Med z bodláčí

Med z bodláčí https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/477221/bmid_med-z-bodlaci-wEm-477221.jpg 4 33 33

Léto 1955: Do rodinného penzionu se nastěhuje mladý nadějný sochař Bo a sedmnáctiletá Veronika prožívá první velkou lásku. Léto 2019: Novinářka a expertka na partnerské vztahy Ebba si po veřejném skandálu vydělává na živobytí hlavně tvorbou křížovek. Ve volných chvílích však navštěvuje poloostrov Bjäre, kde zpovídá osmdesátiletou ženu – jenže ta Ebbě vypráví poněkud jiný příběh, než čekala. Příběh o mladé lásce, která nevyšla. Osudy těchto dvou žen jsou vzájemně propojené a postupně vznikající přátelství pomalu boří generační hranice. Med z bodláčí je román o lásce, jež vzdoruje času, psaný se špetkou krutého humoru a bystrým pohledem na vztahy.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Tistelhonung , 2020

SSTknihy
13.11.2023 4 z 5

Dvě ženy, dva příběhy o lásce, které od sebe dělí víc než půl století. Ten z 50. let se odehrává během horkých letních odpolední, za šumění moře a bzučení včel. Láska první, osudová, taková, která přetrvá věky, navzdory času i paměti.
V současnosti se reportérka a vztahová koučka Ebba potýká s láskou bouřlivou, vášnivou, takovou, která ničí a zanechává srdce zlomené.
Nečekejte žádné divoké zvraty, ani akční děj. Spíš myšlenky, úvahy, pomalé odhalování pocitů a hledání střípků dávné minulosti. Tyhle dvě ženy se prostě musely potkat, aby dokázaly jít ve svých životech dál. Ideální na poklidné letní odpoledne.

Markushka
17.08.2023 4 z 5

Kniha o tom, jak několik milostných okamžiků se může vrýt do srdce na celý život. O tom, co se pak děje s naším osudem. Čtení této knihy bylo příjemné a odpočinkové. Líbilo se mi střídání děje v minulosti a přítomnosti.

Babkabylinkarka
17.02.2023 4 z 5

Kniha je příjemně pomalá. Bavila mě. Jen mě trochu mrzí, že ten konec byl takový trochu neukončený.

uzivatel1190
15.02.2023 2 z 5

Knížku jsem nedočetla, příliš táhlé texty, nebavil mě styl psaní.

MV111
08.11.2022

Knížka pro čtenářky v autorčině věku. Láska umi sejmout i ty, kteří si myslí, ze stojí nohama na zemi. Rozuzlení nečekejte, naději a pochopení ano.

Miunka15
21.10.2022 2 z 5

Jak už bylo napsáno, kniha se do poloviny táhne. A ten konec mě taky moc nebavil, mám raději víc uzavřené příběhy.

Szilvia1
11.08.2022 5 z 5

Knížka je krásná,děj se trošku pomaleji ale jistě rozvíjí.Ebba je rozvedená žena,která uvidí v novinách článek,kde jedna pisatelka hledá svou ztracenou lásku z mládí,a rozhodne se že ji najde a udělá s ní rozhovor,ale nakonec se rozhodne,že je to uplně jiný příběh,kvuli kterému přišla.Příběh byl krásný.

ela1972
08.08.2022 4 z 5

Krásná kniha, která se čte sama. Jen mi připadá, že konec je až moc otevřený.

alzbeta4340
01.05.2022 5 z 5

Kniha má zatím dost různorodá hodnocení, ale já patřím ke spokojeným čtenářům. Román je napsaný jemně, civilně a děj je vlastně docela obyčejný. Vlastně se žádná nepředstavitelná dramata nestala, všemu jsem mohla uvěřit - to se mi často nestává, a proto se mi Med z bodláčí tak líbil.

iveta3689
10.04.2022 3 z 5

Hlavní hrdinka se plácá v sebelítosti, kterou se snaží podivně přebít prací, kterou ale zbytečně zamotává. Děj je neslaný nemastný, bohužel se ztrácí v autorčině stylu. Kniha je napsaná dost poetickým slohem, který je místy spíš na škodu.

Katania
23.03.2022 4 z 5

Tento typ literatury moc nečtu, ale s touto knihou jsem byla spokojená. Snové přijet o lásce a rozmarech života.

markej
31.01.2022 4 z 5

Švédsko roku 1955: sedmnáctiletá Veronika prožívá své první milostné vzplanutí k sochaři Boovi.
Švédsko roku 2019: Ebba, která se rozvedla, protože se bláznivě zamilovala, se dává dohromady po rozpadlém mileneckém vztahu a má napsat článek o Veroničině několik desítek let trvajícím manželství.
Knížka se asi nebude líbit každému, někdo jí možná vyčte, že je to vlastně nuda a nic moc se tam neděje, protože popisuje hlavně pocity dvou hlavních hrdinek. Nicméně mně zrovna v tomto období přišla velmi k chuti a potěšila mě. Nečekejte žádné velké zvraty ani grandiózní finále. Užívejte si prostě hezky napsaný příběh, který může zažít skoro každý z nás a který přináší zamyšlení nad tím, zda je lepší prožít vášnivý, byť krátkodobý vztah, či dlouholeté, stabilní, někdy ale trochu nudné a ubíjející manželství - každý si odpoví asi trochu jinak, a to se mi na knížce taky líbí - klade otázky, ale nenabízí jednoznačné odpovědi - tak jako to je v reálném životě.
Hodnocení: 4,5 ⭐ z 5 ⭐

Autorovy knížky