mystery103 mystery103 komentáře u knih

Na smrt Na smrt Jozef Karika

V první řadě před p. Karikou smekám. Četla jsem Trhlinu, ale toto je něco naprosto jiného.
Je nepochopitelné, co dokáže člověk člověku udělat. Ne Žid, mafián, nebo nacista, ale člověk. Jeden vraždí pro peníze, druhý kvůli přesvědčení, které mu někdo implantoval do hlavy. K čemu je vysoké IQ, když chybí rozum, cit a lidskost. Po téhle knize se asi dám do čtení Kašpárkových veselých příhod.

16.02.2023 5 z 5

Andílek Andílek Lucinda Berry

To se nedalo odložit. Jen celkem nechápu Christopherovu slepotu. Doporučuji.

11.03.2022 5 z 5

Kyselé třešně Kyselé třešně Lenka Chalupová

Kniha, která chytne za srdce a dlouho po přečtení ho ještě bude držet. Alespoň to moje. Moje pocity se ztotožňují s escapelle.

10.01.2024 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Opravdu krásné a strašné. Jana.Kuc, taky jsem na poslední stránky neviděla. A ano, spousta lidí děsí i mě.

15.06.2023 5 z 5

Tmavé stěny Willardu Tmavé stěny Willardu Ellen Marie Wiseman

Nádherná kniha s otřesným obsahem. Neposlechneš, zavřeme tě do ústavu. Obdobné téma jako Bál šílených žen. Dějová linka ze současnosti pro mne byla odlehčením, protože, přiznám se, občas jsem se bála číst o Claře dál. Ta beznaděj! A konec si zasloužily románové postavy i čtenáři.
Souhlasím i s Petrasuvika. Psychopatický a bezcharakterní personál potřeboval "léčbu" víc, než mnozí pacienti.

29.07.2022 5 z 5

Pozvaní Pozvaní Jennifer McMahon

Kniha, jak je podle recenzí vidět, na každého působí jinak a také máme různá očekávání. Není to literatura faktu, ani populárně naučná, takže já jsem od ní očekávala pobavení a to se mi dostalo vrchovatou měrou. Neřekla bych, že je to horor, nebo thriller (to nešťastné škatulování!). Je spíše mysteriózní. Nicméně mně se moc líbila. Z mého pohledu byla lepší než Zimní lidé. Paráda!

04.06.2022 5 z 5

Smrt přichází na prohlídku Smrt přichází na prohlídku Anders de la Motte

Moc fajn čtení.

27.08.2023 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Je to nádherná kniha, pokud se to o tomto tématu dá říci a určitě stojí za přečtení.

13.05.2023 5 z 5

Lovkyně Lovkyně Kate Quinn

Kniha nemá chybu. O tom nemá smysl psát, to se musí přečíst.

15.04.2023 5 z 5

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

Jedna z knih, u kterých jsem litovala, že končí. Je úžasná.

21.04.2022 5 z 5

Pohádka Pohádka Stephen King

Pohádkové čtení! 10*

07.10.2023 5 z 5

Zářivá noc hvězd a ledu Zářivá noc hvězd a ledu Rebecca Connolly

Ze začátku jsem měla problém se začíst. Konec byl plný opakujících se myšlenek. Prostředek stál za to. Oceňuji námět a autorkou dohledané informace o lidech ze spodní paluby a Carpathie. O lidech z první třídy Titanicu toho bylo napsáno celkem dost.

03.09.2023 4 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Autorce musím přiznat smysl pro popis prostředí. Ten je opravdu dobrý. Jen mi nějak nesedí k detektivce. Do čtení jsem se celkem nutila, nic moc se tam nedělo. Napětí kniha postrádala, rozuzlení se odehrálo dost rychle. Zkrátka mě to nebavilo.

28.04.2023 3 z 5

Kniha dvou cest Kniha dvou cest Jodi Picoult

Na knihu jsem se hodně těšila, ale jsem v rozpacích. Ze začátku to vypadalo na populárně naučnou knihu sestávající z více oborů a na pozadí odvíjející se děj. Starověký Egypt miluji a autorce závidím přátelství s Colleen Darnell, bez vědomí o existenci Schrödingerovy kočky jsem žila úplně stejně jako poté, co jsem o ní kdysi četla, ale tentokrát jsem byla naladěna na román. Skákání v ději mi dělalo docela potíže, často jsem se musela vracet. Paliativní péče ve mně vyvolala vzpomínky na nedávné rodinné události. A nemám ráda otevřené konce.
Ale tak jako Jenny46, se kterou se ztotožňuji, se ke knize někdy vrátím.

14.03.2023 4 z 5

Útěk ze světa Útěk ze světa Lucinda Berry

(SPOILER) Další autorčina úžasná kniha. Hlavní postavu vlastně nikdo nenutil přidat se k sektě, ale přesto to udělala. A teď budu přemýšlet nad tím, jestli by něco takového mohlo potkat i mě. Nedovedu si to představit.

20.07.2022 5 z 5

Tajemství na kůži Tajemství na kůži Alka Joshi

Bezvadné!

27.05.2023 5 z 5

Dům tajemných stínů Dům tajemných stínů Darcy Coates

Vědět, že kniha bude o oživlých mrtvolách a obludě, nepustila bych se do ní. Zasazení do historie se mi líbilo. Příběh novomanželů připomíná Jane Eyrovou, kdy on ji miluje a pak zase nemiluje... Celá kniha mi připadne hrozně naivní a psaná nezkušeným autorem. Opakující se pasáže, situace, nelogičnosti. Kdyby kniha vyšla ve dvou svazcích, ten druhý bych nekoupila.

01.03.2023 2 z 5

Hrobník Hrobník Oliver Pötzsch

Ztotožňuji se s martin8550 a doufám, že tento Leův příběh nebyl jediný. Skvělé čtení!

27.01.2023 5 z 5

Fantom z Blackwoodu Fantom z Blackwoodu Darcy Coates

Kniha byla sice místy napínavá, ale... Proč si někdo bez auta koupí dům tak daleko od civilizace? Proč je v domě televize, není-li tam elektřina? Ano, jde to i s generátorem, ale ten v narychlo opuštěném domě nebyl. Ledaže by původní majitelé z 80. let minulého století (!) nechali na stole nedojedené jídlo, sebrali generátor a prchli. Jak chce být Mara nezávislá a soběstačná, když na to nemá? Asi nad knížkou moc přemýšlím. Je to prostě divné.

09.10.2022 2 z 5

Dítě, které v noci našlo slunce Dítě, které v noci našlo slunce Luca Di Fulvio

Moje první kniha tohoto autora. Děj mě "vcucnul" od prvních stran. Poutavě popsané, ačkoliv účel cesty do Kostnice jsem nepochopila. Konec, jak zmiňují příspěvky dříve napsané, je uspěchaný, to je fakt. A překladatelem tvrdošíjně používané "bysme" mi docela vadilo.

02.10.2022 4 z 5