misssicccka misssicccka komentáře u knih

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Kniha je to velmi zajimava tematem a nametem. Moc se mi libi napad tech dvou perspektiv.
Ale na me to bylo chvilemi vtipne akorat a chvilemi vtipne az na pest. Byl tam usek, zhruba tretina, ktera me neskutecne nudila az stvala.
Zaver byl skvely.

11.05.2024 3 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Uf uf uf.
Zivot a lide v nem umi byt fakt kruti.
Za me je tato kniha asi to nejlepsi, co jsem od autorky cetla.

08.05.2024 5 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Jsem moc rada, ze nejsem sama, kdo v necem takovem vyrustal. A ne bez nasledku :(
V kazde casti jsem poznala nekoho z rodiny. Kupodivu se mi styska jen po te vsi, po tom miste.
Proto ocenuji, jak to Petra Dvorakova predala dal. A ocenuji jazyk.

07.05.2024 4 z 5

Loď plná nevěst Loď plná nevěst Jojo Moyes

Kdyby to nebyla Jojo, tak reknu super a wow, kdyby to byl neci debu. Ale je to Jojo, od ktere mam vsechny knizky. Je to Jojo, ktera umi strhnout.
Tohle bylo rozvlacne, misty nudne. Nejlepsi bylo poslednich par kapitol. Preji nam, aby Jojo prestala vravorat a slapla zase do toho.

04.05.2024 3 z 5

Pařížská knihovna Pařížská knihovna Janet Skeslien Charles

To byla takova nadhera. Kniha je nabita knihami. Odnesete si z ni mozna jako ja seznam knih, ktere si budete chtit precist.
Pribeh je silny. Necekejte zadny valecny naturalismus, ale i tak vas valka v Parizi zasahne. A stejne tak vas zasahne Montana.
Mela jsem to lehci v tom, ze jsem poslouchala audioknihu a ta byla proste skvela a bezvadna.
Drobne minus to ma. Trosku premyslim, jestli ten konec je odvaha nebo zbabelost. Takze? Kniha me nuti premyslet a to je to, co ma kniha udelat.

02.05.2024 5 z 5

Dýchej za mě Dýchej za mě Eva Kollerová–Střihavková

Nic vic, nez to, ze se neco dozvim o pro me nezname malirce, jsem neocekavala. A dostala jse neuveritelnou davku informaci o zivote za velke valky, nejen o zivote maliru, ale o zivote ucitelu, o bide, o koloniích, o lehkosti byti pred valkou, o beznadeji za valky a o bezmezne sesterske lasce.

29.04.2024 4 z 5

Ja tedy nadsenim neoplyvam. Poslouchala jsem audioknihu. Byt Kamila Janovičová byla drsnější, tak byl jeji hlas stale prilis jemny na toto tema.
Co mi vadilo nejvic, bylo to, jak se postavy stale vracely k minulosti. Nekdy to narusilo dej na delsi dobu, nekdy to bylo nevhodne uplne vzhledem k tomu, ze ctete druhy dil. Misty mi to prislo jak vypln prazdnych stranek, aby autor splnil normu poctu stran.
Zminka o Paule me uz jen rozcilovala.
Je to skoda, myslim, ze od autora se ocekava stale vice, tema je to dulezite, kniha je ctiva, plna svedectvi o tom, jake zverstva komunisti pachali a pachat by chteli, ale sama nevim, jestli se budu tesit na treti dil.

26.04.2024 3 z 5

Ester Ester Markéta Prášková

Nádherný a smutný příběh. Přesvědčivé dílo. Je to mé třetí setkání s autorkou a musím říct, že pociťuji to, jak autorka vyzrává a to mě velmi těší. Doufám, že progres bude pokračovat. Markéta Prášková začíná být pro mne sázka na jistotu.
Děkuji za audioknihy. Tato v podání paní Dany Černé byla exkluzivní. Ty předešlé jakbysmet.
Tato kniha byla pohlazením po duši, byť byla zoufale smutná, byla také plná naděje. Nemůžeme si myslet, že se takové věci neděly, děly a je potřeba si je opakovat, vtloukat je do hlavy našim dětem mnohem více než rodinné křivdy a předsudky.

23.04.2024 5 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Videla jsem skvely seriál. Kdyz uz byl pribeh a dojem vybledly, sahla jsem po knize. Je to asi s osmiletym odstupem. A bylo to: skvele! Kniha mi doprala znovu prozit ten pribeh znova.
Skvele, odpocinkove, zdanlive nenarocne cteni. Ale je to kurna narocne tema.

20.04.2024 5 z 5

Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Štěpán Javůrek

Poslouchala jsem v audioverzi. Pribeh je to silny, ostatne jako vsechny s touto tematikou. Mně trochu vadil hlas pani Janovicove - prilis jemny az nezny na takovou knihu.
Tema je to silne a doporucuji.
Kolektivni vina je bohuzel soucasti nasich dejin a porad se opakuje.

17.04.2024 4 z 5

Smrt v křišťálové kouli Smrt v křišťálové kouli Alan Bradley

To, co se zdalo jako super ve triceti bez deti, uz se nemusi zdat super ve ctyriceti s detmi ;)
Je to bohuzel tak a me to mrzi, ale me treti setkani s Flavií bylo po deseti letech a uz nam to nefunguje.
Ale tesim se, co na to reknou jednou me deti.

14.04.2024 3 z 5

Herbář vzpomínek Herbář vzpomínek Erin Litteken

Snazim se hodnotit objektivne: poslouchala jsem v audioverzi., ta byla super, ale bohuzel dej je ocekavany a chybi mi tam vice realii. Soucasna dejova linie je jak pres kopirak jinych del. Tak davam ctyri. Za audio bych dala pet.

09.04.2024 4 z 5

Staré odrůdy Staré odrůdy Ewald Arenz

Zazitek, ktery se tezce popisuje. Budete si to uzivat, budete se smat, mozna i brecet a to i vzteky.

04.04.2024 5 z 5

Svatojánské ořechy Svatojánské ořechy Lenka Chalupová

Porad jsem nadsena. Mela bych byt o to vice, ze hlavni detska hrdinka ma jmeno stejne jako ma dcera, ktera ma take "prdel" na brade, take po otcí
Ale tentokrat to na me uplne nefungovalo. Asi je to tim, ze ctenarem jsem byla tentokrate ja a ne pani Dana Cerna, ktera prvni dva dily cte dokonale. Take mi uz trosku vadi ty mordy. Pro me by ta kniha byla skvela i bez tolika mrtvych, ma pro me dokumentarni hodnotu. A svatojanske orechy jsou tak skvele, jsem narozena 24.6., takze tato kniha bude asi srdcova.

01.04.2024 5 z 5

Páté jablko Páté jablko Lenka Chalupová

Lenka Chalupová me opet nezklamala. Mam rada jeji styl psani.
A zboznuji jeji knihy ve forme audia v podani Dany Cerne, ta dilo povysuje i na sest hvezd.

31.03.2024 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Nadherna kniha plna citu, moudra, oddanosti.
Byl to zazitek.

30.03.2024 5 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Neni treba nic rikat.
Otresne kruta nadhera.
Ale snesla bych to bez vsuvek ze soucasností

25.03.2024 5 z 5

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Tezko se hodnoti neco tak krasneho a silneho. Neco tak ctiveho, plneho zivotni moudrosti. Neco tak smutne zoufaleho, misty bezutesneho.
Bene, Bene, Bene. O Tobe sni kazda zena, ale pochopi to az v dospelosti ;).

23.03.2024 5 z 5

Kosmonaut z Čech Kosmonaut z Čech Jaroslav Kalfař

Velke zklamani.
Prvni tretina prevaha autora, druha tretina rozpaky, ztracim pozornost, neco super, neco hrozna otrava.
Zaverecna tretina byl boj o cest, ze to do ctu, pasaze o Lence dobre, s muzem s botou take, jinak utrpeni, nepochopeni smyslu.

20.03.2024 2 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Jak ja jsem se bala, ze nekdo zabije toho, kdo nebyl na leve strane.
Jak ja jsem se bala, ze nekdo nekoho zabije.
Vyborna kniha. Me prvni setkani s autorem, urcite ne posledni, ale nevim, jestli pujdu do pokracovani Medvedina. Z pozice rodice je to silene utrpeni a vycerpavajici.

17.03.2024