Dokonalé ticho

24. listopadu se Angličanka Yasmin s desetiletou dcerou Ruby vydají na cestu přes severní Aljašku. Pátrají po Rubyině otci Mattovi, který se při katastrofálním požáru inuitské vesnice ztratil v polární divočině. S každou další mrazivou mílí se hrouží stále hlouběji do nekonečné polární noci. A Ruby, která je od narození úplně hluchá, musí čelit temnotě, v níž se nemůže dát vést ani zrakem. Nehodlá milovaného otce opustit za žádnou cenu. Avšak zima je svírá v ledových spárech stále pevněji… a kdosi je ve tmě sleduje.
„Rosamund Luptonová ve vrcholné formě!“ Daily Mail
„Elegantní, ledově jedinečný thriller – nic podobného už letos číst nebudete.“ The Observer méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/29_/291663/dokonale-ticho-xrn-291663.jpg 3.975

Lupton (3.)

The Quality of Silence (2015)

Vydáno:, Ikar (ČR)
Více informací...

ArwenAragorn
včera

Jsem už velká holka a vím, že nálepka bestseller ještě nemusí znamenat dobrou knihu. V tomto případě neznamenalo. Velice vleklý, dost nudný a nepravděpodobný děj. Půlku * přidávám za neobvyklé (a tím asi nejzajímavější) prostředí, ve kterém se příběh odehrává.

martina.culik

Na to, že se v prvních 2/3 vlastně nic moc nedělo, se mi knížka četla dobře. Chvilku trvalo, než jsem se začetla, ale pak už to šlo ráz na ráz.

nikol1774

Četla jsem spoustu recenzí před tím než jsem si knihu koupila a troufnu si říct že 90% recenzí bylo kladných. Když jsem ale otevřela knihu a začala číst, docela mě zklamala. Hrozně dlouho trvá než se vůbec dočtete k něčemu záživnému, tím chci říct že je kniha neskutečně zdlouhavá. Vůbec jsem se do ní nemohla začíst. Ke konci začala být zajímavá a trochu mě to hnalo dopředu, ale ke konci kdy Matt vysvětluje co se vlastně stalo se to zase táhne. Přesto, že mám ráda takovýhle žánr mě tahle kniha moc nebavila.

Laura99

Knihu jsem dostala dostala od dcery a jsem za ní ráda. Po všech krimi, které nyní čtu je to jiného soudku. Těšila jsem se, kam mě děj zavede a nezklamala. Doporučuji.

Jitkarka

Ze začátku trochu zdlouhavé, ale potom super, napínavé a čtivé. Hodně zajímavá kniha.

Mišule_11

Překvapivá kniha! :) Napínavý příběh odehrávající se z kabiny kamionu na Aljašce, který skoro celou dobu řídí sebevědomá žena a její desetiletou dcerkou, hledající svého manžela a otce! Zamotaný příběh, který se dobře čte a není jen z jednoho pohledu! Pokud budu mít možnost určitě bych si ráda přečetla i předchozí dvě autorčiny knihy! :)

radka73

Kniha se četla dobře. Konec mohl být lépe propracovaný, nečekala jsem takové rozuzlení.
Začátek se rozjížděl pomalu, ale pak jsem se chytla a četla jedním dechem.

Olga.S

Absolutně nechápu ocenění. O neuvěřitelný děj ani tak nejde, ale kniha zdlouhavá, žádný děj. A konec? Působí na mě jako snaha o environmentální osvětu, jednoduše zvláštní dílo.

Karolína52

Mně se kniha moc líbila. Naprosto souhlasím s hodnocením bookcase. Doporučuji.

bookcase

Naprosto skvělé, mrazivé a čtivé, nemohla jsem se odtrhnout.

Šárka5875

Na knihu Dokonalé ticho jsem byla moc zvědavá. Četla jsem již Sestru od autorky a její styl mě bavil. A bavilo mě i Dokonalé ticho. Začátek byl sice malinko pomalejší, ale potom jsem si to užívala až do konce. Neřadila bych knihu mezi thrillery, ale spíše na mě působila jako psychologické drama. Autorka skvěle vykreslila postavu Yasmin a především desetiletou Ruby. Pasáže, které vyprávěla hluchá holčička byly neskutečně ... Nevím, jestli napsat citlivé či působivé, zkrátka mě vzaly za srdce, a živě jsem si Ruby dokázala představit. Také popisy drsné krajiny zahalené do tmy, kruté zimy, bouře, bezútěšné situace, kde hrozí smrt na každém kilometru, byly výborné a sugestivní.
Dokonalé ticho doporučuji všem čtenářům, kteří si libují v psychologických dramatech. Nečekejte krev či snad nějaké drastické scény, přestože je kniha označována za thriller. Vše je o pocitech, obrovské odvaze i strachu. Pronikáme do myšlenek dospělé ženy a desetileté holčičky.

veerdisek

Kniha ba prvních 150 stránkách hodně zdlouhavá. Ovšem potom. Napínavé každé slovo. Četla jsem to se zatajenym dechem a tlukoucim srdcem. Hodnotím na 82%.

betys6914

Musím se autorce poklonit jak neuvěřitelně dobře zpracovala téma hluchoty a znakového jazyka. Chtělo to opravdu hodně práce vše napsat tak, aby to odpovídalo realitě a čtenáře nemystifikovalo a tak i přes občasný neuvěřitelný děj musím dá 5/5.

katka.oo

Kniha pěkná, dám 4* za napínavý děj, velice pěkný popis přírody, zvířat, samotné Ruby a to jak se vyjadřuje. Příběh sice těžko uvěřitelný, ale četla jsem hluboko do noci a chtěla jsem vědět jak to dopadne :-)

KloboukPlzen
28.12.2016

Knihu jsem dočetla včera večer po neustálém odkládání a zklamala mě. Příběh je těžko uvěřitelný, konec zvláštní. Když už má člověk pocit, že se něco stane, nestane se vlastně nic. Nechápu nálepku bestseller.

jana3099
19.12.2016

Tak, právě jsem dočetla. Napinavý příběh hodně odvážné a chytré ženy,manželky a matky. Jen myslím,že jizda s těžkým kamionem a v minus čtyřiceti stupních na Aljašce je dost nepředstavitelné, zvláště, když s timto neměla Yasmine žádné zkušenosti a navíc s malou ´hluchou dcerkou,ale jinak příběh byl napinavý a dobře čtivý a moc jsem jim všem držela palce, teda myslím těm kladným postavám ;-)

eiramka
11.12.2016

Už dlouho se mi nestalo, že bych se od knihy nemohla odtrhnout a četla do dvou do rána - ale tahle kniha to dokázala . Je to skvěle napsaný napínavý příběh a spisovatelka má všechny trumfy v ruce - neptřelé prostředí divoké Aljašky, sympatický pár, který prodělává manželskou krizi a především dítě - desetiletou od narození neslyšící Ruby - dítě zvláštní, velmi inteligentní, která nám postupně dává nahlédnout do dokonalého ticha svého života. JČetla jsem v angličtině, tak jen doufám, že překlad knize neublížil.

zuzana2599
02.12.2016

Ledový thiller vhodný do mrazivého počasí, kdy oceníte teplo domova.
Mně se kniha docela líbila, bylo to trošku jiné čtení než jsem zvyklá, krásné popisy aljašské přírody, zvířat, citlivé vylíčení hluchoty Ruby a vztahu její matky k ní a k tomu nechybělo napětí... Já bych tedy rozhodně na Aljašku na dovolenou nechtěla :-) Brrrr !!!!!

saruse
19.11.2016

Moc bílo, moc zima, věřit se mi nechtělo, že by jedna ženská takovou štrapáci zvládla, konec jsem trochu nepochopila. (Proč zloduch utekl? Hnulo se v něm svědomí a už nechtěl nikoho zabít? Nebo si myslel, že stihne utéct než dorazí nějaká pomoc?) Ale kupodivu jsem četla a četla se zatajeným dechem, asi proto, že jsem si celou dobu říkala - to je paráda, že kolem mě není mínus pětačtyřicet... ;-) A to propojení se světem hluché holčičky, to bylo prostě skvělé, mnohým situacím to dodávalo mnohem větší dramatičnost a překvapující momenty.

kikies
18.11.2016

Pomineme-li fakt, že se hlavní hrdinka i s dcerou prostě jen tak projíždí kamionem po zamrzlé Aljašce s obrovským nákladem a to vše jen na základě svých znalostí fyziky a krátkého pozorování jednoho kamioňáka v akci; i to, na základě čeho, se vlastně na tuto "pouť" vydaly, má to něco do sebe. Prostředí aljašské dálnice obklopené nekonečným tichem a neuvěřitelnou (ač při čtení poměrně živě představitelnou) zimou je velice originální, náhled do života hluchých jedinečný a celé je to nové a napínavé až do konce. Předchozí dílo V plamenech to podle mě nepřekoná, ale je to také vynikající, i když jiným způsobem. Luptonová psát evidentně umí a zatím se jí daří, do každého kusu dát něco jiného, napsat ho prostě úplně jinak.

Mikik
17.11.2016

Kniha se mi četla skvěle. Autorka skvěle vytvořila napětí v kabině kamionu, který jede napříč Aljaškou. Jako bych tam seděla taky. Přála jsem hlavním postavám, aby vše dopadlo dobře, a jak sílila bouře, sílila i moje nedočkavost, jaký konec nám nakonec kniha ukáže. Za mě super.

Kočičáci
28.10.2016

Napínavé a čtivé to bezesporu bylo, ale příběh samotný mi připadal poněkud přitažený za vlasy. Alespoň jsem se dozvěděla něco zajímavého o Aljašce, kamioňácích na Daltonské dálnici, frakování a v neposlední řadě o životě v tichu.
Autorčina kniha V plamenech u mě zatím vede :-)

PetraBery
25.10.2016

Mrazivý příběh, který pro mne osobně ale bestsellerem není. Opravdu povedené popisy Aljašky, celkem přijatelný návod k přežití, pro mě těžko pravděpodobná cesta kamionem hlavní hrdinky s 10tiletou hluchou dcerou... Tichý svět Ruby byl podán skvěle, stejně tak vztah Yasmin a Matta. Na plný počet to není, ale číst se to určitě dalo. Jen je mi ještě teď zima... :-).

evasamankova
21.10.2016

V této knize mi víc než samotná zápletka a její rozuzlení přišly zajímavější tyto věci: atmosféra Aljašky,mimochodem velmi mrazivá, vhled do světa neslyšícího člověka a střípky ze života zvířat.
Noo a ten zbytek z příběhu .... neurazí, ale ani nijak výrazně nenadchne.

Thanyss
15.10.2016

Tuny sněhu, ledu a nekonečná polární noc. Mrazivá Aljaška a matka s dcerou, které pátrají po manželovi a otci v jedné osobě. Kniha, která vyniká skvělou atmosférou, výborně popsaným prostředím a v níž nejde tolik o finální rozuzlení jako o samotnou cestu k cíli.

MMacicekk
08.10.2016

Neobyčejně strhující příběh, který si zaslouží vaší pozornost. Tato kniha je něčím víc než jen "obyčejným" thrillerem. Zčásti je psychologickým dramatem, zčásti sondou do duší obyčejných lidí. Ústředním tématem jsou mezilidské vztahy a jejich komplikovanost. Všudypřítomný mráz, který panuje na Aljašce, je popsán velmi autenticky. Nechybí ani úchvatný popis aljašské přírody a dozvíte se i střípky ze života divokých zvířat. Celou knihu hodnotím jako velmi nadprůměrnou. Jedná se o napínavý a velmi čtivý příběh s neméně zajímavým závěrem. Vřele doporučuji.

Šánka
05.10.2016

Nebylo to špatné, kniha se četla lehce, ale mrazení z napětí u mě ne, leda z té nekonečné aljašské zimy, to se klepu ještě teď :-).
Ta drsná, ledová atmosféra je tady popsána dokonale, děj mi chvílemi připadal jako takový návod, jak přežít v extrémních podmínkách, o věrohodnosti ani nemluvím (cesta kamionem pro laika v takových podmínkach !). Příběh mě chytil až tak 80 stran před koncem.
Od autorky jsem přečetla její předešlé dvě knihy Sestru a V plamenech, ty se mi moc líbily.
Tak snad příště.

zdazilek
03.10.2016

Knížka se mi velmi líbila, děj pěkně plynul a nutil Vás číst dál až do konce. Autorka dobře vystihla mrazivou atmosféru.

Jane417
26.09.2016

"Dokonalé ticho" je naprosto výborná knížka. Je napínavá, velmi čtivá a hlavně... tak mrazivá, tíživá, skličující až depresivní atmosféra, jakou autorka vytvořila... skvěle napsané. Byla jsem naprosto vtažená do děje a bylo mi u čtení velmi úzko.
Jedině mi trošku vadilo, že 10letá holčička byla až moc přechytralá a maminka dost nezodpovědná, ale to byl jen detail, tak prostě byly postavy napsané. Kniha nešla odložit!

kneslova
20.09.2016

Děj v knize mi nepřijde podstatný ani moc propracovaný a věrohodný, vyniká tam popis mrazivé Aljašky a zvláštní pojetí světa hluchého děvčátka.

Rosamund Lupton

Rosamund Lupton