mona.benny mona.benny komentáře u knih

Slavík Slavík Kristin Hannah

Od této autorky jsem prvně četla Velkou samotu, která mě ohromila prostředím Aljašky, kde se příběh odehrává. Proto jsem neváhala a musela přečíst i Slavíka. Je to příběh úplně z jiného soudku. Rozjezd byl o něco slabší, ale pak už sem se od knihy nemoha odtrhnout, hltala každou stranu a nemohla se dočkat až otočím na další list. Úžasný příběh z období Světové války ve Francii, o dvou sestrách, které k sobě nakonec našli cestu, ale byla bolavá a zároveň plná lásky. Ukápla mi nejedna slza.

15.04.2021 5 z 5

Velká samota Velká samota Kristin Hannah

Wau, to bylo něco úžasného. Duše mi zaplesala čtením tak něžného a zároveň drsného příběhu. Slza ukápla. Leni neskutečně statečná dívka, se kterou se život opravdu nemazlí. Klobouk dolů autorce tohoto díla. Hlavně pište a pište ať se mám na co těšit. Je zde málo hvězd na ohodnocení této knížky.

10.12.2020 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Jak už bylo zmíněno, hned na začátku seznámení se všemi postavami, které se mi dost zamotali. Vraha jsem tipovala jiného,ale kdyby se člověk nadtim více zamyslel možná by ho odhalil. Přečtení jedním dechem, příjemná detektivka která vás nutí se zamyslet. Žádné popisování bezcennych detailů .... že listy stromů jsou zelené a na jednom seděl motýl.... :-D

31.07.2020 5 z 5

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Pro mě další super čtiva detektivka! S touto autorkou nesahnu nikdy vedle. Doporučuji. Jediné co mě zklamalo, že nevím, jak skončil Radim. Autorka asi zapomněla objasnit jeho příběh.

04.01.2021 5 z 5

Tajemství porodních bab Tajemství porodních bab Sally Hepworth

Kniha která mi v mém nynějším rozpoložení sedla. Čtu jinak vesměs thriller, detektivky. Tohle bylo takové milé pohlazení po duši. Krásný příjemný příběh. Trochu obálka nabádá k tomu, že příběh bude z historie ale nenechte se ošálit ????

03.03.2021 5 z 5

Dětské zoubky Dětské zoubky Zoje Stage

Za mě plný počet hvězd, kniha se mi moc líbila. Příběh matky a dcery, pohledy z obou stran. I konec mi k tomu sedl. Matka nakonec trochu sobecká ale asi se není čemu divit po všech zážitcích. Otec vlastně vcelku zbytečná postava :-D

08.11.2020 5 z 5

Chůva Chůva Gilly Macmillan

Moje první čtená kniha od této autorky a byla jsem spokojená, těším se na další tituly. Žádné nudné zdlouhavé uvádění do děje, představování postav. Krátké kapitoly, příběh ubíhal, žádné zbytečné odbočování od hlavní linie. Prolínaní minulosti budoucnosti příjemné. Příběh z více pohledů hlavních postav. Doporučuji.

26.09.2020 5 z 5

Rituál Rituál Adam Nevill

Boha jeho,tak slibný začátek, kterému bych dala 100% se takhle zvrtne. První část knihy napínava, že sem ani nedychala a druhá část, slátanina. Opravdu škoda. Možná nejlépe kdyby druhá část ani nevznikla?! ....

01.09.2020 4 z 5

Dobrá matka Dobrá matka Sinéad Moriarty

Po dlouhé době kniha, která mi opravdu nedala spát a po jejím dočtení ji budu mít ještě dlouho v hlavě. Dojemná, plná lásky, kamarádství a emocí. Poslední stránky jsem měla hodně zamlžené přes slzy, které nešlo zastavit.

07.08.2021 5 z 5

Nejsem mrtvá Nejsem mrtvá Anne Frasier (p)

Žádné omáčky okolo a šup přímo do vyprávění o vyšetřovatelce, která zachránila sebe sama ze spárů věznitele a hledá své staré já. Doporučuji všechny díly o téhle sympatické, tvrdohlave ženě s instinktem dravce.

18.03.2021 5 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Četla jsem od autorky dvě knihy, a milostné přibehy prostě nejsou moje parketa. Že napíše thriller bych nečekala, takže jsem ho musela přečíst a mile mě potesila. Dej se dal odhadnout ale vůbec mi to nevadilo. Bylo to čtivé, mělo to spád a skvěle popisovala autobiografii Verity. Na konci jsem jen zavřela knihu a přemýšlela. Fakt, že autorka sladaku napíše tohle, mě překvapilo. Doporučuji přečíst, ještě jsem nečetla příběh tomuto podobný.

10.01.2021 5 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Můj první Carter a určitě budu pokračovat. Taková thrillerová jednohubka. Hunter mi sedl jako hlavní detektiv, je podobného rázu jako Kim Stoneová :-) Doporučuji

26.09.2020 4 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Právě dočteno. Očekávala jsem více,to bylo nicméně způsobené kladnymi recenzemi od ostatních čtenářů na sociálních sítích. Pokud nechcete nad knihou přemýšlet,jen prostě něco číst a trochu se zasmát tak je to to pravé.

25.02.2020 2 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Dnes jsem dočetla.Jako první od pana Hartla jsem četla Nejlepší víkend a to mě nenadchlo. Za mě slabší kniha.Na doporučení jsem začala číst Malý pražský erotikon.Musim říct že kniha o dost lepší,nasmala jsme se a dej příjemný, čtivý. Takže doporučuji dál pro oddychové čtení.

06.10.2019 4 z 5

Tchyně Tchyně Sally Hepworth

Bavila mě, svižný rázný děj, konec žádné velké wau ale i tak doporučuji

13.05.2022 5 z 5

Nutné lži Nutné lži Diane Chamberlain

Po dlouhé době kdy mě kniha opravdu zaujala. Vřele doporučuji.

09.02.2022 5 z 5

A proto skáču A proto skáču Naoki Higašida

Určitě zajímavá kniha a myslím že povinné čtení pro rodiče dítěte s autismem a pro lidi, kteří s nimi jakkoliv pracují.

22.02.2021

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

Za mě nejlepší příběh z téhle série strašidelných domů. Připomnělo mi to Deset malých černousku. Kdo má rád duchy, tak určitě doporučuji přečíst. Při večerním čtení jsem se bála jít na toaletu :-D

21.02.2021 5 z 5

Všude kolem černý les Všude kolem černý les Ruth Ware (p)

Musím říct, že ta mě moc bavila. Nebylo stranky kdy bych se nudila. Knihu jsem přecetla na jeden zátah.

17.02.2021 4 z 5

V úkrytu V úkrytu Liz Nugent

Kniha která se čte sama! Bavila mě do poslední strany, kde mi konec sebral všechny naděje na happy end. Každopádně se mi líbilo vykreslení postav. Za mě doporučuji. Neotřelé téma a zajímavé pojetí samotného vyprávění.

14.01.2021 5 z 5