Pohádka přehled

Pohádka https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/507743/bmid_pohadka-mVC-507743.jpg 4 739 739

Charlie Reade vypadá jako obyčejný středoškolák, ale už toho má dost za sebou, život se s ním rozhodně nemazlil: máma mu umřela při autonehodě, z táty se stal alkoholik. Ve svých sedmnácti Charlie potkává Howarda Bowditche, samotáře z domu na vysokém kopci. Na zahradě za domem stojí zamčená kůlna, z níž se linou příšerné zvuky. Pan Bowditch umírá a Charlie zjišťuje, že mu dům odkázal – spolu s tajemstvím, které bude zatraceně těžkým břemenem. V kůlně je totiž portál do jiného světa. Ten jiný svět je v ohrožení a spolu s ním i ten náš. V paralelním vesmíru jsou honosné paláce s vysokými věžemi, zatuchlé podzemní kobky a magické hodiny, které umějí vrátit čas.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Fairy Tale , 2022

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Pohádka. Přihlašte se a napište ho.

Pentlička
včera 5 z 5

Četla jsem pomalinku, oddalovala jsem další čtení, šetřila jsem si ji. Bála jsem se, že to moc rychle uteče. Když jsem došla na str. 724 slzy mi tekly proudem, nechtěla jsem se loučit.
A není to fantasy jako takové, to by někdo mohl být zklamaný, je to prostě Pohádka. Trochu drsná, trochu krvavá, vtipná a krásná.

Drahuska12
07.05.2024 4 z 5

Dříve jsem zkoušela Kinga číst, ale vůbec mi to nešlo. Nelíbil se mi jeho styl psaní nebo jsem možná byla ještě moc mladá. ALE! Dala jsem mu znovu šanci a myslím si , že u správné knihy.
Byla to jízda ! Hrozně moc mi to bavilo . Až na to že kniha byla tedy dost tlusta a ke konci se to už trochu vleklo .
Moc doporučuji i těm , kteří jste na Kinga zanevřeli!
Skvělá kniha

faba
06.05.2024 3 z 5

King psát umí, o tom žádná. Jak se říká, hezky česky.
Část knihy, kdy se seznámíme s hlavním hrdinou a jeho ,,sousedem" a psem, je skvělá. Jak ale vleze do jiného světa už to začíná být nuda. Chvilkami to jde, čas ve vězení, souboje, ale jinak nic moc... Ostatní pohádkové bytosti a svět je trochu pohádka. Ani fantasy, ani horror. Myslel jsem, že to bude druhý Duma Key nebo něco podobného, ale bohužel nic...
Musím si asi přečíst něco z dřívější tvorby.
Kniha dobrá, možná i ***1/2, ale se zavřenýma očima, jak mi říkala souška učitelka na základce.
edit: Ale těším se na Holly! Doufám, že nebudu zklamán.

100 nejčtenějších knih roku 2023

27.12.2023

10 nejčtenějších knih (září)

15.09.2023

50 nejčtenějších knih letošních prázdnin

01.09.2023

Více souvisejících novinek je uloženo v archivu.

V životě nikdy nevíte, kdy se pod vámi otevřou padací dveře.

Nejsi už otrávený a unavený z toho, jak jsi otrávený a unavený?

Fascinace zlatem je něco úplně jiného než jeho peněžní hodnota.

Více citátů z knihy najdete u autora.

Kniha Pohádka v seznamech

v Právě čtených65x