Nessie72 Nessie72 komentáře u knih

Smrt v temnotách Smrt v temnotách J. R. Ellis

Málokdy se mi stane, abych se do knihy zamilovala na straně 12. Tady ano. Najdete tam totiž zmínku o mém milovaném autorovi z dětství a dospívání. Právě, jako to uměl on, umí i J.R. Ellis popsat krajinu, svérázné obyvatele a drsnou krásu, kterou turisté obdivují, ale každodenní život zde je mnohdy boj. Yorkshire Dales. Už víte, o kom je řeč na straně 12? :-) ano, James Herriot.

02.06.2023 5 z 5

Mrtvá v Temži Mrtvá v Temži Matthew J. Costello

Podle mého výborná detektivka, která je sice stručná, ale i tak má atmosféru anglického venkova, do které snadno vklouznete, zajímavé postavy, rozuzlení dávající smysl. Nemám jí co vytknout. A dámy v mýtné budce na mostě jsou prostě skvělé. :-)

09.07.2022 5 z 5

Ztracený v pustině Ztracený v pustině Jane Harper

Já bych tuto knihu rozhodně neoznačila jako thriller, je to rodinné drama, kde povahy jednotlivých členů rodiny a jejich traumata výrazně umocňuje prostředí, kde žijí. To, co je blíže civilizaci řešitelné, pokud nastane v této pustině, vede ke strašným koncům.

10.04.2024 4 z 5

Poslední gambit Poslední gambit Jennifer Lynn Barnes

Opět skvělé, jsem si jistá, že si všechny tři díly brzy znova přečtu. Je to typ knihy, kde možná na druhé přečtení teprve docenim všechny detaily.

16.01.2024 5 z 5

Ďáblové jsou tu Ďáblové jsou tu Louise Penny

Je důležité říci, že tuhle sérii miluju. Vlastně bych se obešla i bez těch vražd, mám ráda každou postavu, prostředí, dohledávám si reálné budovy a historické události a postavy, které se autorka rozhodne využít. Ale tento díl je podle mého jakousi formou truchlení. Autorce zemřel po těžké nemoci manžel, to se odrazilo už, tuším,v posledních dvou pokračováních. Ale Ďáblové jsou něčím, jako deníkem, který by si truchlící psal a pak probíral s terapeutem, nebo se k němu sám vracel. Všechny druhy bolesti a strachu. Ale příběh? Tohle by se vážně takhle stát nemohlo. Nemá smysl vypočítávat, co všechno by nebylo možné, kde jaký včasný zásah náhody a jaké vnuknutí v poslední minutě je absurdní. Autorka umí psát. Brilantně. Takže, jestli něco tahle kniha umí, tak přenést na vás tu silnou emoci truchlení a hledání naděje. Ale dobrá detektivka to není.

11.01.2024 3 z 5

Nestoudná zvědavost Nestoudná zvědavost Lynn Messina

Vynikající. Chytré, nepřeslazené. Vtipné, k Austenové se odkazující, ale nekopíruje.

29.12.2023 5 z 5

Sváteční vražda Sváteční vražda Ada Moncrieff

Bohužel, není to nic moc. Vraha i motiv odhadnete záhy, napsané je to prapodivně, snaha o humor, snad lépe nekomentovat. Krásná obálka.

26.12.2023 2 z 5

Vražda v kryptě Vražda v kryptě Irina Shapiro

Velmi dobré. Uvěřitelné postavy, které se potýkají z mnoha problémy svých životů, stejně, jako každý z nás. Asi je celkem snadné odhadnout, ke komu vedou nitky případu, pokud mate klasické detektivky načtené, ale mně to v nejmenším nevadilo, protože stejně zajímavý je i vývoj ostatních postav. Už se těším na další díl a věřím, že u nás vyjde celá tato brilantní série.

08.11.2023 5 z 5

Případ mrtvého redaktora Případ mrtvého redaktora Josh Lanyon

Začátek vypadá velmi slibně. Vtipné, slibné prostředí, sympatický hlavní hrdina, který trefně glosuje. Pak to ovšem ztratí dech. Prostředí zůstane nevyužito, zápletka vám dojde poměrně záhy, v podstatě v momentu, kdy se ukáže, ze oběť vraždy pochází z okolí, navíc její rozuzlení je pojato tak podivně šup šup, ať to máme za sebou jen ten hlavní hrdina je bezesporu sympaťák a polibek na konci mu přeji.

06.08.2023 3 z 5

Druhá šance Druhá šance Jodi Taylor

Podle mého zatím nejlepší a zároveň nejkomplikovanejší díl série. Popis expedice do Troje je skvělý, opravdu vidíte před očima pád města,téměř cítíte prach v ústech. Tato série se opravdu musí číst tak, jak jdou díly po sobě. I když autorka občas připomene, co se dělo, je to opravdu jen letmé a stručné. Pokud bych předchozí díly neznala, zřejmě bych se ve vazbách mezi aktéry ztrácela. Vřele doporučuji a doufám, ze další díly budou vycházet rychle.

28.05.2023 5 z 5

Zubař Zubař Tim Sullivan (p)

Pro mě výborná detektivka, postavy vyšetřujících detektivů jsem si oblíbila velmi rychle. Řešení jsem odhadla z části, úplný konec byl pro mě překvapivý . Doufám v další díly této série, určitě po nich sáhnu, jakmile se objeví.

01.05.2022 5 z 5

Jedovatá stopa Jedovatá stopa Colleen Cambridge (p)

Možná o malinko horší, než první díl. Trošku pomalejší spád, nebo pár nevysvětlených věcí. Ale stejně mám při čtení téhle série pocit, jako když se vracím domů, k lidem, které mám ráda. Detektivka, u které se usmívám a vím, že se k ní jednou vrátím a chci ji mít doma. O té božské obálce a ořízce ani nemluvím. Těším se na další díl a doporučuji.

20.04.2024 5 z 5

Vyvolali jsme bouři Vyvolali jsme bouři Vanessa Chan

Velmi silný příběh. Život ženy, která sklízí následky svých činů a rozhodnutí v životech a budoucnosti svých dětí. Při čtení cítíte vůni mentolu, pot, prach, zkažené jídlo a stoku,kvetiny a parfémy žen. Výborně napsané.

28.03.2024 5 z 5

Jak si najít zámožného manžela snadno a rychle Jak si najít zámožného manžela snadno a rychle Sophie Irwin

Tragicky málo děje. Od plesu k dalšímu a dalšímu a dalšímu, všichni víme, jak to dopadne a když se něco začne dít, tak všechno najednou a na pár stránkách. Navíc hlavní hrdinka je urputná, jako dobrman a příliš sympatií nevzbuzuje.

19.02.2024 3 z 5

Dámy na zabití Dámy na zabití Deanna Raybourn

Zábavné, odpočinkové čtení. Myslím, že by podle této předlohy mohl vzniknout vážně skvělý film. Já si v duchu rozhodně sestavovala obsazení

18.02.2024 5 z 5

Druhý neznámý Druhý neznámý Martin Griffin

Tedy, co stihly ty postavy nachodit během pár hodin, těch lavin, co najednou popadalo v místech, kde doposud nikdy nebyl s lavinami problém, v případě některých lidí prakticky nesmrtelnost, převleky a změny identit, že téměř čekáte, že i ty divoké husy, co poblíž hnízdí, nakonec budou vlastně racci, nebo orli. Překombinované, nereálné a mnohdy nesmyslné.

18.08.2023 3 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Nejsem vůbec cílová skupina této série, ale slyšela jsem o ní mluvit tolik lidí, že jsem si řekla, proč ne. A naprosto se s vysokým hodnocením, které se jí dostává, ztotožňuji. Ano, dá se říci, že postavy jsou černobílé a je to celé pohádka. Ale vážně dobře vymyšlená pohádka pro trochu starší holčičky. Včetně toho podstatného poselství: buď sama sebou.

16.08.2023 5 z 5

Zázrak na nástupišti číslo 5 Zázrak na nástupišti číslo 5 Clare Pooley

Milé. Možná každý se v některé z postav najde. Studentka, která musí najít sebevědomí, muž středního věku svoje poslání, mladík lásku, výstřední dáma s buldočkem přátele. Asi odhadnete, kdo nehraje fér a kdo je přítomen, i když vlastně není. Ale stojí to za přečtení. Možná, že ne zázrak, ale pohlazení tato kniha určitě je.

14.08.2023 5 z 5

Na kuchyňské frontě Na kuchyňské frontě Jennifer Ryan

Dokonalá kniha, skvěle vystihující válečnou realitu civilního obyvatelstva Británie. Nejen dobu nedostatku, ale i rychlých změn tradičních pravidel společnosti, emancipaci, odvahu, odhodlání. Autorka má velký dar přiblížit každý detail prostředí. Když čtete o německých letadlech, letících nízko nad vesnicí, v duchu slyšíte hluk motorů. Skvělé téma, skvěle napsané a kniha s lákavou obálkou a ořízkou vás podle mého názoru nadchne.

30.05.2023 5 z 5

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Čtivé,ano. Téma? Skvělé. Hlavní hrdinka? Dokonalá,zajímavá,zapadající do doby, ve které žila. Ale podle mého názoru tady chyběl daleko větší vhled do konce zlaté hollywoodské éry, velmi chybělo i daleko silnější vykreslení rizik, která podstupoval člověk s jinou sexuální orientací v té době. A upřímně, první dva manželé byli strhující, tam příběh běžel a čtenář sotva stačil otáčet stránky. S každým dalším už pak, podle mého jen odškrtl, kolikátý tohle byl Tam už byly důvody rozvodů a sňatků jasné, nic moc nepřekvapí a finále podle mého spíše úleva, že mám dočteno, knížka to nebyla špatná, ale že bych ji měla byť jen v deseti nej roku, o tom pochybuji.

21.03.2023 4 z 5