nase_zuzu nase_zuzu komentáře u knih

Blackout Blackout Marc Elsberg (p)

Docela zklamání od druhé poloviny. Asi jsem měla jiné představy, ale začátek parádní.

20.06.2018 3 z 5

Velký král Přemysl Otakar I. Velký král Přemysl Otakar I. Vlastimil Vondruška

Jsem zhruba ve dvou třetinách knihy a musím se přiznat, že další díl si asi nekoupím. Velmi jsem se na Přemyslovskou epopej těšila, protože tu Husitskou jsem přelouskala velmi rychle a nemohla se dočkat dalších dílů. Proto jsem čekala něco podobného i tady, ale musím říct, že se mi to čtení moc nedaří.
Nicméně vědomosti a viditelná píle, se kterou je kniha napsaná, jsou úchvatné. Smekám před panem Vondruškou.

28.03.2017

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Velice zajímavé téma a první, které jsem tohoto druhu četla. Jen konec na mě působil spíš jako nedokončená kapitola. Čekala jsem nějaký závěr, možná zadostiučinění nebo odplatu.

28.02.2017 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Hm....

14.09.2017 3 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Asi jsem četla už moc knížek s podobnou tématikou a depresivním nádechem. Sůl moře od této autorky mi připadá mnohem lepší, děj více plyne. Tady se koncentrujeme pouze na utrpení postav a téměř jjistou smrt. Nehledě na to, že bych jako čtenář ocenila, když bych svoji duši utěšila nějakým pozitivnějším závěrem.

17.03.2017 3 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

velice zábavná knížka, oddechovka a fajn náhled na život v nesnázích

28.02.2017 4 z 5

Nesnesitelná lehkost bytí Nesnesitelná lehkost bytí Milan Kundera

Nevím proč mám pocit, že z této knihy musel čerpat Hartl do svých Okamžiků štěstí.

05.04.2018 4 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Já musím říct, že mě kniha vtáhla do děje a snad ještě napínavější bylo, když jsem o ní vykládala manželovi. Úplně mě hltal. A všichni ti, co říkají, jak je kniha nudná nebo nepovedená, bych jen chtěla z vlastní zkušenosti říct, že takový příběh nemusí být/není daleko od pravdy...

02.01.2018 4 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Šikovně napsaný thriller, přečtený za 3 dny, ale dá se zvládnout v jednom tahu. Ani člověku nepřijde, že to má 260 stran, prostě musíte číst dál.

06.10.2017 4 z 5

Filuta Filuta Terry Pratchett

Moje první kniha od Pratchetta a veliké zklamání. Vůbec mě to nebavilo, příliš rozvláčné a děj veskrze žádný. Překlad výborný, takže se mi čeština četla dobře. Co na knize obdivuji, je význam slov mezi řádky, což nutí čtenáře k zamyšlení. Avšak dějově příliš protáhlé, stačila by polovina stránek.

22.04.2017 2 z 5

Báječné dny Báječné dny Raphael Montes

Uz je doma, neodolala jsem.

23.03.2017

Mnich Mnich Matthew Gregory Lewis

Ta zápletka není asi z nejpromyšlenějších a nejzákrutovitějších, ale čte se opravdu skvěle. Autor nezabíhá do žádných velkolepých popisků a věnuje se hlavně návaznosti děje. Nebylo tam žádné hluché místo. Přečteno za tři dny.

30.12.2016 4 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Na začátek - nejsem fantasy fanoušek. Věřím, že pro takového člověka je kniha velice čtivá. Pro mě taková nebyla. Příběh je plochý, dá se dost věcí očekávat. Nevyhovovalo mi ani skákání z aktuálního děje do minulosti jednotlivých postav. Psané je to sice čtivě, ale pro mě bez větší zápletky.

30.05.2018 3 z 5

Elena mě tentokrát překvapila. Druhý díl jsem přečetla jen silou vůle a byla jsem zklamaná. Takže moc šancí jsem třetímu dílu nedala, ale rozlouskla jsem to běhěm pár dnů. Čtvrtý díl určitě už dotáhnu.

17.05.2018 3 z 5

Dům na prahu noci Dům na prahu noci Catherine Banner

Ačkoliv Itálii miluju a příběhy z Itálie rovněž, tohle bez obsáhlejšího děje bylo roztažené na skoro 400 stran a dalo mi to docela zabrat. Pěkné, ale spíše průměrné líčení třech generací na italském zapadlém ostrůvku.

26.02.2018 3 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Tohle snad ani nenapsal Hartl...

20.10.2017 2 z 5

Poslední Poslední Alexandra Oliva

Mně se teda kniha líbila moc. Kdyby byl druhý díl, hned do něj jdu. Vtáhlo mě to do děje od začátku až do konce. I když to byl takový konec nekonec.

06.04.2017 4 z 5

Dokonalé ticho Dokonalé ticho Rosamund Lupton

Nic moc teda. Přečetla jsem za jediný den a nic si z toho neodnesla. Spíš mi vadilo, jak nereálný příběh to byl.

31.03.2017 1 z 5

Budoucnost Budoucnost Dmitry Glukhovsky

Já se omlouvám, ale pro mě byla kniha nezajímavá. Respektive, začátek bych hodnotila kladně, protože prvních 200 stránek jsem přečetla skoro až jedním dechem, ale pak jsem se zasekla a dál to prostě nešlo. Dokonce mi některé pasáže vadily a nutily mě v knize přeskakovat, až jsem ji nakonec dočetla opravdu velkými skoky.
Byla to má první scifi kniha, tak je to možná tím, že nejsem ten typ pro scifi tématiku. Mně se ale bohužel opravdu nelíbila.

03.03.2017 1 z 5

Pod toskánským sluncem Pod toskánským sluncem Frances Mayes

Miluji Itálii a toto je ideální příležitost osvěžit si důvody proč. Kniha sice nepatří mezi knihy ke zhltnutí, ale člověk na ni musí mít náladu, pak je opravdu příjemným rozptylem.

04.02.2017 3 z 5