MV111 MV111 komentáře u knih

Noční brána Noční brána Peter May

Asi jsem toho přečetla už moc, tenhle titul mi připomněl knížky J. M. Simmela, které jsme kdysi brali útokem. Možná je Peter May četl taky :-). Mimochodem, proč Noční brána (no, dejme tomu), a provaz na titulce? Něco jsem přehlédla?

20.11.2022 3 z 5

Už mě vidíš? Už mě vidíš? Sharon J. Bolton

Pomalejší začátek, druhá půlka s rychlým spádem a dostatkem prostoru pro vlastní úvahy, kdo je kdo.

17.08.2021 4 z 5

Ostrov Entry Ostrov Entry Peter May

Další poodhalená část skotské historie na pozadí kriminální zápletky. Místy trochu neadekvátně emočně vypjaté, ale to se dá prominout.

15.12.2020 4 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Smutné osudy v hrozných letech. A kdyby to byla reportáž s autentickou výpovědí těch, na které autorka odkazuje v závěru knihy, asi by mě to přimrazilo víc.

22.06.2020 3 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Děsivé poselství, zvlášť v současných dnech, kdy se vedení státu uklání Východu.

17.05.2020 4 z 5

Ztracený symbol Ztracený symbol Dan Brown

Stručně - asi jako když si dáte místo italských těstovin s rajčatovou omáčkou špagety Vitana s kečupem.

09.03.2020 3 z 5

Má sestra a další lháři Má sestra a další lháři Ruth Dugdall

Pro mě naopak neotřelý začátek, pak trochu nuda a nepřekvapivý konec.

26.07.2019 3 z 5

Za sny Za sny Karin Krajčo Babinská

Kdyby to napsal někdo jiný, asi bych to nedočetla. Tolik klišé si snad ani fanynky manželů Krajčo nezaslouží :-) Jako scénář k filmu to ale může fungovat a film s Richardem Krajčem obráceným díky lásce k pravým hodnotám by byl kasovní trhák.

06.01.2019 2 z 5

Tatérka Tatérka Alison Belsham

Čte se rychle, i když "ostře řezané zatáčky", nepříjemný šéf policie, rivalita mezi kolegy a další jsou, myslím, úplně zbytečná klišé. Na druhou stranu, už dlouho jsem neměla u knížky mobil, abych si našla všechny druhy tetování, o kterých se píše :-)

01.11.2018 3 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

I zdánlivě nepodstatný moment může mít fatální následky pro celé generace. Autorka jej ještě předestře s takovou lehkostí, až člověka zamrazí. Velmi dobře napsané, čtivé, pro mě tentokrát zajímavější druhá půlka, která má větší napětí a spád.

01.07.2018 4 z 5

Skála Skála Peter May

Všechno už bylo napsáno. Za mě spíš dobrý místopisný psychologický román s kriminální zápletkou než detektivka. Každopádně jsem ráda, že jsem nádherné Skotsko zažila dřív, než jsem knížku přečetla, teď by se mi tam nechtělo :-)

28.02.2018 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Stieg Larsson to tedy bohužel není...

23.07.2017 3 z 5

Sítě Sítě Petra Dvořáková

Skvělé, další mistr(yně) slova.
Pokud máte ve svém okolí někoho vážně nemocného, třetí povídku odložte na později.

23.04.2017 5 z 5

Když za nás Bůh netahá kaštany z ohně Když za nás Bůh netahá kaštany z ohně Marek Vácha

Kdo jsem já, abych soudila... Stovky témat k dalšímu přemýšlení nad světem i sebou samým. Nečekejte nic a dostanete mnoho. Ano, něco už jsme slyšeli a něco bych uvítala jinak (třeba řazení závěrečných kapitol), ale to asi každý. Nechte se provést životem biologa, kněze, etika, cestovatele, spisovatele, pedagoga, přítele, člověka... Určitě si vyberete.

19.05.2024 5 z 5

Třicátý kilometr Třicátý kilometr Kateřina Dubská

Bohužel, z úcty k autorce tři hvězdy. Schematické příběhy, šablonovité charaktery postav s příliš zřetelným poselstvím pro čtenáře. Jako byste se dívali na nekonečný seriál komerční televize. Pokud je máte rádi, je to kniha pro vás.

21.04.2024 3 z 5

Med z bodláčí Med z bodláčí Sara Paborn

Knížka pro čtenářky v autorčině věku. Láska umi sejmout i ty, kteří si myslí, ze stojí nohama na zemi. Rozuzlení nečekejte, naději a pochopení ano.

08.11.2022

Normální lidi Normální lidi Sally Rooney

Asi pro jinou věkovou skupinu. Občasné tápání a nejistota jsou v určitém věku běžné, ale destruktivní vztahy a neustálá deprese mě naštěstí minuly. Autorka se možná vypsala ze svých pocitů, jen doufám, že to není obraz nastupující generace.

02.01.2021 3 z 5

Travič Travič Sharon J. Bolton

Strašidelná, tajemná, čte se jedním dechem. Ale nic pro ty, kteří si nechtějí připustit, ze jsou mezi nami čarodějnice ????

30.12.2020 4 z 5

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

Napětí celou dobu v několika rovinách. Ostrovy se svými tajemstvími, spletité lidské osudy, dobry překlad.

08.08.2020 5 z 5

Zůstaň se mnou Zůstaň se mnou Ayobami Adebayo

Nenechte se odradit zdánlivě sladkobolným titulkem knížky, byla by to škoda.

17.04.2019 5 z 5