice v teple a pohodlí, ale i tak počasí venku přidává na prožitku z knihy. Skvěle popsaná atmosféra, postavy a příroda.

31.01.2023 5 z 5

Delila Greenová má všechny na háku Delila Greenová má všechny na háku Ashley Herring Blake

Pro mě trochu příliš jednoduché. Asi jsem čekala větší zápletky ve vztazích, něco překvapivého. Typicky ve vztahu Astrid a jejího snoubence, Delily a její nevlastní matky. Tam se určitě dalo jít trochu méně jasnou a složitější cestou. A vztah Claire k otci její dcery byl podle mého podivný. Odporující si. Posílá kamarády kontrolovat, jestli vypnul troubu, když u nej pubertální dcera spi? Sama chodí hlídat, jestli o prázdninách dodržuje vecerku? Na druhou stranu on je ten, co vaří cele partě lidi pod stany, které mu ona vecpe na výlet, kam chtěl jet jen s dcerou.

24.01.2023 3 z 5

Windsorský uzel - Její Veličenstvo královna vyšetřuje Windsorský uzel - Její Veličenstvo královna vyšetřuje S.J. Bennett

Velmi dobře a čtivě napsáno. Pro milovníky seriálu Koruna to je takový milý zákusek k odpolednímu čaji. Autorka si zjistila a do knihy skvěle zakomponovala detaily z chodu královské domácnosti. Nechybí corgiové, koně, humor a z knihy je jasně cítit úcta a obdiv ke královně Alžbětě. Doufám, že v češtině vyjdou i další díly této série!

21.01.2023 5 z 5

Slečna Marplová: Dvanáct nových případů Slečna Marplová: Dvanáct nových případů Agatha Christie

Překvapivě dobré!

10.12.2022 5 z 5

Lekce chemie Lekce chemie Bonnie Garmus

Letos teprve druhá kniha, které bych dala třeba deset hvězd, pokud bych mohla a v duchu je dávám. Jste malinko podivín a trochu jste ve svém životě měli problém zapadnout ve většině kolektivů? Pak si Lekci chemie přečtěte a budete nejen čtenářem, ale i spojencem postav, které budete velmi dobře chápat.

03.12.2022 5 z 5

Nejtemnější hodina Nejtemnější hodina Barbara Erskine

Tady se očekávání opravdu nenaplnila. Podle mého názoru je tato kniha nesmírně povrchní, velmi, ale opravdu velmi předvídatelná, postavy černobílé, zápletka podivná a pokud tato kniha patří k autorčiným nejlepším, tak alespoň vím, že o další se pokoušet nebudu.

02.12.2022 2 z 5

Kód růže Kód růže Kate Quinn

Opravdu výborná kniha, výborně vyvážený poměr romantiky a reality válečné Británie. Postavy jsou naprosto uvěřitelné, skvěle vykreslené, prostředí přímo vidíte před očima. Pro mě jedna z top knih tohoto roku. Určitě si přečtu další autorčina díla.

03.11.2022 5 z 5

Zátiší s kousky chleba Zátiší s kousky chleba Anna Quindlen

Krásná knížka, dojemná,vtipná a melancholická zároveň. Pro mě jedna z těch,ke kterým se jednou určitě vrátím.

18.09.2022 5 z 5

A na nebi čekají hvězdy A na nebi čekají hvězdy Lori Nelson Spielman

Tahle kniha by asi měla být o naději a nalezení sebe sama i obnově zdánlivě ztracených vztahů. Bohužel podle mého je o nulové komunikaci, nesmyslných náhodach, u kterých, kdyby se stala jedna, dvě, možná tři, tak dobře. Dala by se na tom postavit skvělá kniha. Pokud ovšem v knížce není nic, než jedna náhoda za druhou, není to, než spojování nespojitelného a místo naděje na mě dýchala spíš beznaděj, co se zase nepovede….

17.09.2022 3 z 5

Jako ve filmu Jako ve filmu Kelly Oram

Tak já nevím. Tohle bylo vlastně bez děje. Co se stane vám dojde hned po pár stránkách, kdo je dokonalý, tak je dokonalý až moc, kdo je kravka je taky kravka až moc… Knížka, u které se nemusí ani minimálně přemýšlet, ale ani nezabaví, protože nějak nemá čím.

12.09.2022 2 z 5

Šepot papíru a inkoustu Šepot papíru a inkoustu Lindsay Harrel

Tak tohle bylo vážně slabé. Posledních 100 stran už jsem jen přeskakovala a vždycky přečetla kousek, jestli to třeba něčím nepřekvapí. Nepřekvapilo.

15.07.2022 2 z 5

Mrtvá v Temži Mrtvá v Temži Matthew J. Costello

Podle mého výborná detektivka, která je sice stručná, ale i tak má atmosféru anglického venkova, do které snadno vklouznete, zajímavé postavy, rozuzlení dávající smysl. Nemám jí co vytknout. A dámy v mýtné budce na mostě jsou prostě skvělé. :-)

09.07.2022 5 z 5

Dům v blankytně modrém moři Dům v blankytně modrém moři TJ Klune (p)

Jedna z nejkrásnějších knížek posledních let. Ta, kterou nechcete odložit, ale zároveň je vám smutno, že ji dočtete. Vůbec se mi z ostrova nechtělo. Kouzelná.

17.06.2022 5 z 5