Dítě, které v noci našlo slunce přehled

Dítě, které v noci našlo slunce https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/303648/bmid_dite-ktere-v-noci-naslo-slunce-1dj-303648.jpg 4 596 596

Raühnval, bohaté knížectví ve východních Alpách. Mladý Marcus tam vede privilegovaný život jako syn zdejšího lenního pána. Až do dne, kdy dojde ke strašlivému krveprolití, při kterém je vyvražděna celá jeho rodina i všichni ostatní obyvatelé hradu. Marcus přežije díky pomoci Eloisy, dcery porodní báby, a prostí vesničané ho přijmou mezi sebe. Vláda krutého nového knížete však způsobí, že v Marcusově nitru brzy začne zrát odvážný plán – chce bojovat za svobodný a spravedlivý život nejen pro sebe, ale i pro všechny ostatní nevolníky v knížectví. Při naplňování tohoto záměru se neustále střetává s nejtemnějšími stránkami lidské existence. Navíc hrozí, že přijde o to nejcennější, co má...... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

Il Sole Di Notte , 2015

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Dítě, které v noci našlo slunce. Přihlašte se a napište ho.

Kami33
12.05.2024 5 z 5

Krásná pohádka pro dospělé, kdy jsem na konci dojetím i otřela slzu. Skvělé

Karolin77
11.02.2024 5 z 5

Tak tohle bylo dokonalé, naprosto perfektní. :D
Od prvních stránek mě příběh uchvátil. Do postav jsem se vžila a prožívala s nimi. Kníže i jeho kapitána stráže jsem opravdu nenáviděla, až mě to překvapilo.
Autor píše opravdu skvěle a každou kapitolu si užijete. Je to opravdu nádherný historický román. Jsem moc ráda, že jsem se k němu dostala a tím našla tohoto aurora, který se zařadil mezi moje oblíbené. Už teď se těším až si přečtu jeho další knihy.
Doporučuji !
5/5*

sirojezkin
28.01.2024 5 z 5

Krásná historická kniha. Dobře se četla.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Dítě, které v noci našlo slunce v seznamech

v Právě čtených11x
v dalších seznamech13x